Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 črc 2020 06:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Erste Premier se zbavuje "neperspektivních" klientů
PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 10:22 
VIP

banka i klient jistě mají právo smlouvu svobodně vypovědět, to je v pořádku.

Ale myslím, že je velmi nefér ta kombinace - jak se Erste na jedné straně prezentuje, jaké má oficiální podmínky vs Jak potom ta služba reálně funguje, co skutečně nabízí a nakonec, a jak se chová ke klientům, když to pro ni není výhodné. Podle mého názoru je to podobné praktikám "šmejdů", co prodávají seniorům předražené deky, nádobí, biolampy, a jiný rubish, jen teď je to jiné "zboží" a pro jinou cílovou skupinu.

I zde se navenek nabízí něco jiného. Příklad:
Klasičtí šmejdi, nabídka: pěkný zájezd autobusem, prohlídka zámku, zajímavá přednáška o zdraví, oběd zdarma.
V reálu: vše proběhne, akorát ze zajímavé přednášky o zdraví se vyklube manipulativní prodejní akce předražených produktů, které jsou samy o sobě průměrné nebo podstandardní, ale je kolem nich budována aura premiovosti a naprosto vyjímečné kvality, která by odůvodnila totálně přepálenou cenu. A toto je pak klientům manupulativně vnucováno, často s tím, že když dobrovolně čerpali ty zdarma nabízené ostatní výhody (zájezd, zámek, oběd), tak by bylo přece velmi nefér si nic nekoupit, atd, atd.
Ti kteří si dovolí postupovat asertivně, nebo se dokonce obhajovat (protože nabídka o žádné nutnosti kupovat předražené produkty nemluvila), jsou z akce vyloučeni, někdy už se tam nedostanou, přestože nabídka se tváří, že je pro všechny seniory, kteří např. splní věk 60 let.

Erste, nabídka: premiové bankovniství, cestovní pojištění, salonky, možnost špičkového poradentví v oblasti investic, exkluzivní finanční produkty jen pro Erste (spoření, investice, několik speciálních fondů jen pro Erste a privátní bankovnicvtví..)

Erste, realita: ano, samotný účet, pojištění, salonky jsou poskytnuty, ale z možnosti finančního poradenství a nabídky exkluzivních produktů se vyloupne vnucování obchodních zchůzek, vnucování spoření a investičních produktů s velmi pochybnými parametry, za nevýhodných podmínek. Velmi často se ozývá podobná manipulativní argumentace: konzumujete zdarma výhody našeho špičkového produktu, benefity, které banku stojí desítky tisíc a my vám je poskytujeme zdarma, je potřeba, abyste nám dali možnost taky vydělat. Jinak vám všechny dárky zdarma sebereme, vyloučíme vás ze skupiny exkluzivních/loajálních klientů a už nikdy vás nevezmeme zpět.

Zatímco na první praktiky - šmejdy nabízející např. prodejní zájezdy seniorům - je nyní už většinou společnosti podhlíženo jako na nemorální bezohledné parazity a jsou zde pokusy o alespoň nějakou regulaci a ochranu spotřebitele (pořád jsou zde samozřejmě skupiny, které podnikají dál, hledají nové cesty "v oboru", ale došlo to přecejen určité společneské změny. Pro zájemce k tématu dokument na ČT z cyklu Infiltrace: https://www.ceskatelevize.cz/porady/109 ... s-duverou/ )

Erste dělá naprosto to samé, jen pro jinou cílovou skupinu, u které se daleko méně předpokládá, že by mohla být obětí takového přístupu.
Jenže ty principy manupulace a prodejních praktik fungují překvapivě dobře na většinu lidí.

O tom, jaká je podobnost mezi obyčejným hrncem/dekou/biolapmou.., ke které markeťáci udělají na křídovém papíře luxusní prospekt s popisky, jaké úžasné vlastnosti ten produkt má... a spořícím účtem Erste, s premiovou sazbou 0,20% do 1M/0,01% nad 1M, v době kdy není problém úročit 2%, o fondech, životním pojištění a dalších investičních instrumentech ani nemluvím.., si uděljte obrázek sami.
Mne to připadá jasné, i ten hrnec z akce je lepší hrnec, než spoření a fondy Erste jsou výdoné finanční produkty :D

A nemám nic proti tomu, že tohle někdo na trhu svobodně nabízí, (i dnes si můžete v obchodech i na internetu koupit nevýhodně hrnce, deky, a samozřejmě i finanční produkty), ale problém je ten model prodeje (nabídka nějakých produktů zdarma, oficiálně žádný háček, žádné omezující podmínky) a pak realita (nabídka zdarma sice splněna, ale pak je tvrdě a manipulativně vyžadován nákup jiných služeb, velmi nevýhodných a předražených, a pak se ukáže, že bez nich to vlastně nejde, že oficiální podmínky vlastně neplatí a hraje se podle jiných, neofiko řečených dodatečně někde na schůzce) - ten mi přijde velmi nefér.
A podobně jako u šmejdů, je to na velmi tenké hranici klamání spotřebitele.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 10:38 
VIP

+1

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 11:05 
VIP

+2

Jako bych slysel sam sebe. Akorat ja to nedovedu takhle pekne prevest do psaneho textu. Bezvyhradny souhlas.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 11:54 
Diskutér

By stačilo, kdyby na ně někdo naběhl třeba z Černých ovcí/Reportéři/Seznam zprávy/....
Ukázat pár reálných případů, zeptat se na názor banky, proč byla vypovězena služba, když lidé plní "podmínky". Erste je velký moloch a myslí, že může vše. Kdyby jim trochu přistřihli křidýlka, jenom by to prospělo.

Já se jen bojím, když všichni vědí jak to funguje u Erste, tak budou hromadně přecházet do ČSOB a i oni už budou mít TOP stav (nemůžou dát Premium každému přeposílači), tak budto půjdou podobnou cestou jako Erste, a nebo osekají ty výhody.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 11:56 
Návštěvník

Ja teda takové zkušnosti fakt nemám. Na hypo co jsem si přes ně bral jsem extrémně vydělal. Nikdo mi nenutí žádné investice ani fondy ani nic podobného, salónky využívám, jsem spokojený.

Nikdo si mě nezve, nikdo mi nevyhrožuje výpovědí. Ničím. Nevím, asi jsem splnil jejich představy ideálního klienta. Ale to co popisujete tady, tak mi přijde že si za to můžete tak nějak sami - buchví jak jste tu službu získali a jak ji udržujete... přeposíláním peněz? Aha.. Ale na to mi nikdo neopoveděl, asi to bude ten háček.. možná ti, kdo řvou, do tehle skupiny lidí nepatří. Do té co by měla mít nárok na výhody... je to business model a když nevychází je potřeba ho utnout. :-)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 12:19 
Nováček

Nedá mi to abych nezareagoval. Přirovnání prodavačů hrnců k Erste je dle mého totálně mimo mísu. Jistě si každý inteligentní člověk mohl vyhledat, jaké produkty Erste nabízí ještě před podpisem smlouvy. Všechno je transparentní. Sám mám CSOB Premium a nikdy mě nikdo taky k ničemu nenutil. Ale neposílám tam tu požadovanou částku na dva dny a účty využívám a kreditkou platím. Ti co tady pláčou a jsou bankou kontaktováni, jsou z 99% přelévači. Mysleli si, že vydrbou s bankou a budou čerpat jen výhody. A teď, kdy si na ně banka došlápla a chce po nich něco, nebo jim dá výpověď, která je uvedena ve smlouvě, se hrozně diví a nadávají na banku jaká je to svině. Je to opravdu úsměvné.
Každopádně já taky nadávám na banky. Ale proto, že jak tu někdo psal, snížila požadavky, tím pádem se na produkt nacuclo spousta podobných, co tu teď nadávají a následně došlo ke zhoršení benefitů. To zase štve mě :-)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 12:32 
Diskutér

Původně jsem si myslel, že ty smlouvy vypovídají bezdůvodně, ale vypadá to, že to nebude tak černobílé. Pokud banka požaduje příjem 70000 Kč, tak si rozumně představuji, že na ten účet přijde výplata 70000 Kč, která tam zůstane, resp. se z ní provádí platby. Pokud ale to má někdo nastavené tak, že tam těch 70000 Kč proteče (a to ještě se určitě najdou typy, co to tam pošlou z kreditky, kterou mají zas od někoho jiného) a druhý den už jsou na jiném účtu, tak sice úplně ty stanovené podmínky neporušuje, ale fér to taky není a pokud to bance vadí, tak celkem oprávněně. Nazval bych to něco jako poctivý obchodní styk. A ten musí být poctivý oboustranně. Naopak bych je oceňoval za to, že klientovi nabízí alternativu, než mu dají výpověď úplně. Ti, co brečí nad chováním Erste, jsou prostě vyžírkové. A ta sbírka těch karet :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 12:40 
VIP

Posledni prispevku tu su ten duvod, proc je tento stat kde je a proc to tu NIKDY nebude jak v rakusku, nemecku, USA. Tohle mysleni lidi. No nic.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 13:21 
VIP

niemandos píše:
Nedá mi to abych nezareagoval. Přirovnání prodavačů hrnců k Erste je dle mého totálně mimo mísu. Jistě si každý inteligentní člověk mohl vyhledat, jaké produkty Erste nabízí ještě před podpisem smlouvy. Všechno je transparentní.

Ještě jednou: nikdo tu netvrdí, že si nemůžu vyhledat, jaké různé produkty Erste nabízí. Samozřejmě jsem si je vyhledal a podmínky prostudoval.
Jde o to, že navenek nabízí jiné produkty (výhodné), za nějakých podmínek, a potom v reálu vyžadují nákup ještě dalších produktů (o kterých předtím mluvili jen jako o možnosti), a které jsou velmi nevýhodné, a v podmínkách není ani naznačeno, že toto bude později vyžadováno. Potom jsou tyto produkty klientům manipulativně vnucovány.

V jiných diskuzích lze najít spoustu příkladů, kdy byli takto odejiti i klienti, kteří reálně plnili příjmové kritérium (nejen přeposíláním) a účet normálně využívali jako hlavní banku, byli nuceni do nákupu finančně nevýhodných produktů a při odmítnutí jim byla služba vypovězena.

Legendární je taky odborná nepřipravenost některých premium bankéřů, když už tam člověk příjde a chce se poradit, vidí, že z hlediska kompetencí to často jsou fakt spíš prodejci hrnců, než bankéři, se kterými by se dalo fundovaně bavit o správě finančního portfolia.

Je to takovej light model toho, co za divových časů předváděli někteří finanční poradci, než jim to legislativa trochu zregulovala, koho to zajímá víc, tak doporučuju dokument Rada nad Zlato, kdy se OVB chtěla s autory dokonce soudit, vyhrožovala, ale pak vzala žalobu zpět. https://www.youtube.com/watch?v=rRloFqCiZsQ

Erste má taky obrovský tlak na své bankéře, viz např. hodnocení zaměstnavatele zde:
https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zames ... #komentare

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 14:12 
Diskutér

niemandos píše:
.
Každopádně já taky nadávám na banky. Ale proto, že jak tu někdo psal, snížila požadavky, tím pádem se na produkt nacuclo spousta podobných, co tu teď nadávají a následně došlo ke zhoršení benefitů. To zase štve mě :-)

Budeš se divit, ale s touhle částí naprosto souhlasím. Když jsem si účet zřizoval, byla tam podmínka měsíčního obratu na účtu 100 000 Kč a ročního obratu na kartě 250 000 Kč - to jsem splnil. Nikdo mi nic nenutil (tehdy), byl zde premier benefit club s opravdu použitelnými benefity, akce pro klienty (např. pozvání do divadla), dostal jsem i vouchery do Ticketpro za doporučení dalšího klienta. Pak přišla s konkurenčním produktem ČSOB, ale s mírnějšími podmínkami (žádný obrat na kartě, obrat na účtu 50 tisíc) a Česká spořitelna se hned musela opičit. Snížili požadavky a teprve pak naběhli ti, kterých se nyní chce zbavit. A pak zase obrat zpět, zvýšení obratu za 70 tisíc a nucení "nerezových hrnců a dek z pravého ovčího rouna". To je to, co mi vadí, jsem tam 3 roky a za tu dobu troje různé podmínky - tohle má být produkt postavený na dlouhodobé spolupráci a oboustranné důvěře? Někdo snad České spořitelně po tomhle věří? Kdo mi zaručí, že i kdybych přistoupil na nevýhodné investice a životní pojištění, že za rok, až dostanou bankéři nové cíle, mě nebudou nutit zase do něčeho jiného?

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 19:30 
VIP

Sau píše:
Posledni prispevku tu su ten duvod, proc je tento stat kde je a proc to tu NIKDY nebude jak v rakusku, nemecku, USA. Tohle mysleni lidi. No nic.

CL style. Viděls ty nicky? :-)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 22:10 
VIP

Dlouho jsem váhal zda se zapojit do této diskuze, ale musím. Nechci nikoho soudit, jen pochopit.

Najednou jsou tu někteří z nás „svatoušci“. Vzpomenete si, proč toto fórum vzniklo? Jak levně a nejlépe zadarmo získat službu kolem cestování. V některých případech i trochu ne zrovna čistou formou.

Já osobně jsem díky Patrikovi získal několik desítek tisíc korun, které jsem pak použil k nákupu letenek nebo ubytování. Jsem mu za to vděčný. Kdo ho osobně zná, ví, že je to fajn kluk, který komukoliv rád poradí a pomůže. Banky a finanční služby jsou jeho „velký koníček“. Kdo ho nezná, nepochopí.

Přístup klienta a banky není vždy rovnocenné partnerství. Když banka klienta odírá, je to OK. Ale když nedejbože je to vyjímečně naopak, je to neetické? :)
Přiznám se, několik let jsem „ždímal“ bonusy z mnoha kreditek. Nemám to zapotřebí, můj životní standard se tím nezvýšil, ale bral jsem to jako koníček. Když to banky umožňují, proč toho nevyužít.

Kolik z nás zde na fóru využilo akci CitiBank a letělo na Havaj? Kolikrát za život se dostaneš na Havaj za cca. 2.000 Kč? Ano bylo to neetické vůči zahraničním majitelům bank a do teď z toho mám špatné spaní. :)

Obdobně to bylo s Premium účtem u ČSOB. Tento účet jsem měl od počátku. Mohl bych hravě plnit jejich podmínky, ale ze zásady jsem nechtěl. ČSOB je pro mě nejméně oblíbená banka v ČR. A to díky zkušenostem z minulosti. To co jsem s nimi zažil by dalo na pár stránek textu. Psal jsem „měl“. Ano už nemám. V minulém měsíci mi účet písemně vypověděli. Když mi výpověď přišla, vůbec jsem se nerozčiloval, věděl jsem, že se to časem stane. A v duchu jim děkoval, že jim to trvalo tak dlouho. :) Jen doplňuji, že výpověď jsem zřejmě dostal díky zrušeným Cool kartám.

Díky tomuto fóru jsem poznal fajn lidi. Z mnoha z Vás procestoval „svět“. Mám nespočet zážitků, které by daly na celou knihu. Díky!!!

PS: pokud Patriku náhodou zjistíš, že je možnost „podojit“ nějakou banku, dej mi prosím vědět, JDU DO TOHO!!! ;)

PříspěvekNapsal: 19 črc 2019 23:06 
Návštěvník

Padre píše:
Dlouho jsem váhal zda se zapojit do této diskuze, ale musím. Nechci nikoho soudit, jen pochopit.

Najednou jsou tu někteří z nás „svatoušci“. Vzpomenete si, proč toto fórum vzniklo? Jak levně a nejlépe zadarmo získat službu kolem cestování. V některých případech i trochu ne zrovna čistou formou.

Já osobně jsem díky Patrikovi získal několik desítek tisíc korun, které jsem pak použil k nákupu letenek nebo ubytování. Jsem mu za to vděčný. Kdo ho osobně zná, ví, že je to fajn kluk, který komukoliv rád poradí a pomůže. Banky a finanční služby jsou jeho „velký koníček“. Kdo ho nezná, nepochopí.

Přístup klienta a banky není vždy rovnocenné partnerství. Když banka klienta odírá, je to OK. Ale když nedejbože je to vyjímečně naopak, je to neetické? :)
Přiznám se, několik let jsem „ždímal“ bonusy z mnoha kreditek. Nemám to zapotřebí, můj životní standard se tím nezvýšil, ale bral jsem to jako koníček. Když to banky umožňují, proč toho nevyužít.

Kolik z nás zde na fóru využilo akci CitiBank a letělo na Havaj? Kolikrát za život se dostaneš na Havaj za cca.

2.000 Kč? Ano bylo to neetické vůči zahraničním majitelům bank a do teď z toho mám špatné spaní. :)

Obdobně to bylo s Premium účtem u ČSOB. Tento účet jsem měl od počátku. Mohl bych hravě plnit jejich podmínky, ale ze zásady jsem nechtěl. ČSOB je pro mě nejméně oblíbená banka v ČR. A to díky zkušenostem z minulosti. To co jsem s nimi zažil by dalo na pár stránek textu. Psal jsem „měl“. Ano už nemám. V minulém měsíci mi účet písemně vypověděli. Když mi výpověď přišla, vůbec jsem se nerozčiloval, věděl jsem, že se to časem stane. A v duchu jim děkoval, že jim to trvalo tak dlouho. :) Jen doplňuji, že výpověď jsem zřejmě dostal díky zrušeným Cool kartám.

Díky tomuto fóru jsem poznal fajn lidi. Z mnoha z Vás procestoval „svět“. Mám nespočet zážitků, které by daly na celou knihu. Díky!!!

PS: pokud Patriku náhodou zjistíš, že je možnost „podojit“ nějakou banku, dej mi prosím vědět, JDU DO TOHO!!! ;)

+1 taky jsem mel par mil dik :)

PříspěvekNapsal: 20 črc 2019 23:43 
VIP

Sau píše:
Demagogie to je tak mozna ze strany obhajcu tohoto zmrdstvi CS. Nicmene kdo chce kam... Ono se to temto lidem obvykle vrati zase z nejake jine strany a to sa pak bavim jejich nastvanym kvicenim pro zmenu ja ;)
Sau, 3x jsi reagoval na můj názor v diskusi, cítím tudíž povinnost udělat ti radost, a bavit tě.

Moje máma je prostě už hodně stará. Tvrdohlavě chce mít účet v České spořitelně, alias Erste. Často jí volají s “výhodnou” nabídkou, chodím tam s ní a neguju to, ale asi před 3 lety se tam jednou vypravila sama. Ňáká kun*a s nápisem “privátní bankéř” na kostýmku jí vnutila “výhodné” fondy za 100k....
K dovršení fšeho moje máma samozřejmě nemá email, nahlásili jsme tam kdysi ten můj, takže každýho půl roku chodí do mojí schránky výpis, a já jsem donucej sledovat, jak je její “výhodná investice” kontinuálně v mínusu, doslova od prvního dne “investice”.
No já teda sám sebe nepovažuju za obhájce zkurvený, zkostnatělý, podvodnický Český spořitelny.

Od začátku reaguju na - obecné - právo ukončit vztah výpovědí, přestože toto právo svědčí mnou nenávidéné Erste. Umím se nad to povznést, diskutujeme o principu, ne o konkrétní firmě.
Plést do toho letenky nebo hrnce ... no jak myslíte.
Od začátku reaguju na Patrikovu pózu “ochránce spotřebitele”, ačkolif je tuzemským nekorunovaným králem bankovních parazitů. Já osobně ho za to neodsuzuju, protože jsem takovým parazitem příštipkářem. A pokud já od někoho koupím “vytočený míle”, jsem spoluparazitem. Umím si to přiznat, nehraju to na “trestání bankéřů”, nelžu si do kapsy.
Sau píše:
A to mi ti přijde jako logičtější chování nevyhrožovat někomu výpovědí u něčeho, kde zcela a bezvýhradně plním jím samotným stanovené podmínky a pravidla pro poskytnutí té dané věci.
Sau píše:
Splnuju jima samotnyma nastavene dobrovolne podminky? Splnuju. Tak o co jim jde? At si je zmeni... typicke cechackovstve vychcankovstvi je prave tento pristup CS.

Těm tvým názorům, které opakuješ, se vůbec nedivím.
”Bezvýhradně dodržuju podmínky.”
Jojo, to Babiš s tím Čapím hnízdem taky “dodržoval”.
Na chvíli uměle vyvést firmu z holdingu je totéž jako na chvíli umělej obrat na kartě nebo účtu. Samozřejmě existence umělýho obratu na 10 nebo kolika kartách tomu dává tu správnou věrohodnost...

A tvůj velkej vzor na hradě se v současný době už opakuje.
Mají se podle ústavy vypsat předčasné volby? O co jim jde, udělám si úřednickou vládu s Rusnokem v čele. Ať si tu ústavu zpřesnijó a změnijó.
A lidi s hodnotama jako ty ho zvolijó znovu.
Mám odvolat ministra? Je tam lhůta? Nenijó. Takže máte smůlu. Nebo ať si tu ústavu změnijó.
Mám jmenovat navrženýho ministra? Bezvýhradně dodržuju ústavu, a tenhle navrženej se mi prostě nelíbí, víte, bezvýhradně nelíbí, tak čau.

Takhle to u nás chodí, ryba smrdí od hlavy, jak se chová prezident nebo premiér, chová se i prostý lid. A máš svatou pravdu, s tímhle tvým přístupem to tady jako v Německu nebo Velké Británii opravdu nebude.

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 10:24 
VIP

sic souhlasím s BL (je zde nějaký duch zákona aka VOP a ne jen co je otrocky a do poslední tečky napsáno), je opravdu nutné, aby tyto debaty zde byly? Není pro to vhodnější nějaký mesec / finexpert (či jak se ta fora jmenují)? Chápu, že se zde celkem už nic neděje, ale i tak. ne?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina