Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 16:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vynechani posledniho segmentu
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 19:05 
Kolemjdoucí

Ahoj,

tohle tema jsem nasel ve foru castecne zminene, ale podrobnosti se mi nepodarilo dohledat.

Nasel jsem pro me zajimavy tarif MAN - LIM a zpet se zpatecni cestou pres AMS od KLM a chtel bych tedy pri ceste zpet vystoupit s batohem jiz v AMS a do Prahy to vzit EasyJetem (rychlejsi + levnejsi cesta).

Muzete mi nekdo poradit jak probehne check-in pri odletu z Limy? Jestli se da ocekavat ze muj pozadavek na odbaveni batohu do AMS bude bez problemu? Volal jsem na infolinku KLM kde mi rekli ze mi takovy postup potvrdit nemuzou, ze zalezi na chek-inu pro odletu jestli mi to umozni a ze mohou chtit doplatit rozdil tarifu :(

Diky za info.

Předmět příspěvku: Re: vynechani posledniho segmentu
PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 19:15 
VIP

Nevím jestli už to máš koupené, ale pokud potřebuju něco podobného, tak se snažím udělat stopover v místě co nejdelší. Vždy jde v rámci tarifu bez poplatku stopover <24hodin.
Pokud je do MAN více letů denně, tak zkus zamluvit ten následující - je možné, že to budeš muset hledat jako "multicity".

Ono když máš další let další den nebo za 10 hodin, tak se to dá obhájit i před nepříjemným agentem na checkinu.

V případě neúspěchu existuje ještě ošklivá varianta a to je to, že do dalšího letu nenastoupíš. Neboj, oni to zavazadlo tím letem bez tebe nepošlou. Případně ještě můžeš dělat, že je ti špatně a že další let nebudeš absolvovat...

PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 19:34 
VIP

yellow píše:
Je to úplně bez problémů, prostě řekneš, že se chceš odbavit jen do AMS a že se tam odbavíš dál sám.

Ve většině případů ano... Ale slyšel jsem o případech, kdy to bez problémů nebylo...
Záleží na koho člověk narazí na checkinu

PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 19:40 
VIP

Ale poslou :lol: tak presne tento problem jsem mel pred dvema roky,taktez Lima.Letenka koupena v akci za 9t.Barcelona-Amstr-Lima a zpet,mel jsem po navratu namireno do Dublinu a koupil jsem si i letenku z Amstru do Dublinu.Bohuzel lina huba... :roll: .a pani na checkinu me zahnala zase do Barcelony,bagl jede vzdy do finalni destinace-nebo zaplat rozdil/v mem pripade vetsi castka jako cala letenka/Letenka Amstr-Dublin padla,Barc-Dub 2h.pred odletem za 200E :evil: jeste je varianta nechat bagl osudu,ale pokud je v nem hodnotu 10-15t.tak to je asi mimo uvahu.Zahrat nevolnost je dobre reseni ;)

PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 19:49 
VIP

Ta nevolnost je dobra volba,nejsem herec ale mohl jsem to zkusit,pokud je to na jedne letence,od jednoho prepravce tak je to problem-micek do hry je vzdy na strane checkinu :lol: prosil jsem :mrgreen: ukazal ji navaznou letenku do Dublinu,po 5min stale neoblomna tak jsem to vzdal :oops:

PříspěvekNapsal: 05 zář 2011 20:01 
Diskutér

ja som bol tento rok na dovolenke na cypre a mal som let s austrian a. na trase larnaca - VIE -BUD. Nakolko som bol s 1,5 rocnou dcerou, tak baby vystupili vo Viedni a zobrali so sebou batozinu.Ja som normalne pokracoval do BUD, lebo tam som mal zaparkovane auto. Ked som pani v Larnace hovoril, ci bude problem, ak cast rodiny vystupi aj s batozinou vo Viedni, povedala, ze nie, len aby som odovzdal pri nastupovani do lietadla ich palubne listky a povedal, ze nebudu cestovat , lebo inak by ich mohli vyvolavat po letisku. Okrem toho som jej povedal, ktoru batozinu chcem vyzdvihnut vo VIE a ona ju poslala len do VIE a nebol problem.

Předmět příspěvku: Re: Vynechani posledniho segmentu
PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 07:25 
Návštěvník

taky jsem s tím neměla problém. Letěla jsem z Blízkého Východu, nahlásila, že si při přestupu budu muset z batohu vytáhnout zimní bundu, abych nezmrzla :-)

PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 08:22 
Kolemjdoucí

xmurphy píše:
Nevím jestli už to máš koupené, ale pokud potřebuju něco podobného, tak se snažím udělat stopover v místě co nejdelší. Vždy jde v rámci tarifu bez poplatku stopover <24hodin.
Pokud je do MAN více letů denně, tak zkus zamluvit ten následující - je možné, že to budeš muset hledat jako "multicity".

Ono když máš další let další den nebo za 10 hodin, tak se to dá obhájit i před nepříjemným agentem na checkinu.

Diky za radu. Koupenou ji jeste nemam, stopover v AMS je 15 az 18h podle zvoleneho letu.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 08:47 
VIP

Pokud je tam 15 - 18 hodin, vůbec bych se toho nebál, prostě budeš argumentovat, že se půjdeš vyspat na hotel a potřebuješ věci na hygienu, popř. léky. Na druhou stranu není nic příjemnějšího než čekat půl hodinu v letadle na to, jak se někoho po letišti snaží vyvolávat do letadla a ten dotyčný už sedí v jiném spoji. Chce to i trochu ohleduplnosti a v tvém případě třeba před odletem informovat leteckou společnost...

PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 09:18 
VIP

xbeda píše:
Diky za radu. Koupenou ji jeste nemam, stopover v AMS je 15 az 18h podle zvoleneho letu.

Jestli máš tak dlouhou pauzu, tak by s tím neměl být problém, protože je vcelku logické že si budeš chtít vyzvednout zavazadla s osobními věcmi. Jakmile je budeš mít, dej aerolince vědět že ten poslední segment nebudeš absolvovat, aby se na tebe zbytečně nečekalo.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 13:50 
VIP

xbeda píše:
Ahoj,

tohle tema jsem nasel ve foru castecne zminene, ale podrobnosti se mi nepodarilo dohledat.

Nasel jsem pro me zajimavy tarif MAN - LIM a zpet se zpatecni cestou pres AMS od KLM a chtel bych tedy pri ceste zpet vystoupit s batohem jiz v AMS a do Prahy to vzit EasyJetem (rychlejsi + levnejsi cesta).

Muzete mi nekdo poradit jak probehne check-in pri odletu z Limy? Jestli se da ocekavat ze muj pozadavek na odbaveni batohu do AMS bude bez problemu? Volal jsem na infolinku KLM kde mi rekli ze mi takovy postup potvrdit nemuzou, ze zalezi na chek-inu pro odletu jestli mi to umozni a ze mohou chtit doplatit rozdil tarifu :(

Diky za info.

pochlub se tarifem do LIM já sem za půl roku nic pořádnýho nenašel

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2019 14:26 
VIP

Aerolinky KLM a Brussels Airlines nesmí používat doložku „no-show“

PříspěvekNapsal: 01 čer 2019 17:38 
VIP

Viking píše:
Pokud je tam 15 - 18 hodin, vůbec bych se toho nebál, prostě budeš argumentovat, že se půjdeš vyspat na hotel a potřebuješ věci na hygienu, popř. léky. Na druhou stranu není nic příjemnějšího než čekat půl hodinu v letadle na to, jak se někoho po letišti snaží vyvolávat do letadla a ten dotyčný už sedí v jiném spoji. Chce to i trochu ohleduplnosti a v tvém případě třeba před odletem informovat leteckou společnost...

to se ti stalo, nebo blouzníš? Zvlášť v Evropě final call a čau...
Notabene zvlášť, když pak letíš jiným jejich spojem, je celkem riskantní je informovat...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina