Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 čer 2019 17:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spor s Unicredit přes Finančního arbitra
PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 09:09 
VIP

nickcarter píše:
Nedávno mě potěšila zpráva, že ČS ruší program iBod - no to byla taky pěkná hovadina a jsem rád, že někdo v dnešní době byl schopen se zamyslet realisticky.
nickcarter píše:
Něco, co v podstatě nikomu nic nepřinášelo.
...
Ale protože z tý odpovědi tuším opačný postoj, rád se nechám poučit :) - a teď to fakt myslím upřímně a bez ironie.
Poučovat tě nebudu, mě na tom zaujala ta kategoričnost tvrzení.
Já iBod měl (vlastně v peněžence kartička pořád je). Protože se snažím chovat jako Homo Economicus, tak jebáním se za ušetřenou desetikorunu odmítám ztrácet čas.

Z okna bytu koukám na pumpu OMV. Většinou nakupuju benzín lacino o víkendu u Alberta, protože sleva 2 nebo 5 Kč/litr má smysl, pokud k tomu potřebuju udělat velkej rodinnej nákup, což často potřebuju. Ale občas je jednodušší nakoupit u zelený pumpy, která má z logických důvodů stejný ceny jako tři další pumpy nedaleko.
Historicky jsem byl vždycky spokojenej se servisem, a vlastně i cenama Datartu. Jako konzervativní a loajální zákazník většinou nakupuju tam.
A oba tyto řetězce načítaly iBody, u Datartu se iBod mohl konvertovat na peníze a odečíst z ceny při placení. Easy. Vůbec nic jsem nesledoval, neztrácel s ničím čas, jenom občas zažádal o využití bodů.
Naposledy jsem vyprázdnil kartičku od iBodů při koupi powerbanky před cca měsícem.

Za dobu existence mi to ušetřilo odhadem 2.000 Kč, a nedělal jsem nic jinýho než kupoval OMV benzín nebo věci v Datartu.
Né že by mi iBod nějak srdceryvně chyběl, ale že by to byla hovadina, to bych neřek´.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 15:24 
Diskutér

Dobrá, díky za rozšíření obzorů, já si vždycky fakt lámal hlavu, jak bych to smysluplně využil. Tak asi teda ta moje věta "...nikomu nepřináší..." nebyla úplně na místě. Přitom lecjakou kartičku mám, včetně Tesco, DM apod.
K té Diners - tenkrát nic na výběr nebylo (doprava), jen 200Kč nebo nic. Za 1,5 roku plateb, po noblesní prezentaci v závěrečným kroku toto. Kdyby nenabízeli nic, tak jsem byl spokojenější. Jako, kdybyste koupili novýho Superba a ve dveřích salonu vás otočili zpátky ke kase, že musíte ještě doplatit 49Kč za vonný stromeček, co tam pověsil někdo z personálu.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 16:15 
VIP

Souhlas s nickarterem, me iBod prisel taky jako nepouzitelny program, resp. realne vyhodny a pouzitelny mozna tak pro jednotky lidi v republice. Zadna skoda jeho konca.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2019 16:24 
VIP

nickcarter píše:
Dobrá, díky za rozšíření obzorů, já si vždycky fakt lámal hlavu, jak bych to smysluplně využil. Tak asi teda ta moje věta "...nikomu nepřináší..." nebyla úplně na místě.
Každý zboží má svýho kupce.

PříspěvekNapsal: 10 čer 2019 22:03 
VIP

Se zájmem jsem si to přečetl. Palec nahoru, Patriku.

....A přitom bych nikdy nebyl schopen postupovat takové martyrium kvůli tak nízké částce, měl bych asi problém se s tím srát možná i pro desítku, tohle jednání s institucemi, úřady, bankami..tohle dopisování, nedej bože třeba ještě poštou a na dodejku, nebo dokonce osobní návštěvy, to mi fakt bere hodně energie a nestojí mi to za to...jsem na to fakt líný.

Teď mám nějakou dividendu z Kofoly, snad kolem 2000 Kč a musí se myslím dát něco na formuláři do České spořitelny, místo toho, aby to normálně připsali, už tohle mě mega otravuje.

Ale ty Patrikovy zkušenosti s bankovním systémem, ty si velmi rád přečtu, poučím se a vlastně mě to pobaví, takže jen tak dál :-)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2019 09:03 
VIP

nickcarter píše:
Něco, co v podstatě nikomu nic nepřinášelo. Já si za celou dobu (dostal jsem se k ČS kvůli hypotéce) nechal poslat ponožky a nakonec odžmolkovač (taková miniblbost na baterky), nechtěl jsem je nechat propadnout. Velká akce, jejíž provoz (administrativa) musela být dost drahá. Neumím si představit, co by musel někdo udělat, aby získal hodinky a podobný věci za mnoho tisíc bodů. Kdyby chtěl takhle "spořit", našel by mnoho lepších způsobů.
Firmy v bonus programu, které jsem (asi) nikdy v životě nevyužil. (nekupujte rohlík za korunu, kupte ho u nás za čtyři, ale korunu vám vrátíme zpět). Ale protože z tý odpovědi tuším opačný postoj, rád se nechám poučit :) - a teď to fakt myslím upřímně a bez ironie.
P.S. kdysi jsem si pořídil Diners Pure, kvůli pěkné slevě na letenky. Líbila se mi ta výjimečnost, že ji nikdo neznal, historie, i detaily, jaký třeba papír používali. Pak jsem tak nějak z vděčnosti ji dál používal. Zkrátka věrný zákazník. Pak jsem zjistil, že mám nějaké body, dotáhnul to v útratě kartou asi na 150 tisíc a hurá, objednám si 2 lahve portského za body. A najednou: zaplaťte 200Kč za dopravu (už pár let nazpět), přijela nějaká teta ve felicii, co mi asi 5x volala, kam má jet, první den vůbec nedojela, žádná diskuse o tom, jestli vůbec můžu být doma. To jsem si to za podobnou cenu (dopravného) mohl koupit v obchodě - jiná značka, kvalitativně podobné. Aura Diners spadla na nulu a karta vlastně leží ve stole v šuplíku.

A tos ještě neřekl, k čemu ten "odžmolkovač" používáš :D

PříspěvekNapsal: 12 čer 2019 09:06 
VIP

Tonda 2 píše:

Teď mám nějakou dividendu z Kofoly

Čéče jestli zaměstnáváš Rómy načerno, nepsal bych to na veřejný fórum ;)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2019 11:08 
Diskutér

babička Lála píše:
patrikchrz píše:
babička Lála píše:
Tolik si zatim za hodinu svý práce neúčtuju, ale v principu s tebou souhlasim na 1.000 %. Já se odmítám věnovat různejm kešbekům, rumbování a podobně, abych ušetřil 10 €, protože šetřením nikdo nezbohatne, to je prastarý pravidlo.

Citace je z jinýho vlákna, ale logika věci stejná. Mohu-li shrnout svoje pocity z přečtení:
a/ článek o funkci arbitra mně přijde užitečnej z povahy věci;
b/ článek o extrakci telete z jalovice císařským řezem za využití gama nože (což je to mnoha - mnoha - hodinový s*aní kvůli tisícikoruně) mně přijde jako hodně zábavná historka s masochistickým nádechem;
ale chápu, že Patrik to tak nevidí, protože jeho životní filosofii dlouhodobě z internetu znám: prací vydělaná částka má jenom svojí nominální hodnotu, "zdarma" částka má násobně vyšší reálnou hodnotu než je ta nominální.
Ale v diskusi mu čtenáři převážně děkují, tj. většina vnímá Chrze skrze to a/.

I já jsem si kolosální ztrátou času nedávno prošel při hledání "laciný" letenky, nicméně jsem to sebekriticky označil za vlastní blbost.

Moje babička zase považuje za kolosální ztrátu času to moje věčný a zbytečný lítání...na takové blbosti ona nemá čas, protože by přišla o věci hodnotné..třeba o několik dílů Ulice a Ordinace a nebo o nějakou slevu v supermarketu...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina