Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 bře 2020 19:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dostaňte mě levně domů, prosím! - VYŘEŠENO
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2019 01:38 
VIP

Nějak se to proti mně fšechno spiklo, ty B737MAX jsou zapikaný na zemi, kapacita letecké přepravy se tím neplánovaně snížila, nemůžu zaboha najít levný návrat z Ameriky (nebo Austrálie) domů.
POMOZTE, PROSÍM!

Je to vážně míněná prosba pro ty, kdo můžou a chtějí pomoci.
Je to výzva pro ty, kdož umí kreativně hledat letenky, a trochu je to baví.
Je to i soutěž pro ty, kdo nechtějí zbůhdarma ztrácet čas: vítěz (autor doporučení, jehož letenku si nakonec koupim), má u mne večeři v Praze v Domyno Burger Baru s neomezenou konzumací piva (pro jednoho, a během tohoto jednoho večera - právnické upřesnění); čepují skvostně ošetřenou a vychlazenou Plzeň + jedno nebo dvě piva od Matušky, a povídání si o cestování k tomu...

Parametry:
- potřebuju se dostat co nejlevněji a nejdříf domů dne 2. června odpoledne (nebo v následujících dnech) buďto z Melbourne, nebo z Los Angeles; letem MEL-LAX bych překročil datovou hranici, tj. datum je totožné;
- segment MEL-LAX v nejhorším případě nechám propadnout, ale to by musela být neodolatelná cena (a k tomu spojení, nebo přepravce, nebo třída);
- odlet nemusí být pouze z MEL, ale i SYD (ze Sydney i den nebo dva později, to je super město...);
- odlet nemusí být pouze z LAX, ale i ze SFO, SEA, ORD, BOS, JFK nebo EWR (ftom případě 3. června), viz “parametr FFP”;
- návrat východním nebo západním směrem, lhostejno;
- přílet do Prahy by byl sen, ale Vídeň, Berlín, Mnichov, Varšava by taky šlo, mám ale 35 kg ve třech zavazadlech, jakékolif trmácení se vlakem nebo busem je sice pakárna, ale beru;
- přílet do Evropy s častým a cenově rozumným finálním přeletem (Londýn, Milán, Manchester, apod) taky beru;
- jednosměrné letenky většinou nacházim výrazně dražší než ty zpáteční, ale datumem “cesty zpátky” do USA nebo Austrálie se netrapte, budu “no-show”.

K tomu méně důležité parametry, pro někoho možná úsměvné, ale já to myslím vážně:
- nepoletím ruskou nebo ukrajinskou aerolinkou;
- nemám moc rád čínské aerolinky, ale jsem v nouzi, takže bych je samozřejmě vzal (pokud to bude bezvízový tranzit);
- sbírám do FFP Alasky, takže “vysnění” přepravci jsou British, Finnair, Qantas, Emirates, Cathay, American, Air Lingus, a vlastně i ten čínskej Hainan nebo lowcost Condor;
- sbírám do FFP Alasky, takže přískok do jiných míst odletu z USA byl vybrán s ohledem na to, že tam Alaska lítá (ale lítá i jinde, vybral jsem americka letiště namátkou).

Vysvětlení závěrem: mám během nadcházejících dní dost programu, nejistou dostupnost a rychlost wi-fi, naopak jistotu absence klávesnice a myši => zdlouhavé zadávání a vyhledávání...
Už jsem tomu věnoval přes 2 hodiny, a výsledky tristní => drahota, letenky za randál. Nejsem línej to hledat dál (a samozřejmě budu), nějakou datovou australskou SIM už jsem koupil, ale mám takové tušení, že z fóra by mohla přijít záchrana.
SAVE GRANDMATHER LALA!
Díky předem.

edit: podařilo se mi během vnitrostátního letu nějak záhadně spustit palubní wi-fi, taxem udělal oficiální obrázek. teď má v adelaide celé odpoledne propršet, wi-fi na hostelu je svižná, budu tudíž hledat a hledat.
Příloha:
0679139F-5AE4-4B6A-93EE-6B80BE048276.jpeg
0679139F-5AE4-4B6A-93EE-6B80BE048276.jpeg [ 163.58 KiB | Zobrazeno 3695 krát ]

Naposledy upravil babička Lála dne 28 kvě 2019 11:07, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Dostaňte mi levně domů, prosím!
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2019 08:25 
Kolemjdoucí

chýba info o očakávanej cene :)

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2019 08:57 
VIP

Ahoj Lálo,
kdybych se potřeboval dostat domů hlavně levně a mohlo by to být i z letišť na východním pobřeží USA, bral bych asi toto:
4.6. odlet 21:00 New York Stewart --> přílet 5.6. 8:20 Dublin Norweagen běžná cena 107€
5.6. odlet Dublin 12:55 --> přílet 16:25 Praha AerLingus běžná cena 40€, něco jde ještě zlevnit takže výsledná cena může být kolem 3350,-kč za SWF-DUB-PRG.

Nejsou v tom zavazadla, která to můžou dost prodražit, nejsem si jistý, jestli 35kg/3ks bylo myšleno vše jako odbavené, nebo se to dá nějak přebalit či jedno vzít třeba jako příruční..

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2019 10:44 
VIP

4.6. OAK-CPH s DY za 309 eur

PříspěvekNapsal: 19 kvě 2019 12:29 
VIP

MEL - PRG (3/6)

430 eur - to jsou ti tvoji "oblíbení" Číňani - tady je výhoda 2x23 kg...

https://www.csair.com/en/orders/order/kpxlgd/

nebo 505 eur s OS - ale tady je jen 1x23 kg

SYD - PRG (3/6)

440 eur s China Eastern jen s jedním přestupem - tady je taky výhoda 2x23 kg...

https://us.ceair.com/en/content/informa ... -allowance

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2019 20:05 
Tazatel

není to nejlevnější, ale je to absolutně nejpohodlnější.

636 USD s QR, SYD-PRG, bagáž incl. a rychlej 1 přestup, odlet 2.6. večer

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 11:46 
VIP

Afro píše:
není to nejlevnější, ale je to absolutně nejpohodlnější.
636 USD s QR, SYD-PRG, bagáž incl. a rychlej 1 přestup, odlet 2.6. večer

Zdravím každého autora příspěfku tady,
souhrně i jednotlivě nick po nicku.
A DĚKUJU!

Konečně jsem dýl na netu, a můžu odpovědět.
Btw letenku stále nemám...

Ta moje cesta je dost o sklizni mil, tudíž segmentu MEL-LAX se držim zuby nehty. To bych fakt rád proletěl!

Upřesnění:
- "očekávaná cena" se limitně blíží nule, jak jinak;
- zhruba 33 kg (asi to nebude 35) dělá potápěčskej vercajk, a až Qantas mi to donutil rozbalit a rozdělit. Krávu tlustou těžkou 5 mm neopren vláčim spolu s kilovym spacákem ve velký igelitce jako druhý palubní zavazadlo, který ale, ftý igelitce, nechci a možná ani nemůžu, odbavit;
- podívám se na tip od goro, to vypadá hodně dobře; vůbec netušim, kde leží to letiště, tak abych nevykrvácel na přejezdech, ale prostuduju to.

Ještě jednou DĚKUJU za ty doporučení.

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 16:20 
VIP

Potvrzuju, že igelitku neodbavujou. Udělala to pro mě jen jednou delta, když mě oloupili v riu, a jiný zavazadlo jsem prostě neměl.

PS. letenku radši hledat nebudu, unlimited pivo je pro mě nebezpečný a vykrvácel bys finančně v hospodě ;-)

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 18:42 
Tazatel

babička Lála píše:
- zhruba 33 kg (asi to nebude 35) dělá potápěčskej vercajk, a až Qantas mi to donutil rozbalit a rozdělit. Krávu tlustou těžkou 5 mm neopren vláčim spolu s kilovym spacákem ve velký igelitce jako druhý palubní zavazadlo, který ale, ftý igelitce, nechci a možná ani nemůžu, odbavit;

Neviem či igelitka sa nedá odbaviť ale tašku z Ikea ti zoberú ako check in luggage

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2019 22:44 
Diskutér

To SWF je trochu z ruky, je to směrem na sever, něco přes 100 km z centra NY. Ale jako to okolí tam mám rád, Fort Montgomery, West Point, Hudson River, Bear Mountain.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2019 14:39 
VIP

bepo píše:
babička Lála píše:

Neviem či igelitka sa nedá odbaviť ale tašku z Ikea ti zoberú ako check in luggage

já to dělám tak, že si před odletem nebo někde na letišti vezmu prázdnou krabici a dám to do ní. Vyřešeno a zdarma.

Předmět příspěvku: Re: Dostaňte mě levně domů, prosím! - VYŘEŠENO
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 11:12 
VIP

Pěkná blbost to byla, vyrazit bez zpáteční (návratové) letenky. Jenže ...

Jenže letenka tam byla vlastně jenom zpáteční segment už dávno koupené a využité letenky JFK-PRG-LAX.
Jenže návratovou část jsem hlídal a hledal už dva měsíce před odletem. Pár akcí bylo, ale jenom na květen. Na červen NIC. Ani jednu zajímavou a použitelnou letenku jsem nezahlíd.
Jenže kdo mohl vědět, že kapacitu dostupné letecké přepravy sníží povinné “uzemění” letounů B737MAX, výrobcem dodávaných s vadným software.
O
... jenže tohle fšechno je fuk. Já neměl letenku, půlka cesty za mnou, a návrat se setsakramentsky rychle blížil...

Vítězem soutěže, přinejmenším morálním, se stává burito. Podporoval mi radama prostřednictvím WhApp, jednu velmi zajímavou možnost mi našel [byl to award LAX-BUD ve třech segmentech v C za 57.500 AS mil + 23 USD doplatek, 2 přestupy = 3 salonky, prostě najs], jenže než jsem se dostal ke kompu, bylo to fuč.

Stříbrnou medaili si zaslouží goro (respektive spíš věnec dobrejch buřtů pro skauty), jeho původní cenová varianta vypadala i bez zavazadel skvěle, navíc z Manhattanu je na letiště New York Stewart výborná autobusová doprava za přijatelných 20 USD (taylor-made pro spoje Norwagian), takže při ceně Airtrain a metra do 10 USD z JFK není přesun mezi letišti žádný obří vícenáklad, ale stalo se totéž: než jsem se rozhoupal, trasa STW-DUB-PRG zdražila na -> už méně atraktivních -> 530 EUR (včetně zavazadla, u DY nominálně jenom do 20 kg).

Bronzová medaile nebude (beardie promine, ale díky ti za tip) udělena. Ta rychlá komfortní verze od Afro by byla nejspíš to, co bych chtěl proletět, kdybych letěl už z Austrálie, pokud bych to stihnul koupit.

Jak to teda dopadlo?
Byl jsem ochotnej se dostat jakkoli lacino domů, z Austrálie nebo z USA, jenže ...
- při návratu už z Austrálie bych neproletěl segment MEL-LAX, a tudíž bych nedosáhl na zlatej status v FFP Alaska {chybí mi 3.300 statusovejch mil} + nepřipsalo by se mi cca 12.000 mil {a z toho právě 7.500 statusovejch mil};
- a dále bych si nemohl předletět po Americe ocásek, nutnej ke zlevnění jiný letenky, s čímž jsem už dlouho dopředu počítal, ale neměl jsem zatím nic koupený;
... takže jsem jednoho odpoledne koupil krabici dobrýho bílýho australskýho vína, našel si stoleček se zásufkou v ústraní herny motelu Sandowner v městečku Whyalla, a jal se prohledávat při asi osmi otevřených záložkách Chromu globální rezervační systémy letenek. Zatímco se okolosedící gambleři snažili přechytračit automaty, já se snažil přechytračit Amadeus, Galileo a Sabre. Po více jak 5 hodinách jsem odcházel do autokempu a měl jsem totéž co hráči u matů: hxxxo.
To už byla docela krize! Tak jinak. Následující den o 250 kilometrů jižněji v městečku Port Lincoln jsem si pronajal v hostelu YHA pokojík, a rozhodl se nejít spát bez letenky. A poučen nezdarem jsem zakoupil krabici vína červenýho. Trvalo to opět více jak 4 hodiny, ale podařilo se mi najít, zarezervovat a zaplatit si cestu domů.

Nakonec je to celý postavený na bonusofce JFK-MXP, přímý let v Y za 30.000 AS mil + 19 USD doplatek, na křídlech American Airlines. K tomu jsem se elegantně vyhnul ČSA, který by určitě zlovolně na můj let nasadilo stroj i posádku Stupidwings, a s rozumnou délkou přestupu zakoupil za neradostnou cenu asi 93 EUR easyJet se zavazadlem do 25 kg.
Trasou LAX-JFK si tudíž něco předletim, a zabiju tak 2 mouchy 1 ranou. Vlastně 3, protože jsem sehnal noční let, a ušetřim za hotel v New Yorku (nebo Los Angeles, jaxe to vezme). Na tuhle letenku mám sice hodně blbýho prodejce (OTA), ale “nebyl čas ptát se kdo je kdo: řeklo se muž s brašnou”.
A ten bastard (čti nefér prodejce) mi těsně před zaplacením onu letenku zdražil o 130 AUD, to je dost, ale blížila se půlnoc a další večer už prostě nemám: tyto řádky píšu v kajutě lodi, kotvící u Neptunova ostrova, kde není žádnej signál.

Shrnutí: příště už bych to neudělal. Nebyl jsem z toho nějak hysterickej, že nemám letenku domů, ale dost mi to rozptylovalo, a taky mi to ukradlo fůru času, kterej jsem při cestě mohl líp využít.
Poučení: letenky hledat jenom u červenýho.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 12:30 
Diskutér

9 hodin promrhanýho času ...

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 23:44 
Diskutér

Ty vole, věnovat tolik času týhle píčovině, to bys mezitím vydělal na letenku zpět ve F :shock:

PříspěvekNapsal: 29 kvě 2019 06:27 
Diskutér

neuromancer píše:
Ty vole, věnovat tolik času týhle píčovině, to bys mezitím vydělal na letenku zpět ve F :shock:

9hod=1manday=1000euro, tj klasicky rate "lopata-konzultant" v IT,Praha. Ovsem muze byt i lepe placena pozice.

no nevim ,za kolik je asi letenka do F z Australie do EU...????

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina