Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2019 09:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kurzy platebních karet
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 06:50 
Návštěvník

Na výletě s Alexxem jsem vyzkoušel i pár platebních karet. Tímto mu děkuji za trpělivost, i když jsem obdržel i výhrůžky, že na letiště půjdu pěšky :D

https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/

Předmět příspěvku: Re: Kurzy platebních karet
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 07:39 
Návštěvník

patrikchrz píše:
Na výletě s Alexxem jsem vyzkoušel i pár platebních karet. Tímto mu děkuji za trpělivost, i když jsem obdržel i výhrůžky, že na letiště půjdu pěšky :D

https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/

Téměř středový kurs při platbě a výběru v zahraničí nabízí Revolut karta...

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 09:32 
Návštěvník

On ten "téměř středový kurz" mají právě i karty, které používají kurzy MasterCard (v testu Unicredit a Hello). Pravda, že Revolut vychází ještě o fous lépe, dle zmínek v diskusích asi o 2 haléře na 1 euru oproti výše zmíněným kartám.

Bohužel Revolut má řadu omezení (limit pro výběr, "tajný" limit, po kterém se karta zablokuje a je potřeba dokládat příjem, konverzní přirážku 0,5 % - 2 % (dle měny) o víkendech), že jsem usoudil, že platit kreditkami Hello je pro mne prostě výhodnější. Když k tomu započtu i 1 % vratku, tak nemají konkurenci (ale já to 1 % "vyčerpám" i korunovými platbami).

Revolut se hodí pokud očekávám výkyvy kurzu, že mohu nakoupit v době, kdy je kurz výhodnější. Jenže stejně tak mohu na pohybu tratit. A udržovat zůstatky ve všech měnách, kterými platím? Jenom o tom velikonočním víkendu jsem platil v PLN, GBP a EUR.

Doporučuji přečtení toto vlákno: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic ... &t=1239073

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 09:37 
Diskutér

Hello kreditka na placení kartou nemá konkurenci. Výhoda Revolutu jsou ty výběry z bankomatu. Díky za srovnání ;)

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 09:43 
Návštěvník

Bohužel na ty výběry z bankomatu je velmi nízký limit. Tuším 150 eur za měsíc? To raději použiji mBank Visa Svět nebo Richee/Creditas. Kurzy taky slušné (ano, ne jako Revolut) a bez problémů.

Hlavně já bych velmi brzy narazil na ten tajný limit a asi není úplně příjemné, kdyby mi v zahraniční najednou zablokovali kartu. Někteří lidé v diskusi na Finexpertu museli příjmy dokládat i třikrát (vždy jim limit byl posunut). Bohužel, tohle je velký problém, ten limit nemáš šanci zjistit a je u každého klienta jiný :(

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 09:55 
VIP

limit je 200 euro na vyber s Revolutom. cestujem tak primerane, no asi len 2-3 razy za 4 roky sa mi stalo, ze som precerpal limit. vsak uz sa skoro vsade da platit kartou. inak ma prekvapila mBank, kedze o tej sa vzdy pisalo, ze vybery sice zadarmo, ale menej vyhodny kurz. Tak ktovie ci v lete to nezmenia a nedaju tie 2 percenta

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 10:05 
Diskutér

Já teda Revolut výběry přečerpávám skoro vždy, když jedu někam na dýl jak víkend. Takže jak bude čas, tak porovnám kurzy mBank/Creditas vs Revolut+2% za překročení výběru.

U Revolutu jsem narazil, když jsem chtěl převádět desítky tisíc Kč. Musím na to používat Roklen.

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 10:44 
Diskutér

Co som zatial porovnaval revolut po prekroceny limitu a mbank a fio banka, vzdy na tom bol o kusok lepsi revolut ale ozaj len o neake drobne.

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 10:56 
Diskutér

Aj klasická debetná karta k slovenskej UniCreditBank je fajn; tiež kurz mastercard a neobmedzený počet výberov v zahraničí.

Tá mBank z testu ma prekvapila; mám zakódovanú 2% maržu za "prevalutovanie" a v neeurovej cudzine sa kartu od nich snažím používať minimálne. Asi by som mal niekedy vyskúšať, či sa tá pozitívna zmena týka aj slovenskej pobočky mBank.

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 10:56 
VIP

baca12 píše:
po prekrocenY limitu

Au. To zní jak kdybys to zasouval baranovi do terminálu...

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 11:13 
Moderátor

jery píše:
...mBank z testu ma prekvapila; mám zakódovanú 2% maržu za "prevalutovanie" a v neeurovej cudzine sa kartu od nich snažím používať minimálne. Asi by som mal niekedy vyskúšať, či sa tá pozitívna zmena týka aj slovenskej pobočky mBank.

Je potřebná debetní karta "mBank Svět". Tam je místo poplatku 2% jenom nějaký zlomek procenta.

PříspěvekNapsal: 10 kvě 2019 11:29 
Diskutér

alexx píše:
Je potřebná debetní karta "mBank Svět".

...tak ako pozerám, slovenská mBank ekvivalent tej karty neponúka, tak nič potom...

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2019 09:53 
Diskutér

Ta mSvět karta vypadá dobře.

https://www.idnes.cz/finance/banky-a-sp ... poreni_sov

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2019 10:44 
VIP

Už ji mám doma. Zvládnu ji vyzkoušet na konci června. Pozdává se mi víc i jak Revolut. Žádné složité přemýšlení, kolik hodin je v Londýně, jestli se počítá přirážka nebo ne, a určitě lepší podpora. Jen při kratších cestách někde v hodně levných zemích může být na závadu těch 1500+ Kč na výběr.

Výhodou může být i to, že se jedná o VISA (všechny dosavadní karty s výjimkou jedné mám jen MC). V Jižní Americe dost často přijímají jen ji (např. nákup vstupenek na Machu Picchu).

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2019 10:52 
VIP

inak otazka asi hodna zaciatocnika. Ale spravne chapem, ze ak povedzme platim kartou v Madarsku a vidim ze za 320 forintov som zaplati euro, tak rovnaky kurz bude pouzity aj pri vybere z bankomatu?
Lebo prave som zaplatil za madarsku dialnicnu s Revolut. Podla XE je stredovy kurz 325.486 HUF za EUR a v appke vidim 324.995 co mi teda pride ako fakt fajn, rozdiel len nejakych 0,15 percenta.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina