Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 bře 2019 20:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Na kolik si ceníte business class
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:02 
Diskutér

Právě mám před sebou dilema. V businessu létám primárně za míle a teď uvažuji, že bych si ho i jednou velmi vážně koupil a jsem na vážkách, zda si ho cením tím rozdílem mezi cenou eco a business.

Konkrétně uvažuji u jedné cesty udělat kombinaci tam Y a zpět C, neboť zpáteční let je ultradlouhý a v Praze navíc přímo z letiště půjdu do práce :-)

Jde o lety EZE - (stop GRU) - IST a IST - PRG a rozdíl v ceně je cca 12 tis... (celá letenka PRG-IST-BOG (Y) / EZE-IST-PRG (C) je za 40)... za mě je to tak nějak na hraně přidané hodnoty, jak ji pro sebe vidím, jak to máte vy?

Předmět příspěvku: Re: Na kolik si ceníte business class
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:24 
Diskutér

pro mě daleko za hranou:-) (říká ten, který v C nikdy neletěl:-) Mockrát jsem o tom přemýšlel, nikdy jsem nebyl v pozici, že bych mohl rozhazovat, ale mám pocit, že bych to asi stejně nikdy nedal, že už jsem taková povaha, snad do 1000Kc max. Ale samozřejmě to není směroplatný názor:-)

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:28 
Moderátor

Samozřejmě je jasné, že se na to nedá obecně odpovědět. Osobně spím v letadle špatně. Vleže to jde samozřejmě o dost lépe než vsedě. Přesto i vleže maximálně podřimuji, takže z tohoto důvodu bych 12 tisíc+ za to neplatil. V práci bych stejně podřimoval vestoje z důvodu pásmových změn. Pokud bych cestoval pravidelně v C, zvykl bych si zřejmě lépe spát a neřešil vnitřní chuť si vyšší třídu užít. Jelikož to tak není, budu chtít užívat komfortu, degustovat, ochutnávat atd. Nebudu se opíjet, ale také nebudu programově po příletu rovnou řídit auto ;) . Bude-li druhý den důležitá schůzka, pak je to na zvážení, zvlášť, když mi konkrétní C přinese konkrétní mílový bonus. Stejně tak je na zvážení, zda neplánovat rovnou příjezd o den dřív a opravdu se vyspat doma...

28000 Kč (je to tak?) do BOG mi přijde v economy tedy dost, v tomto poměru je C relativně levná. Celková cena však relativně drahá, takže záleží na úhlu pohledu. EZE-GRU je vcelku krátký přískok a GRU - IST je jednoduše dlouhá čtrnáctihodinovka, za kterou bude ale stejně ještě přesun do PRG, což se s čekačkou stejně na únavě projeví - i v C. 12000 za jeden směr převážně z důvodu cestování vleže je tak pro mne víc, než bych byl ochoten pro tuto konkrétní cestu dát.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:31 
Diskutér

Prepocetl bych si to na hodiny stravene v C a podle toho se rozhodnul. Pristup do salonku a pocet zavazadel neresim, to neni v tvem pripade priorita. Ja osobne bych byl ochoten si priplatit maximalne svuj hodinovy cisty prijem. Vetsi hodnotu to pro mne nema.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:44 
Diskutér

burito píše:
28000 Kč (je to tak?) do BOG mi přijde v economy tedy dost

+/- ano... jsou to ale Vánoce, takže tam nečekám, že by to mělo být nějak významně lepší. Je to dost daleko, takže v úvahu beru i to, že tam jsou celkem rozumné stornopoplatky narozdíl od LH, KLM, kde je to komplet non-refundable a ještě připlácet zavazadlo...

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:56 
Moderátor

Nevím, jak máš volený termín. Ale třeba zkusmo 21.12. - 1.1. je to na opodu s TK za cca 620€ v economy, což je cenově dost jinde... Sice z Vídně, ale to je vskutku snadné.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 16:59 
Diskutér

burito píše:
Nevím, jak máš volený termín. Ale třeba zkusmo 21.12. - 1.1. je to na opodu s TK za cca 620€ v economy, což je cenově dost jinde... Sice z Vídně, ale to je vskutku snadné.

takze za 30 i s C na zpatecni ceste.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 17:15 
Diskutér

burito píše:

Akorát já potřebuji zpátky z EZE :)

A Vídeň je bohužel pro mě mimo. Znamená to minimálně 1 den dovolené navíc (dle odletových /
příletových časů spíš dva), přičemž každý den dovolené má pro mě dnes už hodnotu téměř nevyčíslitelnou :roll:

A v nejnižší knihovací třídě už je to u TK také non-refundable... přece jen je to hodně dopředu a může se stát, že bude třeba změnit plány. Zase čím více se budeme blížit termínu, tím spíš to bude do Jižní Ameriky v economy přes 30...

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 17:19 
VIP

Ja bych mel problem zaplatit vubec za jakykoliv let kamkoliv v Economy 28 tis. Pokud bych ale uz musel a rozdil mezi tim a lety, alespon temi nejdelsimi, v Business by byl 12 tis, sel bych do toho. Pokud by tech 12 tis bylo za jediny let v Business tak ne.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 17:24 
Diskutér

PRG - DOH - PVG za 26.000 Kč v C s QR mi dávalo smysl. Stejně tak PRG - DOH - DPS za 33.000 Kč. Ale třeba teď jsem kupoval PRG - DOH - SGN a tam to bylo cca 15 vs cca 45 a to mi smysl nedávalo, raději jsem na zpáteční cestu utratil míle za upgrade do C. A na lety do US beru ekonomickou a vybírám lepší místa zdarma díky statusu.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 18:20 
Moderátor

yks82 píše:
Akorát já potřebuji zpátky z EZE :)

A Vídeň je bohužel pro mě mimo. Znamená to minimálně 1 den dovolené navíc (dle odletových /
příletových časů spíš dva), přičemž každý den dovolené má pro mě dnes už hodnotu téměř nevyčíslitelnou :roll:

A v nejnižší knihovací třídě už je to u TK také non-refundable... přece jen je to hodně dopředu a může se stát, že bude třeba změnit plány. Zase čím více se budeme blížit termínu, tím spíš to bude do Jižní Ameriky v economy přes 30...

Pak je to prosté - a žádný minulý ani následný příspěvek by to neměl ovlivnit:
Buď můžeš a chceš si tu radost udělat..., nebo ne. 8-)

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 19:13 
VIP

yks82 píše:
Právě mám před sebou dilema. V businessu létám primárně za míle a teď uvažuji, že bych si ho i jednou velmi vážně koupil a jsem na vážkách, zda si ho cením tím rozdílem mezi cenou eco a business.
... za mě je to tak nějak na hraně přidané hodnoty, jak ji pro sebe vidím, jak to máte vy?

Úplně stejně, na chlup.
C za míle, ale když to má být přímo za peníze... :roll: kroutim se jak had... :roll:
(trochu přehlížím fakt, že míle jsou taky za peníze).

Já to mám tak, že především z té částky odečtu hodnotu mil, kterou získám navíc za C, a hned se na to lépe dívá. A záleží na časech letu. Např. pokud bych měl letět z NY přes noc v C anebo přes den v Y, tak raději poletím v noci v C, je to výjimečný (v C až exotický) let a raději ty stovky dolarů dám za upgrade letenky než za další noc v hotelu.
Třeba jednosměrku HEL-PEK na nočním letu jsem si přikoupil s radostí, užil si novou A350, ochutnal fšechna vína, vyspal se trochu a neztratil první den dovolené rozlámanej ze sedačky, nevyspalej a v jet-legu.

Takže pokud je šance na dobrý letadlo na nejdelšim letu, máš kam zapsat míle a nějak je využiješ, a chceš jít hned do práce, smysl to dává.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 19:32 
VIP

Ja som si za jeden smer ochotný priplatiť 500e ku cene ekonomickej letenky. A tiež sa mi páči možnosť si takto zlepšiť len jeden smer. A tiež primárne smer späť domov. Mne to už pomohlo presne tak, ako si napísal. Aby som mohol ísť do práce čo najskôr a čo v najlepšej forme.

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 20:01 
Diskutér

No v tomto jsem trošku konzervativní více jak 100 letů a vše čistá economy!

A to měřím skoro dva metry,ale ten let vždy nějak přežiji za pár hodin vyhazovat tisíce (desetitisíce) na víc ?! To si raději rezervuji na místě lepší hotel!

A pokud mám odpovědět na otázku já jsem ochoten připlatit max. litr(v czk) :D....respektivě aktuálně se mi zdálo z Tokya do Curychu moc dva litry za místa u exitů,tak jsem jen vyhodil osm stovek za místo do uličky do zadní části(širší ulička).

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 20:25 
Diskutér

V Business class som letel dva krat. OSL - SEA za cca 650 eur return s United Airlines a BRU - NRT za cca 620 eur return s Qatar Airways... a osobne by som viacej ako 800 - 900 eur za Business nedal, pride mi to ako vyhodene peniaze...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina