Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 lis 2019 02:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Prostě Grééta Thunberg
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:20 
VIP

Grééty je teď fšude plno.
Grééta je vzývána jako modla, nějací pošetilci ji dokonce navrhli na Nobelofku!
Do Grééty si s chutí dost lidí kopne (1) (2), a jenom čekám, kdo první napíše, že nebožačka má růžky a kopyta.
Je prostě mediální superhvězda současnosti.
Příloha:
FC732064-336E-4020-B67E-961BF6ACC1D9.jpeg
FC732064-336E-4020-B67E-961BF6ACC1D9.jpeg [ 243.58 KiB | Zobrazeno 1721 krát ]

Navrhuju vytvořit jí pamětní vlákno na akčních letenkách.
Příloha:
36D62162-D7D4-4049-BA36-735EAD9BFD2B.jpeg
36D62162-D7D4-4049-BA36-735EAD9BFD2B.jpeg [ 46.96 KiB | Zobrazeno 1773 krát ]

Můj osobní názor: je moc mladá a celé to šílenství okolo její osoby jí zničí období normálního dospívání. Pokud se bude setkávat s pochvalami a pochlebováním od významných osobností typu papeže nebo generálního tajemníka OSN (a zbožňováním tisíců neomarxistů a jinejch sluníček), vyroste z ní domýšlivá a neempatická kráva.
Takový mladý Maximilien Robespierre v sukních, právě zakládající Výbor pro veřejné blaho...

Taky se domnívám (ale je to jen domněnka), že si celou tu slávu dost užívá její fotřík, a vůbec bych se nedivil, kdyby on byl tím hlavním zákulisním loutkohercem. O vlivu rodičů na děti se asi nemá smysl rozepisovat, ne?
Příloha:
BE64490B-678E-4ED3-B665-8575794D3B0C.jpeg
BE64490B-678E-4ED3-B665-8575794D3B0C.jpeg [ 151.14 KiB | Zobrazeno 1487 krát ]

Nicméně já osobně bych se podepsal pod tento názor, jakkolif nemám s esoterickou autorkou pranic společnýho.

Naposledy upravil babička Lála dne 17 srp 2019 19:58, celkově upraveno 4

Předmět příspěvku: Re: Prostě Grééta Thunbetg
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:22 
VIP

pre niekoho je extrem Greta, ale pre niekoho je extrem, ze sa niekde zalohuju flase :D
treba najst kompromis a my ho tu nenajdeme, kedze keby mal rovnaky zivotny styl na planete ako my, tak uz ani by nebolo co do lietadiel tankovat :D

Předmět příspěvku: Re: Prostě Grééta Thunberg
PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:35 
VIP

Bych neco napsal, ale smazli by mi beztak.

Na jednu stranu je mi ji lito, jak ji vyuzivaji ke svym cilum jini, na stranu druhu uz sa nemozu dockat az sa bude smazit v pekle.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:44 
VIP

Sau píše:
Bych neco napsal, ale smazli by mi beztak.
Na jednu stranu je mi ji lito, jak ji vyuzivaji ke svym cilum jini, na stranu druhu uz sa nemozu dockat az sa bude smazit v pekle.

Ber tak, ze to je mlada osoba s dusevnymi poruchami (OCD, Asperger a pod.), takze ked sa uz na to dala, tak sa tak lahko toho nepusti.
Mne osobne pripomina slovensku opoziciu ... vies ze zmena je viac nez nutna, no alternativa je velmi trpka :D

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:48 
VIP

Však já jí příští týden řádně podkouřím... Během víkendu 6 letů ;)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:54 
VIP

tonic: to jo, prave...

A vubec, kaslu na to, nebudu si kazit prekrasny den na barumce :)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:58 
VIP

Už jste četli, jak nějaký český miliardář založil akci GREETAPISS jako variaci na GREENPEACE ?

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 10:59 
VIP

To množstvo inak vzdelaných a na prvý pohľad rozumných ľudí, ktorí sú postihnutí gretenizmom ma desí. Myslím, že "koniec" už skutočne nie je ďaleko. A nebude spôsobený klimatickou zmenou.

Ja osobne som pod vplyvom gretenizmu reálne zmenil svoje plány. Chcem si užiť života, kým sa ešte dá. Ja som jedných greténov už v mladosti zažil. Vtedy ma chytali depresívne stavy, pretože som si nevedel predstaviť, ako a kde emigrujem. Dnes je to lepšie: už ich poznám (greténov), už nemám celý život pred sebou, mám čosi našetrené .... takže už si treba len užívať života :)

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 11:27 
VIP

Taky mám něco pro Grétu, když už jsme na Akčních letenkách.
Koupil jsem letenky do Alicante z Krakowa přes "její" Göteborg.
Takže mne vyšly na 1 600,-Kč (Krk - Got 660,-Kč, Got - Alc 940,-Kč).
Přímý let z Krakowa by mne vyšel na 3 800,-Kč.
Paradoxy uhlíkové stopy.
Takových věcí je spousta, například převážení zboží z místa A do místa B, přes C a D.
Jenom se kolem nedělá takový humbuk.
Prostě vítězí kapitál - ismus.
Režim který nás vede ke zkáze planety.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 11:36 
Diskutér

Gréta chudák protože má x různých moderních syndromů, si neuvědomuje, že je jenom maskotem většího systémového erroru. Je to jako s přechodem na elektroauta - z venku se to zdá vysoce eko, a pod tím je ještě víc jedu. Proč nezakážou kotnejnerové lodě? Je skutečně třeba kupovat auto každé 3 roky? A musí se auta pro EU vyrábět v Číně? Proč nezavřou fabriky v Číně a nědělají výrobky blíž tam, kde se spotřebovávají. Textilní průmysl? Skuteně je třeba v hnusu (H-M, NewYorker a další) kupvat tričko každá 3 měsíce, protože vydrží tak 3 praní??? Je toho spousta, na co by se Gréta mohla zaměřit, aby to dávalo smysl, ale tahle její akce stejně jako všechny ostatní je nesmysl. Vůbec nemá cenu se nad tím rozčilovat, radši si koupit letenku někam hodně daleko.

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 13:41 
VIP

Já zprávy o Gretě nečtu, nezajímají mě, paradoxně se mi podstatně hůře vyhýbá neustálému kopání do ní (co může 16letá holka s Aspergerem vědět o světě? Vždyť ji vyfotili jak jedla z plastových obalů, skandál! Jdu rychle koupit plechovku barvy a vylít jí do přehrady, já jí to nandám!) a udivuje mě, že i na tomto fóru mají lidé podobné kecy a kopání zapotřebí :roll:

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 14:09 
VIP

Jasně, na všem se dají najít chyby a nějaká "ale".

Pro mne je ale odpovědnost za přírodu/planetu hodně důležitá.
Dopady lidské činnosti jsou závažné a je potřeba je zmírňovat.
Data k tomu jsou naprosto jasná, je na tom shoda naprosté většiny odborných kapacit na světe.
Štve mne, kolik je kolem toho dezinformací, kolik lidí strká hlavu do písku a agresivně brání jakýmkoliv pokusům o řešení.

Osobně jsem rád, že Greta pomáhá iniciovat tlak na řešení.
Jistě, je to mladá slečna, která ledacos vidí radikálně nebo černobíle, (kdo v jejím věku ne), ale jsem za mne je jednoznačně dobře, že se s tím konečně začíná něco dělat, jakkoliv jsem si samozřejmě vědom, že řešení globálních problémů je velmi složité a dají se "řešit" zmatečně, někdy sice v dobré víře, ale dost blbými způsoby, které v důsledku napáchají víc škody, než užitku.
Tomu je ale potřeba se vyhnout, dělat to kompetentně, chyby otevřeně přiznávat a pak se z nich poučovat, ne na další řešení rezignovat.

To co Greta dělá, samozřejmě není žádné komplexní a kompetentní řešení. Ona sama říká, že je to spíš upozorňování na vážný problém, zoufalá reakce na to, že se řešení pořád odkládá.

A jasně, vybrala jen část problémů na které poukazuje, vše je ve skutečnosti asi ještě více propojeno s dalšími globálními i lokálními příčinami a následky, ale to neznamená, že to máme vzdát a nechat vyhnít.

Osobně je mi třeba blízká tahle reakce:
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... -mat-greto

Nebo v širším kontextu to neřešení a českou cestu skvěle popisuje tento text
https://archiv.ihned.cz/c7-66585520-12e ... t2m7WMKi-Y

...

No a současně rád lítám.
Občas i "zdánlivě nesmyslně", jen tak pro radost, pro poznávání nových kusů světa.
Zlepšuje to nadhled a poznávám nový lidi..
Kdyby to takto moc dělali všichni, byl by to asi průser. A totéž se jistě dá říct o Grétině plavbě :)
Naštestí nás letenkářů není zase tolik :)

Možná mne někdo tady po přečtení toho textu bude mít za sluníčkáře a eko-extremistu :shock: přitom mi přijde, že se snažím jen vyvažovat všechny ty extrémy a hledat aspoň trochu rozumnou střední cestu.

A v řadě mých sociálních bublin to zase dělám naopak, upozorňuju svoje "zelenější" kamarády na to, že lítání není jenom špatné, ale i úžasné, občas je někam vytáhnu na výlet a oni jsou pak někdy trochu míň radikální :D.
A občas dohledáváme data a vedeme diskuze o tom, že emise CO2 jsou důležitý faktor, ale nejsou všechno a důležité jsou i jiné aspekty, v kterých je lítání vpodstatě šetrnější, CO2 se dá offsetovat, navíc letectví prochází taky intenzivním technologickým vývojem inovací, i tady stoupá tlak na zmírňování negativních dopadů, což je jen dobře.

Naposledy upravil goro dne 17 srp 2019 15:58, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 14:13 
Diskutér

Někde jsem četl, že pro cestu jachty zpět musí letět pěti členná posádka do NY. :D

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 16:19 
VIP

Já si myslim, že prostě potřebuje pořádně naložit, aby přišla na jiný myšlenky. 15 už jí bylo, ne?

Strašně mě baví, jak v Evropě všichni onanujou s emisema, a tady arcelormittal v temirtau za den nahulí, co česko za rok. Nebo vole PRC. Půlka světa to má u m5 v řiti. Tak co blbnou?

PříspěvekNapsal: 17 srp 2019 17:18 
VIP

s0ny píše:
Někde jsem četl, že pro cestu jachty zpět musí letět pěti členná posádka do NY. :D

Přesně tak pro jachtu letí 5 členů a i ona s posádkou se prý bude vracet letecky zpět :-)

https://echo24.cz/a/SC79L/ekologicka-bublina-splaskla-greta-v-roli-jachtarky-a-tym-znecisti-prostredi-vic-nez-cestou-letadlem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina