Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 03 čer 2020 19:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam vás to neláka?
PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 10:54 
VIP

nie ze by ma to nelakalo, ale uplne klesol zaujem letiet do Ovdy, Taby, alebo Jordanska

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 18:46 
VIP

Jordánsko je skvělá a velice levná země. Akorát si člověk musí pořídit kvalitního průvodce (LP, RG...)
...

...

A úplně vypustit všechny destinace, které jsou v těch průvodcích uvedené :roll:

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 20:53 
VIP

no asi len tak :)

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 21:20 
VIP

ivo píše:
Jordánsko je skvělá a velice levná země. Akorát si člověk musí pořídit kvalitního průvodce (LP, RG...)
...

...

Jo, ale pak vystává otázka, proč tam vůbec jet ;) Jinak souhlasím, že tamější halal supermarkety mají hodně solidní ceny.

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019 21:46 
VIP

michal5 píše:
Jo, ale pak vystává otázka, proč tam vůbec jet ;)

Michale, jsou lidé, pro které cestování znamená objíždění těch nejprofláknutějších míst. Takových lidí není málo, naprostá většina. Pak jsou lidé, kteří jdou do hloubky a chtějí poznat zemi, lidi, chutě, cokoliv AUTENTICKÉHO. Chtějí vidět reálné věci, ochutnat reálnou místní dietu, používat stejné dopravní prostředky jako obyčejní místní, spát v hotelech za pár dolarů, jíst tam, kde obyčejní místní. Jinými slovy - pohybovat se v reálném světě a zažívat reálné věci, často neplánované, někdy i riskantní. Obávám se, že patříš k těm prvním a pochopit ty druhé je pro tebe asi obtížné. Proto se tak blbě ptáš...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 09:38 
VIP

@Ivo - přesně... Ale sytý hladovému zpravidla nevěří :)

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 09:42 
Diskutér

Tak za mě v poslední době přestává být zajímavá JV Asie... moc levné letenky = čím dál víc lidí, čím dál víc špíny a tím méně autenticity. Stejně tak mě vůbec nelákají vyprahlé middle east destinace s výjimkou Izraele.

Naopak začínám přicházet na chuť trochu více kultivovaným zemím jako NZ, Austrálie, USA ale například i latinská Amerika (minimálně ten jazyk je mi tak nějak bližší :) Samozřejmě ten rozpočet na cestu je pak trochu někde jinde...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 10:10 
VIP

Pareja píše:
@Ivo - přesně... Ale sytý hladovému zpravidla nevěří :)
Bohužel se musíme smířit s tím, že top místa jsou v naprosté většině i top turistické pasti. Asi nikdo z odškrtávačů (kteří vědí, že se do dané země už nepodívají) tahle místa nevynechá. Já pár takových záměrně vynechaných míst mám, ale dá to velkou práci.

Možná by stálo za to, věnovat další vlákno top místům, která dosud nejsou turistickými pastmi. Mělo by jít o místa dostupná za běžné peníze, ne třeba nějaký odlehlý atol uprostřed Tichého oceánu.

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 10:40 
VIP

ivo píše:
michal5 píše:
Jo, ale pak vystává otázka, proč tam vůbec jet ;)

Michale, jsou lidé, pro které cestování znamená objíždění těch nejprofláknutějších míst.
LonelyPlanet vůbec nepoužívám. Pár jsem jich stáhl, ale jejich styl psaní a způsob cestování přes itineráře mě vůbec neláká. Také skoro žádné obrázky. Jezdím po místech, co mě osobně zajímají a vyhýbám se turistickým ghettům. Někdy to jsou profláklá místa jindy ne. U Jordánska spíš narážím na to, že z mého pohledu existuje mnoho lepších a příjemnějších lokací, kam jet objevovat neznámá místa než právě do Jordánska. Zejména na jih od Ammánu k Rudému moři moc použitelných míst není. Slowtraveling od té doby, co nemám prázdniny, mi moc neříká ;)

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 11:11 
Diskutér

2michal5: Ty jsi opravdu zvlaštní cílovka. LP se ti nelíbí, protože tam není dost obrázků. Chceš jet tam, kam nikdo nejezdí a když tam dorazíš, tak jsi překvapený, že tam vůbec nic zajímavýho není. Při tvém způsobu cestování ale nemáš šanci se do zajímavých a ne tak turisticky exponovaných lokací dostat. Není to totiž otázka financí, ale času. A ten jak jsem pochopil, tomu obětovat nechceš. V tom případě zůstaň u jednodenních hvězdicových výletů podle toho, kdy jede na okolní letiště první vlak nebo autobus.

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 11:34 
VIP

babička Lála píše:
Obecně tam kde je vyšší kriminalita.
Zaprvé už nejsem nejmladší, moc rychle nebo daleko neuteču, a nepral jsem se 20 let.
Zadruhé se mi nelíbí ponurá atmosféra míst, kde jsou na plotech žiletkové ostnáče. Lidi se tam mezi sebou nechovají pěkně, co teprf k "bohatým" turistům. Příkladem nechť je fcelku hnusné Belize City.
Už nepojedu do Střední Ameriky a vůbec mi neláká Afrika.

Za poslední 2 roky se můj názor nezměnil, naopak upevnil. Myslím tím názor ze zrcadlovýho tématu (úvodního příspěfku).
Nejezdim náhodně, ale jenom cíleně.

Nenapsal bych to úplně stejně jako yks82, JV Asie mě stále láká, ale Phi-Phi Islands ve stavu před patnácti lety (a s tou původní atmosférou) tam už snad nejde nikde najít. Nebyl roaming, nebyly ty internety, ty wi-fi, lidi se bavili mezi sebou, byla jich méně než jedna setina, a pod.

Jinak Majka z Gurunu to zase schytává na levou i pravou ...

Příloha:
image.jpg
image.jpg [ 164.36 KiB | Zobrazeno 754 krát ]

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 13:32 
VIP

floodland píše:
2michal5: Ty jsi opravdu zvlaštní cílovka. LP se ti nelíbí, protože tam není dost obrázků. Chceš jet tam, kam nikdo nejezdí a když tam dorazíš, tak jsi překvapený, že tam vůbec nic zajímavýho není. Při tvém způsobu cestování ale nemáš šanci se do zajímavých a ne tak turisticky exponovaných lokací dostat. Není to totiž otázka financí, ale času. A ten jak jsem pochopil, tomu obětovat nechceš. V tom případě zůstaň u jednodenních hvězdicových výletů podle toho, kdy jede na okolní letiště první vlak nebo autobus.

My dva si vzájemně nikdy osobnostně nesedneme.
a) LP se mi nelíbí, protože tam je popis skrz itineráře a ne jednotlivá místa a k tomu tam ještě k 3/4 popsaných položek itineráře chybí obrázky.
b) To, že nějaké místo není turistická lokalita, ještě neznamená, že není zajímavé (a naopak).
c) Pro slow-traveling mám fakt málo času.
d) U čeho zůstanu anebo ne je jen moje věc.

Plus přidám na svůj seznam:
- Maya Beach - stačilo mi vidět pár posledních fotek z této pláže, kouknout se na pár poutačů "odjezd za úsvitu, abyste se vyhnuli davům" a vygooglit si, že za pláž plnou lodí a Číňanů, přes které není vidět ani písek, ještě chtějí 500 THB jako vstupné :D

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 13:49 
Diskutér

Zajimava vychytavka pre cesty do muslimskych destinacii,kde je velka koncentracia africanov,muslimakov a ich mutation (Londyn,Stokholm atd)

Moira tricko, https://archiv.ihned.cz/c1-66545820-tri ... utok-nozem

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 14:07 
Diskutér

ivo píše:
...pořídit kvalitního průvodce (LP, RG...)

Neviem si celkom dobre predstaviť (hlavne ak je to destinácia, kde sa človek dostane tak raz, dvakrát za život) vynechať "must see", aj keď sú to viac-menej pasce na turistov.
Ak sa bavíme napr. o tom Jordánsku, taká Petra, to je ukážkový príklad s predraženým všetkým možným, od vody, cez magnetky... s otravnými helomajfrendmi... ale byť v Jordánsku a vynechať Petru? Prípadne Peru a Machu Picchu, alebo Kambodža a Angkor...
Jasné, ak som v tej krajine druhý, tretí a ďalší raz, tak namiesto "turistických pascí" je zaujímavé zvoľniť tempo, vynechať tieto turistické pasce a zažiť autentické miesta bez turistov...

PříspěvekNapsal: 01 dub 2019 14:08 
Diskutér

michal5 píše:
My dva si vzájemně nikdy osobnostně nesedneme.
a) LP se mi nelíbí, protože tam je popis skrz itineráře a ne jednotlivá místa a k tomu tam ještě k 3/4 popsaných položek itineráře chybí obrázky.
b) To, že nějaké místo není turistická lokalita, ještě neznamená, že není zajímavé (a naopak).
c) Pro slow-traveling mám fakt málo času.
d) U čeho zůstanu anebo ne je jen moje věc.

a) LP beru jako nejlepší offline zdroj informací. Samotný itinerář dělám většinou podle TA (70%) s tím, že ti nechávám 30% rezervu na to, co mě zaujme cestou. Ubytování řeším až na místě. Obrázky v LP nepotřebuju.
b) To sice neznamená, ale pokud pojedu na blind, tak je pak zbytečný brečet, že tam nic zajimavýho nebylo.
c) Rozumíme pojmu Slow-travelling oba stejně? Obávám se, že ne.
d) Samozřejmě. Každý preferuje jiný způsob cestování a to co vyhovuje tobě, nemusí vyhovovat druhému. Jenom mi příjde, že tvůj ultra low cost styl ve výsledku nepřináší radost ani tobě. Alespoň soudě podle tvých cestopisů.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina