Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 čer 2019 05:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Craft beer a nejlepší hospody světa
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 04:28 
VIP

Motto:
Příloha:
001 - motto.jpg
001 - motto.jpg [ 21.54 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]

Pokud by někdo navštívil nějakou zajímavou pivnici ve světě, sem s ní :!:

Mapa k volnému použití zde!

K nepsaným pravidlům craft beer: CRAFT BEERS jsou piva z menších pivovarů, skoro nikdo je nevyrábí v plechofkách, ale naopak často se prodávají v lahvích. V ČR už je několik pivoték anebo pivkupectví, kde lze koupit "řemeslná piva" z celého světa, máme i velmi dobře zásobené e-shopy, např. pivnimozaika.cz.
Výrobci se obvykle vyřádí i na etiketách a názvech svých piv.
Ceny těchto piv se pohybují okolo dvojnásobku běžných cen piv velkovýrobců.

Hospody mají na čepu obvykle čtyři nebo více piv, a nabídka je nepravidelná, piva se střídají.
Hospody se o piva velmi dobře starají; často ty nejlepší uzavírají alianční spojenectví a navzájem se doporučují s tím, že svým hostům vzájemně garantují nadprůměrnou nabídku a kvalitu piv.

Příloha:
002 - etikety.jpg
002 - etikety.jpg [ 34.62 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]

Příloha:
003 - etikety.jpg
003 - etikety.jpg [ 34.11 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]

Příloha:
004 - etikety.jpg
004 - etikety.jpg [ 31.38 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]

U mne jsou v posledních dvou letech návštěvy hospod s craft beers nedílnou součástí cestování.
Inspiraci hledám nejčastěji na webech ratebeer.com nebo beeradvocate.com.
Kdyby někdo věděl o dalším dobrém informačním zdroji, sem s ním! ;)
Příloha:
005 - časy .jpg
005 - časy .jpg [ 172.04 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]

Naposledy upravil babička Lála dne 29 zář 2017 09:44, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Česká republika - Praha
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 05:20 
VIP

Česká republika - Praha

Za nejtypičtější craft beer v Praze považuju ten historicky nejstarší recept, tedy pivo v hospodě U Fleků.

Kdyby si někdo chtěl před odletem z Prahy zajít ochutnat pár dobrých piv, doporučuju hospody sdružené v Alianci P.I.V., zejména První pivní tramway, kde páni najdou originálně vyzdobenou toaletu vzpomínkama umělce Ševčíka,
Příloha:
009 - tramway.jpg
009 - tramway.jpg [ 37.53 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]

Příloha:
010 - tramway.jpg
010 - tramway.jpg [ 32.91 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]

anebo hospodu Zlý časy. Ve Zlejch časech je v dolní pivnici vždy nejméně 15 druhů z českých minipivovarů, vybere si opravdu každej.
Příloha:
008 - Zlý časy.jpg
008 - Zlý časy.jpg [ 39.21 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]

Přímo u metra (stanice Jiřího z Poděbrad) je taková moderní hospoda s velkou nabídkou tuzemských i zahraničních piv, Beergeek.
Příloha:
011 - beergeek.jpg
011 - beergeek.jpg [ 42.33 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]

Asi nejznámější český craft beer jsou piva z minipivovaru Matuška, až se budete někdy nudit v salonku na letišti a bude tam svižná wifi, doporučuju shlédnout tento díl.
Jedno pivo mi načepoval i sám Mistr, sládek mladej Matuška ;)
Příloha:
013 - Matuška.jpg
013 - Matuška.jpg [ 138.96 KiB | Zobrazeno 2446 krát ]

seznam hospod

Předmět příspěvku: Re: Craft beer a nejlepší hospody světa
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 06:04 
Tazatel

Ahoj,
Taky na cestách poslední dobou navštěvuji takové podniky.
My za poslední rok navštívili:
Bergamo - Beer garage - majitel je světový biersomelier roku 2016, fakt se vyzná a mívá dobrý výběr jak na čepu tak v lahvích. Naposledy jsme tam letěli už vyloženě jen na pivo :)
Glasgow - Dry gate brewery - pod akropolí - super piva i jídlo, 12 výčepů + láhve. Loni v listopadu jsme tam chytli festival skotských nezávislých piv
Brewdog Glasgow ( a vlastně kdekoliv jinde ) doporučuji také. I když už dávno nejsou mini- pivovar
Polsko - sleduj ontap.pl tam jsou všechny polské hospody a jejich aktuální nabídka ( projeli jsme Warszawu, Krakow, Czieszyn, Katowice a stálo to za to )
Hamburg - Alte Mädchen - na Německo celkem slušný craft + boží pivotéka
Frankfurt - https://www.meganstarr.com/craft-beer-frankfurt/ doporučuji projít vše
Žilina - Beervana ( doporučuji, kluci jsou zapálení a fakt se toho nebojí ), na 7schode
Ostrava - Rozhodně Hospůdka U Oráče, Kurniksopahospoda, U Segala, Pivovarský dům trochu pokulhává

JInak cestuji i za pivními festy. Rozhodně doporučuji:
Kodaňský craft beer festival ( severní evropa craft dost pozvedla )
Warszawski festival piwa
London Great beer festival
Minulý týden jsem byl na Salóně piva v Brartislavě - taky boží akce
Wroclawsi festival dobrego piva

No a malá reklama ( snad admin promine )za dva týdny mě můžete najít na Oktobeerfestu na Ostravské Nové Karolině s našim pivem na stánku pivovaru Létající Bezdomovec :)

Předmět příspěvku: Japonsko - Tokio, Kjoto
PříspěvekNapsal: 29 zář 2017 09:39 
VIP

Japonsko - Tokio, Kjoto feat zennie

Podle mého názoru patří Japonsko mezi pivní velmoci a japonští sládci umí uvařit vynikající piva.
A my Češi (tím myslím samozřejmě i Moravany a Slezany) jsme jim ftom v minulosti dost pomohli, neboť jsme tam dodávali výrobní technologie i naše nejznámější chmely, ranný a poloranný červeňák ze Žatecka.

Ochutnal jsem v Japonsku jedny z nejlepších piv vůbec co jsem kdy pil, např. pivo dozrávající v sudu po rýžovém saké byla pohádka, mangová ipa byla nezapomenutelná, Japonci umí uvařit i vynikající porter...

Náhoda tomu bohužel chtěla, že zennie měl na ten večer přesunutou ochutnáfku saké, sešli jsme se až v půl desáté, a vybrali nejblbější hospodu ve městě s názvem Campion Ale ve čtvrti Asakusa. Čepovali tam pouze svoje piva, který neuměli moc uvařit, takže žádná dobrota to nebyla. Pokud by si náhodou zennie díky tomu saké už nepamatoval, že jsme se sešli, svojí ruku na fotce snad pozná.
Příloha:
014 - Campion Ale.jpg
014 - Campion Ale.jpg [ 160.79 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
015 - feat zennie.jpg
015 - feat zennie.jpg [ 123.3 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Druhý den pozdě večer jsem si zaběhl spravit chuť do Craft Beer Bar iBrew, kde měli deset píp, vybral jsem si odvážně jejich místní světlý Golden Ale, a byl vynikající. Jako druhé pivo jsem si vybral portra a opět to byla pochoutka. Další hospodu jsem v Tokiu už nestihnul.
Příloha:
016 - iBrew.jpg
016 - iBrew.jpg [ 123.06 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Craft beer si můžete vychutnat v každé části prefektury Tokio. 8-)
Příloha:
017 - Tokio.jpg
017 - Tokio.jpg [ 139.66 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

V Kjoto jsem byl v moderní restauraci Tadg´s a dvakrát ve skvělé Beer Komachi (zde i dobře vaří), kde jsem měl štěstí na Mango Ipu z pivovaru v Aomori. MŇAM!
Příloha:
018 - Tadgs.jpg
018 - Tadgs.jpg [ 100.45 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
019 - Tadgs.jpg
019 - Tadgs.jpg [ 121.31 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
020 - Komachi.jpg
020 - Komachi.jpg [ 88.67 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
021 - Komachi.jpg
021 - Komachi.jpg [ 128.28 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
024 - Kyoto.jpg
024 - Kyoto.jpg [ 150.74 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Pokud pojedete na výlet do Nary, v centru je moderní restaurace LBK Craft sympatického americko-čínského páru s dobrou nabídkou piv.
Příloha:
025 - LBK.jpg
025 - LBK.jpg [ 187.91 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
026 - LBK.jpg
026 - LBK.jpg [ 116.43 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Příloha:
027 - LBK.jpg
027 - LBK.jpg [ 86.54 KiB | Zobrazeno 2332 krát ]

Než půjdete v Japonsku do hospody, najděte si o ní nějaké info na netu; některé hospody vybírají poplatek za židli (něco jako vstupenka do hospody :lol: :lol: ), v různé výši, já byl jen v těch pubech, co takovýhle výpalný neuplatňujou.
Ceny za pivo jsou vysoké... :?

Předmět příspěvku: Re: Česká republika - Praha
PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 15:08 
Diskutér

Asi nejznámější český craft beer jsou piva z minipivovaru Matuška, až se budete někdy nudit v salonku na letišti a bude tam svižná wifi, doporučuju shlédnout tento díl.
Jedno pivo mi načepoval i sám Mistr, sládek mladej Matuška ;)
Příloha:
013 - Matuška.jpg

Na Matušku jsme chodili několik let každý pátek a někdy pokud bylo počasí i jezdili na kole do Broum. Troufám si tvrdit, že jsem vyzkoušel všechny a vylemtal jich víc než polovina fóra ;) :lol:

Nicméně je to naše nejlepší pivo, skvělý je z té běžné produkce Raptor, přes léto Summer Ale a Zlatá raketa.

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 17:33 
VIP

Ha, konečně :D

Začínám se trochu stydět, že jsem to v Japonsku nikdy neprochodil víc, nicméně, jak už jsem babičce vysvětloval, většinou na to nemám moc času a hlavně nemám společníka. A na to, abych chodil sám a ochutnával, je to docela drahá zábava. Campion, pravda, moc mi chuťově nesedl, ale minipivovary v Kyotu snad brzo projdu ;)

Já teda většinou tyhle podniky vymetám v Brně, když jsem zrovna v ČR, tak mě skoro každou neděli můžete najít U Dvou přátel, méně pravidelně, ale i tak dost často pak v JBM Brew Lab Pub nebo v Ochutnávkové pivnici. Doporučuju ;)

Ze světové scény mě velmi překvapila Panama, kde nehledáte minipivovary, protože si vás najdou ony. Vzpomínám, jak jsme na ostrůvku Colón v souostroví Bocas del Toro šli pěšky od letiště podél rozpadlého plotu, a na lampě náhodou zahlídli nenápadno cedulku "brewery", která nás naprosto odvedla od požadované trasy, dokud jsme nenašli pivovar přímo na pláži.

Obrázek

Podobně ve městě Panama nebo v Boquete jsme na minipivovar narazili, aniž bychom ho hledali. Odpoledne většinou happy hour s pivem za polovinu (cca $3), úroveň docela dobrá. Hůř na tom byla Kostarika, kde jsme sehnali jen v San José, a museli jsme cíleně hledat. Bylo to fajn, ale drahé, tuším cca 200 Kč za pivo. Název podniku si bohužel nepamatuju, ale můžu dohledat.

Čínská pivní scéna se taky v posledních letech docela posunula, teď jsem v Šanghaji a jestli zbyde čas, zkusím něco zajímavého najít. Tady to pivně moc neznám. Nicméně při žádné návštěvě Pekingu nevynechám Great Leap Brewery v hutongu kousek západne od Nanluoguxiang. Bohužel dražší (30-40 CNY) a kvalita spíš průměrná (občas se najde lepší kousek), ale fajn prostředí a... prostě to tam mám rád.

Matuška, který tady padl, je fajn, můj oblíbenec je Zlatá raketa, Raptor je až o kus dál na druhém místě. Za sebe mám ale asi dlouhodobě raději produkci třeba z Lucky Bastardu.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2019 13:42 
VIP

Nevím kam to dát, tak to připnu sem. Nadpis mi zaujal.
Příloha:
cestovatelé.jpg
cestovatelé.jpg [ 179.95 KiB | Zobrazeno 588 krát ]

PříspěvekNapsal: 21 úno 2019 01:28 
VIP

babička Lála píše:
Nevím kam to dát, tak to připnu sem. Nadpis mi zaujal.
Příloha:
cestovatelé.jpg

A kromě toho jsme vysazení na vlaky a Vláďa je taky trochu úchyl na metro

To je helve s flůdlendem

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina