Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 pro 2019 07:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kam vás to neláka?
PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 08:44 
Diskutér

Máme o tom v práci akurát takú debatu a príde mi to celkom zaujímavé, takže - sú nejaké destinácie, ktoré sú na úplnom spodku vášho wishlistu alebo na ňom vôbec nie sú?
Prípadne, navštívili ste už krajinu, kde sa vám absolútne nepáčilo a boli ste radi že ste preč?

Předmět příspěvku: Re: Kam vás to neláka?
PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 09:12 
Moderátor

Žádná pecka nebyla Mauritánie, tam mě fakt nic nedrželo a ještě se mi po ní nezastesklo.
Z Mali jsem byl taky rád pryč, ale kdybych tam byl za jiných okolností, asi bych s tím neměl problém.

Dlouho mě nelákala Jižní Korea, o které jsem prohlásil, že je to nic neřešící země, líbilo se mi tam nejmíň a byla pro mě zklamáním. Nicméně změnil jsem názor. Cestu do KLDR jsem prohlásil za pekelnou, ale taky zvažuju návrat (za což jsem a znova budu místními soudruhy ;-) často kritizován).

Podobně jsem to měl s Japonskem, tam jsem byl jenom na otočku, a znova jsem tam nechtěl, ale teď jsem s bráchou naplánoval spektakulární cestu od Okinawy po Kurilské ostrovy a těším se tam jak dlouho nikam.

Dlouho jsem odmítal Egypt, za poslední rok jsem tam byl ale dvakrát a na pár dní úniku ze zimy, a na potápění, je to tam fajn, takže jsem taky změnil názor.

Nezavrhoval bych žádnou evropskou zemi, žádnou postsovětskou, žádnou blízkovýchodní kde jsem byl, nejsem velký fanda do Indie ale Kašmír, Ladakh kdykoliv znovu, a třeba jih, Kerala, to bych si dal taky říct.

Jestli bych o nějakém místě (ne státě) prohlásil, že bych tam znovu nejel, ani kdyby mě tam táhli párem volů, tak je to asi Jáva. Často to lidem vysvětluju. Představte si ostrov velikosti a tvaru Československa. Tam sto padesát miliónů lidí. Něco jako kdyby se do ČS přistěhovali všichni Poláci a Němci. Praha má 10 milionů, Bratislava pět, a na jejím okraji je miliónové sídliště Malacky a dvoumiliónové souměstí Trnava-Nitra. Nepoznáte, kde končí Hradec a kde začínají Pardubice. Jedna velká vesnice-město-vesnice. Z podobného důvodu mě nějak speciálně neláká takový Bangladéš.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 09:23 
Diskutér

mno to bude tezka odpoved..

asi nejmene me laka Afrika u Guinejskeho zalivu..takze Nigerie, Kongo...pripada mi ze tam pri vsi ucte k nim nic moc neni..par regionalnich narodnich parku, jinak kultura zadna..a pak je tam opravdu velke nebezpeci ze by se mi neco stalo..

Zatim me nelaka Egypt, ten si nechavam jako povinnost nekdy az proste to vyjde..ale vim ze bych se tam jen nastval na baksisaky..samozrejme musi to byt pecka to vse videt, ale co vim, tak lidi by mi to tam zhnusily..:(

Z jinych kontinentu..napriklad me nelaka dat vychodni Kanadska mesta a celkove severovych Ameriky. Z evropskych zemi je to urcite Anglie, tam jsem byl jen v Londyne a neplanuji zatim dalsi navstevu.

Moc me zatim ani nelaka Australie..ale to spis ze mam vzdy tak max 14 dni dovolene a jeste je tam draho..:)

Jinak do Mauretanie jedu za 14 dni, jsem na to zvedavy..myslim ze to dopadne jako Kuvajt..to peklo tam bude az tak absurdni ze to vlastne bude super vandr:)

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 09:32 
VIP

Nezavrhuju žádnou zemi, samozřejmě takové ty válkou zmítané bych asi nenavštívila.
Ale třeba z těch notoricky oblíbených koupáckých destinací mě vůbec neláká Bulharsko. Tak nějak mám pocit, že by jsme tam nebyli nadšení. A tento pocit mám i ze severního pobřeží Itálie - Caorle...Bibione. :)
Že by se nám zatím někde nelíbilo, říct nemůžu, vybíráme jen, co bychom chtěli vidět.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 09:38 
Diskutér

Pro mne byla největším zklamáním Jamajka. Na ostatní místa se mohu vracet.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 09:56 
Diskutér

Nenadchl mě Mauricius a Jamajka.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:03 
Diskutér

U mňa je úplne na okraji záujmu India. Príde mi odpudivá a je mi jedno že odtiaľ odídem ako duchovne iný človek, či prečo vlastne sa tam chodí :lol:
Vysloveným sklamaním zatiaľ nebola žiadna krajina, skôr len nejaké konkrétne destinácie (napr. Cameron Highlands)

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:26 
VIP

Indie je opravdu trochu jinej level, a neni to uplne sranda, ale lidi tam umi byt super. Ja posledni dobou spis narazim na to, ze me serou ruzny governmenty, narizeni, a jiny vykaly, otravujici lidem zivot, protoze lidi jsou v zasade v pohode vsude. Co me nebere, jsou umely poustni zeme jako emirati, onan, atp., kde nebejt ropy, by doted drandili vembloudy a delali zenskou obrizku strepem, a k videni je vsehovsudy pisek (ok, fontana v dubai je pekna, ale ta se da postavit kdekoliv). No a potom takzvana...cerna (haha) Afrika. Zbytecne moc stresu, peneznich vychcavek a nebezpeci za to, ze uvidim opici nebo antilopu. Ale treba ted jsem letel z dxb s etiopskou muslimkou, a super, samicka pekna, neuveritelne bily zuby (bo si je cisti nejakym drivkem misto kartacku) a vseobecnej prehled skoro na urovni bruma. Takze pro me je to vic o lidech.

No a co bych videl rad, je katkarika.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:29 
Diskutér

brumbrum píše:

Ja už som pomaly začínala googliť čo za neuznanú republiku je to :lol:

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:50 
VIP

sranda, u mna je India top. proste punkaci a tak to mam rad. cim viac punkacina , tym lepsie.

Na trip by som vyslovene nesiel do USA. okrem prirody a mesta NY, SF nic. Tieto miesta som navstivil sice plus Aljaska ale nelaka ma to tam znova. Cim viac odlisnosti od nasho sveta, tym lepsie. a plus suhlasim s brum-om ze SAE a pod nestoja za nic.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:52 
Diskutér

otazkou je kolik jste toho z Arabskeho pollostrova videli..pokud jen SAE tak souhlas...to je velke zklamani:)

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:56 
VIP

alexx píše:
Dlouho mě nelákala Jižní Korea, o které jsem prohlásil, že je to nic neřešící země, líbilo se mi tam nejmíň a byla pro mě zklamáním. Nicméně změnil jsem názor

Covece tuhle zemi jsem ve svem zebrizku (Chci se podivat) taky nemel nijak extra vysoko, ale kdyz jsem docela nedavno videl tenhle vyborne zpracovany dokument http://bit.ly/2GJWfbR tak jsem ji musel posunout o dost nahoru.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:57 
VIP

a co tam je este ? Saudska arabia..., Katar, Oman , Jemen , Kuvajt. Oman tiez nic moc, Kuvajt absolutne nic, a mozno nieco v Jemene by sa naslo. ale je pravda ze som tam nebol.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 10:58 
Diskutér

ja byl v Jizni Koreji dvakrat..dohormady cca mesic..a rozhodne se tam chci jeste vratit..super neturisticka zeme..vyborny napad je Temple stays..prespavani po chramech..:)

PříspěvekNapsal: 27 úno 2018 15:31 
VIP

katkarika píše:
brumbrum píše:

Ja už som pomaly začínala googliť čo za neuznanú republiku je to :lol:

Taky bych se někdy chtěl podívat do OD Slimák. Absolutně nemám tušení, co tam můžou prodávat, ale viděl jsem to teď na autobusu linky 50 a okamžitě to ve mně vzbudilo touhu to vidět naživo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina