Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 02 dub 2020 10:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 19:36 
Diskutér

Curve card je magická karta britské společnosti, která nabízí propojení více vašich platebních karet do jedné nové běžné plastové karty.
Vše ovládáte mobilní aplikací, kde si můžete přidat více platebních karet a jen pak nastavovat z jaké karty chcete následující platby strhávat a dokonce můžete i zpětně kartu změnit (tj. v aplikaci máte nastavené placení kartou A, ale po zaplacení si rozmyslíte, že se mají peníze raději strhnout z karty B, tak jen v aplikaci zpětně změníte kartu). Oficiálně je karta pro podnikatele, ale reálně to nikdo neověřoval a také během žádosti nelze zadat rovnou billing address do ČR (pouze shipping je možné dát ČR), tudíž vyberte klidně jako stát UK a pak je nutné napsat na podporu, aby i billing address změnili na ČR.

Osobní zkušenost:
O kartu jsem žádal 2.8. a hned napsal na podporu o opravu adresy na ČR (odpověď během asi 10 minut), takže hned i ten den přišel email, že je karta na cestě. 9.8. jsem kartu vyndal ze schránky a hned se snažil aktivovat, jelikož jsem tam měl asi jen samé běžné karty, které k ověření nestačí (údajně po přidání karty Revolut není třeba žádná jiná aktivace), tak jsem opět musel psát na podporu a aktivovat zasláním dokumentů (čekání na schválení 2 hodinky)

již jsem si stihnul změnit pin v bankomatu (po změně se i správně přepsal do aplikace), výběr z bankomatu čsob jsem zkusil částku 5700 kč, ale nabízelo to i DCC na nějakých asi 225 liber, což je holý nesmysl, takže pozor, abyste zvolili účtování v korunách, pokud budete mít provázanou kartu v korunách. Jinak se totiž curve card chová jako anglická karta a obchodníci i bankomaty se snaží vnutit nesmyslný kurz na převod do liber.

Jinak jsem čekal, že na výpise originální karty bude jen označení curve card bez dalších podrobností, ale mile mě překvapilo, že je tam i název obchodníka, takže platba lze rozpoznat nejen v aplikaci curve, ale i přímo v IB dané karty.

Karta se perfektně může hodit na cestování, neboť například při cestě autem do chorvatska stačí vzít s sebou (samozřejmě je to trochu nadnesené, vždy je lepší mít po ruce raději více karet) jedinou kartu a jen v průběhu cesty přepínat z jaké karty se mají peníze strhnout, ještě před hranicemi natankujete za české s účtováním na českou kartu v korunách, později pak přepnete na kartu vedenou v eurech a stejnou curve card zaplatíte naftu v eurech z eurového účtu bez konverze a tak dále.

V průběhu registrace můžete zadat můj promo code JFVEO (je to velké o, nikoliv nula), který vám přidá 5 liber zdarma na účet po provedení první transakce curve card. (já dostanu také 5 liber za doporučení nového uživatele)

Předmět příspěvku: Re: Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 19:41 
Návštěvník

No uvidime co na to rekne pata chrz :D :D

Předmět příspěvku: Re: Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 19:48 
VIP

Ten název se mi líbí (referral, bez kterýho by ten příspěvek asi nevzniknul, už míň). K čemu je to jako dobrý? Nevidim rozdíl, jestli beru jednu kartu nebo dvě, bo ty dva gramy váhy necejtim a je to další článek, kterej ve vypjatý chvíli nemusí fungovat.

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 20:07 
Diskutér

referal nutné použít není, klidně se registruj bez něj a půjde to taky, pokud ho použiješ, tak máme 5 liber k dobru oba

pro cestovatele je víc karet běžných (ideálně ještě kombinace visa + mc + další (amex, dc, ...), ale v okolí sebe mám spoustu lidí, kteří víc jak jednu kartu v peněžence odmítají, takto dostanou přístup k více kartám v jediném plastu

druhá věc, kterou rozhodně nijak nevyřešíš, když místo curve card budeš používat 2 fyzické karty je možnost přeúčtovat platbu na druhou kartu. pokud už jednou zaplatíš kartou A, tak to nezměníš, ale při využití curve card můžeš i zpětně po provedení platby změnit z jaké karty se ti mají peníze strhnout a zde už vidím přínos, že například poslat peníze na cetelem s výhodným kurzem trvá delší dobu, tak můžu zaplatit jinou kartou a až zpětně transakci přesunout na cetelem ... ale to zatím musím detailněji otestovat

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 20:26 
Diskutér

Pre cestovatelov ma tato karta o.i. vyhodu ze sa pri platbach v autopozicovniach nad 150 gpb dokaze tvarit ako kreditna ( https://support.imaginecurve.com/hc/en- ... l-deposit- ).

Ale inak vzhladom na to ze podnikatelsky zamer Curvu sa momentalne zda byt zalozeny na obchadzani regulacie interchange fee a tiez ze podla skusenosti z druheho fora karta obcas nefunguje, tak nie je asi uplne dobre sa prilis spoliehat ze karta bude tak spolahliva ako karta normalnej banky. Taktiez moze zo sveta dost rychlo zmiznut, ako sa to stalo obdobnej karte Supercard.

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 20:39 
Diskutér

dřív tato karta stála 35 liber, což by byl asi nesmysl platit, ale nyní je dočasně Curve Blue zdarma a ještě při použití mého kodu dostanete 5 liber jako odměnu za první provedenou transakci, takže mi přijde, že rozhodně minimálně stojí za vyzkoušení

vše je samozřejmě popsané na jejich webu https://www.imaginecurve.com/specs/ ale primárně se na obsluhu používá aplikace v telefonu, web je jen informační

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 20:56 
VIP

tomasvlasak píše:
dřív tato karta stála 35 liber, což by byl asi nesmysl platit, ale nyní je dočasně Curve Blue zdarma a ještě při použití mého kodu dostanete 5 liber jako odměnu za první provedenou transakci, takže mi přijde, že rozhodně minimálně stojí za vyzkoušení

presvedcil si ma :D

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 21:00 
VIP

dodrbkal som to.. dal som employee a uz ma nikam nepusti :D

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 21:03 
Diskutér

nepomůže odinstalovat a znovu nainstalovat aplikaci?

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 21:15 
VIP

pomohlo, tak nalinkovana mBank, cislo overene, som teda zvedavy

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 21:31 
VIP

tonic píše:
dodrbkal som to.. dal som employee a uz ma nikam nepusti :D

a nemáš ty curvy náhodou zakázaný? :-)

PříspěvekNapsal: 09 srp 2017 21:32 
VIP

v appke ich mozem mat :D

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 06:17 
VIP

je mozne registrovat do appky karty ako amex a diners?

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 07:20 
VIP

skusim som obe, ani AMEX, ani Diners nejde pridat

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 07:24 
VIP

Ja v tomto vidim spis nevyhodu - uz se mi nekolikrat stalo ze karta kteru sem chtel zaplatit u obchodnika nefungovala a "chytla" sa az druha, treti ci ctvrta pouzita karta. Coz kdybych mel u sebe enom tuto jednu kartu,byl bych nahrany...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina