Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 srp 2019 15:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Megabus vs Bolt Bus
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 07:17 
Diskutér

Zdravim,

chystam se koupit bus NYC-Washington, koukam na Megabus nebo Bolt Bus. Nejake zkusenosti s druhym jmenovanym, zejmena co se tyce zpozdeni/cekani na naplneni autobusu a podobne? Nalezl jsem nejake negativni recenze na Greyhound, ten jsem rovnou vyradil.

Na me terminy vychazi Bolt Bus asi o $12 levneji, tak jen abych kvuli par dolarum necekal nekolik hodin na odjezd autobusu ;)

Diky za info,
malda

Předmět příspěvku: Re: Megabus vs Bolt Bus
PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 09:08 
Návštěvník

Jel jsem s BoltBus dvakrát na západě USA. V prvném případě plný obsazený bus, v druhém případě poloprázdný bus. V obou případech kožené sedačky, dobré WiFi, spoje na čas. Sedačky nelze rezervovat dopředu, každý si sedá, kde je volná sedačka.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2016 14:38 
Diskutér

Boltbus je dcera Greyhoundu, raz som ním siel.na západe, vodič najskor tvrdil, že mu nejde klíma a až po nátlaku od pasažierov ukázal, že funguje. Spoj čistý nacas, Megabus je prakticky to isté ale na východe nemám zle skúsenosti ani s Greyhoundom, na Západe je to určite horšie.

PříspěvekNapsal: 20 led 2017 17:56 
VIP

Zvažuji koupit letenky ted v akci s Condorem do Baltimore a přejet busem z D.C. do N.Y a zpět.
V N.Y. je to v pohodě, odjezd/příjezd z centra Manhattanu. Nevíte někdo jestli Megabus /nebo Bolt ?/ má zastávku jen na v jízdním řádu napsaném místě, nebo ještě jinde v Baltimore/D.C., ideálně u letiště? Mapu se zastávkami jsem nenašel, jsou vůbec nějaké jiné než odjezd-příjezd ? A nevíte jestli z Baltimore letiště jezdí do centra D.C. metro nebo místní bus ? Díky.

Našel jsem MARC Train z letiště do D.C. za 6, a Light Rail snad za 1.70.

PříspěvekNapsal: 21 led 2017 13:47 
VIP

Mapu se zastávkami jsem nenašel
20 vteřin, strašně těžké to je.
Příloha:
Megabus Baltimore.jpg
Megabus Baltimore.jpg [ 158.5 KiB | Zobrazeno 2789 krát ]

má zastávku jen na v jízdním řádu napsaném místě, nebo ještě jinde v Baltimore/D.C.
Samozřejmě jen v "napsaném" místě, proč by ji měl jinde a nenapsal o tom?
jsou vůbec nějaké jiné než odjezd-příjezd ?
Jaké jiné zastávky by měly být, než odjezdové a příjezdové?
(P.S. zdá se, že Baltimore považujete za součást státu D.C., není tomu tak - je ve státě Maryland, asi 60 kiláků od Washingtonu D.C., takže mezi nimi sotva bude jezdit metro. Asi jste se nechal zmást názvem "Baltimore Washington International Airport", ale to je něco podobného jako Ryaní "Frankfurt Hahn".)

Našel jsem MARC Train z letiště do D.C. za 6, a Light Rail snad za 1.70.
MARC nejezdí z letiště, ale ze zastávky "BWI Marshall Rail Station" asi kilák od něj (kam vás doveze zdarma shuttle-bus). Nebo jezdí z letiště expresní bus do Washingtonu někam na metro. Light-rail není železnice, ale tramvaj, a jezdí do centra Baltimoru, ne Washingtonu. Vždyť je to všechno na webu toho letiště... nechcete koupit ty letenky dvě, že bych vás vodil za ruku? :)

PříspěvekNapsal: 21 led 2017 15:13 
Diskutér

Posledně jsme jeli z New Yorku do Baltimoru a zastávka je hodně za městem. Nakonec nám nezbylo nic jiného než taxík za $50 do centra města. Takže Megabus za $1 a $3 se nám trochu podražil. Jinak z Baltimoru jezdí z centra do D.C. přímestký vlak cca 30-40 minut.

PříspěvekNapsal: 21 led 2017 17:01 
VIP

To Helvetica: díky za info. Mapou zastávek a popisem jiná místa než ta na napsaná jsem myslel, jestli bus staví vůbec ještě někde než při výjezdu a v cíli. Konkrétně, jestli třeba nemá při výjezdu z D.C. zastávku na letišti v Baltimore. V D.C. jsem byl 4x, ale vždy jsme měli auto.
A promin, jestli jsem se tě svou neznalostí dopravy v této oblasti nějak dotknul. Já, jako velký příznivec cestování po USA všechny moje zkušenosti rád předávám těm, kteří tam ještě nebyli a projeví o ně zájem.

PříspěvekNapsal: 21 led 2017 19:33 
VIP

s0ny: Megabus staví v Baltimore na sjezdu z Interstate 95 ve White Marsh u IKEY (čili jako by bus z Prahy do Vídně stavěl v Brně u Avionu), všechno je to k dispozici na jejich webu a jak se tam dostat lokální dopravou zas tady (já bych tohle "překvapení" chápal v časech předinternetových, ale dnes?).

anavi: Mně teda není doteď úplně jasno, co vlastně chcete. Chcete z toho BWI jet do Washingtonu a pak do New Yorku? Nebo jen do NYC? Jako příznivec cestování po USA jistě víte, že dálkové autobusy nácestně staví vždy hned někde u sjezdu z dálnice (klidně v úplné pustině u motorestu, tam pak navazuje místní doprava nebo taxíky), aby neztrácely čas zajížděním do měst. Proč by tohle měla být výjimka a proč by to nemělo být v jízdním řádu?
Svoje zkušenosti (praktické i schopnost hledat na webu) jsem vám předal, nic víc nemám.

PříspěvekNapsal: 21 led 2017 23:00 
Diskutér

Bohužel tam opravdu v ten moment nic nejelo a měli jsme kufry. V okolí klasika USA ani chodníky kam pořádně jít. A zastávka, kterou jsem měl předem vyhledanou byla jen cedule Bus Stop bez jizdního řádu. Platila to firma, takže to bylo v konečném důsledku jedno.

Třeba v NYC a Philadelphii ty autobusy stojí bezproblémově ve městě.

PříspěvekNapsal: 22 led 2017 01:11 
Diskutér

Je to tak, v Baltimore sa zastavuje len na okraji mesta, je to však z bezpečnostných dôvodov. Podobne autobus do Detroitu končí v Ann Arbor. Všetko záleží od toho, ako sa Megabus dohodne s radnicou, trebárs v Clevelande tiež stal Megabus kdesi na okraji, ale ľudia sa na to dosť sťažovali a aj kvôli bezpečnosti im umožnili využívať terminál v meste.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2019 09:50 
Diskutér

Nevíte, jak dlouho dopředu lze rezervovat megabus? Chci LAX - LAS na listopad, ale aktuálně lze max říjen. Nebo dělám něco špatně?

PříspěvekNapsal: 12 srp 2019 09:58 
Diskutér

masterview píše:
Nevíte, jak dlouho dopředu lze rezervovat megabus? Chci LAX - LAS na listopad, ale aktuálně lze max říjen. Nebo dělám něco špatně?

Přesně si to už nevybavím, ale minule jsem od nich dostal email, že zrovna začíná prodej na další období. Takže jsem to nemusel sledovat.

PříspěvekNapsal: 12 srp 2019 17:39 
VIP

masterview píše:
tak mesiac pred koncom aktualneho okna to otvoria

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina