Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 črc 2020 02:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ukradený fotoaparát nalezen na internetu - jak jej získat?
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 12:51 
Kolemjdoucí

Zdravím další cestovatele.

Abych se dlouho nevykecával, jde o to, že ukradený fotoaparát i objektiv jsem našel jak se prodává na internetu (v Jakartě).
V Indonésii už nejsem.

Platit prodejci nechci nejen protože princip, ale taky proto, že jeho cena je 80% nového kousku a tenhle už má nalítáno skutečně hodně.
- Ambasádu jsem kontaktoval, zatím bez odezvy.
- Policie se obávám (i ta turistická) to může leda spackat.
- Prodejce prodává spousty foťáků, mám tak podezření, že v tom jede ve velkým, vyhrožovat si nenechá a při náznaku problémů foťák raději zahodí, než by jej vydal.

Napadá někoho něco? co byste dělali? Soukromý detektiv? Máte někoho v Jakartě, kdo by byl ochoten jej znovu získat?

Díky za pomoc

Předmět příspěvku: Re: ukradený fotoaparát nalezen na internetu - jak jej získat?
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 14:20 
Diskutér

to je Canon 1D či ekvivalent? A jak jsi poznal, že to je ten tvůj? Či nějaká stará specialita?
a že má hodně nalítáno nějak vadí? Měl jsem v ruce už tunu foťáků a nikdy jsem nepoznal rozdíl.

Předmět příspěvku: Re: ukradený fotoaparát nalezen na internetu - jak jej získat?
PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 14:33 
Kolemjdoucí

Ano, jedná se o zrcadlovku v ceně cca 25 tisíc, ne "point and shoot" foťák z Tesca. Že se jedná o ukradený kousek jsem poznal z fotek v inzerátu ukazující přesně stejné poškození. Malé rozlišení fotografie neumožňuje jednoznačné přečtení SN.

Poradíš něco, když jsem to teď blíže specifikoval?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 14:42 
Diskutér

To se stalo z této oblasti jednomu známému, že mu ukradli mobil a kdosi od tamtud byl ještě tak drzej, že mu zavolal a snažil z něho vymámit PIN...

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 15:06 
Diskutér

hele moc ti toho neprozradim. hlavně když jde o nějaký řešení přes půl světa. Každopádně bych řekl, že na dálku jde zjistit identifikaci pomocí RAW souborů. Tvoje starý a ty z toho foťáku budou identifikovatelný jako z totožnýho stroje.
Nicméně jak ti vyjde vstříc tamní policie..??

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 15:10 
Kolemjdoucí

podle fotek (Jpeg i Raw) jde samozřejmě určit SN.

Jsem si celkem jistej, že v Jakartě se prodává můj foťák.

Proto prosím nápady, návrhy jak byste kdo postupovali (třeba i v ČR) kdybyste věděli, že někdo prodává vaši věc?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 15:22 
Diskutér

no tak v ČR stačí zajít na policii. ale jak to je takhle to netuším. není tam česká ambasáda? jestli jo, tak bych kontaktoval je.

http://www.mzv.cz/jakarta

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 15:28 
Diskutér

Ambasáda a oni budú kontaktovať políciu. Ambasáde vysvetliť, že sa to dá porovnať a jednoznačne na základe fotiek určiť, že je to ten istý prístroj. Ideálne ešte poslať fotku krabice, príslušenstva, bločkov...a dúfať, iné mi nenapadá. Ešte teoreticky, ale to sa už chytám slamky, zoznámiť sa s niekým normálnym napríklad cez mylanguageexchange, couchsurfing a pod. a skúsiť, nech on zájde na políciu priamo v tom meste. Budú v tom vidieť asi špekuláciu, ale teraz píšeme všetky teoretické možnosti.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 15:41 
VIP

Asi blbý dotaz. Máš nějaký doklad, že ti ten konkrétní foťák někdo ukradl?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 16:12 
VIP

ak uz musim velmi rozmyslat out of the box, co tak sa ozvat priamo Canonu / Nikonu v tej krajine ci nevedia pomoct? resp NPS/CPS (Nikon / Canon Professional Services) pobocku

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 16:16 
Kolemjdoucí

pepe.1 píše:
Ambasáda a oni budú kontaktovať políciu. Ambasáde vysvetliť, že sa to dá porovnať a jednoznačne na základe fotiek určiť, že je to ten istý prístroj. Ideálne ešte poslať fotku krabice, príslušenstva, bločkov...a dúfať, iné mi nenapadá. Ešte teoreticky, ale to sa už chytám slamky, zoznámiť sa s niekým normálnym napríklad cez mylanguageexchange, couchsurfing a pod. a skúsiť, nech on zájde na políciu priamo v tom meste. Budú v tom vidieť asi špekuláciu, ale teraz píšeme všetky teoretické možnosti.

Ambasádu jsem kontaktoval, zatím bez reakce. Zítra zkusím zavolat.

Jednám s místní paní, která se s věcma příliš nemaže. Přesto mi ale tvrdí, že policie moc nepomůže, protože jako přímý dotčený nejsem na místě.

Jaksi si neumím představit toho policajta, jak přijde někomu do shopu zabavit foťák. Když jsem ty indonéský strážce zákona viděl, to byl děs a zkorumpovaní jsou prý taky.

tuna píše:
Asi blbý dotaz. Máš nějaký doklad, že ti ten konkrétní foťák někdo ukradl?
Přímo od policie report nemám, v té chvíli jsme zjistil, že pojistku na toto nemám.
Nicméně mám foťák nahlášený jako ukradený na stolencamera.com i se SN 4 dny před vyvěšením inzerátu. Umím tedy prokázat, že foťák se sériovým číslem 123 patří mně.
Jen nevím, jak si jej "uzmout"

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 16:41 
VIP

Přímo od policie report nemám, v té chvíli jsem zjistil, že pojistku na toto nemám.

Mám obavu, že bez toho reportu budeš mít smůlu. Neber to osobně, ale co když jsi foťák někomu prodal a teď ho chceš zadarmo získat zpátky. Jak to chceš dokazovat?

Řešil jsem podobný případ v ČR. Ukradená věc se našla v zastavárně. Nahlásil jsem to na policii, donutil policajty do zastavárny zajet (už to byl nadlidský výkon). Skončilo to tak, že v prodejně nic nenašli, a když chtěli do skladu, tak je tam majitel nepustil, protože neměli povolení k domovní prohlídce. Až časem jsem zjistil, že majitel zastavárny věděl o prohlídce předem.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2016 17:02 
VIP

Pošli tam bandu zfetovanej negrů s kleštěma a letlampou... To se obávám, že by tak jediné mohlo pomoci. Jinak bez papíru/oznámení od místní policie to je zcela bez šance a pomoc od ambasády také nečekej. Ty mají úplně jiné starosti, než řešit takové prkotiny (z jejich pohledu). Jak psal tady kolega nade mnou, tohle by byl oříšek i u nás, natož tam. Samozřejmě ti přeju úspěch, protože mě podobné záležitosti z principu vadí, ale buďme realisti :(

PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 05:12 
Kolemjdoucí

tuna píše:
Mám obavu, že bez toho reportu budeš mít smůlu. Neber to osobně, ale co když jsi foťák někomu prodal a teď ho chceš zadarmo získat zpátky. Jak to chceš dokazovat?

Taky bych si nakopal, že ten report jsem si nenechal udělat. Nebylo moc času nazbyt před odletem. Na straně druhé, policie nekontroluje při sepisování reportu, jestli nemám stvrzenku o prodeji někomu jinému. Tak snad, doufám, že ten report na stolencamera.com k něčemu bude.

Srandovní, že jsou aplikace a služby na to najít svůj předmět. Ale co pak? :-)

PříspěvekNapsal: 21 čer 2016 09:54 
Diskutér

Také se můžeš obrátit na velvyslanectví Indonésie v Praze s žádostí o právní pomoc ve věci, kterou popíšeš v stručném a přehledném spise. Tam popíšeš okolnosti odcizení věci, prokážeš vlastnictví a zvlášť se zaměříš na vysvětlení proč nebylo hlášeno policii na místě. Svá tvrzení doložíš případným svědectvím dalších osob. Předmětem žádosti pak bude předání místně příslušné složce policie k prošetření. V případě neúspěchu této cesty, se na místní policii můžeš obrátit i přímo. Záležitost můžeš konzultovat s poslancem parlamentu ČR Milanem Šarapatkou, který byl před 10 lety naším velvyslancem v Indonésii.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina