Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 črc 2020 13:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ztracené peníze z hotelového pokoje
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2016 22:47 
Diskutér

Ahoj, ztratilo se nám z pokoje (z peněženky) 200€, bylo tam 1000€, 5 bankovek ( 5x200€) a jedna prostě přes den zmizela, jsme dva a oba jsme si 100% jistí že to tam takhle ráno bylo, nevíme moc co dělat, dá se to nějak řešit? Je těžké někoho obvinit bez důkazu, ale doopravdy nemáme jiné vysvětlení, nevíme co teď dělat, ještě ke všemu to nejsou naše peníze...
Díky za jakoukoliv pomoc!!

Předmět příspěvku: Re: Ztracené peníze z hotelového pokoje
PříspěvekNapsal: 05 kvě 2016 22:59 
VIP

gigy píše:
nevíme co teď dělat

Pokud nebyla peněženka v trezoru, tak nemůžeš dělat asi nic.

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2016 23:02 
VIP

Hele, to je prostě ztracená varta. Jakmile nebudou známky násilného vniknutí, ani žádné pojištění nepomůže. Nehledě na to, že cash je problém i pokud pojištění je... Kde to je? Tedy teoreticky nějaká pokojská, nebo někdo, kdo má klíče?

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2016 23:07 
Diskutér

Nahlásit na recepci, pokud je vstup na kartu dá se zjistit kdo a kdy tam vstoupil,popřípadě zda jsou kamery na chodbách. Hlavně co nejdřívé nahlásit. Bylo to v ČR?

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2016 23:51 
Diskutér

Je to v Paříži, hotel, takže asi ta pokojská, ano vstup je na kartu, ještě dneska když jsme přišli tak byl s kartou problém ten že nefungovala, museli jsme jít na recepci aby ji nějak "znovu aktivovali" či co

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 06:44 
VIP

Já radím nahlásit. Ovšem ne na recepci, ale na policii. Bude Tě to stát nějaký čas (výpověď apod.), ale nic více. Naděje na dopadení pachatele je sice minimální, avšak když neuděláš nic, tak je nulová. Nedej na rady, že to je k ničemu. Možná ano, možná ale ne. Rozhodně vždy a za všech okolností bych komukoliv poradil nahlásit, já osobně bych to taky nahlásil.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 07:52 
Moderátor

přesně tak, navíc pokud bude policejní protokol, tak by plnění z cestovního pojištění snad fungovat mělo ne?

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 08:28 
VIP

Cestovní pojištění určo ne. Jak jsem psal výše - hotové peníze zpravidla vždy výluka a navíc, pokud by i byly pojištěné a neprokážou násilný, resp. neoprávněný vstup do pokoje, rovněž smůla.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 08:37 
VIP

jardafox píše:
by plnění z cestovního pojištění snad fungovat mělo ne?

U hotovosti zpravidla ne.

Joshuaboy píše:
Rozhodně vždy a za všech okolností bych komukoliv poradil nahlásit, já osobně bych to taky nahlásil.
Řešil jsi někdy něco s francouzskou policii? :?: Proti nim i ti nejhorší klauni z řad Městské policie u nás (napadá mne MP Lázně Bohdaneč) jsou etalon profesionality a ochoty.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 08:42 
Moderátor

já jo, na jihu francie a je fakt že dvakrát příjemní a ochotní nebyli, leč do protokolu napsali, co sem jim řekl a dál to neřešili...bejt tebou bych jim tam aspoň nadiktoval x hmotnejch věcí od kterejch máš někde doma doklad a tím se zkusil aspoň trošku zahojit. vím že to není úplně košér, ale chápu jak nasraně a bezmocně lidem v takový situaci je

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 09:00 
VIP

Cestovní pojíištění tohle řešit může. U pojištovny chartis mi při krádeži peněz z bundy v tlačenici u Tádž Mahalu proplatili 4000 Kč. Stačil jen policejní protokol.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 09:05 
Diskutér

Kromě ohlášení na policii můžeš zahájit soukromé vyšetřování. Máš li na to čas a jazykové schopnosti tak já bych např. zkusil dát peněženku do igelitového sáčku na důkazy a oslovit vaši pokojskou, že jste zahájili vyšetřování, že bude na policii muset dát na kontrolu otisky prstů, vzorek DNA. příp. pachovou stopu pokud peníze nebudou vráceny. Pokud toto diskrétní šetření nepomůže, můžeš se zaměřit na vlastníka resp. management hotelu, tak aby se zapojil do vyšetřování vlastních zaměstnanců. Charakter krádeže ukazuje, že zloděj chtěl působit nenápadně, takže určitý tlak by mohl zafungovat.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 09:39 
Diskutér

Asi to nebude moc populární názor, ale já bych se na to vyprdnul. Za prvé by mně 200€ nestálo za rozjíždění jakéhokoliv soukromého vyšetřování či dohady s policií ve Francii, ztráta času a výsledek krajně nejistý, pokud bych tedy neuměl perfektně francouzsky a za druhé nechávat 1000 € hotovost volně v hotelovém pokoji je prostě blbost, za kterou se občas zaplatí. Nechápu proč vůbec vozit v době platebních karet takto šílenou hotovost, ale třeba nějaký důvod byl.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 09:47 
Návštěvník

jestli máte času nazbyt, tak klidně policajty, ale rozhodně bych nepočítal s tím, že se to vyřeší k vaší pokojenosti. Zvážil bych, jestli mi 200euro stojí za ten čas a podle toho se rozhodl. očekával bych tak půl dne strávené řešením.

a máte aspoň ponaučení, že nechávat cash v hotelu volně v peněžence se nedělá. A řeknu buďte rádi, že vám vzli jen část. Kamarádovi takhle před lety zmizlo 500GBP, které byly navíc schované v lustru !

já třeba používám cash téměř výhradně a důvpod je ten, že prostě nepoužívám karty (pokud je to možné).

Naposledy upravil Brus dne 06 kvě 2016 09:53, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2016 09:48 
VIP

Terminus technicus "soukromé vyšetřování" mne pobavil. Nejsme Honza Zeman, který na vlastní pěst pátral po vrahovi svého otce v dílu číslo 1, a jehož Kalina "za tu partyzánštinu" nakonec pochválil, neboť byl lepší než četníci :-) Prostě nahlásit policii a tečka. Neznalost jazyka by neměla být překážkou. I v tak zaostalé zemi, jako je ČR, má osoba právo používat mateřský jazyk, či ten, o kterém prohlásí, že jej ovládá. A od toho jsou tlumočníci, které hradí policie (rozuměj tedy stát). Francouzskou úpravu sice neznám, ale horší než u nás snad být nemůže, no ne? :-) A nemusí to být jen 200 éček. Může se přijít na kobylku sériovému vykradači hotelových pokojů. Věřte starému praktikovi :-) Pro Jardufoxe: kamaráde, já bych policii nelhal, nevymýšlel bych si věci, které měly být odcizeny, a přitom odcizeny nebyly. To by se mohlo zatraceně vymstít.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina