Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 kvě 2019 16:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nepreletene / prepadnute LETENKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2016 09:39 
VIP

Na odlahcenie, Dnes mi o dve hodiny leti lietadlo BTS-CRL , nepoletim a dobrovolne. Nechce sa mi a navyse ma byt docela velka kosa s dazdom. Ked nad tym tak uvazujem, takto som si nechal uletiet uz asi jednu desiatku letov. Ako ste na tom vy?

pripadne skusili ste niekedy letiet v ramci eu s nizkonakaldovkami na ineho letenku? posledny rok to pozorujem a zistujem ze to ide bez problemov, vacsinou su to fofry a slecna na gate nema cas skumat podobnost fotky na obcanke s cestujucim. Raz sme to skusili u Wizzu, BUD-WAW a islo to krasne, bola to ale ina situacia- mam dvoch kamosov s rovnakym menom:)

Předmět příspěvku: Re: Nepreletene / prepadnute LETENKY
PříspěvekNapsal: 15 led 2016 09:41 
VIP

tak letiet na ine meno som este neskusal, vlastne neviem co by sa mi aj stalo,keby uz za kontrolou pri boardingu zistili tento "podvod".
Inak par leteniek som nechal prepadnut, ale to boli skor take "backup", keby som nahodou nestihol kratky prestup na separatnych letenkach.

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 09:47 
Diskutér

Ja som nechal prepadnut letenky do Milana minuly rok :) Tiez sa mi tam nehcelo ist.
A co sa tyka cestovania na ine meno to som tiez neskusal este.

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 09:54 
VIP

v 2014 som nechal prepadnut spiatocku VIE-GVA (akciovka za 19 euro cez edreams kupony), nezostal cas

Naposledy upravil beardie dne 15 led 2016 10:00, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 09:57 
Diskutér

My vynechali zatim jen jednou Londyn (letenky 250 a prisla do toho Havaj:) )....
Na jine jmeno jsme zatim ne, kazdopadne sef zvladl husarsky kousek - let do Gdansku a zpet bez jakehokoliv dokladu. (ryan, online check in dopredu na oba lety, bez zavazadel)

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:01 
VIP

s tymi dokladmi to vazne nie je take horuce ako sa tvari. len si vsimnite, ako dlho vam ich skumaju a ci sa pri tom na vas aj pozru. garantujem vam ze im staci ak doklad suhlasi s vytlacenou letenkou pri rovnakom pohlavi :)

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:11 
Diskutér

minuly rok som nechal prepadnut 3 letenky:
Praha-Pariz-Reunion (AirFrance)
Praha-Moskva-Tokyo (Aeroflot)
Vienna-Santorini (Aegan)

tento rok omezim dalkovky iba na 1x do mesiaca :)

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:15 
VIP

miro776 píše:
minuly rok som nechal prepadnut 3 letenky:
Praha-Pariz-Reunion (AirFrance)
Praha-Moskva-Tokyo (Aeroflot)
Vienna-Santorini (Aegan)

tento rok omezim dalkovky iba na 1x do mesiaca :)

tak Reunion a Tokyo nechat plavat, to uz ano.

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:19 
VIP

tak to som aj myslel, ze aka skoda, ked som nechal prepadnut Alghero kvoli Soulu :D
A tu sa nechavaju prepadavat ine destinace :D

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:31 
Diskutér

V novembri 2015 som si nechal prepadnut letenku Kuwait - Manila - Sydney s Cebu Pacific. Bola kupena v marci. Prisli do toho pracovne zalezitosti :x

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:39 
Diskutér

v marci 2016 necham prepadnut OW letenku Praha-Singapore (s British) , planoval som RTW trip cez SYD - HNL - LAX - EU ,ale vykaslal som sa na to,a odkladam to na rok 2017 , tento rok uz mam takmer plno..

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:47 
VIP

To já jen KTW - Oslo Torp a Oslo T - Liverpool první za 2 zl/let a druhý 4 NOK/let a dále KRK - Stockholm za 2 zl/let
ale měl jsem to kryté BUD - MAN RT za 0,01 Eur, který jsem již před koupí věděl, že vypustím a po zrušení přepravcem - kompenzace za 400 Eur

Vypustit dálkové lety - to si nedovedu představit, co by mě k tomu přinutilo a na nemoc je člověk pojištěn

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 10:56 
Diskutér

My sme nechali prepadnut spiatocnu cestu z Milana do Viedne - kupili sme spiratocnu miesto jednosmernej kedze bola s kuponom podstatne lacnejsia.
Dalej 2 letenky z Milana do Maroka (to bolo v tom case ked sa dali kupovat cez opodo zadarmo a opodo mi napisalo ze platba nepresla tak som skusil este raz a neskor som zistil ze vystavili aj tie prve, no vyuzitie som im uz nenasiel)
Dalej cestu na Havaj kedze dva dni pred odletom mi praskol slepak a musel som na operaciu - nastastie mi to aspon preplatila poistovna.
A este cestu z Bratislavy do Berlina kedze som si par dni pred odletom zlomil ruku a o tyzden na to som letel do Juznej Ameriky a nechcel som to uz silit s tou rukou tak som vypustil radsej cestu do Berlina ako do Juznej Ameriky.

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 11:29 
VIP

v době, kdy se u FR daly koupit letenky za cent euro, pět eur jsem kupoval letenky a věděl, že je všechny neproletím... :)
Například jsem měl koupeno Brno-Girona a z Girony jsem měl Madrid a Granadu a až když se den odletu blížil, jsem se rozhodoval kam (počasí)
Případně jsme kupovali záložní odlet, kdybych první nestihl....
Takže takových letenek po Evropě jsem koupil a neproletěl dost, ale u dálkovek jen jednou PRG-HEL-BKK ( operace slepého střeva pár dní před odletem nám cestu vyloučila)

PříspěvekNapsal: 15 led 2016 12:00 
Moderátor

miro776 píše:
v marci 2016 necham prepadnut OW letenku Praha-Singapore (s British) , planoval som RTW trip cez SYD - HNL - LAX - EU ,ale vykaslal som sa na to,a odkladam to na rok 2017 , tento rok uz mam takmer plno..

Ty už pomalu vypadáš jako profesionální "propadlík". Toto fórum není zdá se místem pro "troškaře" :-)... Nemáš praxi s žádostmi o navrácení poplatků? Palivové fee, letištní taxy, security fee, atd.... je dnes ta nejpodstatnější část ceny a vrátit by někdy jít měla. U Tebe to dává smysl.

Mně kromě několika LC, kdy jsem nemohl, nechtěl kvůli počasí apod., skončily v koši jen rodinné letenky na loňské Filipíny s Cebu a přelety do Kaliba - kvůli jiné cestě.

P.S. Jen technická drobnost - OW, ST, *A jsou užívané alianční zkratky (Oneworld, Sky Team, Star Alliance), O/W jednosměrná cesta. Tady se sešla O/W s OW :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina