Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 črc 2020 06:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vybery z bankomatov zdarma po celom svete - REVOLUT
PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 14:38 
VIP

to kedy zmenili? 13. januara som este vyberal 500 € bez problemov

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 14:46 
Diskutér

Od unora pro vsechny limit 200€. Proste vybery jsou drahe.
Zajimave, ze moje N26 mi v CR za vybery z bankomatu stale neuctuje, a to presto, ze zavedli 1.7% poplatek.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 16:31 
VIP

myslim ze N26 zaviedla poplatok len pre novych. Ti co sme stihli mirgrovat, tak to mame stale zadarmo. Inak tiez som myslel ze 200 euro bude obmedzujuce na Revolut, ale vsak skoro vsade v Europe sa da platit kartou, v Bukuresti aj v Moskve som si vytiahol 30 euro z bankomatu na vikend a skoro som sa ich nevedel zbavit :D A zase pri precerpani toho limitu tie 2% nie su az take zle, kedze kurz ma naozaj dobry. Vyskusam sa na Filipinach a prip. v Dubaji urobit porovnanie pri vybere s mbank.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 18:33 
Diskutér

nemyslim si ze je to pripad niekoho z vas, ale mne osobne to az tak neprekaza ze to zkresali na limit 200e mesacne, ja sa vsade, aj v tej nazaprdenejsej prevadkze snazim platit kartou..ja uz ani vlastne pomaly neviem ako vypada hotovost..takze tento limit je pre mna stale vysoko postacujuci..samozrejme..cestujem ked tak po Europe, kde je platba kartou rozsirena. Preto nechapem ludi , a sem tam to aj vydim, ze niekto vybera z bankomatu len preto aby mohol ist urobit nakup do supermarketu..kde je dnes platba kartou uplne samozrezmojst...nepochopim...

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 19:48 
Tazatel

200€ je stále v pohode (naštastie ich
mám k dispozícií 2), k tomu ešte zaviedli poplatok aj za vydanie prvej karty (čo predtým našťastie ešte nebolo). Aj tak si myslím, že tento model je neudržateľný a prídu škrty ktoré spravia Revolutku obyčajnou.

Number26: Aké má kurzy pri výbere / platbe na terminály? Na Revolute je skoro vždy stredový kurz čo je vynikajúce.

wiki: V Európe mi zväčša stačí platiť normálnou kartou (v krajinách s eurom). No skús toto niekde na trhu v rurálnom Maroku, Ukrajine alebo Libanone. Navyše mi veľmi často Revolutka na termináloch naprechádza.

kono: Ak ti tá karta často nejde z bankomatov tak im napíš na support (rovno v aplikácií), sú veľmi ochotní a promptní v riešeniach. Hlavne sa s nimi dá riešiť cez chat namiesto drahých hovorov v zahraničí, a taktiež nechcú žiadnu verifikáciu, keďže si prihlásený do aplikácie.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 21:20 
Diskutér

N26 ma podobne jako Revolut, nemaji transakcni markup, tedy trzni. Uctuji podle denni tabulkove Mastercard conversion rate. https://www.mastercard.us/en-us/consume ... rency.html
Pouzivam oboje, kurzy jsou pro me priorita, takze za me spokojenost

PříspěvekNapsal: 07 úno 2017 12:50 
VIP

Wiki: tak je to pravda napůl s těma supermarketama v EU. Například v Portugalsku a jinde jsem zažil, že pokud to bylo do 20 Euro tak bud to vůbec nešlo kartou nebo za poplatek navíc (v Portugalsku to byl dokonce ten největší řetězec).
Dokud VISA a MASTERCARD nesníží poplatek pod procento na nějaké promile jenom, tak do toho malý obchody nepůjdou, to je jasný..

PříspěvekNapsal: 24 úno 2017 13:54 
VIP

takze posledné skúsenosti s Revolut - Praha ok, Kyjev ok, Dubaj ok, Manila letisko - nefungoval ani v jednom zo 4 bankomtov (visa od zuna ok), Bohol ok (DBO bank pri Alone).

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 16:07 
Diskutér

Ahoj :) používáte Revolut ještě? Co jsem pročítal diskuzi, tak se změnily akorát limity a nová karta stojí 6 EUR. Než ji objednám, tak se chci ujistit, že je vše pořád ok, protože poslední reakce jsou tu z února :) Děkuji

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 16:19 
VIP

ano, vsetko ok, testovane Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Madarsko, Bosna za posledny mesiac

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 20:19 
VIP

2017 - Maroko, Londýn, Dánsko, Švédsko, Rumunsko. Všude OK

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 20:28 
Diskutér

Vyuzivam tiez dost casto v 2017 napriklad USA, Malajzia, Kazachstan, Albansko, Cierna Hora, Spanielsko, Francuzsko, Singapur, Madarsko, Taliansko atd... a zatial bez jedneho problemu

PříspěvekNapsal: 26 črc 2017 20:36 
Diskutér

Moc děkuji za info. Poslal jsem jim 6€ a karta už je na cestě, tak ji pak hned otestuji.

PříspěvekNapsal: 15 srp 2017 15:26 
Diskutér

tonic píše:
to je dost zvlastne, nemas to "normalne", ze platis za kazdu platbu kartou? lebo ja tam mam naviazanu ZUNO a vzdy mi z karty strhne tolko, kolko si dibijem v Revolute.

edit: tak uz viem, asi si dobijal kreditkou, ze? tam je 1 percento poplatok.

Topping up via debit card in EUR or GBP is free. Supporting credit cards and top-ups in USD is expensive for us. We’re working to bring these costs down, but until then we have to charge:

- 1% per top-up with a credit card

- 3% per USD top-up with a debit card

- 4% (1% plus 3%) per USD top-up with a credit card.

Tiez som myslel, ze si zaobstaram nejaku kreditku, kde vracaju nejake percento z platby a budem takto tocit peniaze, ale zial maju to osefovane :D

Cetelem KK s nastavenou odměnou za platby na internetu 3% zpět. Kurz 26 Kč/€ pro lehčí výpočet

1) Cetelem KK přidám do Revolutu a pošlu si 100€ (10% = 1€ je poplatek za kreditku), takže 101€ = 2626 Kč se odečte z KK?
2) Cetelem tuhle transakci bude považovat za internetovou platbu, takže z 2626 Kč mi vrátí 3% = 78,78 Kč

Ve finále je 100€ za 2547,22 Kč? Rozumím tomu dobře nebo mi něco podstatného uniká?

PříspěvekNapsal: 15 srp 2017 15:28 
VIP

ako by to tak mohlo byt, lenze co potom, ked si posles peniaze naspat..alebo vytiahnes z bankomatu.. ci neprerobis na kurzovom rozdiele

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 224 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina