Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 12 pro 2018 10:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výběry z bankomatov zdarma po celom svete - REVOLUT
PříspěvekNapsal: 20 zář 2018 15:29 
VIP

Jak je to s výběrem Revolutkou v zemi, kde nemají svou měnu? Konkrétně mi jde o Albánii. Někde jsem se v jejich podmínkách dočetl, že konverzi dělají přes nejvýhodnější měnu.
1) Ale jak se dozvím, která měna to zrovna v případě Albánie je, tzn. na jakou z těch jejich asi 22 měn si mám koruny převést?
2) Je v Albánii ještě nějaký dodatečný poplatek od bankomatu?

PříspěvekNapsal: 20 zář 2018 17:16 
VIP

řešil jsem něco podobného na případu Gruzie.
nejde to přes nejvýhodnější měnu, ale podle tohoto postupu:
1) pokud je na Revolutu účet v měně dané transakce (výběru), a je na něm dost peněz, bere se to primárně odtud.
2) pokud ne, další pokus je z primárního účtu podle bydliště, tedy pokud máte v Revolutu bydliště ČR, tak další pokud bude z účtu v CZK
3) další účty, pokud na nich je dost peněz na danou transakci.
V případě konverze není lepší či horší měna. Pokud už ke konverzi musí dojít, je jedno jestli je to z CZK, nebo EUR/USD/GBP. O víkendu je konverze dražší.
Pokud jde o podporovanou měnu, dražší konverzi se dá vyhnout převodem částky předem mimo víkend. U nepodporovaných měn toto nelze, v případě Gruzie a výberu o víkendu jsem měl kurz cca 2% nad střed. Pokud bych zkombinoval nejlevnější možnost výměny CZK/EUR (v Praze lze měnit prakticky skoro za střed) a nejlepšího kurzu, který jsme potkali v Gruzii, tak bych se dostal na celkově lepší rate s dvěma kamenýma směnárnama, než ve fintechovém startupu, který staví hlavně na dobrých kurzech :D

poplatek v bankomatu se týká bankomatu, Revolut sám nic neúčtuje, pokud jste v limitu 4500,-kč/měs či ekvivalent, případně dvojnásobek u premium verze, pak 2%.

vyplatí se sledovat pečlivě hlášky na bankomatu, jestli nenabízí DCC, neupozorňuje na poplatek za výběr cizí kartou, apod.

PříspěvekNapsal: 20 zář 2018 21:12 
VIP

Já nevím, jestli mimo letiště potkám v Albánii první dny nějakou směnárnu, proto tohle teď řeším. Na letišti jsou údajně mizerný kurzy, proto jsem zřídit Revolutku. Jedeme hned na sever, do Tirany nebudeme vůbec zajíždět. V zahraničí nikdy z bankomatu nevybírám, karty mám jen na platby u obchodníků a jako rezervu.
Jestli jsem gora správně pochopil, vyjde úplně nastejno, jestli dobiju kartu 200 EUR z německého účtu nebo korunami z korunové debetky. Když nebudu mít na Revolut účtu koruny, strhne se výběr z eur. Je to tak? Ale fakt jsem někde četl větu o nejvýhodnější měně konverze v případě nepodporovaných měn, zkusím jí dohledat.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2018 07:18 
VIP

přesně tak, je jedno, jestli dobiješ CZK nebo EUR.
jak jsem psal, ještě záleží, pokud se při výběru můžeš vyhnout víkendu a vejít se do ekvivalentu 4500,-kč. Případně mít ve skupině více karet.. záleží, jak moc si chceš dát práce s tím, aby to bylo výhodně. Taky může pomoct curve karta, která nově má u transakce v nepodporovaných měnách 0% přirážku do 200GBP/ekv., opět ale výjimka o víkendu, kdy je to dražší.

Shnutí: pokud někdo potřebuje vybrat nepodporovanou měnu, o víkendu, a větší obnos, může být výsledný rate celkově horší, než směnárna.
Naopak, pokud se vejdete do výhodných podmínek, mimo víkend, pod 4.5k/ekv, je Revolut super.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2018 13:45 
VIP

Díky, vše je jasné kromě měsíčního limitu 4500 Kč, což je v živém R-kurzu 175,8 EUR. A všude píšou, že měsíční limit je 200 EUR nebo 200 GBP. Proč takový rozdíl?

PříspěvekNapsal: 21 zář 2018 13:51 
Diskutér

schwott píše:
Díky, vše je jasné kromě měsíčního limitu 4500 Kč, což je v živém R-kurzu 175,8 EUR. A všude píšou, že měsíční limit je 200 EUR nebo 200 GBP. Proč takový rozdíl?

Tohle se musíš zeptat Revolutu proč zvolili jejich divný kurz. Je pravda, že v ceníku je napsáno limit 200EUR (400EUR/GBP pro Premium), ale jelikož si jako rezident CZ, přepočtou to do tvé měny, proč nás ale ošilidi o víc jak 20€ taky nechápu (možná mají insider informace a počítají do budoucna už s posílením CZK vůči EUR) :-D

PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 19:36 
Diskutér

Ahoj mam dotaz, když chci vybírat z bankomatu v zahraničí, je potřeba si nejdříve peníze převest do dané zahraniční měny v appce, nebo to nemusím řešit a peníze se automaticky z CZK účtu odečtou středovým kurzem?

PříspěvekNapsal: 25 zář 2018 20:45 
Diskutér

B je správně, peníze se strhnou aktuálním středovým kurzem. Jen pozor na víkendy, tam je přirážka +1% k danému kurzu. Rovněž limit není proklamovaných 200€ pro výběry ZDARMA, ale nějakých 4500Kč (pro premium je dvojnásob)

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 14:17 
Diskutér

Docela dlouho žiji v přesvědčení (asi mylném), že pro výběry z bankomatu a pro platbu po internetu je u Revolutu jeden a totožný limit. Podle posledních informací se zdá, že pro výběry hotovosti je to v přepočtu 4500 Kč, ale pro platby po internetu nebo na terminálech nějakých 100.000 Kč. Chápu to správně?

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 15:14 
VIP

presne tak, platba kartou cez net/terminal je prakticky neobmedzena (neviem kto by tocil revolutom tisicky euro mesacne). Na to oni zarabaju, stratovi su na vybere z bankomatov, preto ten limit 200e/4500Czk.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 15:15 
VIP

To je jeden z rysů Revolutu, který budí podezření. Limity jsou totiž tajné a každý je má jinak. Různý top-up kartou a převodem z účtu. Vyvíjí se podle používání. Asi nejběžnější je 6500 EUR/měs. na transakce. Čerpáno z fóra Revolut Community.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 15:33 
Diskutér

tonic píše:
presne tak, platba kartou cez net/terminal je prakticky neobmedzena (neviem kto by tocil revolutom tisicky euro mesacne). Na to oni zarabaju, stratovi su na vybere z bankomatov, preto ten limit 200e/4500Czk.

Ten limit pro FXtransaction (platby, převody měn,...) má své limity, právě jsem se na ně dostal, když jsem kvůli zvyšování sazeb ČNB převáděl pár tisíc EUR do CZK a nějak jsem se dostal na limit... další převod už by byl o 0.5% dražší, což stále není tragédie, když vezmu že v bance mě nikdo nedá středový kurz a nikdo mě to nedá zadarmo. Ale pointa byla, že limit není neomezený.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 17:18 
Diskutér

tonic píše:

Díky všem. Celkem příjemná "novinka". Začínám používat jejich virtuální platební kartu, kde mám celkem restriktivní limit (kvůli neautorizovaným transakcím na jiné kartě v posledních týdnech) :D Jinak ten limit na FX převody se dá zjistit v nastavení aplikace. U mě je 120.000 Kč (ano, v korunách). Není už uvedeno, jestli je měsíční nebo roční. Vzhledem k tomu, že je FX (kurzy), pravděpodobně pod něj spadá i výběr z bankomatu, pokud není v CZK. Už o víkendy prověřím.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 21:28 
Diskutér

doonio píše:
má své limity, právě jsem se na ně dostal, když jsem kvůli zvyšování sazeb ČNB převáděl pár tisíc EUR do CZK a nějak jsem se dostal na limit

Kolik ti to nechalo najednou směnit? Já zkoušel 65k, kdy jsem využitej limit měl 0/120k a hlásilo mi to, že jsem přes. Míň jsem nezkoušel, protože to pro mě nemělo smysl.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 23:22 
VIP

michal5 píše:
tonic píše:
Není už uvedeno, jestli je měsíční nebo roční.
Je to hned v dalším řádku, 120.000 Kč/měs. Bohužel denní limity a top-up kartou jsou tajné. Nabíjení přes účet je údajně ve výši měsíčního limitu, ale nezkoušel jsem. Zkusmo jsem si poslal 1000 EUR z německého účtu a prošlo to za 3 dny.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina