Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 kvě 2020 06:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bankovní účty
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 20:43 
VIP

Ahoj letenkari,

obracim se na Vas s prosbou.
Platil jsem 4.6. Studentuniverse letenku s AA. Penize strzeny, ale letenky nebylo confirmovany a z nejakeho duvodu. Letenku zrusili, s tim ze penize poslou ihned zpet.
Coz udelali, 4.6. penize poslany, al 6.6. penize byly na ucte.

Castka placena byla 94GBP. Castka prijata zpet 94GBP.

Jenze mi prislo o 450CZK mene na ucet Mbanky (kurzovy rozdil mezi temi 2 dny byla pouze halerova).
Timpadem jsem udelal stiznost pres mlinku a emailem mi prisla odpoved, ze to nebyla chyba Mbanky ale VISA asociace. Visa si vzala NAKUP a PRODEJ kurz a timpadem mi prislo o 450CZK mene (15%)-
Pokud s tim nesouhlasim, mam se pry obratit primo na Visu asociaci (taky super jednani).

Volal jsem tedy na Visu do Britanie a tam mi odpovedeli, ze nemuzou nahlednout na muj ucet, ze musim tohle resit s bankou a ne s nima. Ale potvrdili mi, ze nepouzivaji nakup a prodej, ze tohle je dle podminek banky.

Udelal jsem novou stiznost a s informacemi od Visa.

Co ted s tim? Poslat na obchodni inspekci? Nebo na koho se muzu obratit?

Diky moc

Ps: Takze pokud mate Mbanku, taky mate nejaky storno, kontrolujte prosim vracenou castku, nemyslim si, ze budu jediny.

Přílohy:
Screen Shot 2015-06-09 at 14.35.49.png
Screen Shot 2015-06-09 at 14.35.49.png [ 44.06 KiB | Zobrazeno 7069 krát ]

Předmět příspěvku: Re: Mbank - Platba kartou podvod?
PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 20:50 
VIP

Rekl bych ze to tak proste, bohuzel, je. Resil sem kdysi u mBank neco podobneho - navraceni blokace u pucovny aut, ktera nebyla ciste blokace ale penize si prvni strhli a pak zas poslali na kartu zpet. Kdyz si je strhavali slo to kurzem prodej a kdyz vracali tak nakup. Bez vysledku, je to tak pry ok.

Alexx by mohl kdyztak podat fundovanejsi vysvetleni... ?

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 20:55 
VIP

to si delas srandu? to si jako vemou treba 1000eur a vezmou si 150eur pro sebe? jako 15 procent?

No tak to jdu honem zrusit ucet... Ty kraso..

Ucet zdarma, pak tohle.. Pekny. :twisted:

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 20:59 
VIP

Zkusenost s tim mam sice enom u mBank, ale neni to takto standartne u vsech karet? Akorat teda mozna s tim rozdilem, ze u incich bank je rozdil mezi nakupem a prodejem asi mensi. Mel sem teda za to, ze prave kvuli predejiti tohoto existuje ta moznost jen ciste blokovani penez na karte a ne zrovna jejich strzeni. A ze kdyz uz k nemu dojde a pak sa castka vraca, holt sa na tom prodelava. Ze je to to same jak kdyz ides do smenarny, kdyz si tam kupis sto eur a druhy den tam tech samych sto eur vratis, taky prodelas.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 21:27 
Diskutér

Stejná zkušenost - u FIO i RB. Proti mbank jen ten rozdíl nákup/prodej menší.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 21:31 
VIP

- platit kartou mBank v jiné měně než CZK je extrémně nevýhodné, i kdyby platba prošla a nic se nevracelo
- pokud dojde k zaúčtování částky prodejcem a potom k jejímu opětovnému vrácení na kartu, vzhledem k bance se to bude tvářit jako nezávislé platby, odchozí a příchozí. Obávám se, že není dána povinnost banky dorovnat rozdíl kurzu. Ale nejsem si jistý na 100%, můžeš zkusit reklamovat tu původní platbu kartou z důvodů, že si neobdržel objednanou službu či zboží. Poté banka je povinna reklamaci platby přijmout, vrátit celou částku do tvého disponzibilního zůstatku a zahájit reklamační řízení. Teprve po jeho výsledku znovu upraví zůstatek.

V případě, že s řešením reklamace prostřednictvím banky nebudeš spokojen, můžeš se obrátit na finančího arbitra. To je instituce, která řeší spotřebitelské spory mezi subjekty na finančním trhu a koncovými klienty. Řízení je pro klienta zdarma, vydané stanovisko arbitra je závazné.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 21:44 
Diskutér

A čemu se divíte - toto je naprosto normální postup snad u všech bank. Jedině, kde jsem se setkal s "podivným" kurzem (ve prospěch zákazníka) při takové vratce byla ČSOB nebo Poštovní spořitelna (ERA) - dcera.

Jinak sorry "Myshu", ale dementnější banka s více zlodějskými kurzy než Mbank v ČR neexistuje !!!

A perla na závěr. Víš proč tam máš takový rozdíl ? Ti zloději z Mbank používají krom snad nejhoršího kurzu ze všech bank v kurzovním lístku ještě navíc poplatek 5% k platbě. A to od 1.3.2015. Do 28.2.2015 to byly 2%.

Takže shrnu - všechny banky v ČR u debetní karty - kurz deviza prodej dané banky (né v den platby, ale většinou v den zúčtování)

A speciální Mbank - kurz deviza prodej + 5% - takže vlastně 105%

Příklad ze dnešního dne -

1 GBP - deviza prodej

ČSOB - 37,92
Mbank - 38,343 x 1,05 (to je těch 5%) - 40,26

Hoďte všichni ty karty Mbank z okna !!!!

A neuděláš s tím nic. Použitím karty souhlasíš s obchodními podmínkami.

U ČSOB by jsi toho 4.6.2015 platil 3.581.40, takže už na nákupu tě Mbank odrbala o slušných skoro 150,- Kč na blbých cca 3.000,- Kč. Na nákupu za sto tisíc by to dělalo skoro pět litrů !!!

Naposledy upravil zdena36 dne 09 čer 2015 22:07, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 21:58 
VIP

Takze tech 5procent si vzali i kdyz mi poslali zpet penize?

No napsal jsem jim tu reklamaci na puvodni castku.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 22:05 
Diskutér

Ano. Kartu Mbank lze bez rizika "pecky mezi oči" používat na platby pouze v České republice.

Pokud by jste dnes např . zaplatili za letenky v librách cca 100.000, - Kč kartou Mbank a něco by nevyšlo, tak zde máte příklad

2608 GBP x 38.343 x 1,05 = 104.998,50 a bylo by to storno, tak zpět dostanete

2608 GBP x 36,11 = 94,174,90

A skoro 11 litrů je fuč !!!

No bomba ne. Vždyť je to bezplatná banka a ani nic nechce za vedení účtu.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 22:20 
VIP

Krasne napsane..

no a ja si tu nadavam kvuli nejakym 500kc..

No az se vratim do Prahy, ucet rusim.. ;)

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 22:32 
Diskutér

Radím používat krom první kreditky na světě a karetního mistra tuto kombinaci.

Equa bank - založit si korunový, eurový a dolarový účet. Vše zdarma a bez podmínek. Platební kartu svázat s těmi dvěma devizovými účty a při platbě si devizy směnit na valutomatu. Např. poslat koruny na valutomat - zdarma, zpět dolary či eura na příslušný účet u Equa opět zdarma. Karta poté při platbě pozná zda jste v "dolarové" či "eurové" oblasti a z příslušného účtu si při platbě stáhne danou měnu. Pokud by tam té měny při platbě pochybělo stáhne si zbytek z korunového účtu.

A pokud by náhodou nastalo storno vrátí se platba v příslušné měně zpět. Takže ztráta je 0,- Kč či EUR či USD.

Já většinou platím v EUR či USD při objednávkách. Málo v GBP či jiné měně.

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 22:40 
Diskutér

Kurzy platebních karet 2015: Test debetních karet
http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-plateb ... ich-karet/

PříspěvekNapsal: 09 čer 2015 22:47 
VIP

no tak je to jasny.

MBANK ma ofiicalne nejhorsi karty.
U me transakce s GBP je marze dokonce 7,61%.

Lepe jsem si doopravdy nemohl vybrat.. :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 07:16 
Diskutér

To už je známé dávno, že mbank je na kurzy nejhorší, už to tady bylo řečeno v několika vláknách :!: Proto mám jiné banky na platby v cizích měnách, ale na placení jen v ČR je mbanka super. Za 7 let používání jsem jim dal na poplatkách 9 korun :D

PříspěvekNapsal: 10 čer 2015 07:58 
Diskutér

Ja teda tak spatnou zkusenost s mbank nemam. Za zbozi jsem zaplatil 35,40USD= 814,29Kc 9.10.2014 a pri vraceni zbozi mi na ucet dali 5.1.2015 v USD stejnou castku, ale v Kc to bylo 817,xx. vse podle jejich kurzu. takze jsem stratny nebyl (pomijim ne uplne vyhodny samotny kurz).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina