Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 02 dub 2020 09:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 556 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kreditní karty
PříspěvekNapsal: 20 črc 2019 20:26 
VIP

dovolím si nesouhlasit, např. Hello kreditka má kurz srovnatelný s Revolutkou, v případě exotických měn a během víkendu dokonce výrazně lepší (Revolut má o víkendu přirážku, a na méně běžné měny kurz nic moc i během týdne).

S HK jsem spokojený, vratka 1% skoro na vše (kromě Revolutu), občas nějaká akce navíc (10% ze supermarketů, restaurací, apod.)
Pokud se splatí celá útrata před vystavením výpisu, neplatí se žádný poplatek za vedení.

Nevýhody: karta je neembosovaná, nic moc ib, méně flexibilní splácení (převod trvá 2 dny), někdy trochu složitá komunikace s Hello bankou.

Suma sumárum - není to dokonalý, ale je to jedna ze zajímavějších nabídek na trhu.

PříspěvekNapsal: 20 črc 2019 20:30 
VIP

goro píše:
S HK jsem spokojený, vratka 1% skoro na vše (kromě Revolutu), občas nějaká akce navíc (10% ze supermarketů, restaurací, apod.)
Pokud se splatí celá útrata před vystavením výpisu, neplatí se žádný poplatek za vedení.

Nevýhody: karta je neembosovaná, nic moc ib, méně flexibilní splácení (převod trvá 2 dny), někdy trochu složitá komunikace s Hello bankou.

Zajímavé. Jaké jsou zkušenosti s použitím neembosované kreditky v autopůjčovnách? To je vlastně jediný důvod, proč kreditku mám.

PříspěvekNapsal: 20 črc 2019 21:07 
Tazatel

Tak není problém si na půjčovny zřídit nějakou extra kreditku kde se nic neplatí za vedení a není potřeba plnit žádný podmínky... Fio třeba...

Jinak na výběry v zahraničí a platby v cizí měně používám právě KK od Hello, už mi to poměrně dost peněz ušetřilo. Většinou cestuju přes VIE, takže neřeším žádný kurzy ve směnárnách, nikam nemusím extra chodit a prostě si vyberu potřebnej obnos v EUR v ATM tam... A neřeším víkendy, limity...

Revolut už víceméně používám jenom na různý blbiny kde se mi z nějakýho důvodu nechce dávat k dispozici údaje některý svý "běžný" karty, případně používám jejich virtuální.

Nevýhoda je, jak už tady padlo - připsání platby trvá poměrně dost dlouho a když se k tomu ještě přidá víkend tak je to opruz. V tomhle ohledu Revolut jednoznačně vede. Nicméně HB je "normální" banka fungující v ČR, takže nemám nějakej problém tam poslat nějakej větší obnos - narozdíl od Revolutu kde může po tomto dojít k blokaci prostředků...

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 08:21 
VIP

já teda kreditku k výběrům nepoužívám, možná už to neplatí všude bezvýhradně, ale obecně při výběru z bankomatu u kreditek neplatí bezúročné období, tj. hned od výběru se platí úrok z té vybrané částky. U většiny bank je taky výběr z kreditky celkem draze zpoplatněn, zrovna Hello to má v podmínkách dost nejasné, jaká je reálná praxe, co pak účtují, nevím.

Takže já projistotu k výběrům používám Curve nebo Revolut (částku převedu do cílové měny v pracovní dny za dobrý kurz + hlídám jestli bankomat nevyžaduje povinné DCC nebo poplatek za cizí kartu).

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 09:26 
Diskutér

Lepší kreditku než nějakej cobrand od Hello bank jsem zatím taky nenašel, u tý Mototechny je navíc sympatický, že k 500Kč/měsíčně za platby se dají ještě získat další slevy při nákupech PHM (4%)...aspoň tak to chápu.

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 09:46 
Diskutér

schwott píše:
goro píše:

Zajímavé. Jaké jsou zkušenosti s použitím neembosované kreditky v autopůjčovnách? To je vlastně jediný důvod, proč kreditku mám.

Ano, s neembosovanou kreditkou v autopůjčovně často narazíš, jsou dvě možnosti řešení

1) zlatá kreditka Hello - jenže k té se dost blbě dostává, standardně není v nabídce, musí ti ji banka sama nabídnout
2) jiná kreditka s dobrými kurzy - já si teď nově zřídil Miles and More od Unicredit. Normálně stojí 150 Kč (?) za měsíc, ale s Ukonto Premium (zdarma při splnění obratu 50 000 Kč) jsou dvě zlaté karty zdarma.
Tato kreditka ze záhadného důvodu vychází o fous lépe než Hello (obvykle o 1-2 haléře na euru, jak mi potvrdil kamarád, který mi ji do testu https://www.mesec.cz/clanky/maly-test-k ... ich-karet/ zapůjčil), jen nevrací to 1 %. Místo toho připisuje míle do Lufthansy, maximálně ale 3000 mil měsíčně (polovinu u sříbrné karty)

Revolut není špatný, ale zatím je to spíše "technologické demo", největší riziko vidím v tajném limitu, po kterém je karta zablokována a odblokování dle zkušeností v diskusích trvá i týden
https://forum.finexpert.e15.cz/viewtopi ... start=2280

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 12:14 
Tazatel

goro píše:
já teda kreditku k výběrům nepoužívám, možná už to neplatí všude bezvýhradně, ale obecně při výběru z bankomatu u kreditek neplatí bezúročné období, tj. hned od výběru se platí úrok z té vybrané částky. U většiny bank je taky výběr z kreditky celkem draze zpoplatněn, zrovna Hello to má v podmínkách dost nejasné, jaká je reálná praxe, co pak účtují, nevím.

Jo, zapomněl jsem dodat jednu věc - výběry jsou bez poplatku celosvětově, jediná podmínka je, že částka musí přesáhnout 1000 CZK pokud si dobře vzpomínám...

Co se týče bezúročnýho období, dělám to tak, že na tu kartu převedu peníze nad úvěrovej rámec, tzn., mám třeba úvěrovej rámec 100.000 CZK, pošlu tam dalších 100.000 CZK a z těch můžu vybírat bezúročně. Vlastně to používám jako běžnej účet s tím, že úvěrovej rámec se rovná nula.

Na Miles & More od Unicredit jsem taky koukal... Jestli to chápu správně, lze získat měsíčně až 3000 mil ? Mám sice kartičku Miles & More od Lufthansy, ale jinak s mílema nemám zkušenosti (většinou kupuju akční letenky). Má smysl míle tímhle způsobem sbírat ? Teoreticky tou kreditkou můžu měsíčně zaplatit třeba půl milionu... Akorát nemám představu, kolik mil je na tu kterou letenku potřeba, chtěl jsem se podívat na web Lufthansy a daná sekce nefungovala...

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 14:45 
Diskutér

Oproti ČSA mají míle Lufthansy nějakou cenu. A lze za ně kupovat nejen letenky, ale i věci v https://www.worldshop.eu/ a to i "normální" (kamarád takhle kupuje iPhony a ty prodává), ne jen reklamní předměty.

Výhodou Miles and More je, že pokud kartu alespoň 1 krát v měsící použiješ, míle nemají expiraci.

Ten maximální limit 3000 mil je hodně nízký, odpovídá platbě 60 000 Kč (u zlaté karty, stříbrná nemá vůbec smysl), počítal jsem to tak, že na business letenku přes Atlantik budu potřebovat asi 2 roky sbírání. Nic moc, ale furt je to letenka v business, kterou bych si za plnou cenu nekoupil.

Economy letenky moc smysl nedávají kvůli poplatkům, i když občas jsou akce, že i poplatky jdou zaplatit mílemi (nejsem si jist, jestli ještě běží akce, že po Evropě je to stále možné), ale business, to je jiná. Případně to směnit za ty předměty, jak jsem psal výše

PříspěvekNapsal: 21 črc 2019 22:01 
VIP

Helo kreditku taky používám-kurzy perfektní a ještě vratka 1%, jediná nevýhoda je, že není embosovaná, plus myslet na dorovnání na konci měsíce, pak se neplatí nic za vedení.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 02:23 
VIP

Ale platíš 50czk/měsíc, ne?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 05:42 
Diskutér

brumbrum píše:

Pokud je ke konci měsíce vyrovnaná (nebo "přebitá"), nevygeneruje se výpis a tím pádem ani poplatek. Je to nedokumentovaná funkce.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 07:24 
Diskutér

patrikchrz píše:
brumbrum píše:

Pokud je ke konci měsíce vyrovnaná (nebo "přebitá"), nevygeneruje se výpis a tím pádem ani poplatek. Je to nedokumentovaná funkce.

Každého kalendářního měsíce? Jinak je na webu bezúročné období, tedy do 25. následujícího měsíce.

A ještě otázka, 1% vratka je na online platby i platby i obchodníků?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 07:39 
VIP

Je to něco jiného, než bezúročné období.
Prostě pokud máš ke konci měsíce srovnáno na nulu (nebo jsi v plusu), generuje se výpis, ve kterém není poplatek za vedení kreditky/úvěrového účtu.
Podle sazebníku "poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů". Zkrátka pokud nic nedlužíš, nic neplatíš.

A ano, 1% zpět se vztahuje i na online platby.
Vše kromě dobíjení Revolutu a předplacenek. To se nově tváří jako převod z účtu a úročí se hned.

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 11:18 
Diskutér

goro píše:
Je to něco jiného, než bezúročné období.
Prostě pokud máš ke konci měsíce srovnáno na nulu (nebo jsi v plusu), generuje se výpis, ve kterém není poplatek za vedení kreditky/úvěrového účtu.
Podle sazebníku "poplatek za rezervaci úvěrových zdrojů". Zkrátka pokud nic nedlužíš, nic neplatíš.

A ano, 1% zpět se vztahuje i na online platby.
Vše kromě dobíjení Revolutu a předplacenek. To se nově tváří jako převod z účtu a úročí se hned.

Což znamená, že kartu buď musím udržovat přebitou nebo s ní poslední 3 dny v měsíci nemohu platit, protože platba by byla velmi pravděpodobně zúčtována, ovšem připsání splátky kreditky v režimu D+2-3 bych těžko stíhal?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2019 11:24 
VIP

já kartu neudržuju přebitou, jen pár dní před koncem měsíce tam pošlu tolik, abych byl bezpečně v plusu, i s případnou útratou na těch pár dnů.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 556 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina