Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 kvě 2019 15:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Náhradní doklady
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 18:59 
Diskutér

Prosím o radu, kolega má v pátek letět do Holandska, pas nemá a teď zjistil, že ztratil občanku.
Existuje nějaký řešení, jak během zítřka sehnat nějaký doklad, na který může v pátek ráno odletět?
Zítra ráno to samozřejmě začne řešit, ale nemáte někdo zkušenost, jestli se to dá nějak vyřešit?
Předem díky za jakýkoliv info.

Předmět příspěvku: Re: Náhradní doklady
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 19:12 
Diskutér

Může zkusit cestovat na řidičák, třeba to projde. Ale s náhradními doklady je celkem problém, lhůta na vystavení je 15 dní u dokladů bez strojově čitelného kódu. Může zkusit ukecat někoho na úřadě, to je asi tak jediná možnost.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 19:18 
Diskutér

Boužel má smůlu!
Za jeden den mu vystaví akorát tzv. "potvrzení o občanském průkazu" a na to samozřejmě nevycestuje!

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 19:20 
Diskutér

Tak naštěstí vyřešeno, všechno znova prohledal a občanka na něj odněkud vypadla...asi mu to zachránilo život, když volal tak byl zralej na infarkt :D
Ono to asi řešení nemá, na úřadě by mu vydali dočasnej doklad, ale na ten nejspíš cestovat nemůže a vydání plnohodnotných dokladů (pasu) podle mě trvá min 24 hod, nebo máte někdo jinou zkušenost?

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 20:43 
VIP

Nejspíš by musel ukecat Úředníka na Úřadu obce, že mu pas bez strojově čitelných údajů (se lhůtou na vydání 15 dní, ale nezpracovávaný centrálně) udělá na počkání (kolek 1500 Kč, všimné dle uvážení).
Poučení do budoucna: mít vedle občanky ještě alespoň jeden, nejlépe dva pasy :)

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 21:28 
VIP

A jak se dá tedy udělat druhý pas? Když nahlásím ztrátu, ten jeden pas mi zablokují a udělají pas s novým číslem ne? Chtěl bych v červnu do Izraele ale v pasu mám razítko SAE což je prej problém

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 21:32 
Diskutér

přesně to co jsi napsal uvedeš jako důvod razítko v pase z SAE ;)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 21:55 
VIP

Pasu muzes mit kolik chces,neni to omezeno,pouze musis sdelit duvod proc potrebujes vystavit dalsi pas

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 21:58 
VIP

Proč si kdekdo myslí, že musí vymýšlet nějaké historky o ztraceném pase, apod.? Když nahlásíte ztrátu cestovního dokladu, tak vám jej v databázích povedou jako ztracený, a nikam se na něj nedostanete. Prostě si nic nevymýšlet, říct, že chci další cestovní pas kvůli návštěvě země, která nemá přátelské vztahy se zeměmi, jejichž razítka již ve stávajícím dokladu mám. Tečka. To je legitimní důvod pro požadavek druhého dokladu.

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 22:01 
VIP

No já přišel na úřad, že mi končí pas, a že bych chtěl rovnou udělat 2 ks. Ani se neptali na důvod a udělali je...

PříspěvekNapsal: 26 bře 2014 22:34 
Moderátor

helvetica píše:
Nejspíš by musel ukecat Úředníka na Úřadu obce, že mu pas bez strojově čitelných údajů (se lhůtou na vydání 15 dní, ale nezpracovávaný centrálně) udělá na počkání (kolek 1500 Kč, všimné dle uvážení).
Poučení do budoucna: mít vedle občanky ještě alespoň jeden, nejlépe dva pasy :)

do kamene tesat

byli doby kdy jsem pas nemel,nejak jsem nemel k tomu duvod,EU nevyzadovala a utracet se mi za nej jen tak pro nic za nic nechtelo....stalo se,ale ze i ja jsem stratil penezenku s OP a najednou mi na poste prisly baliky,predem uhrazene z ruznych koutu republiky i sveta.Polilo me horko,na prukazku MHD s fotkou mi to dat nechteli,lhuta na vyzvednuti byla 4tydny pak by se posilalo zpet.Lhutu mohou prodlouzit,ale k tomu chteli OP :).Plnou moc aby mohl vyzvedavat misto me nekdo jiny jsem hotovou nemel,a ted bez OP samozrejme udelat nesla.Na rodny list Vam nikde nic nedaji.Obcanku mi nechteli udelat protoze ani ridicak jsem nemel,a ani rodny list. :-D parada rekl jsem si v tu chvili :-D
A to jsem mel vlastne jeste stesti ze jsem bydlel v miste narozeni,kde mi mohli hned vystavit kopii rodneho listu,avednout baliky nez se odeslou zept.bych si mohl pozadat o novou obcanku a nasledne vyz...od te doby jsem pro pas mel i jine duvody nez jen cestovatelske.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 09:02 
Diskutér

Jojo, teď kolega volal, že si jede zažádat o cestovní pas, tahle zkušenost ho přesvědčila, že by se mu přeci jen mohl někdy hodit :-)

PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 17:18 
Diskutér

dva pasy ?? to jsem ani nevěděl,že to je možné..
nadruhou stranu už my to připadá jako "úchylnost" tahat sebou po světě dva pasy(apropó to se procentuální možnost zvyšuje že o něj přijdu :D )....pas ukládám do hotelových sejfů pokud není možnost nosím ho tedy raději u sebe než ho nechávat "volně" na hotelovém pokoji
ono i když povezu dva pasy a přijdu o ten kde mám vstupní razítko tak při opuštění země stejně nastananou větší či menší problémy!

PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 17:40 
VIP

Nevím, jestli tady padlo slovo o tom, že si někdo bere dva pasy s sebou?
To se ti ještě nestalo, že po tobě chtěl někdo pas jako zástavu (půjčovna motorek, hotel ...).

PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 17:48 
Diskutér

no dva pasy sebou brát, ale není dobrej nápad. Nvm jeslti to zaznělo tady nebo jsme to četl někde jinde. Ale týpek měl dva pasy sebou. Vybrali si ho na detailnější prohlídku dva pasy objevili a měl docela problém vysvětlit jakto že má ty pasy dva protože v tý zemi to nebylo běžné.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina