Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 13:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Platba CLA
PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:34 
VIP

Ani to moc vedet nepotrebuju :D

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:37 
VIP

Joshuaboy-neni problem - účtenku si v kterymkoliv Kinkos nascanuješ a pošleš mailem... záležitost pěti minut.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:38 
VIP

Carlos píše:
Joshuaboy-neni problem - účtenku si v kterymkoliv Kinkos nascanuješ a pošleš mailem... záležitost pěti minut.

Aź budu potřebovat ošidit stát na clu, tak se zeptám zde přítomných, jak na to ;)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:48 
VIP

to víš, musíš se zeptat zkušenejch pašeráků :D

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:52 
VIP

Carlosi, trochu off topic, ale když už jste načnuli téma pašeráků, letěl jsem do Malajsie, od kolegy jsem si chtěl půjčit velký kufr, taky jsem to zavazadlo dostal, a pak mi řekl, že na půdě, kde bylo zavazadlo uloženo, suší jeho žena bylinky, synátor beztak konopí, tak jsem mu ten kufr raději vrátil, protože v Malajsii to není žádná prdel... :lol:

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:56 
VIP

To každopádně, ale co mě dorazilo je jak teď linčovali nějakýho turistu, co si přivez pár kousků korálů - že prej je to zakázaný(dovoz odkudkoliv do ČR), do dvaceti kousků přestupek a nad 20 dokonce celkem přísně trestanej trestnej čin?!? Řikali tam, jak to měl pašerák schválně v mušlích, aby to nebylo vidět na scanneru(spíš logicky aby využil místo a nerozbilo se to) a jakej pomalu ohavnej čin to udělal. Ještě že snad i na nějaký mušle a dokonce na jakejkoliv korálovej písek-taky trestný! Teda nevim, ale já co si toho přivez z Malajsie, a to se nebavim o kamarádovi, kterej si přivez škebli 2kg těžkou velkou jak obrovská salátová mísa. Mimochodem v mušlích jsem měl taky zbytky korálovýho písku :shock:

Edit: Jo ten "pašerák" si přivážel samý jenom drobný úlomky, max. 10 cm - to si tam bral v malajsii každej druhej...

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:59 
VIP

Carlosi, to by se muselo vědět přesně, co mu úředníci napsali, protože takhle je to jen tápání...

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:05 
VIP

Kdysi po mně chtěl celník doklad k zrcadlovce, kterou jsem koupil v ČR a už byla v celkem obouchaná.... Že prej mi ji může zabavit dokud neprokážu že jsem ji koupil v EU nebo řádně proclil...

Ale akorát chtěl prudit, protože jsme přileteli z Mexika (na hlavách jsme měli víc než půl metrový sombrera) a zavazadla se nám zpozdily, takže neměli co prohledávat... Nakonec jsem ho nějak ukecal. Nevím, kde bych tu účtenku dohledal.

Jinak pokud chcete něco dovážet a vyhnout se zraku celníka, tak pár rad:
1) cestujte na terminal 2 (tedy ne přímé lety z USA)
2) nemějte víc než 1 zavazadlo. Pokud vás je víc, tak ať si každý veze svoje a ne, že jeden bude mít vozejk s 3 kuframa :)
3) snažte se vypadat co nejvíce upraveně a svěží :) pak to nevypadá, že letíte z daleka ale jenom odněkud z EU.

Aby nedošlo k mýlce, tak nejsem žádnej pašerák, akorat nemám rád, když pospíchám a oni mě pruděj :)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:11 
VIP

Ostrůvek Mabul - Borneo, koukam že jsme pěkní pašeráci, ty mega mušle co jsme si přivezly jsou totiž zévy obrovský, samozřejmě přísně trestaný viz: http://zpravy.idnes.cz/paserak-chtel-privezt-27-vzacnych-zivocichu-fec-/krimi.aspx?c=A060303_135218_krimi_mia
Ta vpravo dole (celkem malinká ještě :lol: )

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:19 
VIP

K xmurphyho radě ad 1) necestovat přímými lety z USA, které v Praze sedají k terminálu 1, to je hergot mazané, murphy ;) Tím pádem to platí i o UK nebo Irsku, takže sice může být let z USA s přestupem v UK, ale stejně dosednete na terminál 1, takže celníci budou ostražitější než na terminálu 2.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:22 
VIP

Joshuaboy píše:
K xmurphyho radě ad 1) necestovat přímými lety z USA, které v Praze sedají k terminálu 1, to je hergot mazané, murphy ;) Tím pádem to platí i o UK nebo Irsku, takže sice může být let z USA s přestupem v UK, ale stejně dosednete na terminál 1, takže celníci budou ostražitější než na terminálu 2.

Takhle jsem letěl já, už jsem měl v záloze ať mi dokážou, že jsem si to nekoupil v Irsku ;)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:25 
VIP

Carlosi, by Tě převezli, kdyby tam bylo napsáno "distribuováno výhrádně v USA" :lol:

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:28 
VIP

xmurphy píše:
1) cestujte na terminal 2 (tedy ne přímé lety z USA)
2) nemějte víc než 1 zavazadlo. Pokud vás je víc, tak ať si každý veze svoje a ne, že jeden bude mít vozejk s 3 kuframa :)
3) snažte se vypadat co nejvíce upraveně a svěží :) pak to nevypadá, že letíte z daleka ale jenom odněkud z EU.

Ja myslim, ze cestovat na T2 nepomuze. Primych letu PRG-USA je minimum, zbytek jsou proste mimoschengenove zeme (koukam na letovy rad, Rusko, GB, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina, Izrael...), tady tolik lidi z USA nenachytaji :) Drtiva vetsina lidi, co leti z USA, poleti s prestupem na nejakem evropskem hubu, takze maji spis duvod cekat na letech z FRA, CDG a podobne (z tech hubu akorat LHR je na T1) - a co jsem slysel, tak to taky pry delaji. Ostatne, jedinkrat, kdy me na PRG otravovali celnici, bylo, kdyz jsem priletel z DUS na T2.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:28 
VIP

Já zrovna beztak vezl jenom hadry :D samozrejme uctenky utrhaný, věci vybalený z igelitu a účtenky měl spolucestující ve svym zavazadle :D

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 17:40 
VIP

Carlos píše:
To každopádně, ale co mě dorazilo je jak teď linčovali nějakýho turistu, co si přivez pár kousků korálů - že prej je to zakázaný(dovoz odkudkoliv do ČR), do dvaceti kousků přestupek a nad 20 dokonce celkem přísně trestanej trestnej čin?!? Řikali tam, jak to měl pašerák schválně v mušlích, aby to nebylo vidět na scanneru(spíš logicky aby využil místo a nerozbilo se to) a jakej pomalu ohavnej čin to udělal.

Neřeba snad příliš velkého důvtipu ani bůhvíjak vysoké inteligence, aby jeden přišel na to, že když těch "pár kousků" vezme tisíce, desetitisíce lidí každej rok tak to už znát asi bude, ne?
BTW, lynčovat je od jména Charles Lynch. ;)

Carlos píše:
Teda nevim, ale já co si toho přivez z Malajsie, a to se nebavim o kamarádovi, kterej si přivez škebli 2kg těžkou velkou jak obrovská salátová mísa.

Co dodat... :?:

Carlos píše:
to si tam bral v malajsii každej druhej...

To je na druhou stranu velmi pádná odzbrojující argumentace... taková....typicky čecháčkovská. :roll:

Až příště pojedete na Havaj, tak se údajně vyplatí si přivézt lávové šutry z Mauna Kea... prej se pak občas dějou docela zajímavý věci. když se Pele'e naštve. :twisted:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina