Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2020 09:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Platba cla a DPH
PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:24 
VIP

Je to o svedomi,a o ksichtu.Povinost zaplatit clo mas,ale pokud te nevyhmatnou,tak asi tezko se bezny Cech k tomu sam prihlasi.Normalne vypadajici clovek vetsinou projde bez problemu,dotaz na neco k procleni je vetsinou formalni.Pozor,ale,jako obcani EU jsme povinni veci k procleni prihlasit i na letisti mimo Prahu,pokud je koncove.

Předmět příspěvku: Re: Platba CLA
PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:29 
VIP

Co jsem koukal, tak vybírají vždy cca každého desátého, je to o náhodě... Jinak doporučuju zjistit jaký je limit na dovoz bezcelního zboží, já např. přilétal do irska a bylo to velice benevolentní - cca 430 EUR... Nehledě na to, že elektroniku si přeci vybalíš a dovezeš bez krabic, a nikdo ti nemůže říct ani putna (pokud teda nemáš třeba dva notebooky a tři zrcadlovky) :D

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:32 
VIP

Carlosi, leda by byl celník tak mazaný, nakázal vybalit všecko, co tento náš "pašerák" má, a on už by tu účtenku k notebooku dohledal... ;)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:46 
VIP

Spíš než clo by mne odrazovala "kvalita" iPadů a (ga)iPhonů... otázka je jestli ta úspora v lepším případě pár tisíc za cenu nulové(?) záruky mně přijde, že za to moc nestojí

V době kdy ve Státech stály notebooky polovinu co tady to asi smysl mělo, ale teď si tak jistý nejsem. Pokud, tak bych to vozil z EU a spíš Ostružinu PlayBook

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:49 
VIP

Hatikvo, nejde jen o úsporu, ale i o to, že se neproclením věcí dopouštíš protiprávního jednání, nevím, jak to je jinde, ale pokud by se rovnou nejednalo o trestnou činnost, tak i přesto by s tím vznikly velké problémy, jednak by bylo clo doměřeno, jednak by přišla na řadu sankce v podobě finančního postihu, takže úspora na rozdílu v cenách v USA vs. ČR by šla v niveč...

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:54 
Diskutér

V případě, že budu mít to štěstí a zrovna si mě "vyhmátnou" jak mi můžou dokázat, že zrcadlovka na krku byla zakoupena v US nebo zda li Ipod v kapse není kupován v ČR ?

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 14:59 
VIP

Biff píše:
V případě, že budu mít to štěstí a zrovna si mě "vyhmátnou" jak mi můžou dokázat, že zrcadlovka na krku byla zakoupena v US nebo zda li Ipod v kapse není kupován v ČR ?

Může se stát, že prostě budeš muset vypakovat všecko, co u sebe máš, mezi jinými i doklady ke koupi přístroje.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 15:16 
Diskutér

Joshuaboy píše:
Biff píše:

Může se stát, že prostě budeš muset vypakovat všecko, co u sebe máš, mezi jinými i doklady ke koupi přístroje.

Tak to je přeci naprosto absurdní, není moje povinnost mít u sebe doklad o koupi zboží a natož při cestování do zahraničí.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 15:20 
VIP

Biffe, svatá prostoto, samozřejmě, že nemusíš mít doklad o koupi, klidně doklad vyhoď, to je Tvá věc. Jak pak budeš uplaťnovat odpovědnost za vadu bude ovšem také Tvá věc... Může se stát, že doklad o koupi celník objeví, pokud ho budeš mít. Ale také nemusí. To je vše. Nic více, nic méně.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 15:24 
Diskutér

Joshuaboy píše:
Biffe, svatá prostoto, samozřejmě, že nemusíš mít doklad o koupi, klidně doklad vyhoď, to je Tvá věc. Jak pak budeš uplaťnovat odpovědnost za vadu bude ovšem také Tvá věc... Může se stát, že doklad o koupi celník objeví, pokud ho budeš mít. Ale také nemusí. To je vše. Nic více, nic méně.

:? Moje chyba, na to jsem nepomyslel.

ale i tak, přece si mohu účet poslat poštou, klasická "papírová" korespondence nejde skrz celní správu, nebo se snad i v tomto mýlím ?

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 15:35 
VIP

Biffe, Tvá fantazie je nekonečná, já na takovou situaci jsem vůbec nepomyslel, tedy že bys v US kšeftu vysvětloval, že doklady ke zboží vlastně nechceš a rád bys, aby Ti je doručili domů ;)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 15:59 
VIP

To je znama vec, ze kdyz posilas zbozi postou, abys obesel clo, posilas natrikrat :) Zvlast zbozi, krabici, doklad.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:02 
VIP

zennie píše:
To je znama vec, ze kdyz posilas zbozi postou, abys obesel clo, posilas natrikrat :) Zvlast zbozi, krabici, doklad.

Zennie, on si chtěl zboží vést s sebou už vybalené, jakože to není nové, jen doklad nechat poslat dom :)

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:25 
VIP

Ja vim, mluvim obecne, tohle je v pripade, kdy zustavas na miste (nebo to nechces vozit), samozrejme kdyz si to vezes domu, tak je logicke, ze si to vezmes do letadla :) Ale je to stara metoda obchazeni cla, nevim, jak funkcni, nikdy jsem to nepotreboval zkouset.

PříspěvekNapsal: 18 čer 2011 16:26 
VIP

zennie píše:
Ja vim, mluvim obecne, tohle je v pripade, kdy zustavas na miste (nebo to nechces vozit), samozrejme kdyz si to vezes domu, tak je logicke, ze si to vezmes do letadla :) Ale je to stara metoda obchazeni cla, nevim, jak funkcni, nikdy jsem to nepotreboval zkouset.

Zkus cinknout Železnému, ten by měl mít jakés takés zkušenosti ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina