Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 dub 2021 03:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očkování na cesty
PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 13:41 
Diskutér

Ahoj, chystáme se letos na podzim do Dominikánské republiky a tak zvažujeme, že si dáme nejaké to očkování, které se přeci jen vždy hodí, minimálně teda Hepatitida A+B (3x 1680Kč) a Tyfus (1x 670Kč). Z toho všeho mi pojišťovna proplatí jen nějakých 500Kč...

Chci se zeptat, co si o tom zkušenější myslí a nějaký ten tip, kde se nechat naočkovat?

Nějaké zkušenosti s http://www.ockovacicentrum.cz/cz ?

Předmět příspěvku: Re: Očkování
PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 13:50 
Návštěvník

cenu vakciny nesnizis -muzes si ji i solo koupit v lekarne. ale za injekci v nekterych zdravotnich zarizenich muzes platit, takze si zjisti, zda danne zarizeni nauctuje vykon zdravotni pojistovne.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 13:57 
Diskutér

Rozumim, byl jsem dneska se svou obvodni doktorkou, ta ockuje Hepatitidu (Tyfus ne) a vcetne ukonu by to stalo 1500Kc, cili o 180Kc mene nez v OckovacimCentru (OC), ale to je minimalni rozdil...

Jinak v lekarnach je to jeste drazsi, podle vseho tech 1500+20% z ceny vakciny.

Takze mi nejlepe vychazi to OC, ale mozna nekdo mate jinou zkusenost? :)

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 14:23 
Tazatel

A to tam budete bydlet bydlet v chatrčích s místníma anebo stanovat v lese?
Nebo snad jedete do turistické destinace do hotelu?

Je-li správně a, tak ještě k tomu všemu zkontrolujete tetanus a pořiďte antimalarika.
Je-li správně b, tak se na na celý očkování zvysoka vykašlete a nebo maximálně zařaďte hepatitidu A.

To je moje dobrá rada :)

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 14:30 
Diskutér

Taky si myslím, že do Karibiku není očkování potřeba, pokuď je člověk v civilizaci. Stačí pravidelně doplňovat zásoby rumu ;)
Ale samozřejmě proti gustu ....

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 14:30 
Diskutér

Tak žloutenka se hodí určitě i u nás v ČR a nemusíš jezdit na konec světa. Ještě k těm cenám, to co uvádí szkandi je cena za jednu dávku, x 3 dávky !!!

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 14:45 
Diskutér

szkandi píše:
...minimálně teda Hepatitida A+B (3x 1680Kč) a Tyfus (1x 670Kč). Z toho všeho mi pojišťovna proplatí jen nějakých 500Kč...

Ano, ano, vsak jsem psal, ze je nutne to nasobit tremi.

O te samotne ockovaci akci jsem uz pevne rozhodnut si to dat, proste se to vzdy hodi a navic je to podle vseho na cely zivot, ted bych si chtel jen nechat poradit kde :)

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 16:03 
Diskutér

Není to na celý život , ale na 10 let.Tyfus a cholera,pokud člověk nejí úplně všude a všechno a nepije problémovou vodu se dá snížit na minimální riziko.
Hlavně dostatečně tankovat Mama Huanu a neměl by být problém.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 16:24 
Diskutér

mna stali hepatitida A+B 3 x 35€ (kamoska robi v lekarni a upozornila ma na to ze maju akciu, zlacnene z dakych 50 €) a z toho poistovna preplaca 50%, takze to vyjde na 52,5 €, co je fajn cena na to kolko to normalne stoji

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 16:43 
VIP

George píše:
Není to na celý život , ale na 10 let.

Žloutenka B je na celý život. Ačko je na 10-15 let, ale už mi říkali, že to vypadá, že se přeočkovávat nebude. Že ta ochrana bude na celý život...

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 16:59 
Diskutér

Vidím, že jsem mezi to vnesl mírný chaoz, pokusím se to napravit :)

Kód:
virová hepatitida A+B - 3 dávky poskytují dlouhodobou až doživotní imunitu (od 1 roku věku). Schéma 0-1-6 měsíců. Tři dávky zajistí dlouhodobou až doživotní ochranu.

břišní tyfus - 1 dávka na 3 roky (od 2 let věku).

tetanus - kontrola platnosti přeočkování proti tetanu - 1 dávka každých 10-15 let (bez věkového omezení).

Zdroj: http://www.ockovacicentrum.cz/cz/dominikanska-republika

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 20:17 
Moderátor

Kdybys byl v Praze, tak ti po navratu z Londýna mužů poslat odkaz na lékárnu, co má v Praze vždy nejlevnější vakcíny u té žloutenky to bylo o 100 kč na dávku. Občas mívá akci to očkovaci centrum a 3. dávka byla free. Jinak v těch centrech většinou účtují aplikacni poplatek 50-100 kč. Já u mého doktora neplatila nic a jeste se o mě vždy půl hodiny krasne staral, protoze z injekci omdlevam:-) Jinak si můžeš nechat napsat vakcínu a píchnout si ji sám, jsou to obě malé jehly do ramene žloutenka po 3-4 týdnech a 3. doživotní dávka po 5-6 měsících, ale s tím plánem bys měl pak radej seznamit doktorku:-)

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 20:35 
Diskutér

Souhlas s Lucií....dá se koupit levněji v lékárně...a píchla mi to sousedka:-)

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 21:24 
Tazatel

Jednu věc nechápu.
Rozhodl jsi se nechat naočkovat za každou cenu a přitom vymýšlíš jak ušetřit nějakou tu stovku.

Riziko tyfu je v nějakém resortu v Dom.Rep. stejně nízké jako v ČR. Resp. riziko nějaké vzácnější reakce na očkování pak vyrovnává riziko nakažení. A ještě za to platíš. To za to ale přeci vůbec nestojí.
Hepka B je ti v DR k čemu? Přenáší se tělními tekutinami, takže jestli tam vysloveně neplánuješ "rizikové aktivity" bez prevence, tak se nemáš jak nakazit.

Myslim to dobře. Podle mě je blbost se nechat očkovat "jen tak, abych to měl". Jediný trochu racionální je to Áčko.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2012 23:12 
VIP

elesi co to píšeš za kraviny? riziko Béčka je vždy i bez "rizikových aktivit", pokud tedy takové nechápeš procházku po pláži atp. Náhoda je blbec a není nejmenší problém (v porovnání s léčbou ani finanční) se takto "pojistit". Better safe than sorry jak psali na kondomech...

Jinak přítelkyně se nechávala v takovémto centru očkovat v dubnu, nám se líbila možnost objednání přes internet v čas jaký jsme mohli což je u normálního doktora nemyslitelné a nebyl problém. Vakcína by pak měla být už na doživotí - aspoň co nám říkali.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina