Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 08:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 25 zář 2019 07:31 
Diskutér

Díky všem, tak jsem požádala o zaslání detailů letu, uvidíme :)

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 13:31 
Diskutér

Zdravím,
8.11.-9.11. jsem měl let PUJ-YYZ-FRA-PRG, od Air Canada.
Let YYZ-FRA byl zpožděn, dle informací na palubě, kvůli změně gatu, čekání na pasažéry a odmrazování. Let FRA-PRG (operovaný Lufthansou), jsme nestihli a přebookovali nás na další let, zpoždění na příletu do Prahy asi 8,5 hod.
Psal jsem žádost o kompenzaci na AirCanada, ta to přeposlala Lufthanse, a ta po týdnu navrhla kompenzaci 250€.
Doporučovali by jste bojovat dál případně předat externí firmě o náhradu 600€, nebo to vzít?
Jsem si nejistý v tom, že to je cesta do EU s aerolinkou, která je mimo EU a jestli je to brané jako jedna cesta -> na 600€ nárok nemám, nebo se to zpoždění bere na tom posledním letu který je v rámci EU a nárok na to mám. :)
Dík za názor.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 15:04 
VIP

Jen tak pro zajímavost. Funguje něco podobného v Číně? Snad nebudu muset použít a vymožitelnost pro nerezidenty nebude valná rovněž.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 15:15 
VIP

V cine... ten byl dobry :D

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 15:47 
VIP

Sau píše:
V cine... ten byl dobry :D

Fajn, budu pokračovat - a něco podobného pro Vietnam? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 16:04 
VIP

Tak urcite... :lol:

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 16:08 
Moderátor

Ardon píše:
Zdravím,
8.11.-9.11. jsem měl let PUJ-YYZ-FRA-PRG, od Air Canada.
Let YYZ-FRA byl zpožděn, dle informací na palubě, kvůli změně gatu, čekání na pasažéry a odmrazování. Let FRA-PRG (operovaný Lufthansou), jsme nestihli a přebookovali nás na další let, zpoždění na příletu do Prahy asi 8,5 hod.
Psal jsem žádost o kompenzaci na AirCanada, ta to přeposlala Lufthanse, a ta po týdnu navrhla kompenzaci 250€.
Doporučovali by jste bojovat dál případně předat externí firmě o náhradu 600€, nebo to vzít?
Jsem si nejistý v tom, že to je cesta do EU s aerolinkou, která je mimo EU a jestli je to brané jako jedna cesta -> na 600€ nárok nemám, nebo se to zpoždění bere na tom posledním letu který je v rámci EU a nárok na to mám. :)
Dík za názor.

Bral bych to. AC se musí postarat jen o jiný let a občerstvení + případné ubytování. Není to EU aerolinka. 250€ je tak IMHO vstřícné. Pokud by YYZ-FRA bylo operované LH, byla by to jiná...
P.S. Doporučovali byste :-)

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 16:09 
VIP

Sau píše:
Tak urcite... :lol:

Přesně to jsem si myslel :mrgreen:
Avšak systém kompenzací mají kupodivu v Indii, kde bych to vážně nečekal. Proto se přeptat neuškodí...

PříspěvekNapsal: 25 lis 2019 16:32 
VIP

Kompenzuje se po celém světě dle jisté úmluvy, jen v EU je pro nás vymáhaní dohodnutého vyřešeno. Požádáte-li alinku mimo, většinou něco nabidne, ale vědí, že je nebudete žalovat v jejim sídle. A asi nemáte kontakty na lokální právníky, kteří by to ochotně vzali.
Tož žádejte

PříspěvekNapsal: 29 lis 2019 08:30 
VIP

Zdravím, máte prosím někdo nápad jak postupovat při reklamaci transakce a žádosti o chargeback. Letenky byly zakoupeny přes obchodníka (Kiwi), po krachu XL airways byla u FIO podána reklamace a žádost o chargeback. Teď nám přišlo oznámení o zamítnutí reklamce s tím, že se nepodařilo prokázat, že služba/zboží nebylo dodáno (WTF?!), dále se tam zmiňují o tom, že požádali o chargeback karetní společnost, ale nic víc k tomu. Máte někdo zkušenost přímo z FIO nebo nápad jak postupovat dál? Díky.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2019 08:38 
VIP

A jak se k tomu postavilo samotné kiwi?
Pokud letenku prodají oni, měli by nabídnout alternativní spojení nebo vrátit peníze.
Teprve až další krok je chargeback, když jednání s prodejcem nikam nevede.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2019 09:32 
VIP

KIWI se k tomu postavilo tak, že tento případ nepokrývá jejich GARANCE a tudíž nám nemají co nabídnout. Alternativní let nabídli samozřejmě za plnou cenu, s tím, že ze zrušených letů nebude vráceno nic.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2019 10:11 
VIP

že to nepokrývá jejich kiwi garance je možný, tu dávají tak nějak navíc, jako pojistku pro negarantované přestupy.

Ale tohle s jejich garancí (myšleno jejich službou "kiwi garance") nemá co dělat.
To je normální obchodní vztah, u kterého platí podmínky IATA závazné pro všechny prodejce letenek, pokud dostali právo svým jménem vystavovat a prodávat letenky.

Chtěl bych to primárně po nich, pak je to podklad pro případný chargeback.
Fio je v těchto případech problematická, četl jsem podobné reference (zdroj už bohužel nevím), ale prý to po nějakých urgencích nakonec dopadlo a chargeback byl úspěšný.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2019 11:28 
VIP

budu asi dál tlačit na FIO prostřednictvím chargebacku. KIWI se hájí tím, že jsou pouze zprostředkovatel obchodu.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2019 12:18 
Kolemjdoucí

Je nárok na kompenzáciu ak let je zrušený a človek príde do destinácie skôr ako mal? Dnes som mal let VIE-AMS-PTY s KL a zajtra PTY-HAV s CM, dnes bol zrušený let VIE-AMS z tech. dôvodov a prebookovali ma na dnešný let VIE-MAD-HAV s IB čiže do HAV priletím o deň skôr a prídem o rezerváciu hotela a auta v PTY.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina