Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2019 09:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1238 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 06 čer 2019 22:15 
Kolemjdoucí

Zdravim,
nevedel by nahodou nekdo, zda mam narok na 2 kompenzace. Nastala situace kdy mi byl let zrusen a byl jsem presmerovan na let nasledujici let. Tento let mel ovsem vice nez 3 hodinove zpozdeni.Letecka spolecost uznala pouze 250 euro, ale domnivam se, ze byla v podstate vystavena nova letenka. Oba lety byly operovany stejnou spolecnostu Austrian.Diky

PříspěvekNapsal: 10 čer 2019 16:40 
VIP

Marcela píše:
Přidávám mojí zkušenost s odškodněním, které se vleklo více než pět let.
Jak možná víte, na jaře 2013 jsem začala, nejdříve sama a později se společností Vaše nároky, řešit odškodnění za dva zpožděné lety se společností easyJet. Zde je začátek mé anabáze: https://1url.cz/8MtN6
easyJet si vytrvale hrál na mrtvého brouka, na jakékoliv výzvy téměř nikdy nereagoval a ani po vyhraném soudu nechtěl plnit. Před rokem podal advokát návrh na exekuci a před dvěma dny mi na bankovní účet přišlo odškodnění snížené o 25% provizi. Zatím jen za dva cestující, odškodnění za další tři, budou snad brzy následovat.
easyJetu se protahování celého případu ještě pěkně prodražilo. Kromě odškodnění musí platit soudní a exekuční náklady. Očekávám tedy, že se celá moje rodina ocitne na blacklistu a jakmile se někdo z nás objeví na seznamu cestujících, bude veselo :)
Zdárné vyřešení považuji za malý zázrak. Před pěti lety jsem v to skoro nevěřila, ale vytrvalost se vyplatila :)

Před pár dny mi na účet přistály peníze i za zbývající tři cestující. Zpoždění se událo na jaře 2013 :)

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019 18:20 
VIP

jsou to pěkné svině, ale po rekordním roce 2018 si konečně mohli dovolit ti to vyplatit :D http://2018annualreport.easyjet.com/#page=120

PříspěvekNapsal: 11 črc 2019 16:01 
Moderátor

Z tisku: OK + EY - zdržení na segmentu Etihadu, soud kompenzaci uznal
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/do ... f6b220ee8/?

PříspěvekNapsal: 11 črc 2019 19:43 
VIP

Přijde mi absurdní, že si náš soud nedokáže vyložit elementární předpis. :roll:

PříspěvekNapsal: 24 črc 2019 05:59 
Nováček

Kompenzácia za meškanie a zrušenie letu - https://compensair.com Moc užitečná služba. Stačilo poskytnout základní informace o zpožděném letu a bez námahy (pro mě) mi vyzískala kompenzaci.

Naposledy upravil andrekke2 dne 10 zář 2019 06:13, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 24 črc 2019 07:43 
VIP

Jo, tak by to sa mel zachovat kazdy (kdyz uz teda k necemu obdobnemu, bohuzel, dojde) a ne je obhajovat jak pricmrndavaci v jinem tematu tu na foru... Parada!

PříspěvekNapsal: 24 črc 2019 08:45 
Diskutér

Nemáte někdo zkušenost z poslední doby s požadavkem kompenzace u Smartwings.? Zatím na požadavek vůbec nereagují.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2019 15:19 
Diskutér

pro adminy - pls zrevidovat / zrušit uživatele andrekke2. Tohle níže je můj příspěvek z ledna...

andrekke2 píše:
Já často řeším i princip. Někdy vyloženě zneužívaj situace s tím, že se není jak bránit. ČSA kdysi nabízeli card match tak, že stačil jediný let v třídě, za kterou je 100% mil, tak jsem koupil Y z Hevízu do Prahy a požádal o card match... a najednou to byl charter, pak mimořádný let a pak ještě ex post změnili text v poznámce na webu, kde výslovně vyloučili linku Praha - Hevíz. Právo je docela můj koníček, tak jsem to hodil na papír (pro jistotu vytiskl článek s rozhovorem s jejich tiskovým mluvčím, kde výslovně sdělil, že uvažovali, že to bude charter, ale nakonec se rozhodli, že to bude pravidelný let:), zaplatil 2000 soudního poplatku a za rok a půl jsem vysoudil zlatou kartu + samozřejmě soudní poplatek zpět

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 13:23 
Nováček

Zdravim, cca v rijnu 2017 jsem zakoupila 6 letenek u Wizz z Katovic na Lanzarote s odletem v rijnu 2018. Hned jsem koupila i ubytko. V listopadu 2017 let na Lanzarote prebookovan na Tenerife, pry se rozhodli, ze uz na Lanzarote litat nebudou :shock: , terminy letu na Tenerife byly o den dva posunute. Ubytko na Lanzarote neslo zrusit. Takze jsme si museli nechat vratit penize za letenky a letenky koupit o x tisic draze jinde. Je narok na kompenzaci? Diky

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 13:52 
Moderátor

To se obávám, že není. Změna byla oznámená s předstihem, ... jen by měli vrátit peníze pokud jsi se změnou nesouhlasila, což udělali.

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 19:07 
VIP

To je jak Babica. A když nemáte Lanzarote, flákněte tam Tenerife :-)
Myslim, že duty of care mají každopádně a měli vás přesunout na jinýho dopravce. Po vrácení peněz a dvou letech už to ale nevyřešíme. Snad pro příště...

PříspěvekNapsal: 01 srp 2019 06:23 
Nováček

Tak na kompenzaci je narok i 3 roky pote :-), tak me zajima, jestli se mam do neceho poustet. Samozrejme jsme chteli presunout na jineho dopravce nebo at tam doplati rozdil za ty drazsi letenky, ale vubec nic je nezajimalo. Tento rok mi zase zmenili datum odletu a priletu na Kypr o jeden den pozdeji, takze to cele resim zase :evil: Jesteze nas nepresunuli treba na Kos :D

PříspěvekNapsal: 01 srp 2019 12:11 
VIP

Dobře, ale když si necháš vrátit peníze, je to vyřešený. Konec. Tečka. Ámen.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2019 07:34 
Tazatel

Letěl jsem před rokem do Indonésie, důvod zpoždění kapitán uvedl (a asi bych mu to i věřil), že se na Ruzyni rozbil stroj na rozmrazování, takže jeden zbývající nestíhá obsloužit všechny. Tudíž jsem půl hodiny čekal na Ruzyni v letadle, nestihl návazný spoj, ... . 6 hodin zpoždění.
Mám v tomto případě právo na kompenzaci? Jak chápu podmínky, tak asi ne, ale raději se ptám.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1238 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina