Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 08:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 30 led 2019 10:18 
VIP

Vnitro UA let neni v EU, takže co bys jako rád?

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 10:25 
Návštěvník

brumbrum píše:
Bych řek že když jste nedorazili o stanovený hodiny pozdějc, tak žádná kompenzace...

Nějaká kompenzace určitě je, protože splňujeme základní pravidlo tím, že jsme nedostali let odlétající max. hodinu předem ("offered re-routing, allowing them to depart no more than one hour before the scheduled time of departure and to reach their final destination less than two hours after the scheduled time of arrival.")
V dalším paragrafu se ale píše o snížení na 50%, ale není z něj jasné, jestli upravuje jen dobu příletu, ale dobu odletu neřeší a nebo upravuje podmínku doby příletu a zároveň dobu odletu ruší.

Hlavní problém ale je - tušíte, jaký má aerolinka termín na vyřízení?

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 11:01 
Diskutér

Prologer píše:
Nevíte, jaký má letecká společnost limit pro vyřízení žádosti o kompenzaci za zrušený let? Četl jsem Nařízení (261/2004), ale nikde jsem tam lhůtu nenašel.
Posílal jsem to do ČSA nejdříve doporučeně poštou před 2 měsíci. Následně pak před skoro měsícem přes jejich webový formulář. A stále žádná odpověď.

Zároveň si nejsem uplně jist výší kompenzace. Nový let, který nám dali, letěl o 1:35h dříve a dorazil o 0:50h později. Dali nám to vědět den předem a byl to let přes 3500km.
Tak si nejsem jist, zda odškodné je €600 nebo €300. Do destinace jsme sice dorazili méně než o 4h pozdě, ale zase jsme museli vyrazit dříve. Tak nevím, zda se to krátí na 50% nebo ne.
ČSA mě dost naštvali, dát vědět jen den předem. Místo posledních příprav na 50 denní cestu jsem strávil půl dne hledáním a vyřizováním nových letenek (ten nový let jsem si ještě musel sám najít a vyjednat, nijak zvlášť se nesnažili...).

Taky je zvláštní, že nás ČSA nepoučili o našich právech a nenabídli odškodnění. Dle Nařízení je poučit nás jejich povinnost.

Na vyjádření mají 2 měsíce, pak to můžeš podat na ESC / ÚCL i bez jejich stanoviska.
V uvedeném případě máš nárok na 50 %, resp. aerolinka má právo vyplatit pouze 50 %.
Poučení o právech může mít spoustu forem. Nemyslím si, že se naplněním/porušením tohoto ustavení chce kterýkoliv běžný cestující zabývat.

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 12:13 
VIP

Když už toto řešíte....
Jak je to v případě (EU), že je :
nový let o 2:50 dříve a dorazil tedy taky o to dříve, než původní???
Dali vědět 13 dní před odletem.

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 12:30 
Diskutér

Adelaida píše:
Když už toto řešíte....

Kazda letecka spolecnost ma jiny pravidla. Na kompenzaci to ale urcite nebude.

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 12:31 
Diskutér

Adelaida píše:
Když už toto řešíte....

50 % - odlet o více než 2 hodiny dříve.

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 12:53 
VIP

Jedná se o LEVEL.

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 13:11 
VIP

brumbrum píše:

https://www.flyuia.com/ua/en/informatio ... ger-rights
oni maju podobny zakon aj bez EU

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 13:12 
Diskutér

brumbrum píše:
Já to beru tak, že oni dělaj, co můžou, aby z nás vytáhli co nejvíc, takže si taky vyberu, co jde. Ale chápu, že většina lidí má pár peněz na háku, bo si v ušetřeným čase vydělaj víc.

Já často řeším i princip. Někdy vyloženě zneužívaj situace s tím, že se není jak bránit. ČSA kdysi nabízeli card match tak, že stačil jediný let v třídě, za kterou je 100% mil, tak jsem koupil Y z Hevízu do Prahy a požádal o card match... a najednou to byl charter, pak mimořádný let a pak ještě ex post změnili text v poznámce na webu, kde výslovně vyloučili linku Praha - Hevíz. Právo je docela můj koníček, tak jsem to hodil na papír (pro jistotu vytiskl článek s rozhovorem s jejich tiskovým mluvčím, kde výslovně sdělil, že uvažovali, že to bude charter, ale nakonec se rozhodli, že to bude pravidelný let:), zaplatil 2000 soudního poplatku a za rok a půl jsem vysoudil zlatou kartu + samozřejmě soudní poplatek zpět :)

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 15:11 
VIP

yks82 píše:
brumbrum píše:
Já to beru tak, že oni dělaj, co můžou, aby z nás vytáhli co nejvíc, takže si taky vyberu, co jde. Ale chápu, že většina lidí má pár peněz na háku, bo si v ušetřeným čase vydělaj víc.

Já často řeším i princip. Někdy vyloženě zneužívaj situace s tím, že se není jak bránit. ČSA kdysi nabízeli card match tak, že stačil jediný let v třídě, za kterou je 100% mil, tak jsem koupil Y z Hevízu do Prahy a požádal o card match... a najednou to byl charter, pak mimořádný let a pak ještě ex post změnili text v poznámce na webu, kde výslovně vyloučili linku Praha - Hevíz. Právo je docela můj koníček, tak jsem to hodil na papír (pro jistotu vytiskl článek s rozhovorem s jejich tiskovým mluvčím, kde výslovně sdělil, že uvažovali, že to bude charter, ale nakonec se rozhodli, že to bude pravidelný let:), zaplatil 2000 soudního poplatku a za rok a půl jsem vysoudil zlatou kartu + samozřejmě soudní poplatek zpět :)

No myslim, že jenom když vidíš jejich podmínky typu vynechání letu=zrušení všeho, tak je jasný, že tady absolutně nejde o to, jestli je něco "fér". Dobře, žes je srovnal, já to dělám trochu přízemnějšíma metodama, ale tím víc mě to baví :-)

PříspěvekNapsal: 30 led 2019 15:13 
VIP

tonic píše:
brumbrum píše:

Teda čumim, že i na divokym východě...Slovensko by se mohlo učit! :-D

PříspěvekNapsal: 31 led 2019 09:23 
Kolemjdoucí

Já mám extra špatnou zkušenost s Ryanair - čekali jsme v Barceloně na letišti přes 8 hodin (takže jsme spali na lavičkách..). Pak jsme je kontaktovali přes ten jejich formulář a když nic, tak jsme je začali spamovat na Facebooku, jak se někde taky radí. No úspěšně nás ignorovali po 2 měsíce.. Tak přítel našel, že je možné to řešit přes zprostředkovatele. Spousta lidí říká, že je to blbost, že to jde i jinak, ale náš případ to evidentně nebyl a za ty nervy mi to nestálo. Zadali jsme si to EDITOVÁNO a zrovna minulý týden mi poslali 10 tisíc. Takže za mě můžu jen doporučit :D

PříspěvekNapsal: 31 led 2019 09:29 
Moderátor

Zrovna jsem si říkal, kolik příspěvků JanaNov bude "o ničem", než přijde s nějakým komerčním důvodem své existence na tomto fóru.... Tedy - editováno.

PříspěvekNapsal: 31 led 2019 12:45 
Diskutér

burito píše:
Zrovna jsem si říkal, kolik příspěvků JanaNov bude "o ničem", než přijde s nějakým komerčním důvodem své existence na tomto fóru.... Tedy - editováno.

ale nebo i tak ... ,,tak jsme je začali spamovat na Facebooku,, ..asi dobrej oddíl :-)

PříspěvekNapsal: 31 led 2019 13:40 
VIP

tonic píše:
brumbrum píše:

Citace:
You have a non-revenue (ID00) ticket or reduced fares, which directly or indirectly are not available for other passengers. However, DBC is applicable for passengers who received their tickets from the airline through its passenger loyalty program for frequent-flyer passengers and members of the “Panorama club” of the airline.
Tohle znamená co přesně - netýká se to náhodou toho nejnižšího promo tarifu?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1262 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina