Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 črc 2020 02:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 86  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 22 lis 2018 11:55 
VIP

soporus píše:
Tak jsem žádal o kompenzaci za zrušený let PMI-VIE přes click2claim.Odpověd byla následující:
Děkujeme za podání žádosti o kompenzaci na http://www.click2claim.eu. Bohužel Vaši žádost nelze přijmout ke zpracování neboť společnost LEVEL nemá právní subjektivitu v zemích, kde bychom mohli zajistit fyzickou dobytnost spotřebitelského nároku
Tak co teď,na koho se obrátit?

Napsat na Vueling:
https://www.vueling.com/en/we-are-vueli ... 0&type=090

Reklamoval jsem zruseny let VIE-PMI, do dvou dni Vueling napsal, at poslu cislo uctu, a do tydne byla kompenzace na uctu.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2018 23:36 
Diskutér

ahoj,
zatial som nikdy neriesil meskanie, az dnes ( 26.11.) sa mi stalo, ze vecerny let PRG-FRA, OK536 mal 3hod meskanie(tech.problemy s ATR), planovany prilet mal byt 19:10 ,realne sme dosadli na runway 22:02 a dvere na vystup otvorily 22:14.
Je teoreticka sanca ziadat o kompenzaciu? predpokladam, ze CSA bude tvrdit, ze to bolo pod 3hod. tazko sa dokazuje, kedy otvorily dvere....

https://www.flightradar24.com/data/flights/ok536

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 00:31 
Diskutér

miro776 píše:
ahoj,
zatial som nikdy neriesil meskanie, az dnes ( 26.11.) sa mi stalo, ze vecerny let PRG-FRA, OK536 mal 3hod meskanie(tech.problemy s ATR), planovany prilet mal byt 19:10 ,realne sme dosadli na runway 22:02 a dvere na vystup otvorily 22:14.
Je teoreticka sanca ziadat o kompenzaciu? predpokladam, ze CSA bude tvrdit, ze to bolo pod 3hod. tazko sa dokazuje, kedy otvorily dvere....

https://www.bottonline.co.uk/flight-del ... rival-time

ale bude to dohadovani...asi tezko budes mit v ruce něco, co dokaze, ze se dveře otevrely az v 22:14

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 06:12 
Diskutér

floodland píše:
miro776 píše:
ahoj,

https://www.bottonline.co.uk/flight-del ... rival-time

ale bude to dohadovani...asi tezko budes mit v ruce něco, co dokaze, ze se dveře otevrely az v 22:14
přesně toto jsem měl loni s WIZZ - PRG- Stansted... psal jsem na úřad civilního letectví - zatím mi nikdo neodpovídá, je to asi jediná cesta jak dostat věrohodně údaj o otevření dveří. U ČSA pak máš větší šanci na kompenzaci jak já u WIZZ.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 06:40 
Diskutér

Musím pochváliť Austrian, zrušený let - náhradný o 4 hodiny, po dvoch týždňoch od zaslania claimu 250 EUR na účte. Bez dohadovačiek. Skoro mi slzička vyhŕkla.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 10:01 
VIP

Čekal jsem o něco dýl, ale taky dobrá zkušenost. Zrušený let, reroute na TK, přiletěl jsem o 12 h později (ráno místo večer, s noclehem v hotelu na IST), hned ten den vyplněn claim na webu, cca po týdnu odpověď, že žádost kladně vyřízena a do 3 týdnů přistane na účtu 400 EUR, přišly zhruba po dvou týdnech.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 12:24 
VIP

floodland píše:
Píše se tam, že si máš vyfotit zavřené dveře jako důkaz 3 (4) h zpoždění. To by mně fakt zajímalo, jak toto v praxi provádět.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 12:33 
Diskutér

schwott píše:
Píše se tam, že si máš vyfotit zavřené dveře jako důkaz 3 (4) h zpoždění. To by mně fakt zajímalo, jak toto v praxi provádět.[/quote

poslat mobil do prvni brazdy....

Podle mne ani casova znacka na fotce nebude pro protistranu dostatecnym argumentem. Jedine kamerovy zaznam plochy letiste, ale k tomu se asi normalni cestujici v zivote nedostane.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 13:46 
Diskutér

Přesně stejnou situaci s otevřením dveří jsem řešil s ČSA letos na jaře a úspěšně (touchdown na runway + 02:58 a otevření dveří +03:03.

https://flightaware.com/live/flight/CSA ... /LKPR/EDDF

Já teda na flightaware vidím zpoždění na gate rovné 3 hodiny, což tedy nevím jestli splní definici "přesáhne 3 hodiny", ale určitě i na tohle bude nějaká judikatura...

A taky bych zmínil do výzvy konkrétní argumentaci judikátem ESD Germanwings v. Ronny Henning z dne 4. září 2014, aby viděli, že to myslíš vážně.

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 21:46 
Tazatel

Ahoj cestovatelé, je možné na netu zjistit dosednutí letu LO3919 dne 22.5.2018 na lince z WAW do KRK? flightaware nabízí, ale platit za výpis tu raketu :o se mi kvůli známému nechce . Poraďte prosím.
Díky moc Honza

PříspěvekNapsal: 27 lis 2018 22:53 
VIP

22.5.2018 načas, v 18:34.

PříspěvekNapsal: 28 lis 2018 07:23 
Tazatel

pavelpmi píše:
22.5.2018 načas, v 18:34.

Moc dekuju pavelpmi za odpoved. Da se prosim jeste pro uplny klid duse zjistit gate open kdyz je landing time 18:34? Deda od kamarada letel z Chicaga a pripojny let mu uletel z duvodu zpozdeni.Navazny a nahradni let byl prave LO3919, kdyby byl gate open time 18:45 a pozdeji budou to presne tri hodiny a vic po planovanem pristani v KRK oproti puvodnimu rozvrhu. Pokud se to zjistit neda tak o kompenzaci zadat nema zrejme smysl. Diky jeste jednou. Pokud pojedes kolem Olomouce zvu te na obed nebo kafe. Honza

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 16:38 
Diskutér

Před dvěmi týdny měl let STN-BRQ zpozdění 3 hodiny a 3 minuty (otevření dveří) z důvodu technické závady na motoru, nakonec se muselo měnit letadlo.

Včera jsem to zkusmo zkusil naklikat na claim stránkách FR. Říkal jsem si, že z toho nic nebude a za měsíc se ozvou, že to bylo kvůli události mimo 261... Docela mě teda překvapilo, že hned ráno mi přišel email, že plnou kompenzaci uznávají a pošlou do 10 dnů.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2018 10:46 
VIP

překladač na mě vyplivl tuto zpravu od AA, let Orlando-LHR , zpožděno o 23 hod, trasování přes Charlotte se změnou přes Rialech. Dvakrát technické problémy a dvakrát výměna letadla, občerstvení a nocleh poskytnut. Na žádost o kompenzaci poslali toto
Děkujeme, že jste nás kontaktovali znovu.
Jak již bylo zmíněno výše, paní L., je odměna za odškodnění spojená s EC 261/2004 určena provozovatelem přerušeného letu - v tomto případě American Airlines. Spojené státy však nejsou členským státem Evropské unie a společnost American Airlines není dopravcem ve Společenství. Jako taková se nemusíme řídit pravidly EU pro lety mezi městy odlétajícími Spojené státy.
Odškodnění spojená s nařízením EC261 / 2004 se nevztahuje na lety dopravců ze zemí mimo EU. Vzhledem k tomu, že se záchranný let odchýlil od Charlotte (Severní Karolína), neexistuje žádná oprávněná náhrada oprávněná a musíme znovu odmítnout vyrovnání a úpravy na základě nařízení EC 261/2004.
Paní L., je mi líto, že to není výsledek, o který jste doufali. Vaše připomínky jsou oceněny a budou sdíleny s naším vedením. Samozřejmě záměrem je řešit tyto problémy a provést pozitivní změny. Cestujte s námi už brzy - bylo by nám potěšením vás přivítat na palubu.

Nemohl jsem si odpustit doporučit jim tedy dělání byznysu třeba v Číně a vynechat Evropu. Je to taky jeden z minidůvodů podpory Brexitu amíkama, potřebují vstup do Evropy s čistým nebem bez obtěžujících kompenzací

Otázka tedy je, co pomůže podání na CAA do Londýna.

Doplnění - po rozhovoru na ESC - údajně je to nelogické, ale kompenzuje se prý na odletu z Evropy a ne na příletu, tady je nutno uplatňovat u místně příslušných úřadů dle Montrealské dohody, kde výše náhrad nejsou dány a tedy je to prakticky na libovůli alinky

závěr asi- dobře si rozmyslet lety s dopravcem původem mimo Evropu

PříspěvekNapsal: 14 pro 2018 08:39 
VIP

baraba píše:
Doplnění - po rozhovoru na ESC - údajně je to nelogické, ale kompenzuje se prý na odletu z Evropy a ne na příletu, tady je nutno uplatňovat u místně příslušných úřadů dle Montrealské dohody, kde výše náhrad nejsou dány a tedy je to prakticky na libovůli alinky

závěr asi- dobře si rozmyslet lety s dopravcem původem mimo Evropu

Ano, toto je pravda. Kompenzační nařízení platí pro EU aerolinky obecně a pro non-EU na letech originujících v EU.
Nabídli ti tedy aspoň něco? Třeba míle nebo voucher na další letenky?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 86  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina