Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 dub 2017 08:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 963 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 13:17 
Kolemjdoucí

Jak má postupovat cestující, kterému byl zrušen let kvůli počasí. Resp. na co má nárok u nízkonákladové letecké společnosti? Přebookovaní letu? Ubytovani? Jidlo? Jak přesně se v případě takové situace postupuje? Díky za rady.

Předmět příspěvku: Re: Zrušený let kvůli počasí. Na co má cestující nárok?
PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 13:40 
Diskutér

už to tu párkrát bylo

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 007:EN:PDF

docela přehledně to má zpracované Rynair

http://www.ryanair.com/doc/faqs/EU261_EN.pdf

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 15:03 
Kolemjdoucí

mandrinka píše:
už to tu párkrát bylo

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 007:EN:PDF

docela přehledně to má zpracované Rynair

http://www.ryanair.com/doc/faqs/EU261_EN.pdf

Diky, kazdopadne by me jeste zajimala skutecnost a jak to funguje realne. Ne jak by to melo byt :) Mate nekdo konkretni zkusenost?

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 15:32 
Diskutér

Me byl zrusen let kvuli zavreni letiste a dostal jsem moznost zadarmo zabookovat na stejne lince spoj kdykoli v nasledujich 365-ti dnech. Takze v pripade navazujicich spoju ci zabookovaneho hotelu ci auta hodne na houno.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 16:01 
VIP

to by mně taky zajímalo. pár týdnu zpátky jsem unikl zrušení letu jen o pár minut (naše letadlo odletělo z Hahnu a chvíli poté ho uzavřeli kvůli sněhu), tak jsme diskutovali s několika cestujícími, co dělat v případě, že bychom neodletěli. Většina z nás měla navíc s FR další návazné lety, které by uletěly.

Nízkokladovky nabízí zcela jistě přebookování zrušeného letu a nebo možnost vrácení peněz, včetně všech poplatků. Volba (rebook / refund) je na vás. U FR vám bude umožněno přebookovat i zpáteční let, i pokud bude zrušen pouze let tam, za podmínky, že jsou oba lety součástí jedné rezervace.
Někdo na letišti říkal, že občas umožní zdarma přebookovat i navazující let, ale to je čistě jejich dobrá vůle, pokud lety nejsou na jedné rezervaci, nemusí to dělat, ale někomu to prý vyšlo.
Zkoušeli jste to někdo? S jakým výsledkem?

Pokud jde o zrušený let, vyberete-li si možnost přebookování na další let, měli byste mít nárok na ubytování, jídlo, 2 tel.hovory - vše zdarma. Zajímaly by mně zkušenosti z praxe.

Při dalším letu BGY -> BRQ byla v Brně silná mlha, byli jsme odkloněni do BTS. 2,5 hodiny jsme čekali na autobusy, které nás přepravily do Brna. Žádné občerstvení ani možnost hovoru či emailu nám nabídnuty nebyly.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 17:13 
Diskutér

goro píše:
to by mně taky zajímalo. pár týdnu zpátky jsem unikl zrušení letu jen o pár minut (naše letadlo odletělo z Hahnu a chvíli poté ho uzavřeli kvůli sněhu), tak jsme diskutovali s několika cestujícími, co dělat v případě, že bychom neodletěli. Většina z nás měla navíc s FR další návazné lety, které by uletěly.

Nízkokladovky nabízí zcela jistě přebookování zrušeného letu a nebo možnost vrácení peněz, včetně všech poplatků. Volba (rebook / refund) je na vás. U FR vám bude umožněno přebookovat i zpáteční let, i pokud bude zrušen pouze let tam, za podmínky, že jsou oba lety součástí jedné rezervace.
Někdo na letišti říkal, že občas umožní zdarma přebookovat i navazující let, ale to je čistě jejich dobrá vůle, pokud lety nejsou na jedné rezervaci, nemusí to dělat, ale někomu to prý vyšlo.
Zkoušeli jste to někdo? S jakým výsledkem?

Pokud jde o zrušený let, vyberete-li si možnost přebookování na další let, měli byste mít nárok na ubytování, jídlo, 2 tel.hovory - vše zdarma. Zajímaly by mně zkušenosti z praxe.

Při dalším letu BGY -> BRQ byla v Brně silná mlha, byli jsme odkloněni do BTS. 2,5 hodiny jsme čekali na autobusy, které nás přepravily do Brna. Žádné občerstvení ani možnost hovoru či emailu nám nabídnuty nebyly.

yt autobusy vas zavezly do brna na letiště nebo byla možnost vystoupit nekde v Brně ?

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 17:28 
VIP

Marco píše:
Ty autobusy vas zavezly do brna na letiště nebo byla možnost vystoupit nekde v Brně ?

Přímo na letiště, přes Brno město se ani nejelo, a myslím, že by nebyla možnost vystoupit jinde. Jelo se po dálnici, co nejrychleji, žádné zastávky mimo.
V Brně všechny spoje na Olomouc ujely, na letišti BRQ nám nabídli možnost nouzově přespat v hale. Naštěstí jeden pan měl u letiště auto a vzal mě až domů. Když nastane taková mimořádná situace, je fajn, jak spolu dříve anonymní cestující začnou komunikovat a pomáhat si.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 18:58 
Návštěvník

goro píše:

Ja mám v tom prípade dobrú skúsenosť s ČSA. Ráno som dorazil na letisko v Žiline a let do Prahy bol zrušený pre zlé počasie. Z Prahy som mal pokračovať do Frankfurtu na pracovné stretnutie. Bola mi ponúknutá náhrada BTS - PRG - FRA. Naložili nás do taxíkov a odviezli do BTS. Na tom by nebolo možno nič zvláštne. Prekvapilo ma však, že let PRG - FRA som neletel s ČSA ani so žiadnym s partnerov zo Skyteamu ale s Lufthansou.

PříspěvekNapsal: 27 pro 2010 20:44 
Kolemjdoucí

Pro případ potřeby přikládám link na českou verzi nařízení 261/2004

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 261:CS:PDF

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 06:58 
VIP

Tady je taky jeden link, co by mohl pomoci:

http://ec.europa.eu/transport/passenger-rights/cs/03-air.html

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 10:32 
Kolemjdoucí

No a má cestující třeba u Wizz air nárok na ubytování a stravu, pokud by byl let zrušem kvůli silnému sněžení a já bych si to přebookoval třeba o den nebo dva? Nebo mi prostě nezbyde nic jiného, než přebookovat a spát na letišti a čekat?

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 11:38 
Kolemjdoucí

Letěl jsem s rodinou z Egypta rakušákame přes Vídeň do Prahy v zimě a stalo se, že jsme měli zpoždění a letadlo, které navazovalo na náš let z Vídně do Prahy tak nám uletělo. Dostali jsme let na první ranní spoj do Prahy a grátis ubytování v hotelu vč. snídaně. Jenom se platilo to co člověk snědl z pokojového baru. Dál jsem měl grátis telefonát do Prahy rodině. Nicméně chci říct, že si o tyto služby (ubytování, atd.) musí člověk říct. Sám nic nedostane. Lidé co s náma letěli přes Vídeň do Prahy tak nocovali v letištní hale. O nic nepožádali, tak nic nedostali.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 14:56 
Diskutér

Letěl jsem v únoru s Ryainarem z Girony do Las Palmas,měli jsme na letišti havárii/naše letadlo zezadu nabouralo na ranvey do druhého,utrhli jsme si část křídla/, nechali nás cca 1,5 hodiny v letadle a pak nás odvezli do tranzitu,kde jsme museli čekat na náhradní letadlo 7,5 hodiny.Za celou dobu se ukázali nějaký pracovníci letiště dvakrát,jednou nám dali nějaké formuláře k vyplnění/ale ve španělštině/tak jsem tam něco málo trochu vyplnil,a podruhé přišli s poukázkami na jidlo v hodnotě 5 eur,což nestačilo ani na menu od Mcdonalda.Nejhorší ale bylo,že nás nechtěli pustit z tranzitu ven,že prý to nelze,když už jsme odbaveni.Ale nikdo nám nedával žádné informace,kdy poletíme dál,ani žádné odškodnění,vůbec nic.Je to bohužel Ryanair.
Na začátku prosince jsem měl letěl s Air Berlin z Mallorky na Ibizu ,kvůli stávce ve Španělsku se ale ten den nelétalo,tak jsem si na letišti vystál 2,5 h u přepážek, kde mi nabídli přebukování letu na druhý den a taky nic víc.Takže zpět do města a najít nějaký hotel.Někde jsem četl,žeby mi měli zaplatit nocleh,ale nejsem si jistý.Poradíte někdo?

Předmět příspěvku: www.skyplan.cz - zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 10:11 
Diskutér

Ahoj, máte někdo zkušenosti s těmito stránkami www.skyplan.cz jedná se o náhradu škody za zpožděný let atd. Banner byl na hlavní stránce, docela by mě to zajímalo.

Předmět příspěvku: Re: www.skyplan.cz - zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 10:45 
VIP

Ten ceník mi úplně stačil :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 963 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina