Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 zář 2022 13:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 26 lis 2021 15:52 
Diskutér

Hm, to zní dobře, mám tam 2 letenky, 1200E by byl pěkný vánoční dárek :)
Má tu někdo zkušenost s vymáháním takové kompenzace u Wizz ?

PříspěvekNapsal: 03 pro 2021 11:07 
Diskutér

Tak mi na moji žádost o kompenzaci odpověděli:

Thank you for contacting Wizz Air Customer Service Department.
There is a Consequential damages template for this, it is universal. According to EC Regulation 261 Article 2 (l) ‘cancellation’ means the non-operation of a flight which was previously planned and on which at least one place was reserved. Therefore, Schedule change can be considered a cancellation. And since when a flight is canceled, compensation for meals, refreshments and 2 communication charges (Right to care specified in Article 9 (1) (a) and 9 (2) EC Regulation) for the waiting time (at the airport) and for commercial changes such the passenger will not have any expenses, then it turns out that we cannot offer any compensation for expenses.
If you have any further questions, we will be happy to answer them.
Wizz Air wishes you a wonderful day.

Co dál s tím? Kam směřovat požadavek na kompenzaci?

PříspěvekNapsal: 03 pro 2021 11:44 
Moderátor

Směřoval bych nejprve na ECC.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2021 12:15 
VIP

plácají tam páté přes deváté.
píšou o kompenzaci dle článku 9 (to jsou ty výdaje na letišti, občerstvení, hotel, apod.), což pokud by bylo relevantní, měl bys nárok i na to, ale ty žádáš především o kompenzaci dle článku 7 (to je těch až 600 EUR, pokud jsou splněny určité podmínky (což podle tvého popisu zřejmě jsou).
A pak je ještě právo dle článku 8, což je zjednodušeně řečeno právo na vrácení plné ceny letenky nebo přesměrování na jiný termín či jinou trasu.

Ty práva jsou na sobě nezávislá, tzn. musí plnit dle podmínek EU261 každé z nich, takže např. musí vrátit cenu letenky a současně i kompenzaci 600 €, a pokud je to relevantní, tak i pomoc na letišti (občerstvení, ubytování, doprava do hotelu, telefonáty/emaily, apod.)

Splněním jednoho práva (nebo v tomto případě vysvětlením, že v dané situaci nebylo plnění relevatnní) se neruší nárok dle ostatních dvou odstavců.

Nicméně Wizzair je známý tím, že zkouší cestující od svých nároků odradit, například totálně zmatenou komunikací, protahováním lhůt, odpověďmi uplně mimo mísu, apod.
A tedy abych byl fér, dělají to i jiní dopravci.

Můžeš si to zkusit vybojovat sám, poradit se na ECC je velmi dobrá rada, můžou s tím určitě pomoci, nebo to pak můžeš dát nějakému vymahači za provizi, spousta firem si na tom staví bussiness..

PříspěvekNapsal: 11 pro 2021 13:42 
Moderátor

Tak mi dneska taky Wizzair zrušil letenky. Nedá se říct, že jsem to nečekal. Pokud letenky na jakýkoliv termín v následujících dvou měsících stály 9€ tam a 9€ zpět, tak je let prostě prázdný. A letět prázdnou 320kou se nevyplatí.

Nabídli 120% formou voucheru nebo 100% refundaci, zvolil jsem refundaci. Do 30 dnů.

No a pak se mi to rozleželo v hlavě, že zrušit letenku 6 dní před odletem bez odvolávky na vyšší moc nebo jiného zdůvodnění není úplně košer, tak jsem začal řešit kompenzaci.

Vzhledem k tomu, že na jakékoliv tahanice nemám chuť a nervy, tak jsem to fouknul první agentuře, kterou jsem našel - ClaimCloud, za 25% vymožené částky (teoreticky tedy 2x400€).

Tak uvidíme. Kdyby náhodou někdo řešil podobný problém a chtěl se tam registrovat, nebráním se použití mého kódu AIOVY5 :-).

PříspěvekNapsal: 11 pro 2021 17:48 
Moderátor

Tak to obratem zamítli s tím, že v Rakousku je pandemie. To je poměrně zajímavé zdůvodnění. Zkusil jsem Click2Claim.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2021 18:14 
VIP

Ahoj. Tak nevím co má společného pandemie s rušením letu Wizz. My jsme dnes odletěli z Vídně na Fuerteventuru s Ryanair. Na ploše jsem viděl letadla Wizz. Bojuj dál.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2021 20:38 
Diskutér

alexx píše:
Tak to obratem zamítli s tím, že v Rakousku je pandemie. To je poměrně zajímavé zdůvodnění. Zkusil jsem Click2Claim.

takhle mi to také odmítlo AF když začala pandemie březen 2020. náš let- přestup v CDG zrušili, dali na let o 7 hodin později. Důvod zrušení - pandemie

PříspěvekNapsal: 12 pro 2021 09:29 
Moderátor

Důvod zrušení není pandemie, ale to, že letadla jsou prázdné, nezvládli odhad situace a nikdo tam nechce do AQJ letět. Třeba ale ví, že nad současnou situací drží místní úřady ochrannou ruku a z předchozích zkušeností/nezdrarů ví, že nemá smysl se do toho pouštět. Zkusím ale i jiné firmy.

PříspěvekNapsal: 02 čer 2022 07:10 
VIP

Vztahovala by se na tohle kompenzace?
Letecká doprava v Británii kolabuje. Kvůli chybějícímu personálu se ruší lety
Já myslím, že je to dost na hraně.

PříspěvekNapsal: 02 čer 2022 07:21 
Moderátor

Taky by mne zajímalo... Vyšší moc pojímám jako nečekanou krátkodobou událost, která nepředvídatelně zasáhne do reality. Tady to tak nevnímám, minimálně bych čekal snahu to s cestujícími řešit předem.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 15:34 
VIP

10.dubna poslana mailem zadost do Luftwaffe o kompenzaci 2x600 Eur za zpozdeni na priletu pres 5 hodin, dneska mi prislo oznameni ze mi penize poslali. Tentokrat jim vyrizeni ji oproti minule trvalo o tyden vic, ale za ma maximalni spokojenost :D

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 17:27 
VIP

To máš dobrý. Já zažádal začátkem ledna. V dubnu mi odepsali, že mi pošlou 4x 600€. Pak chtěli plnou moc a číslo účtu a doteď stále čekám... Je fakt, že komunikují, ale trvá to.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 18:01 
VIP

No me v tom mailu vylozene napsali ze "We are happy to confirm that this amount has been transferred to your account". Tak snad nekecaju :)

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 18:53 
Diskutér

Žádala jsem v lednu, občas jsem se připomněla. Plnou moc chtěli v dubnu, čísla účtu v květnu. Taky furt nic.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina