Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 06:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený let
PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 22:32 
Kolemjdoucí

Ladic píše:
A ted krasný modelový případ letenka BRQ-TAS letenka UTairu, z EU, vzdálenost vice než 3500km, zpoždění příletu do TAS 6 hodin - kompenzace 600EUR (+ me uletělo samozřejmě uzbekistan airways a ja ztratil celej den)

nebo to bude pozuzováno jako segemnt VKO-TAS let není z eu takže bez kompenzace, nebo nějaká kombinace že let započal v EU, ale segment co měl zpoždění je v rozmezí 1500-3500km, takže kompenzace 400EUR?

Malinkdo se v tom predpise plácám a klič jak to posuzovat, když je to s prstupem jsem nenasel :D Někdo podobnou zkušenost nemá?

Dobrý večer,

děkujeme za odpověď, ale bohužel v případě úseku VKO-TAS nemáte nárok na kompenzaci za zpožděný let. Nařízení ECR 261/04 se vztahuje pouze na cestující odlétající z letiště umístěného na území členského státu, na které se vztahuje Smlouva a dále na cestující odlétající z letiště umístěného na území třetí země na letiště umístěné na území členského státu.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy můžete se na nás obrátit prostřednictvím našich webových stránek www.skyplan.cz

S pozdravem

Operátor Skyplanu

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 22:37 
Kolemjdoucí

jirinak píše:
Jak by to vypadalo u mě? Mel jsem letet v breznu z ryanair Budapest - Manchester. Po cca 2 hodinach zpozdeni jsme se dostali do letadla a dalsi hodine cekani jsme nakonec nikam neodleteli. Pry nedostali povoleni k odletu (byly tam nejaky dohady mezi posadkou a letistem), tak nevim jestli to neni brano jako vyssi moc a nemam na nic narok. Potom ryanair rusil jeste dalsi lety BUD-MAN.

Dobrý den,

pokud došlo k zrušení letu nárok na kompenzaci byste měl mít, ale samozřejmě záleží na okolnostech, které ke zrušení letu vedly.

S pozdravem

Operátor Skyplanu

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 02:33 
Diskutér

jirinak píše:
Jak by to vypadalo u mě? Mel jsem letet v breznu z ryanair Budapest - Manchester. Po cca 2 hodinach zpozdeni jsme se dostali do letadla a dalsi hodine cekani jsme nakonec nikam neodleteli. Pry nedostali povoleni k odletu (byly tam nejaky dohady mezi posadkou a letistem), tak nevim jestli to neni brano jako vyssi moc a nemam na nic narok. Potom ryanair rusil jeste dalsi lety BUD-MAN.

Můj názor je, že máš požádat o kompenzaci, tak, jak o ni úspěšně žádali ostatní zde na fóru z později zrušených letů. Jestli byl Tvůj let zrušen z jiného dúvodu tady asi nikdo neví a napíše Ti to Ryanair. Pro případ odmítnutí kompenzace je důkazní břemeno na jejich straně a tvojí jedinou starostí by mělo být poslat žádost. Zkušenosti a postup najdeš ve vlákně kde jsi sám téměř on line informoval o problémech s odletem z Budapešti.

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 07:45 
VIP

Konkrétně k BUD - MAN. Požádal jsem o kompenzaci dopisem na formuláři EU, poté mi při napsali, že vrací cenu letenky (asi doufali, že to tak nechám),(a vrátili cenu za oba lety), pak další žádost dopisem a po měsíci urgence s tím,že se obrátím na příslušné úřady, následovalo do týdne přiznání kompenzace á 400 EUR šekem.
Vzhledem k tomu, že těsně před odletem jsem dostal mail o zrušení letu a byly tam oba lety, jak tam, tak i zpět, uvažuji o dodatečné žádosti o dalších 400 Eur, protože kdyby mi napsali, co vlastně ruší, jeden směr jsem mohl letět. Mohl bych být úspěšný?

PříspěvekNapsal: 31 srp 2012 08:02 
VIP

baraba píše:
Mohl bych být úspěšný?

proc to nezkusit, nemas o co prijit, jen par kc za doporuceny dopis do irska..

PříspěvekNapsal: 07 zář 2012 07:30 
Kolemjdoucí

Zdravím všechny,

chtěl jsem se Vás zeptat, jak mám postupovat, když jsem musel zůstat kvůli stávkující lufthanse o jeden den déle v Indii, můžu po nich požadovat kompenzaci za hotel popřípadě za ztracený čas ?

Měl jsem letět v pátek v 5:15 a posunuli mi to přesně o 24 hodin, takže poletím až zítra.

Lety: Pune - Frankfurt, Frankfurt - Praha

Má na to nějaký vliv, že mám oba lety v business ?

Díky všem za odpovědi.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2012 08:01 
VIP

luboss47 píše:
můžu po nich požadovat kompenzaci za hotel popřípadě za ztracený čas ?

Ne. Stávka je považována za vis major.

Citace:
Má na to nějaký vliv, že mám oba lety v business ?

Ne.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2012 11:11 
VIP

Podle informaci CT, nabizi Lufthansa v PRG postizenym cestujicim presmerovani s jinymi dopravci, pripadne jim zajistuje ubytovani do zitrka. Myslim, ze o tebe jako C cestujiciho se urcite postaraji.

PříspěvekNapsal: 13 zář 2012 09:39 
VIP

Nemá někdo zkušenosti s kompenzací za zrušený let mimo EU, např. s Aeromexiko v Mexiku směr Kuba? Existují nějaká obdobná pravidla či zvyklosti jako v rámci EU? Díky

Btw. asi nemá žádný vliv, že ten mimoevropský zrušený let byl na letence EU-MEX-EU :?

PříspěvekNapsal: 17 zář 2012 16:36 
Tazatel

Je možné někde ke konkrétnímu letu zpětně (v řádech měsíců) dohledat, jaký byl skutečný odlet a přílet toho letu? Děkuji.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2012 21:25 
VIP

http://www.libhomeradar.org/

PříspěvekNapsal: 17 zář 2012 21:40 
VIP

http://www.flightstats.com

PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 21:10 
Nováček

ahoj
potřeboval bych radu týkající se možné kompenzace
případ z tohoto pondělí tzn.24.9, letěli jsme dva z Brna do Bergama, kde bylo na přestup cca 50min pak z bergama do Santanderu
z brna odlet o.k. +10min, nad bergamem však byla bouřka, takže jsme kroužili asi hodinu na letištěm, nakonec nás odklonili na letiště ve Veroně, kde jsme sedli s dalšími 5-6 stroji.
hodinu sedíme v letadle pak nám oznámí, že nás do bergama převezou autobusy, další 1-2 hodiny trávíme opouštěním letadla a nastupem do autobusů (nebudu rozebírat italskou koordinaci cca 1000 lidí - smutné), cesta autobused cca 1h, po příjezdu do bergama jsme zjistili, že náš let do santanderu právě odletěl tzn.také se spožděním cca 3hodin.
časová rekapitulace
brno - bergamo plánováno 13:30-14:50, realita 13:40 -17:00
čekání a přesun valencie - bergamo 17:00 - 19:00
let bergamo - santander pánováno 15:40 - 18:00
realita odletu cca 19:00
ptal jsem se na přepážce ryanair, kde mi paní nabízela let do madridu za přátelských 300eur :D (asi jako omluvu), moje námitky o zdržení předchozího letu ji evidetně nezajímaly
po zhodnocení situace jsme si nakonec koupili nové letenky na středu (bergamo-santander) a zaplatili hotel v bergamu + věnovali 2dny v milánu neplánované dovolené

mám tedy dotaz, zda mám v takovém případě nárok na kompenzaci?
stačí napsat doporučený dopis v aj na ryanair, nebo existuje typizovaný formulář?
děkuji za Vaši reakci (jinak s ryanair nemám probém)

PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 21:21 
VIP

xeleven píše:
mám tedy dotaz, zda mám v takovém případě nárok na kompenzaci?

Ne. Počasí.

PříspěvekNapsal: 25 zář 2012 21:55 
VIP

přesně jak píše píše Pavel z Malorky,pokud je příčinou zpoždění počasí,nárok na kompenzaci nemáš

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 91  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina