Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 07:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: www.skyplan.cz - zkušenosti?
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 11:21 
Diskutér

napsal jsem jim jeden svuj stale nevykompenzovany zruseny let s Air One a prislo jen toto:

Vážený kliente,

Vaše stížnost číslo #19, kterou jsme od Vás obdrželi dne 27.8.2012 týkající se nepravidelnosti letu číslo AP 952 ze dne xxxx
změnila svůj status na: Zamítnuto z důvodu prvotního prošetření případu.

Tuto změnu může již vidět po příhlášení do Vašeho účtu.

S přáním příjemného dne
Transplan s.r.o.

Nic jsem neplatil, ale stejne z toho nemam dobry pocit.

Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený let
PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 12:16 
Moderátor

chci se jen zeptat.takovy laicky dotaz a přiznavam se, že jsem to nikde nějak dopodrobna na netu nehledal.
Má smysl zkoušet kompenzaci u FR na 2roky stary let?zpoždeni v bratislave asi 4,5h už si to dopodrobna nepamatuju.možna o hodinku min,mozna o pul hodky vic.
daly nam jen bagetu a piti a řikaly neco o poruse letadla na predchozim routingu a pak zase neco o tom že si pilot spletl cilovou destinaci :) čemuž se mi nechtelo ani verit.
tenkrat jsem byl v lítání v plenkách a o kompenzaci jsem neměl ani páru.

PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 13:42 
VIP

poplis píše:
chci se jen zeptat.takovy laicky dotaz a přiznavam se, že jsem to nikde nějak dopodrobna na netu nehledal.
Má smysl zkoušet kompenzaci u FR na 2roky stary let?zpoždeni v bratislave asi 4,5h už si to dopodrobna nepamatuju.možna o hodinku min,mozna o pul hodky vic.
daly nam jen bagetu a piti a řikaly neco o poruse letadla na predchozim routingu a pak zase neco o tom že si pilot spletl cilovou destinaci :) čemuž se mi nechtelo ani verit.

podle mě to smysl nemá....

PříspěvekNapsal: 28 srp 2012 13:53 
Diskutér

A ted krasný modelový případ letenka BRQ-TAS letenka UTairu, z EU, vzdálenost vice než 3500km, zpoždění příletu do TAS 6 hodin - kompenzace 600EUR (+ me uletělo samozřejmě uzbekistan airways a ja ztratil celej den)

nebo to bude pozuzováno jako segemnt VKO-TAS let není z eu takže bez kompenzace, nebo nějaká kombinace že let započal v EU, ale segment co měl zpoždění je v rozmezí 1500-3500km, takže kompenzace 400EUR?

Malinkdo se v tom predpise plácám a klič jak to posuzovat, když je to s prstupem jsem nenasel :D Někdo podobnou zkušenost nemá?

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 20:58 
Kolemjdoucí

poplis píše:

Hezký večer,

nárok na kompenzaci za nepravidelnost v letecké dopravě máte pouze 2 roky zpětně.

Operátor Skyplanu

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:05 
Kolemjdoucí

Ladic píše:
A ted krasný modelový případ letenka BRQ-TAS letenka UTairu, z EU, vzdálenost vice než 3500km, zpoždění příletu do TAS 6 hodin - kompenzace 600EUR (+ me uletělo samozřejmě uzbekistan airways a ja ztratil celej den)

nebo to bude pozuzováno jako segemnt VKO-TAS let není z eu takže bez kompenzace, nebo nějaká kombinace že let započal v EU, ale segment co měl zpoždění je v rozmezí 1500-3500km, takže kompenzace 400EUR?

Malinkdo se v tom predpise plácám a klič jak to posuzovat, když je to s prstupem jsem nenasel :D Někdo podobnou zkušenost nemá?

Dobrý večer,

jaké bylo přesné směrování a na kterém úseku se vyskytl problém? Napište prosím podrobně úseky.

Operátor Skyplanu

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:18 
VIP

Je nárok na kompenzací při letu praha nantes, zpoždění při odletu 3:30, při přistání 2:26 hodin?

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 21:38 
VIP

Ne.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 08:27 
Návštěvník

Mě by také zajímal můj případ: půl roku zpět let Travel Service Praha - Sharm El Sheikh (2987km), na odletu cca 4h. zpoždění, na příletu cca 3h.10min. Dá se to reklamovat, když to byla letenka koupena v rámci zájezdu u CK Čedok?

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 09:27 
Diskutér

Jak by to vypadalo u mě? Mel jsem letet v breznu z ryanair Budapest - Manchester. Po cca 2 hodinach zpozdeni jsme se dostali do letadla a dalsi hodine cekani jsme nakonec nikam neodleteli. Pry nedostali povoleni k odletu (byly tam nejaky dohady mezi posadkou a letistem), tak nevim jestli to neni brano jako vyssi moc a nemam na nic narok. Potom ryanair rusil jeste dalsi lety BUD-MAN.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 10:14 
Tazatel

Je to jednoduche, pri zpozdeni par hodin zadna kompenzace...

Article 6
Delay
1. When an operating air carrier reasonably expects a flight to be delayed beyond its scheduled time of departure:
(a) for two hours or more in the case of flights of 1500 kilometres or less; or
(b) for three hours or more in the case of all intra-Community flights of more than 1500 kilometres and of all other flights between 1500 and 3500 kilometres; or
(c) for four hours or more in the case of all flights not falling under (a) or (b),
passengers shall be offered by the operating air carrier:
(i) the assistance specified in Article 9(1)(a) and 9(2); and
(ii) when the reasonably expected time of departure is at least the day after the time of departure previously announced, the assistance specified in Article 9(1)(b) and 9(1)(c); and
(iii) when the delay is at least five hours, the assistance specified in Article 8(1)(a).

Article 9
Right to care
1. Where reference is made to this Article, passengers shall be offered free of charge:
(a) meals and refreshments in a reasonable relation to the waiting time;
(b) hotel accommodation in cases
- where a stay of one or more nights becomes necessary, or
- where a stay additional to that intended by the passenger becomes necessary;
(c) transport between the airport and place of accommodation (hotel or other).
2. In addition, passengers shall be offered free of charge two telephone calls, telex or fax messages, or e-mails.
3. In applying this Article, the operating air carrier shall pay particular attention to the needs of persons with reduced mobility and any persons accompanying them, as well as to the needs of unaccompanied children.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 10:50 
VIP

jirinak píše:
Jak by to vypadalo u mě? Mel jsem letet v breznu z ryanair Budapest - Manchester. Po cca 2 hodinach zpozdeni jsme se dostali do letadla a dalsi hodine cekani jsme nakonec nikam neodleteli. Pry nedostali povoleni k odletu (byly tam nejaky dohady mezi posadkou a letistem), tak nevim jestli to neni brano jako vyssi moc a nemam na nic narok. Potom ryanair rusil jeste dalsi lety BUD-MAN.

ja jsem za tento let dostal od ryanu sek na 800EUR (400EUR x 2 os), uz se to tady resilo, musi se vyplnit stiznost http://ec.europa.eu/transport/passenger ... orm_en.pdf a poslat do irska

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:01 
VIP

pavelpmi píše:
Ne.

Proč ne? Bylo to přes dvě hodiny.a jestli tomu správně rozumím, tak nárok na kompenzaci dvou hodinách u krátkých letů .

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 16:22 
VIP

Protože v Nařízení č. 261/2004 není o kompenzaci za zpoždění letu ani slovo, cestující má nárok jen na pomoc. Nicméně podle Evropského soudního dvora "články 5, 6 a 7 nařízení č. 261/2004 musí být vykládány v tom smyslu, že pro účely uplatnění nároku na náhradu škody lze na cestující zpožděných letů nahlížet stejně jako na cestující zrušených letů, a že se tedy mohou dovolávat nároku na náhradu škody podle článku 7 uvedeného nařízení, jestliže z důvodu zpoždění letu utrpí ztrátu času tří nebo více hodin, tedy jestliže dosáhnou cílového místa určení tři nebo více hodin po čase příletu původně pláno­vaném leteckým dopravcem. Nicméně takové zpoždění nezakládá nárok na náhradu škody ve prospěch cestujících, jestliže letecký dopravce může prokázat, že významné zpoždění bylo způsobeno mimořádnými okolnostmi, kterým by nebylo možné zabránit, i kdyby byla přijata všechna přiměřená opatření, tedy okolnostmi, jež se vymykají účinné kontrole leteckého dopravce."

PříspěvekNapsal: 30 srp 2012 22:16 
Kolemjdoucí

radanek píše:
Je nárok na kompenzací při letu praha nantes, zpoždění při odletu 3:30, při přistání 2:26 hodin?

Dobrý večer,

bohužel ve Vašem případě nárok na kompenzaci nemáte, jelikož zpoždění nepřesáhlo hranici 3 hodin.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat pomocí našich webových stránek www.skyplan.cz

S pozdravem

Operátor Skyplanu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina