Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 lis 2022 07:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 13 srp 2022 20:58 
VIP

Obrázek
Asi tak. Dali si na to ne více než 30 dnů a už čekám 36. Urgence přes jejich chat nepomohla.

PříspěvekNapsal: 16 srp 2022 10:20 
VIP

procvi píše:
Zeptám se. Povedlo se někomu někdy dostat nějakou kompenzaci z Wizzairu ?

mám od nich slíbenou kompenzaci 1200 €. ozvali se asi dva dny před deadlinem a že to posílají, ale že to bude chvíli trvat.... tvrá to už měsíc.
ale aspon už vrátili prachy i za letenku zpátky, kterou původně nechtěli proplatit, protože jsme k letadlu nepřišli...

PříspěvekNapsal: 24 srp 2022 06:51 
Návštěvník

nickcarter píše:
Docela by mě později zajímal výsledek - tedy jestli se vůbec nějaký kontakt podaří.... Já to kdysi zkoušel s tristním výsledkem, včetně telefonů do Kataru, Německa a Francie na pobočky. Jediný kanál, kde mi odepsali asi 3x s cca týdenním zpožděním, byl messenger. Zní to divně, ale zlatý Wizzair

Nakonec vyměkli. Asi se jim nelíbilo, že jsem jim pohrozil, že to předám dál a pochopili, že to nevzdám

Dear Mr. Jiri,

We write in reference to the delay of your flight QR836/18 June 2022, which was scheduled to operate from Doha to Bangkok.

We regret to know about the inconvenience that you encountered and can fully appreciate how unsettling this situation must have been for you. Although every effort is made to achieve on time departures, there are occasions when flights are delayed / cancelled due to circumstances beyond our control as it unfortunately happened with QR836.

Whilst we seek your kind understanding that disruptions of this nature can be unforeseen and beyond our control, we would like to reassure you that every effort is made to ensure the prompt operation of all our flights and to minimize any potential disruption caused to our valued customers' travel plans.

Please accept our sincere apologies for the inconvenience caused.

In light of this we would like to offer you EUR600/-.

In order for us to arrange for the payment, we request you to kindly submit your bank account details online in a secure manner by clicking on the weblink provided below which will expire after 48 hours of receiving this. Additionally, please ensure to provide required signed Release & Discharge form (attached) and passport copy in the link provided below.

https://www.qatarairways.com/cashcompen ... ZGY1Yjc5MQ

We thank you for your kind understanding and appreciate the time you have taken to write to us and the opportunity to respond.

Respectfully yours,

Abdelrahman Mohamed
VIP & Premium Care Officer

Qatar Airways - Going Places Together

PříspěvekNapsal: 30 srp 2022 12:39 
VIP

Tak Wizzair mě nepřestává udivovat. Nejdříve důvod zpoždění mi napsali mimořádné okolností. Když jsem chtěl bližší vysvětlení, tak zaujali pozici, že informace ohledně provozu letadel nebo letištní reporty můžou obsahovat údaje zaměstnanců, proto nemůžou být zveřejněny. Případnou dokumentaci jsou připraveni na vyžádání vydat orgánům oprávněným kontrolovat letecké přepravce.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2022 12:52 
VIP

Aneb my nic platit nebude a ty nám můžeš víš co. Dokonalá argumentace kruhem :lol:

PříspěvekNapsal: 30 srp 2022 13:30 
VIP

nj, to se dalo čekat, že to budou zkoušet.
tak podat dotaz/stížnost u příslušného regulačního úřadu pro civilní letectví v zemi odletu, měli by být nápomocni.

pro odlety z ČR:
https://www.caa.cz/verejnost/odepreni-n ... e-doprave/

kdysi jsem řešil, pomohli.
Pro odlety z jiných zemí je analogický postup..
Wizz bych dal do kopie, nebo jim stížnost přeposlal, aby věděli, že jim špapeš na paty a že odpor je marný :)

PříspěvekNapsal: 11 zář 2022 20:23 
VIP

procvi píše:
Tak Wizzair mě nepřestává udivovat. Nejdříve důvod zpoždění mi napsali mimořádné okolností. Když jsem chtěl bližší vysvětlení, tak zaujali pozici, že informace ohledně provozu letadel nebo letištní reporty můžou obsahovat údaje zaměstnanců, proto nemůžou být zveřejněny. Případnou dokumentaci jsou připraveni na vyžádání vydat orgánům oprávněným kontrolovat letecké přepravce.

Tak jsem Wizzair informoval, že v tomto případě předávám případ "vymahačům" a do týdne odepsali, že znovu případ přezkoumali a nárok na kompenzaci uznávají. Teď už jen čekat zda to opravdu pošlou.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2022 15:12 
Diskutér

Ahoj všichni, dá se někde dohledat (flightradar-zdarma nebo flighttracker mi to nenachází) konkrétní let, zda byl zrušen, ale dva měsíce zpět? A ještě jeden dotaz pro zkušené - v nařízení 261/2004 jsem nenašla žádnou lhůtu pro uplatnění nároku na kompenzaci.... Je to tak nebo neumím číst? :) Děkuji.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2022 15:21 
Diskutér

HankaC píše:
Ahoj všichni, dá se někde dohledat (flightradar-zdarma nebo flighttracker mi to nenachází) konkrétní let, zda byl zrušen, ale dva měsíce zpět? A ještě jeden dotaz pro zkušené - v nařízení 261/2004 jsem nenašla žádnou lhůtu pro uplatnění nároku na kompenzaci.... Je to tak nebo neumím číst? :) Děkuji.

lhůta upltnění nároku určite 2 roky, podání k soudu- 3 roky

PříspěvekNapsal: 08 lis 2022 08:41 
Diskutér

milosh1 píše:
HankaC píše:

Díky, v tom nařízení to ale není že? A ještě můj první dotaz - prosím nevíte někdo, dá se ten let dohledat? (známý letěl s cestovkou :roll: a ta je nějak zapomněla dopravit zpět... :D že údajně byl let zrušen)

PříspěvekNapsal: 10 lis 2022 14:45 
Diskutér

Ahoj, někdo zkušenost z vymahači úspěšnými u Wizzu? Asi sam na to nemam nervy ani zkusenost, tak bych to prenechal obratnejsim. Nebo, nejaky jiny tip? :-) Díky

PříspěvekNapsal: 25 lis 2022 17:07 
Návštěvník

HankaC píše:
milosh1 píše:
HankaC píše:

Díky, v tom nařízení to ale není že? A ještě můj první dotaz - prosím nevíte někdo, dá se ten let dohledat? (známý letěl s cestovkou :roll: a ta je nějak zapomněla dopravit zpět... :D že údajně byl let zrušen)

Když jsem tohle zkoušel dohledávat, bylo to omezené pro neplacenou verzi na pár dní. Snaží se lidi dotlačit, aby si ho zaplatili, pokud chtějí hledat dále v minulosti

PříspěvekNapsal: 25 lis 2022 18:08 
Kolemjdoucí

Dnes po 4 mesiacoch mi pristálo na účte 250 € od LOT-u. Predtým mi vrátili hodnotu spiatočnej letenky. Kompenzáciu som žiadal prostredníctvom štátnej organizácie Slovenská obchodná inšpekcia lebo to bol let KEC-WAW.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1363 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina