Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 říj 2022 09:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kompenzace za zrušený či zpožděný let
PříspěvekNapsal: 10 črc 2022 08:53 
VIP

Nezkoušeli jste někdo v poslední době kontaktovat BA v Praze? Během pátku nikdo nezvedl telefon. Nevíte jestli je možnost dojít tam osobně, /letiště Ruzyně/?
Konkrétní situace: letenka Berlín - Londýn - Dallas - Las Vegas, zpět Las Vegas - Phoenix - Londýn - Berlín. Tam i zpět zrušeny lety z Berlína do Londýna a z Londýna do Berlína.
Je šance vyhádat změnu na odlet a přílet Praha? A pro ty, co mají kříštálovou kouli - vzhledem ke znovu nastupujícímu Covidu - využít šance a celé to zrušit? Díky.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2022 23:02 
VIP

Ahojte, máte někdo zkušenost s tím, když jsem mel na opožděný let Wizzair koupenou letenku, ale naplánoval jsem letět, tak zda je možné požadovat kompenzaci. Už dříve kvůli posunu termínu jsem koupil jinou letenku a tím se stal pro mě zbytečným.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 08:08 
VIP

anavi píše:
Nezkoušeli jste někdo v poslední době kontaktovat BA v Praze? Během pátku nikdo nezvedl telefon. Nevíte jestli je možnost dojít tam osobně, /letiště Ruzyně/?
Konkrétní situace: letenka Berlín - Londýn - Dallas - Las Vegas, zpět Las Vegas - Phoenix - Londýn - Berlín. Tam i zpět zrušeny lety z Berlína do Londýna a z Londýna do Berlína.
Je šance vyhádat změnu na odlet a přílet Praha? A pro ty, co mají kříštálovou kouli - vzhledem ke znovu nastupujícímu Covidu - využít šance a celé to zrušit? Díky.

S prehozenim odletu do PRG by neměl být problém, je to do 300 mil od BER. V dubnu jsem takhle prehazoval VIE na PRG, když mi zrušili let VIE-LHR. Pokud se nemůžeš dovolat, tak zkus jejich chat. Tam by ti to taky mohli udělat. Mě to přes chat nešlo, protože jsem měl zrušený pouze let do LHR, zpáteční let zrušený nebyl. Tak mi dali nějaký tel. Číslo kde jsem se hned bez problémů dovolal a vyřešil to.
Pokud bys to chtěl zrušit, tak to by mělo jít taky...

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 09:58 
Tazatel

Takže po x rokoch aktívneho cestovania na vlastnú päsť od Filipín na východe po Fr. Polynéziu na západe došlo aj na mňa.

Najprv trochu histórie: Naplánovali sme si prvú letnú dovolenku s 2 päťročnými vnučkami a zvolili sme Menorku. Z Viedne veľa priamych možností nie je a tak došlo na Wizzair. Po pár mesiacoch Wiz zrušil linku a prebookovali sme sa na Malorku. Po ďalšom mesiaci zrušili aj Malorku a na prebookovanie zostala len Barcelona. Prebookovali sme na Barcelonu, pár krát pomenil Wizzair časy letov, ale nakoniec sme 2.7 vyrazili na Costa Dorada aj s vnučkami. Let tam prebehol OK - na poslednú chvíľu zmenili odlet o pol hodiny, čo je akceptovateľné. Dovolenka prebehla fantasticky a 9.7 sme o pol piatej ráno zobudili deti, nasadli na airport shuttle a vyrazili na letisko. V autobuse o pol šiestej ráno mi prišla SMS, že WIZZ zrušil let. Na linke to samozrejme nikto nedvihal celý zbytok cesty autobusom, na check in nikto nebol, manželka bledá ako stena, deti ospalé, tak som vytiahol notebook a na letisku som kúpil letenky s Austrianom, ktorý letel o 10:00, pol hodiny po plánovanom odlete WIZZAIRU za raketovú sumu (!) 1540 €/4 letenky. Prešli sme na poslednú chvíľu z T2 na T1 a šťastne odleteli.

Z Wizzairu mi okrem tých automatových žvástov neprišlo nič o nejakej kompenzácii, včera mi dokonca prišiel mail, že mi vracajú na MOJU ŽIADOSŤ kredit na WIZZair účet - popritom som ich o nič také nepožiadal.

Pozrel som ich claimový formulár, ale to je len taký všeobecný blábol, vhodný na domýlenie neskúsených, kde ani nie je miesto na prílohy.

Moje otázky:

1. Mám urobiť najprv claim na WIZZAIR stránke ohľadom EU 261/2004 a žiadať aj o preplatenie novej letenky, alebo tento krok preskočiť? Moc totiž neverím, že by sa u týchto odrbávačov čosi podarilo.

2. Môžem požiadať o kompenzáciu za zrušený let 4x250 € (1350 km) a o preplatenie rozdielu v cene 4 leteniek, ktoré som si sám zabezpečil?

3. Neobrátiť sa radšej priamo na nejakú organizáciu, čo sa vymáhaním kompenzácií zaoberá profesionálne. Ak áno, poraďte mi takú., kde máte pozitívnu osobnú skúsenosť. Prípadne napíšte, koľko si za vybavenie berú

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 12:22 
Návštěvník

Nedávno jsem přiletěl s Qatar o šest hodin později. Napsal jsem jim emailem, ať mi pošlou formulář na claim, ale zatím bez odpovědi.
Jaký čas jim mám dát na odpověď?
Má s nimi někdo zkušenosti? Nevíte kde najít jejich formulář na claim?
Když se nebudou ozývat ani po urgenci, mám napsat stížnost na UCL?
Nechce se mi používat vymahačské společnosti. Nechce se mi jim platit nějakých 5 000 Kč.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 14:25 
VIP

Hele, my jsme měli ranní let v 6:55 Vídeň-Cluj s Wizzem. Jeli jsme na letiště večer předtím. V úseku mezi Brnem a Vídni pípá e-mail "Váš let byl zrušen". Na letiště dorážíme hodinu před půlnocí.

Letištní informace (handling) nám vydá potvrzení o zrušení letu, ale odkazují nás na přepážku nebo infolinku, že oni nic nemůžou. Přepážka je už dávno zavřená. Na infolince hodina hudba a že oni nic nemůžou, že musíme na letiště. Za bezpečnostní kontrolu nás nepustí, protože turniket je tak chytrý, že pozná, že let je zrušen. Takže ráno žádný salónek se sprchou.

Kupujeme místo letenky vlak, kterému to tam papírově trvá jen 12 hodin. Ve výsledku ještě o 2 1/2 hodiny déle, venku vlna veder a ve vlaku nefunkční klima.

Wizz má od nás claim na odškodnění a na uhrazení náhradní dopravy a občerstvení. Podle infolinky let zrušili kvůli nemoci posádky (tj. byznys rozhodnutí dopravce kvůli nedostatku personálu).

PříspěvekNapsal: 11 črc 2022 18:33 
VIP

Mablung píše:
Nedávno jsem přiletěl s Qatar o šest hodin později. Napsal jsem jim emailem, ať mi pošlou formulář na claim, ale zatím bez odpovědi.
Nechce se mi používat vymahačské společnosti. Nechce se mi jim platit nějakých 5 000 Kč.

Co jim tu žádost prostě napsat do nějakýho "complaint form" na webu? Nebo "příspěvek návštěvníků" na fejsbuku?

PříspěvekNapsal: 12 črc 2022 06:31 
Návštěvník

brumbrum píše:
Mablung píše:

Co jim tu žádost prostě napsat do nějakýho "complaint form" na webu? Nebo "příspěvek návštěvníků" na fejsbuku?

Já se jich na přepážce zeptal, kam to mám směřovat a dostal jsem emailovou adresu. Ale z ní jsem ani nedostal potvrzení, že to přijali. Je to zatím jen týden, ale ...

PříspěvekNapsal: 18 črc 2022 14:14 
VIP

Jak jsem psal nedávno - BA nám zrušila lety z Berlína do Londýna a to samé zpět při cestě do Las Vegas.
Tak snad zatím vyřešeno.
Pár poznatků:
Na BA v Praze /když se dovoláte/ se mluví jen anglicky.
Baví se jen s přímým účastníkem cesty, nebo ang. nemluvící os. musí být přítomna rozhovoru.
Zrušené lety z Berlína byly nahrazeny lety z Prahy, takže snad úspěch a i úspora za cestu do Berlína a parkování.

Původní letenka z Berlína stála 10500, + nafta do Berlína, + parkování 90 E, + přece jen se něco při cestě autem může pokazit. Takže možná skoro lepší, i přes čekání 5 hod tam a 6 hod zpět v Londýně. Ale když spočítám 3 1/2 hod cestu do Berlína + 2 před odletem, tak to vyjde nastejno.

PříspěvekNapsal: 21 črc 2022 04:50 
Návštěvník

mispi píše:

1. Mám urobiť najprv claim na WIZZAIR stránke ohľadom EU 261/2004 a žiadať aj o preplatenie novej letenky, alebo tento krok preskočiť? Moc totiž neverím, že by sa u týchto odrbávačov čosi podarilo.

2. Môžem požiadať o kompenzáciu za zrušený let 4x250 € (1350 km) a o preplatenie rozdielu v cene 4 leteniek, ktoré som si sám zabezpečil?

3. Neobrátiť sa radšej priamo na nejakú organizáciu, čo sa vymáhaním kompenzácií zaoberá profesionálne. Ak áno, poraďte mi takú., kde máte pozitívnu osobnú skúsenosť. Prípadne napíšte, koľko si za vybavenie berú

Urob 1. a 2. cez formular alebo doporucenym listom. Daj im 2 mesiace cas a ak neodpisu tak https://sede.seguridadaerea.gob.es/SAU_ ... px?lang=en

PříspěvekNapsal: 21 črc 2022 07:15 
Tazatel

Urob 1. a 2. cez formular alebo doporucenym listom. Daj im 2 mesiace cas a ak neodpisu tak https://sede.seguridadaerea.gob.es/SAU_ ... px?lang=en[/quote]

Presne takúto odpoveď som potreboval
Vďaka

PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 15:39 
Nováček

Dobrý den, nemáte někdo text té plné moci, abych mohla poslat claim na wizair. Je potřeba to ověřovat na Czechpointu? Musí být dvoujazyčná, nebo stačí v AJ. Plná moc nezletilých má být také s ověřeným podpisem? Kdyby se někdo chtěl podělit i s textem pro ten Claim mail, tak budu taky ráda, ušetří to čas, vůbec nevím, jak to formulovat správně, aby mi rozumněli ( samozřejmě doplním své datum, km, číslo letu atd. a to bych měla zvládnout. děkuji Ivana

PříspěvekNapsal: 11 srp 2022 11:08 
Návštěvník

Qatar mi neodpověděl na tři emailové urgence (tell-us@qatarairways.com.qa) ohledně kompenzace za zpožděný let. Nemohu jim poslat formulář, neboť bez jejich informace ho ani nemohu stáhnout.
Máte někdo zkušenosti s
https://www.caa.cz/en/news/online-formu ... e-doprave/

PříspěvekNapsal: 12 srp 2022 08:49 
Diskutér

Docela by mě později zajímal výsledek - tedy jestli se vůbec nějaký kontakt podaří.... Já to kdysi zkoušel s tristním výsledkem, včetně telefonů do Kataru, Německa a Francie na pobočky. Jediný kanál, kde mi odepsali asi 3x s cca týdenním zpožděním, byl messenger. Zní to divně, ale zlatý Wizzair

PříspěvekNapsal: 13 srp 2022 20:02 
VIP

Zeptám se. Povedlo se někomu někdy dostat nějakou kompenzaci z Wizzairu ? Já jsem taky psal přes jejich formulář. Mají na odpověď 30 dnů a přesně ten poslední den napsali, že let byl opožděný z důvodu extraordinary circumstance. Takže velice obecně. Raději jsem to předal vymahačům.

Naopak od Ryanair přiznána kompenzace do týdne a za další týden byly peníze na účtu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1357 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina