Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 srp 2020 09:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výskum // frequent flyers CZ a SK
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 17:42 
Nováček

Hľadáme vhodných komunikačných partnerov do výskumu priestorového chovania a vnímania letísk u tzv. frequent flyers v Česku a na Slovensku. Podmienkou účasti je aspoň druhá úroveň v niektorom z frequent flyer programov (ideálne v súčasnosti, prípadne v nedávnej minulosti), obvyklé bydlisko na území ČR alebo SR a orientačne min. 30-40 jednotlivých letov ročne. Jednalo by sa o nedlhé anonymné interview (cca 30-60 min) cez Skype, Messenger alebo po telefóne, počas ktorého by sme sa sústredili na Vami navštívené letiská v poslednom roku, Vaše stratégie a prípadné problémy pri doprave na letiská v našom regióne (CZ a SK) a na otázku Vášho vnímania geopolitickej polohy často navštevovaných letísk v rôznych kontextoch. Ak by ste mali čas a ochotu podeliť sa so mnou (a s vedeckou obcou) o Vaše jedinečné skúsenosti a prežitky, stačí napísať koment, správu alebo sa ozvať priamo na veronika.zuskacova@mail.muni.cz. Rada Vám poskytnem viac informácií.
Vopred veľmi pekne ďakujem.

EDIT: Obzvlášť veľký záujem mám o interview s frequent flyers sídliacimi mimo Prahu a Brno a zo Slovenska, aby téma dostupnosti letísk a problémov pozemnej prepravy bola čo najvernejšie zachytená.

EDIT 2: Zistila som, že bohužiaľ nemám možnosť reagovať na súkromné správy ani sama správy posielať (vraj musím byť najprv aktívnym užívateľom fóra)...takže sa v prípade záujmu poteším správe priamo na vyššie uvedený email :)

S prianím pekného dňa
Mgr. Veronika Zuskáčová
Geografický ústav PřF MUNI, Brno

Naposledy upravil VeronikaZus dne 14 kvě 2020 22:15, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Výskum // frequent flyers CZ a SK
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2020 19:55 
VIP

Tyhlety slovenský studentky v Brně, to jsou občas moc pěkný kousky...

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 08:18 
VIP

kedze mam cas a konecne to vyzera na iny druh prieskumu ako "lowcostove cestovanie" s 50 nesuvisiacimi otazkami v surveymonkey pre bakalarsku pracu, tak kludne som za

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 12:37 
Nováček

tonic píše:
kedze mam cas a konecne to vyzera na iny druh prieskumu ako "lowcostove cestovanie" s 50 nesuvisiacimi otazkami v surveymonkey pre bakalarsku pracu, tak kludne som za

Výborne. Navrhujem napísať si súkromne, dala by som Vám viac info a mohli by sme skúsiť dohodnúť termín interview. Môžete mi len kratučko napísať na veronika.zuskáčová@mail.muni.cz, aby som vedela, že ste to Vy? Alebo je nejaká možnosť napísať si súkromne na tomto portáli? Som tu nováčik... :) Ďakujem vopred za ochotu.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 16:37 
Moderátor

Vidím dva zádrhely:

1.) Frequent flyer se stříbrnou kartičkou letecké společnosti může lítat stále z jednoho letiště a přestože má požadovaných 40+ letů, může to být všechno PRG-AMS nebo VIE-WAW atp.

2.) To že je někdo trochu mimo cílovku (např. bydlí jako já v Praze) ještě neznamená, že nelítá (jako já) z Mnichova, Berlína, Wroclavi, Vídně, Bratislavy, Budapešti, Brna, Katovic, Krakowa... v extrémních případech třeba i Ženevy.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 20:48 
VIP

jaj az teraz citam ze frequent flyer second tier ... no mam UIA Panorama Classic, takze to asi nic

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 22:29 
Nováček

tonic píše:
jaj az teraz citam ze frequent flyer second tier ... no mam UIA Panorama Classic, takze to asi nic

Tiež som si vravela, keď som sa dívala na Váš FlightRadar, že to nevyzerá na zbieranie bodov u nietorého FFP...ale človek nikdy nevie :) A zvyknete trebárs využívať letiskové salóniky (lounge) alebo priority check-in skrz nejaké iné možnosti (kreditky apod.) alebo takéto veci neriešite? Ak áno, tak by sa prípadne dalo pošpekulovať nad tým, ako Vás zapojiť...počtom letov sedíte.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 22:40 
Nováček

alexx píše:
Vidím dva zádrhely:

1.) Frequent flyer se stříbrnou kartičkou letecké společnosti může lítat stále z jednoho letiště a přestože má požadovaných 40+ letů, může to být všechno PRG-AMS nebo VIE-WAW atp.

2.) To že je někdo trochu mimo cílovku (např. bydlí jako já v Praze) ještě neznamená, že nelítá (jako já) z Mnichova, Berlína, Wroclavi, Vídně, Bratislavy, Budapešti, Brna, Katovic, Krakowa... v extrémních případech třeba i Ženevy.

Jasné, chápem, máte samozrejme pravdu. Ale v projekte ide o zachytenie pohľadu rutinného a trochu nekorektne to nazvem elitárskeho? lietania, o pestrosť alebo veľkosť navštívených miest/letísk tu až tak nejde. Väčšinou sa jedná o ľudí, ktorí lietajú služobne a áno, dosť často sú to rovnaké trasy z rovnakého letiska. Skúšala som robiť pár kontrolných rozhovorov s ľuďmi, ktorí presne ako píšete lietajú porovnateľne často, ale v inom móde (väčšinou poznávacie, výletné cesty často s lowcostovými dopravcami a z malých letísk) a v tom pohľade je obrovský rozdiel... Takže takéto vymedzenie má zmysel. Otázkou ale je, či som nebola nasmerovaná blbo a nepýtam sa na zlom mieste :D Na moju cieľovku tu asi nenarazím... Počkám ešte pár dní a potom príspevok asi zmažem, aby som nezavadzala :)

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2020 14:16 
VIP

Tak jasný, chlapi, co lítaj lowcostem, samičky nezajímaj, to neni úplně nová informace :-)

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2020 08:06 
Moderátor

VeronikaZus píše:
...Otázkou ale je, či som nebola nasmerovaná blbo a nepýtam sa na zlom mieste :D Na moju cieľovku tu asi nenarazím... Počkám ešte pár dní a potom príspevok asi zmažem, aby som nezavadzala :)

Nasměrovaná zcela špatně nejste a není důvod, proč byste s žádostí o participaci na průzkumu měla překážet.
Na tomto fóru je zřejmě víc cestovatelská komunita než byznysová, což se ale vzájemně nevylučuje a FFP statusy tady aktivně využívá nemálo lidí. Jistě by to poskytlo určitý vzorek. V principu ale čím víc využívá člověk "elitářských" služeb, tím méně o tom mluví... Takže bude mít i menší chuť se do něčeho takového zapojit z rozličných důvodů. Něco jiného je podělit se zde na fóru, protože nejednoho z nás to baví a zajímá, a jiné je strávit desítky minut při rozhovoru s někým, koho nezná a neví, kam bude takový průzkum cílit. Tedy třeba i kolik nových marketingových nabídek by pak mohl najít ve svých kanálech....
Každý jsme jiný a ne všem vyhovuje telefon, skype apod. Pokud byste chtěla otázky poslat mailem nebo prostřednictvím zprávy, pak se mi klidně ozvěte na SZ.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina