Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 led 2021 06:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1413 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hromadné slevy
PříspěvekNapsal: 04 led 2011 14:07 
VIP

Přesně tak...ano, Slevomat funguje že máš produkt X s náklady 10 a prodáváš ho za 20, slevíš 50% procent na ÚŽASNÝCH 10 a jsi na nákladech )někdy i pod nima, ale to neva) = zbavíš se produktu, zákazníci vyzkoušejí tvé služby a někteří se vrátí a zaplatí znovu za ten produkt 20 ...

problém je, že tihle amatéři ty letenky nemají a nejsou s leteckou společností nijak domluvení, podmínky mají nastaveny tak, aby jim to v globálu vydělávalo, koupí letenky až po tvé objednávce (což umím taky :-) ) .... podle podmínek s tebou můžou vytřít a teoreticky pokud to kupuji přes britskou mutaci, nemusí mi to nikdy dát...oni mají pravidla v 9 bodech na pár řádcích...jestli znáš britskou mentalitu, tak víš, že tohle tam tak není...to LTD si můžu zítra založit taky, respektive v pátek, protože tam letím až ve čtvrtek... :-) Jasně, pro někoho, kdo se neorientuje v letenkách to může být zajímavé (na druhou stranu pokud se neorientuju v netu a letenkách, tak asi nekápnu na ten jejich web :-) )

Padre to už říkal, jsou to nějací mladí straníci odkudsi od Chrudimi nebo co :-) takový vychytrálkové....myslím, že pokud umíš s těmi cenami pracovat trochu normálně, jako že jo, tak se dostaneš na lepší cenu než mají oni....

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 14:23 
VIP

Ale jo, třeba když máš starý zboží a chceš se ho zbavit aby jsi měl na nový...tak proč no za nákupku nebo i s prodělkem neprodat....když na tom novým, co za ty prachy koupíš vyděláš 50 procent :-) .... a třeba já, já za nákupku pár kámošům prodávám :-) ale sorry, zase tak dobrý kámoši nejsme... ;)

PříspěvekNapsal: 04 led 2011 16:59 
VIP

Zajda píše:
Padre to už říkal, jsou to nějací mladí straníci odkudsi od Chrudimi nebo co :-) takový vychytrálkové....myslím, že pokud umíš s těmi cenami pracovat trochu normálně, jako že jo, tak se dostaneš na lepší cenu než mají oni....

Nemáš blížší souřadnice, jako chrudimák bych se jim moh podívat na zoubek :P :D

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 16:37 
VIP

Tak co - nezkoušel někdo ten sleepdeal?

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 16:56 
Moderátor

Koukám, že budou otvírat dokonce kamenné pobočky a platí si reklamu u stratosféry a seznamu, buď z toho chtějí udělat ještě větší podvod nebo to částečně funguje (částečně proto, že ty jejich obchodní podmínky velmi znevýhodňují zákazníky). Takže jestli člověk ze sleepdeal ještě navštěvuje toto forum, nabízím skvělý obchod: Jsem ochotna zdarma vyzkoušet vaše služby s tím, že je pak nebudu na tomto foru dále hanit :-)

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 17:06 
VIP

Jj, já nikdy neříkal že to nefunguje....i když bych byl opatrný s tím budou otevírat kamenou pobočku :-)..jen říkám, že pro mě to je naprosto nevýhodný a nezajímavý, protože si umím ten jejich produkt sehnat levněji a sám :-)

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 18:06 
VIP

Tomitour mela taky pobocky :D Sunny Days taky :D Tomuhle neverim...

PříspěvekNapsal: 21 led 2011 18:15 
Moderátor

Já taky ne. Ta akce, co je teď se dá využít od 1.3.2011 za únor můžou v pronajatých prostorech hezky prodávat (je to tedy uznávám důvěryhodnější než posílání na dobírku) a v březnu se zase sbalit a lidi peníze nikdy neuvidí..... Navíc to podle mě trochu hraničí se zákonem(č. 159/1999 Sb.), protože nabízejí podle definice toho zákona zájezd, což může jen CK nebo CA jako produkt CK. Oni se nazývají "zprostředkovateli individuální rezervace"

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 11:56 
VIP

zcela jasné porušení - ubytování a dopravu v jednom smí nabízet pouze CK, která je registrovaná u ministerstva pro místní rozvoj. I kdyby jenom přeprodávali (museli by mít smlouvu o zprostředkování s Easyjetem a hotelama), tak by to museli účtovat zvlast (tj dvě ceny-let a hotel zvlášť) - pokud tu smlouvu o zprostředkování s nima mají-protože víme, jak moc rády nizkonákladové společnosti prodávají své letenky přes třetí stranu (viz kauza ryanairu a jejich žaloby v německu, anglii, španělsku a já nevím kde ještě). http://ipintelligence.howrey.com/ryanai ... 6-08-2010/
Tudíž mě tak napadlo, jestli právě proto, aby se vyhnuli tomuto českému zákonu, nemají sídlo společnosti v zahraničí :)
A pro po, když už jsme u toho:
Tuhle jsem viděl reklamu pana Pelikána na letenky od easyjetu, ryanairu a wizzu (ten wizz nemůžu zaručit, možná jenom ty dva první). Když jsem na to kliknul, tak skutečně Pelikán nabízí k prodeji letenky zmíněných nízkonákladových společností. Pochybuju, že by měl Pelikán jako jediný v evropě s nima smlouvu. Takže toto dělají i zavedené společnosti, ne jenom nové. Jediný rozdíl je v tom, že třeba Pelikán to začal třeba nabízet až když byl zavedený (kvalitní web, delší dobu na trhu, dobré jméno), tak to u něj není tak do očí bijící(hlavně to neinzeruje na první stránce :) ), jako u stránky, která je udělaná nepěkně a je chvilku na trhu (a hlavně na nízkonákladovkách stojí celej její obchod :) ). To samí např. v minulosti zminované stránky http://www.litam.eu/ , taky to prodávají "načerno". Tzn. můj názor je, že bud odsoudit všechny nebo nikoho (v rámci prodeje na "černo"). Pak je samozřejmně druhé hledisko a to jsou obchodní podmínky, kdy zminované dvě "rychlokvašky" prostě prodávají až podle toho, když najdou na rezervačních systémech dopravců levné termíny a pelikán teda aspon prohledává rovnou automaticky jejich rezervační systém a nabízí ceny všech termínů.

Než se do mě pustíte, že dávám do jednoho pytle vlajkovou lod Pelikána s těma podezřelejma projektama, tak vězte, že, že se NEzastávám těchto nových stránek - jen chci poukázat na to, že letenky nízkonákladovek dneska prodává kde kdo (bez smlouvy a za různě vysoké ceny)-at už je to sleepdeals, litam.eu, Pelikán nebo i třeba e-dreams či v minulosti ThomasCook. Otázkou je, jaké právo má třeba Ryanair zakazovat prodávat své letenky třetí stranou - na to v podstatě žádný zákon neexistuje, ale to již tady bylo v minulosti řešeno(a navíc ten soud v nějaké(ých) zemích projel)
EDIT: tak jsem si to konečně přeložil a projel to přímo v tom španělsku :lol:

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 12:20 
VIP

No já tě nebudu kamenovat....a nebo jo, šup tam s ním a pořádná darda :lol: .... máš pravdu, problém je, že nikomu nevadí přeprodávání letenek nízkonákladovek...jenže Pelikán ti prodá letenku na let FR 1234 z letiště PRG na letiště NYO a ty letíš za uvedenou cenu, nezkoušel jsem to, ale předpokládám, že tam mají upozornění na ty přepravní podmínky, zejména zavazadla a že si připlácíš, když to porušíš, ale to je všude .. u těhle podvodníčků jde o to, že ti řeknou Londýn a letíš na STN, LTN, Paříž a letíš do BVA, navíc v čas, který si neurčíš a podle jejich britské mutace ani dokonce v den, který si vybereš, když se jim to nehodí, neletíš....prostě je jako výherní automat, jen mají v rukou všechny trumfy :-) a je to pro ně zaručený výdělek, v podstatě garantovaný zisk ... na druhou stranu bych fakt byl zvědavý, kdyby si někdo stěžoval, že letí na BVA, když řekli do Paříže..BVA neleží katastrálně v Paříži ( Třeba Ryan hodně ubral z pojmenování, a už nelétáme na Frankfurt- Hahn, Barcelona-Girona a atd. ... navíc vždy tam je kod letiště ) To je právě ten problém, kdyby napsali letíte buď CDG, ORY nebo BVA, je to v pořádku, takhle myslím, že bych byl s žalobou na ně úspěšný, ale fakt mi to za to nestojí, mám lepší věci na práci---jako třeba psát komentáře na AL :-) ) Ale to je jedno, nejlepší je nekritizovat, takový podvodníčci budou vždycky. A buď si založit vlastní společnost a mastit prachy v kapse taky nebo upozornit příslušné orgány.)

Ano máš pravdu, jsou LTD v Británii právě proto, aby se tomu vyhnuli, nevím jaký jsou podmínky v Británii, ale vzhledem k jejich mentalitě si myslím, že tohle nebude taky košer....jenže když prodávají zájezdy u nás, tak ty podmínky musí splnit taky :-) ... něco jinýho je LTor, který to prodává z Německa, ten musí dodržet ty německý, to samé přeprodeje německých kanceláří, ale jestli dělají tohle, tak musí být jako CA u nás, ta společnost musí být zastupovaná na našem území někým od nás a ten ty podmínky musí splnit...zkrátka tohle je taková šmelina, já žiju v jiném světě, to neznamená, že se na tom nemůžou napakovat..až je někdo klepne přes prsty, tak půjdou dělat pojistný podvody a přijde jim to to samý, hlavně že z toho jsou prachy :-) ...

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 12:59 
VIP

jojo..máš recht - jak jsem říkal, házím do jednoho pytle jen z hlediska tzv. prodeje "načerno" bez vědomí nízkon. společností (i když vlastně po tom rozhodnutí Španělského soudu to vypadá, že ve španělsku může kdokoliv prodávat cokoliv-tj bez vědomí společností -jak nízkonákladovky-viz rozhodnutí-tak asi i klasické dopravce?? S nízkonákladovkama víme, že se třeba ten FR bránil, Easyjet to asi toleruje a wizz nevím-asi taky toleruje. Ale jak je to s klasickejma společnostma nebo z charterama?Na ty snad taky musí bejt smlouva o zprostředkování, ne??), z hlediska informovanosti zákazníků a práv zákazníků to je nebe a peklo.
No kdyby jim to teoreticky nevadilo tomu easyjetu, že jim to prodávaj načerno, tak ale podle mě, třeba ten sleepdeals přece nemůže vystupovat ve vztahu k zákazníkům jako zprostředkovatel, ale musí převzít odpovědnost jako konečný prodejce (i s případnýma nepříjemnostma typu storna, reklamací atd.). Přece když nemá smlouvu o zprostředkování, tak nemůže odkazovat lidi na leteckou společnost, měl by správně vystavit fakturu pod svýma iniciálama a v tom případě přebírá plnou zodpovědnost za případné reklamace atd (podle mě). A v tom já vidím ten největší problém.

Jinak teda jestliže firma je jen internetová (tj bez kamenné pobocky v čr) a sídlo má v cizině (u nás jenom web v češtině, kterej si může zaregistrovat třeba na kajmanskejch ostrovech), tak si nejsem jistej jestli na ní ten náš zákon platí. To že třeba nacesty prodává zájezdy nemeckých cestovek a má sidlo v čr, tak to je přece něco jinýho . Nevímm-to by musel někdo znalej práva.
Btw. když si třeba něco koupíš v internetovým obchodě v USA, tak se na tento obchod taky vztahujou přece práva a závazky dle USA práva. Ovšem tím je vlastně řečeno vše-je to asi levá, protože pochybuju, že by v UK měli děravější zákony než my :lol: :lol: . Jedině že by si tu firmu zaregistrovali snad někde v zemi třetího světa, kde tyhle zákony nejsou :)

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 14:43 
VIP

poznámka jedna...nejsem IT, ale web registrovaný na Kajmanských ostrovech asi nebude mít koncovku .cz :lol: ale uznávám že .com jo

druhá) když přeprodáváš zájezd, poskytovatelem je ta německá cestovka, to co dělají oni, jsou poskytovateli služby oni .... sice se chtějí vyhnout tím, že si říkají zprostředkovatelé prodeje nebo tak něco a zkouší to nahrát jako že letenky jsou na tvoje triko, ubytko samostatně taky na tvoje, jenže oni to prodávají dohromady, v tom je ten háček, prodávají to v balíku a nezáleží na tom, jak to pojmenují, ale na to co to ve skutečnosti je....asi jako kdyby prodávali papíry na kterým shodou okolností je nakreslený číslo rezervace hotelu a číslo letenky....sice to můžou pojmenovat papír s obrázky nebo umělecké dílo = cena 2500 korun, ale pořád to bude zájezd...

třetí) myslím že díky harmonizaci práva v EU a ochraně spotřebitele budou podobný, ne li shodný požadavky na prodej zájezdů i v Německu, ale to jen hádám, nevím ...

čtvrtá) moc nechápu ryan, proč se tak brání, Easy a Wizz jsou určitě rádi, že jim to ostatní servery prodávají...a myslím že ryan taky...je pravda, že z toho nic nemají a pravděpodobně zákazník zaplatí víc = asi nebude cestovat tak často jako kdyby platil přímo na ryanu a buď mu zbude víc prachů na další cesty nebo bude z ceny víc nadšený a půjde do toho znovu...tohle mi přijde jediný rozumný důvod, proč by to ryanu mělo vadit...naproti tomu možná osloví lidi, kteří s ním neměli v plánu cestovat....těžko posoudit...

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 14:55 
VIP

Zajda: Nečetl jsem vše, ale udělam ti adresu registrovanou v čechách s příponou takřka jakýkoliv země a naopak, IT opravdu nejsi :)

PříspěvekNapsal: 28 led 2011 18:50 
VIP

no co vím, tak i české společnosti nabízejí registraci webovek s cizimy národních domen-tj u český společnosti si můžeš zaplatit třeba rakouskou stránku letenky.at ..zrcadlově převráceně jistě lze i v zemi, která třeba ani nemá nějaký smlouvy s EU o třeba právní spolupráci nebo zodpovědnosti u tamní firmy zaregistrovat treba letenky.cz..a české úřady tu stránku nemůžou nechat zrušit - poskytovatel je mimo územi EU.
- však jo-to říkám: taky si myslím,že z právního hlediska oni nejsou zprostředkovatelé, ale konečný prodejci (nehledě na to, že tím, že jsou zaregistrovaný v rámci EU, tak by jistě měli vystupovat jako CK když nabízejí dohromady dopravu a ubytko-udělali chybu tím, že se zaregistrovali v EU zoně, kam na ně zákon asi může)-ovšem kdyby uvedli že jsou firma z iráku třeba tak by to u koncového spotřebilete nebudilo moc důvěry :lol: :lol:

co si pamatuju, tak ryanairu hlavně šlo o to, že kazili jeho jméno a marketingovou strategii..tj ryanair postavil jméno na tom, že prodává letenky za pár euro a oni prej zvýšili cenu třikrát i více oproti rezervačnímu systému-to mu asi vadilo nejvíce. Podle mě šli "prodejci" s cenama trochu dolů, tak už se v tom asi moc neštourá - nebo jsem o tom v poslední době moc neslyšel.
A taky máš rozdíl, když prodává český obchodníček třeba tři letenky za den a e-dreams, kterej má xy jazykových mutací třeba několik stovek letenek za den. No je to zajímavý...
BTW: existuje někde nějaká poučná stránka, která by toto řešila? Tj nějaký právní kodex, jak to chodí mezi prodejcema a dopravcema právně nebo nějaký ty právní vztahy z cestovní praxe?? Já jsem nic takovýho ani nenašel.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 17:02 
Moderátor

Sleepdeal nyní slevolety mě opravdu nepřestává zajímat. Od 1.2. měly fungovat ty "jejich" kanceláře (vysvětlení uvozovek u slova jejich http://www.flexioffice.cz/cz/hot-desk) dneska už o nich vůbec nemluví a místo toho mají pouze novou možnost vyzvedávání poukazů - v sídle Messengeru :-D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1413 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina