Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ESTA: Elektronické vízum do USA
PříspěvekNapsal: 02 črc 2019 23:34 
Diskutér

Celní kartičky sice občas v letadle rozdávají, ale za posledních 8 měsíců a 16 letů do MIA, CLT, SFO, LAX, DFW a MSP ji nikdo nikdy nechtěl, takže si je ani neberu :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 07:48 
Diskutér

Netušil jsem, že je ještě možný vstup s kartičkou... Myslel jsem, že jenom ESTA. Jen pro ujištění, mám platnost do 22.11.2019 a budu tam na konci října - nedělají problémy, že třeba minimální rozdíl 1 měsíc apod. ?

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 07:54 
VIP

ESTA musi byt platna len pri vstupe, pri vystupe to je jedno, o tom maximalnom datume rozhodne imigracny pracovnik

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 07:57 
Diskutér

tonic píše:
ESTA musi byt platna len pri vstupe, pri vystupe to je jedno, o tom maximalnom datume rozhodne imigracny pracovnik

Měl bych strach s cestou na 4 týdny a ESTA platnou 2 dny, že to bude "limitujícím faktorem", při posuzování úředníka na letišti. Je to nějak prakticky ověřeno, že to opravdu nijak nerozhoduje?

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 08:01 
VIP

tak ten strach sa vzdy da prekonat 14 dolarmi za novu ESTA :)

https://help.cbp.gov/app/answers/detail ... -states%3F

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 08:16 
Diskutér

tonic píše:
tak ten strach sa vzdy da prekonat 14 dolarmi za novu ESTA :)

https://help.cbp.gov/app/answers/detail ... -states%3F

Já nikdy netvrdil, že mám (prakticky) propadlou ESTA. ;-) Jen jsem se ptal na reálné zkušenosti, zda ji lze i "přečerpat". :-D

Edit:
Jestli mě pošle důstojník zpátky domů s důvodem propadlá ESTA nebo "důvod nezveřejněn", je ve výsledku jaksi jedno. :-)

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 08:34 
VIP

tak ESTA je povolenie na vstup, dlzku pobytu vlastne urci az pracovnik na prepazke :)
osobne som to este neskusal, ale predpokladam, ze denne su takych ludi tisicky

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 09:40 
Tazatel

Mají to i v oficiálních podmínkách. ESTA musí platit při vstupu a je jedno jestli bude platná už jen den, týden nebo 2 roky. Před časem jsem takhle cestoval - esta propadla během pobytu v US.

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 10:37 
Moderátor

neuromancer píše:
Celní kartičky sice občas v letadle rozdávají, ale za posledních 8 měsíců a 16 letů do MIA, CLT, SFO, LAX, DFW a MSP ji nikdo nikdy nechtěl, takže si je ani neberu :mrgreen:

IAD taky ne. Za to dvě hodiny fronta, a to jsme byli první venku z 747, ti co lezli poslední museli čekat aspoň tři.

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 20:01 
Diskutér

tonic píše:
tak ESTA je povolenie na vstup, dlzku pobytu vlastne urci az pracovnik na prepazke :)
osobne som to este neskusal, ale predpokladam, ze denne su takych ludi tisicky

Trochu bych to doplnil, že to je povolení ke vstupu na palubu letadla (lodi) směřujícího do USA. Určitě to není povolení ke vstupu na území USA.

PříspěvekNapsal: 03 črc 2019 20:21 
Diskutér

alexx píše:
IAD taky ne. Za to dvě hodiny fronta, a to jsme byli první venku z 747, ti co lezli poslední museli čekat aspoň tři.

Poslední dobou je to šílený, před měsícem jsem v SFO stál taky 2 hodiny, pouhé 4 přepážky na celou frontu, podle místního tisku mají stejný problém jako my ve službách, nejsou lidi :mrgreen:

https://www.sfgate.com/travel/article/I ... 841878.php

To remedy the situation, CBP is hiring aggressively across the country, according to the spokesperson, but it takes time to train new officers. (Checking the CBP careers website, starting salary for a CBP officer starts at $43,000 but rises to over $100,000 in about four years.)

P.S. Za Global Entry pro Čechy bych dal vlastní ségru 8-)

PříspěvekNapsal: 04 črc 2019 11:14 
Moderátor

neuromancer píše:
Poslední dobou je to šílený, před měsícem jsem v SFO stál taky 2 hodiny, pouhé 4 přepážky na celou frontu, podle místního tisku mají stejný problém jako my ve službách, nejsou lidi :mrgreen:

Tohle neberu. Posledně na DFW jsem šel přes nějaký automat a imigračního igráčka jsem vůbec neviděl.

PříspěvekNapsal: 05 črc 2019 07:58 
VIP

Momentálně řeším americké vízum (poprvé), kdyby někoho zajímaly aktuální zkušenosti.

Proces - vyplnění dlouhého formuláře na netu, na jiném webu pak platba (oba weby snad ještě horší než ten čínský, a to je co říct). Platbu chtějí v CZK - 3680. K tomu tuším 380 Kč, pokud si chcete pas nechat donést kurýrem, jinak je k vyzvednutí na depu kurýrské společnosti. Pak objednávka na pohovor - v mém případě bylo nejbližší volné okno cca za 2 týdny, středu 3. 7. na jediný čas 08.30. Další volný čas byl až další týden.

Na ambasádu bez zavazadel a elektroniky, mobil jde do úschovy na bezpečnostní kontrole u vstupu. Dovnitř pouští po dvou (na základě vytištěného appointment confirmation), i když jsem přišel přesně 08.30, cca do 08.45 jsem stál ve frontě venku. Uvnitř pak pořadový lístek a postupně volání ke třem okénkům. U prvního si berou pas a fotku (čekání cca 20 minut), u druhého pak otisky (taky cca 20 min) a pak na pohovor - to bylo čekání cca hodinu. Pohovory obvykle vypadaly docela krátce, ale vždycky mezi nimi byla tak 5-10 minut pauza, než zavolali dalšího. Takže celý proces trval více než dvě hodiny. Vemte si určitě knížku, je tam nuda. Na TV běží cca 20min video o USA, docela hezké, ale počtvrté to už člověka nebaví. A válející se knížka na stolku o spišském umění mě taky moc nezabavila.

Na pohovoru se ptali (anglicky, přes okénko, ale reproduktor nechrchlá a slyšet bylo hezky), co plánuju dělat v USA, jakou mám v ČR práci, jestli o vízum místo ESTA žádám z důvodu, že jsem navštívil Írán a Irák (vytáhli si sami ze seznamu všech zemí, co jsem vyplnil do formuláře), a jestli jsem tam byl na dovolené nebo pracovně. Vízum prý dostanu za 1-2 pracovní dny, takže čekám, že pas v pondělí nebo úterý dojde.

Trochu otrava, ale nic šíleného, a na nějakou dobu mám na cesty do USA klid...

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 11:16 
Návštěvník

Ahoj, mám dotaz na někoho z vás zkušených. Přemýšlím o letence do Chile s Deltou, přes Atlantu. Pouze tranzit, nikoliv stopover. 2015 jsem byl lyžovat v Íránu. Má smysl žádat o ESTA a pak to risknout? Pas mám nový. Díky za rady.

PříspěvekNapsal: 31 črc 2019 11:37 
VIP

Riskuješ propadnutou dovolenou a zákaz do USA. Přitom vízum se dá vyřídit snadno (ok, stojí prachy, ale platí 10 let). Nenapadají mě okolnosti, při kterých by bylo alespoň trochu výhodné zkoušet zatajovat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 788 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina