Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 kvě 2020 15:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA: Elektronické vízum ESTA za 14 USD
PříspěvekNapsal: 23 led 2011 16:59 
Diskutér

Zdravim,
v marci sa chystam do USA, bol som tam pred rokom, ESTA mi plati do 21.04.2011. Moje otazky:
1. Treba ziadat o novu ESTU alebo mozem vstupit aj na tu staru.
2. Myslite si ze bude uradnik zly kedze sa vraciam 30.03.2011 alebo bude spokojny stym ze mam uz aj spiatocnu letenku ktora je pred vyprsanim datumu platnosti ESTA.

Daakujem za rady ;)

PříspěvekNapsal: 23 led 2011 18:27 
Diskutér

vid https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/helpScreen_sk.htm#WP4

pokial sa nezmenili udaje o pase, da sa pred dalsou cestou aktualizovat:

* E-mailová adresa
* Telefonické číslo
* Informácia o dopravcovi
* Mesto kde budete nastupovať do dopravného prostriedku
* Adresa pobytu v Spojených štátoch

zo statov je mozne sa vratit aj po vyprsani platnosti esta:

Musia si cestujúci aktualizovať svoje povolenia pre cestu, ak mu vyprší platnosť pred odchodom zo Spojených štátov amerických?

Ak platnosť povolenia pre cestu vyprší predtým ako cestujúci opustí Spojené štáty, netreba požiadať o ďalšiu. Ale tento cestujúci bude musieť požiadať o nové povolenia pre cestu v systéme ESTA pred ďalšou cestou.

Předmět příspěvku: Hawaii-vizum last minute
PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 00:55 
Diskutér

mam dotaz....asi nejde odcestovat na hawaii na last minute letenky...kdyz nenam vizum ze ? :shock:

Pro příště se nauč hledat a volit téma do správných sekcí. Jakub

Předmět příspěvku: Re: Hawaii-vizum last minute
PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 02:02 
Návštěvník

Zadne vizum neni potreba. Uz prey dva roky se do USA leta na ESTU. staci tedy vyplnit formular na internetu a oni ti ihned daji elektornicke povoleni k odcestovani na hranice USA. pokud teda pocitacovy system nevyhodnoti ze jsi podezrely. Coz jsem jeste nevidel.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 06:06 
VIP

•Pokud chcete vycestovat do USA bez víz, tedy prostřednictvím elektronické registrace ESTA, tak bezpodmínečně musíte vlastnit biometrický pas, který české úřady vydávají od září 2006. Zkontrolujte si datum vydání vašeho cestovního dokladu.
•Děti, bez rozdílu věku, musí mít svůj vlastní biometrický pas.
•České biometrické pasy vydané po 1. dubnu 2009 obsahují navíc také otisky dvou prstů. K registraci v systému ESTA mohou žadatelé použít oba dva typy biometrických pasů (s jedním nebo dvěma biometrickými údaji).

PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 07:21 
Moderátor

USA si dělají vlastní otisky prstů nehledě na to, jestli je v pasu máš nebo ne. K ESTě, stává se, že ti to ten jejich systém nepotvrdí hned, ale nějakou dobu to trvá (spadne jim to do nějakého ručního statusu). Ale nikdo komu by to zamítli tady zatím nebyl. Údajně se ověřují tvoje data proti různým databázím (FBI, CIA, nezaplacené pokuty, Mossad, CML... ;-)), takže pokud jsi nikdy nic podvratného nedělal, tak bys měl projít OK.

PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 19:01 
VIP

jife píše:
bezpodmínečně musíte vlastnit biometrický pas, který české úřady vydávají od září 2006.

Biometrické pasy jsou označeny na titulní straně tímto logem: Obrázek a stránka s fotografii je plastová nikoli papírová.

Obrázek

Naposledy upravil Hatikva dne 01 úno 2011 19:21, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 01 úno 2011 19:14 
Diskutér

Citace:
•Pokud chcete vycestovat do USA bez víz, tedy prostřednictvím elektronické registrace ESTA, tak bezpodmínečně musíte vlastnit biometrický pas, který české úřady vydávají od září 2006. Zkontrolujte si datum vydání vašeho cestovního dokladu.

Přesně na tom jsem vyhořel. Problém je že jsem zaplatil. Oni mi poslali, že nemám biometrický pas. A nic dál... Peníze mi zpět neposlali.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2011 19:06 
Tazatel

Zdravím
v červnu s rodinou odlétám směr USA a můj dotaz zní.Při vyřizování biometrických pasů dcera ještě neměla 12 let(pas jí dali na 5 let) a proto jí otisk do pasu nebrali.Při cestě do USA už jí 12 let bude a nevím zda při kontrole při vstupu do USA budou po ní chtít otisky?Vím je to banalita ale jen mě zajímá jak to funguje v takovýchto případech.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2011 19:36 
VIP

euroman70 píše:
Zdravím
v červnu s rodinou odlétám směr USA a můj dotaz zní.Při vyřizování biometrických pasů dcera ještě neměla 12 let(pas jí dali na 5 let) a proto jí otisk do pasu nebrali.Při cestě do USA už jí 12 let bude a nevím zda při kontrole při vstupu do USA budou po ní chtít otisky?Vím je to banalita ale jen mě zajímá jak to funguje v takovýchto případech.

otisk čeho? pokud prstů tak to je až na vyšší verzi bio pasu, já jsem třeba prsty netisknul, jenom fotku. Takže bych čekal, že to problém nebude.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2011 21:04 
Moderátor

V pase, se kterým jezdím do USA, otisky taky nemám, jenom fotku. Otisky mám až v novém (tzv. Israel friendly passport). Jak jsem psal výše, USA si na letišti udělají vlastní sadu otisků.

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2011 07:15 
Nováček

Ahoj,
prosím někoho z vás, kdo s tím už má zkušenost,zda by mi mohl napsat, jak zaplatit za Estu.Ta oficiální stránka Pay-gov je jen v angličtině a já bych tam nerada něco udělala nesprávně.Návod v češtině (jako je třeba pomocník pro vyplnění Esty) jsem nikde nenašla. :cry:
Chtěla bych vědět, co se tam uvádí - jestli například č.pasu nebo nějaký variabilní symbol, PIN mé karty , kdy platbu provést - zda napřed nebo současně s Estou a nakonec také jak se zalogovat .......
Předem vám zkušeným děkuji za pomoc
Květa

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2011 19:51 
Tazatel

Zdravím taky jsem z toho měl strach jak to všechno dopadne a nakonec to zase nebyl takový problém.Přímý odkaz na stránky kde se vyplňuje Esta : https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html
Tady ve vrchní části si navolíš češtinu a celou Estou tě povede čeština.Zvolíš levou část " Požádejte o registraci k cestě do Spojených států "
Přímo při vyplnění Esty tě systém povede k zaplacení.To vše se děje najednou vyplnění , zaplacení,a nakonec souhlas nebo zamítnuti nebo rozhodnutí odloženo.
Já platil kreditní kartou kde se pouze zadávají čísla karty a musí mít tato karta povolenou transakci přes internet.Nevím přesně jak se to jmenuje ten výkon při platně on line.Estu jsem dělal v prosinci takže nevím jestli od té doby se něco změnilo při platbě Esty.Snad aspoň trochu ti to pomuže. ;)

PříspěvekNapsal: 12 črc 2011 10:03 
VIP

Netušíte někdo - je potřeba mět z návratu z USA dom razítko v pasu ? Že sem opustil území států ? Před časem sem sa díval do pasu a zjistil sem že po příletu sem razítko dostal ale z odletu nemám žádné. Ide mně o to, jestli bych nemohl byt třeba braný že u nich pořád eště su a kdybych tam chtěl jet někdy příště, abych z toho pak neměl problémy.

Protože když sem sa vracal, můj první let byl vnitrostátní LAX-JFK a až pak mezinárodní z JFK do BUD. V JFK sa přestupovalo na tom samém terminálu, příletový a odletový gate byly hned naproti sebe, takže jediný kdo mně kontroloval pas (pokud si správně -matně - vybavuju) byli zaměstnanci aerolinek (při nástupu do letadel). Žádného celníka nebo tak si nevybavuju.

Zkůšal sem si zavolat o info na pražsků ambasádu USA, ale tam je furt akorát (plný) záznamník.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2011 10:07 
Diskutér

Byl jsem v květnu v NYC a taky jsem nedostal razítko při cestě zpátky. Docela jsem se divil, ale jiný kraj, jiný mrav...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina