Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 lis 2019 09:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turecko: Istanbul
PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 16:17 
Tazatel

Takze muj trip do Istanbulu zacinal na letisti v Katowicich, od tama jsem letel s Wizzair do Burgasu za 130,00 zł. Po priletu jsem cekal 4 hodiny na autobus spolecnosti Nisikli (http://www.nisikli.com.tr/), ktery jsem mel rezervovany a zaplatil jsem za nej nejakych 25e. Tento autobus me pak jiz dopravil na hlavni autobusove nadrazi v Istanbulu. Pote jsem se vydal metrem smerem do centra, asi po 10 minutach jizdy jsem prestoupil na tramvaj a ta me za 5 min. dovezla na ul. Sultanahmet. Tady jsem mel taky booknoty pokoj v jednom apartma. Na Booking.com jako Istanbul Violet apart. Za 3 noci pro jednoho jsem zaplatil 79e. V okoli hotelu je velke mnozstvi mesit a muzei ktere je mozno navstivit. Za vstupenky jsem utratil do tisicovky.

Cesta zpet byla nasledovna: V 6 rano jsem vyrazil z hotelu a tramvaji dojel na stanici Akasaray. Tato stanice je prestupni na metro. Prestoupil jsem tedy a metro me asi do 30min dovezlo na Ataturkovo letiste. Odtud jsem letel spolecnosti Tarom do Bucuresti, kde jsem mel prestup na dalsi let od Taromu do Vidne. Za tyto 2 lety jsem dal 180e. Pak uz pro me prijel autem kamarad. Celkem s jidlem a s nejakou utratou penez za suvenyry se tento trip vesel do tech 550e. Ale stalo to za to. Istanbul doporucuji vsem!

PříspěvekNapsal: 19 zář 2012 17:57 
Návštěvník

Lukas-Nagy píše:
Celkem s jidlem a s nejakou utratou penez za suvenyry se tento trip vesel do tech 550e. !

Díky, report sice krátký , ale jo ta cena :shock:

Předmět příspěvku: Pelikan.cz - nelze koupit let z kalendáře
PříspěvekNapsal: 16 čer 2013 22:05 
Diskutér

Ahoj, marně se pokouším koupit istanbul z vídně na který je odkaz na stránkách Al i na samotnem pelikanovi, jiný vyhledávač zase nenajdu tuto cenu, nějaký nápad? :cry:

Předmět příspěvku: Re: Pelikan.cz - nelze koupit let z kalendáře
PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 08:54 
VIP

Ladic píše:
Ahoj, marně se pokouším koupit istanbul z vídně na který je odkaz na stránkách Al i na samotnem pelikanovi, jiný vyhledávač zase nenajdu tuto cenu, nějaký nápad? :cry:

Přes Airlines to můžeš zkusit a nebo ti můžu i já pomoci záleží na tobě.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 08:57 
Administrátor

Provedl jsem náhodnou rezervaci a vše funguje standardně...

PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 09:38 
Diskutér

Bohužel, píše mi to tohle:
Chyba
vypadá to tak, že jsme jednoho ztratili!
Všeobecná chyba
code: 15G2 id: 773760 step: 3
zadavam 2 lidi a pokaždé tohle, jak platbu kartou tak i převodem,l nejde ani jedno.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 10:36 
VIP

Ladic píše:
Bohužel, píše mi to tohle:
Chyba
vypadá to tak, že jsme jednoho ztratili!
Všeobecná chyba
code: 15G2 id: 773760 step: 3
zadavam 2 lidi a pokaždé tohle, jak platbu kartou tak i převodem,l nejde ani jedno.

Tak možné je, že už nejsou volná místa.

PříspěvekNapsal: 17 čer 2013 12:03 
Diskutér

Üž jsem to rozklíčoval ;) ten kalendář byl jen na jednu letenku a 2 byli jen u hoooodně málo termínů. Já jsem to zkoušel jenom 7x a vždy jsme se trefil špatně, po zavolání me pán po cca 10-ti minutách navedl na jeden volný termín.... :D

PříspěvekNapsal: 16 úno 2015 10:28 
VIP

Zkombinoval jsem Budapešť s Istambulem. Do Budapešti z Prahy jsme jeli v pátek Orangeways, noční spoj s odjezden 23.00 z Florence. Bus byl plečka, starší Neoplán se zničenejma sedačkama (nešly narovnat), ale na noc spíš výhoda, naštěstí nebylo plno, dalo se vybrat. Bohužel na Č-S hranici jsme zkejsli na 3 hodiny – vyměňovali kolo. Zásuvky nebo palubní servis, co jsem viděl před 5 lety je utopie. Na odpočívadle nás nakonec nahnali do autobusu co jel z Budapešti, podobný styl, míň zničený interiér, cesta ok. V Budapešti jsme byli ještě 2 noci. V Pondělí ráno bez problémů cesta metrem / bus E200 na letiště, přestupní stanice Kőbánya-Kispest je v budově , kde je i Tesco apod., jde se tedy zásobit jídlem. Lístek přestupní stojí momentálně 530 HUF, na jednu jízdu 350, na 1 jízdu max. 4 stanice 300, celodenní přes 1500. Na letišti jsem automat na jízdenky neviděl. Je tam i salonek Mastercard, maďarské karty vstup zdarma, zahraniční typu WORLD za 3000 HUF vstup, kdybych jel sám, využil bych, vypadalo to přes sklo docela dobře, byla vidět i plná lednice 
Istambul SAW: jízdné podražilo na 4,30 bus E10 a 2,15 trajekt na istambulkartu, ta stojí nyní 6TL zálohu, bohužel na zpáteční cestě není kde ji vrátit.
Vstup do Yerebatan Saray (cisterna na vodu, s lesem antických sloupů a dvěma hlavama medůz) je momentálně za 20TL, pouze hotově. Vstup do Hagia Sofia je za 30 TL, do Archeologického muzea za 15 TL (mají opravdu nádherné antické sarkofágy), do paláce Topkapi 25 TL. Muzeum karta za 85 TL/3dny se vyplatí, pokud by někdo chtěl oběhnout ještě další muzea, protože cisterna v tom není. Omrkli jsme ještě hrobky sultánů, přilepené z boku k Hagia Sofia, vstup zdarma. Žádný architektonický zázrak.
Na 3 dny jsme si odskočili do Izmiru, kde jsme si půjčili auto a objeli Pergamon (Bergama) – vstup na akropoli 25 TL, lanovka 12 TL, parkovné 5TL, ale dá se vyjet autem, kolik chtějí za parkoviště na kopci nevím. Ve městě je ještě možné navštívit červenou baziliku Serapeum) – nebyl jsem a trosky Asklepionu (20 TL).
Stihli jsme i Efesos, vstup 30TL, parkoviště 10TL.
Za známku do evropy jsem platil 2,5TL. Pohled 1TL.
Benzín stál většinou 4,40TL, viděl jsem i 4,12 a nafta od 3,65 – 3,9TL. Půjčení auta vyšlo v izmiru na letišti na 35 euro/3dny a v ceně byla navigace.
Letenky SAW – ADN return byly za 52TL na osobu od Pegase (v akci 30%), letiště v Izmiru hodně na pohodu, žádné fronty, nijak rozsáhlé, stihli bychom za hodinu, ale měl jsem rezervu.
Letenky BUD – SAW return jsem kupoval od Wizzu dokud jsem měl ještě klub, vyšly na 1100,- / os. Když jsem koukal na azair, vycházela cena 1100 – 1300 za jeden směr ještě 3 dny před odletem.
Jinak počasí mi nevyšlo, před a po tomto týdnu měly být teploty kolem 18, já měl 2 – 12 (poslední den) a vítr a sníh.
Jídlo mi přišlo celkem drahé, dala se sice koupit houska s kebabem za 3 TL, ale většinou byla kolem 10TL a levný oběd na osobu byl 14 – 15 TL, restaurace zaměřené více nóbl měli jídeláky s cenama okolo 50TL.
Zpáteční cestu s Orangeways z Budapešti jsem měl opět přes noc (23,30 odjezd), tentokrát přijel autobus co jsem si pamatoval z minulosti, tenhle měl ovšem pro změnu problém brzdit a v Bratislavě po 2 v noci nás vysypali do toho šrot Neoplánu z první cesty. Orngeways vyšel na cca 700 Kč/osobu/zpáteční.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina