Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 čer 2019 11:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vnitrostátní lety po USA
PříspěvekNapsal: 15 pro 2009 13:54 
Moderátor

Koukám, že je v poslední době dost zajímavých možností jak se dostat do USA, obvykle New York, sem tam Boston nebo Miami, ale co pak dál? Proto bych chtěl založit vlákno s tipy na lowcostovou vnitroamerickou přepravu. Pište zkušenosti s cenami z různých míst, tipy na letenky dál na západ,...

Předmět příspěvku: Re: Vnitrostátní lety po USA
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 11:54 
Návštěvník

Zdravím, tak vnitrostnání lety po USA jsou skutečně levné. Já jsem několikrát letěl Washington (BWI) - New York (LGA) - Washington (BWI) a vyjde to podle situace kolme 100 USD. Ale dá se narazit na zajímavé akce kdy se dá cena srazit až kolme 50 USD a to už je skoro jak autobus. Stejně jako na jiných linkách.

Na krátkých tratích většinou létají ruzné expresy nebo malé aerolinky pro ty velké. Je to docela zajímavé. Já jsem letěl s US Airwais - obsluhoval to United Airways a letadlo patřila Piedmont Air. :-D Takže docela sranda.

Co se týká vnitrostátních letů je tam ještě jeden problém a to na velkých letištích. Pokud není dobrý počasí tak jsou tyhle lety až na posledním místě, takže můžou čekat na vztlet klidně hodinu. Už jsme to zažil. Obsluha na palubě je v pohodě. Pití zdarma jinak všechno se platí. Většina lidí si bere jen carry-on zavazadla...

Kdyby ještě nějaké další otázky sem s nima.. :-)

PříspěvekNapsal: 09 led 2010 21:40 
VIP

leteli jsme NYC-SFO a cena nakonec 129 dolaru (oneway) kdybychom koupili vcas dalo se sehnat i za 80. super novy letadlo a vse na cas.

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 20:00 
VIP

a znáte nějakou low-cost společnost v USA? Nebo kde se dají nejlevnější letenky sehnat?

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 20:06 
Diskutér

Mrkni na hlavni stranku akcniletenky.com a po leve strane mas Low Cost Airlines ....tam mas cely seznam i s odkazy :-)

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 20:15 
VIP

Maiklcz2 píše:
a znáte nějakou low-cost společnost v USA?

Southwest http://www.southwest.com/
JetBlue http://www.jetblue.com/
VirginAmerica http://www.virginamerica.com
Spirit http://www.spiritair.com
AirTran http://www.airtran.com/

jsou asi ty největší a nejznámější. Jsou i menší jako např. Sun Country nebo již zaniklý SkyBus.

Trh ve Státech funguje trošku jinak než v Evropě a "nízkonákladové" aerolinky přímo cenově konkurují těm klasickým jako Delta, United, American, atd., což v důsledku znamená paradox že např. JetBlue a Virgin America poskytují výrazně lepší standard služeb než ty klasické. Létá se především na primární letiště a ne do řití typu "Frankfurt" (Hahn) jako to dělá Ryanair. Nacenění letenek je transparentnější než je zvykem u nízkonákladových aerolinek v Evropě. Poplatek cca. 10 dolarů za první odbavené zavazadlo je obecná norma jak u nízkonákladových, tak klasických.

Maiklcz2 píše:
Nebo kde se dají nejlevnější letenky sehnat?

travelocity.com bookingbuddy.com

misakr píše:
Já jsem několikrát letěl Washington (BWI) - New York (LGA) - Washington (BWI) a vyjde to podle situace kolme 100 USD. Ale dá se narazit na zajímavé akce kdy se dá cena srazit až kolme 50 USD a to už je skoro jak autobus.

Megabus jezdí tuhle konkrétní linku za $1 - $9 a bez buzerace TSA...

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 20:52 
VIP

super, díky...škoda, že asi nikdo nelétá na Aljašku a Havajské ostrovy, což by se mi hodilo nejvíc.

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 22:23 
Návštěvník

Hatikva píše:
bez buzerace TSA...

Já teda nevím, ale mě teda buzerace TSA přijde docela smysluplná. Zvlášť na letech po USA. Myslím, že je furt lepší projít kontrolou, než sedět vedle člověka s pistolí nebo s bombou.

A navíc letů po USA jsem absolvoval celkem hodně a nikdy jsem ve frontě nestál více jak 5 minut. Samozřejmě záleží jak je člověk inteligentní a dokáže se na průchod kontoloou připravit už v té malé frontě.

PříspěvekNapsal: 17 led 2010 22:32 
Návštěvník

Maiklcz2 píše:
super, díky...škoda, že asi nikdo nelétá na Aljašku a Havajské ostrovy, což by se mi hodilo nejvíc.

Co se Havaje týče,měl jsem lety jednosměrný.Tam z Anchorage za 350 USD zhruba,v září 09,Alaska air,ze Seattlu operované Northwest airlines.Přelety mezi ostrovy v rozmezí 40-90.Kde jde cena nahoru, pokud neletíte do/z Oahu.
Zpět let HNL-LAS-LAX s Hawaiian/United za 240 zhruba(už si nepamatuju přesné částky).

Na Aljašku let LAX-SEA-ANC s Alaska air za 300 USD+-.Letenky dál po Aljašce jsou docela drahý.Typu Barrow,Nome,Dutch Harbor atd.

Všechno nakoupeno přes travelocity.Krom přeletů na Havaji

PříspěvekNapsal: 18 led 2010 13:38 
VIP

Mohl by jsi Honzo napsat nějaké informace o Havajských ostrovech? Kde jsi byl, ubytování, přelety apod.? Samozřejmě do tématu Průvodce - Havajské ostrovy. Díky

PříspěvekNapsal: 18 led 2010 16:34 
Návštěvník

Sice to není přímo vnitrostátně, ale podařilo se letět Ft. Lauderdale - Freeport (Bahamy) - Ft. Lauderdale za 24 USD zpáteční...

PříspěvekNapsal: 19 led 2010 10:30 
Nováček

hele teď jsem se vrátil a nový spoj na Hawai je z Charlotte za v celku slušných 400 babek - myslím že to je usairways.com ale nejsem si jistej. Určitě to bude někdo vědět čí je Charlotte hub, ale myslím, že jsem se nespletl.

jinak lowcost vnitro po us není potřeba - většinou u běžných dopravců se dá sehnat okolo 120 babek letenka - btw lítám často sever dolů do fort myers a teď jsem byl cca na 3-4 dny a bylo to za 200. Takže přes sobotní noc určitě seženeš vždy.

Předmět příspěvku: USA: Vnitrostátní lety
PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 08:44 
Diskutér

Ahoj,

potreboval bych poradit s vnitrostatnim letem LAX-DFW a zpet.
Jedna se mi o konkretni datumy 7.-9.10.2010 nebo 8.-10.10.2010.

Zatim jsem prosmejdil ruzne weby a na nejnizsi cenu jsem se dostal kolem 270USD na expedii.
Hledam to pro znameho, ktery patri do skupiny "pohodlnejsich" turistu, takze by me zajimalo, jestli si myslite, jestli se da sehnat nejaky primy a levnejsi let. Az do ted jsem zil v domeni, ze prelety v USA vyjdou dost levno, ale treba je jeste dost brzy a prijde nejaka akce..

Kazdopadne diky za rady a tipy ;)

Předmět příspěvku: Poplatek za odbavené zavazadlo u US společností
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 17:42 
Tazatel

Ahoj. Možná hodně blbý dotaz, ale radši se zeptám, než pak být nemile překvapen.
Jak je to s poplatkem za odbavené zavazadlo, pokud není let nonstop? Platí se jen
jednou nebo za každý let? Předem děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Poplatek za odbavené zavazadlo u US společností
PříspěvekNapsal: 21 říj 2010 17:55 
Diskutér

Kamilek píše:
Ahoj. Možná hodně blbý dotaz, ale radši se zeptám, než pak být nemile překvapen.
Jak je to s poplatkem za odbavené zavazadlo, pokud není let nonstop? Platí se jen
jednou nebo za každý let? Předem děkuji.

Let HNL-ORD jsme neplatili vůbec nic. Tak si ho zkuste odbavit na celý trip. Na mezikontinentálních letech se neplatí myslim nic. :) :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina