Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 črc 2020 09:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Letenky JV Asie
PříspěvekNapsal: 10 led 2010 21:49 
VIP

Aha, promin, spatne jsem te pochopil.

PříspěvekNapsal: 10 led 2010 22:38 
Návštěvník

Za 11.700,- ted ma KLM Hong Kong s odletem z Prahy. Přestup v Amsterdamu, ale cca 1,5h tam a 2h zpet, takže v poho.
Akce trvá tuším do zítřka nebo úterý.
A Air Asia lítá z Hong Kongu do Bangkoku, Phuketu, Kulala Lumpu a Penang.

Edit: Ale na tuhle dobu uz tam ten tarif neni, tak nic... :(

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 07:31 
Kolemjdoucí

To Kupison: Thajská víza sice jsou zdarma a i tak si je musíš vyřídit. My to pravděpodobně nestihneme, protože pražská ambasáda má otevřeno jen v pondělí a ve středu a když letenky koupíme dnes odpoledne, na víza bychom asi čekali až do příštího týdne.
Jinak cestu přes Hong Kong jsme absolvovali minulý rok a do Thajska jsme se dostali s Air Asia. Zkušenost strašná a navíc konečná cena asi 3000, takže celkově letenka nevyjde výrazně výhodněji. Takže jdu hledat dál.

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 07:37 
VIP

Vyse jsem psal, ze thajska ambasada v Praze je otevrena denne a vyrizeni trva dva pracovni dny, je to informace overena minuly patek.

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 10:05 
Tazatel

dekuji za radu ohledne viz

Naposledy upravil kupison dne 11 led 2010 14:15, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 12:34 
Kolemjdoucí

Terezita píše:
To Kupison: Thajská víza sice jsou zdarma a i tak si je musíš vyřídit. My to pravděpodobně nestihneme, protože pražská ambasáda má otevřeno jen v pondělí a ve středu a když letenky koupíme dnes odpoledne, na víza bychom asi čekali až do příštího týdne.
Jinak cestu přes Hong Kong jsme absolvovali minulý rok a do Thajska jsme se dostali s Air Asia. Zkušenost strašná a navíc konečná cena asi 3000, takže celkově letenka nevyjde výrazně výhodněji. Takže jdu hledat dál.

Zajímá mě, v čem byla zkušenost s letem Hong Kong - Thajsko strašná? Uvažujeme o cestě do Thajska právě via HK...

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 13:00 
Kolemjdoucí

Do Hong Kongu jsme letěli s Qatarem a byl to úžasný zážitek. Dál jsme ale pokračovali s Air Asia, což byl vlastně zážitek taky, ale dost zvláštní. Protože jsme neměli předem rezervované sedadlo, tak jsme obsadili volná místa a počítali s tím, že budou naše až do příletu. Jakmile ale někdo odešel na záchod nebo se projít, jiný cestující mu rychle obsadil sedadlo (pokud mu připadalo, že je lepší, asi). Takhle se volným pobíháním obsazovala sedadla po celý let. Navíc letušky několika lidem hrozily zabavením jídla, které si vzali na palubu jako občerstvení. Leteckou společnost chápu, chce vydělávat i na cateringu, ale slušnější přístup by tomu možná víc prospěl. Navíc pokud máš bahty nebo dolary, jídlo na palubě je velmi levné.
A ještě poznámka - v Hong Kongu je hodně draho, takže pokud máte v plánu zůstat na pár dní, počítejte i s tím.

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 13:04 
Administrátor

Terezita píše:
V Hong Kongu je hodně draho, takže pokud máte v plánu zůstat na pár dní, počítejte i s tím.

To je subjektivní nároz. Kdo si umí ošéfovat ubytování, tak zbytek jako je doprava a jídlo je za přijatelný peníz.

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 13:08 
Kolemjdoucí

Jídlo mi připadalo drahé v každém případě. Stejně tak doprava např. z letiště, u které jsme i tak zvolili nejlevnější bus. Když jsem do HK letěla, čekala jsem rozhodně nižší ceny. Když porovnáš HK a jiné části JV Asie, je podle mě rozhodně dražší

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 13:45 
Administrátor

Naopak jsem byl mile překvapen, že HK není tak extrémně drahý, jak se o něm mluví. Použitý výraz "hodně drahý" bych spíše přiřadil k Japonsku, nikoliv však k HK.

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 13:54 
Kolemjdoucí

Asi máme oba odlišný názor na to, co je pro nás drahé. V Hong Kongu mně přišlo, že ceny jsou stejné až mírně vyšší než u nás. Ať už ubytování, jídlo i ceny v obchodech. Japonsko je určitě ještě někde úplně jinde, ale protože jsem student a snažím se cestovat co nejlevněji, Hong Kong považuji za drahý. Ve srovnání se zbytkem JV Asie. Ale je to jen můj názor.

Předmět příspěvku: Re: Jihovýchodní Asie
PříspěvekNapsal: 11 led 2010 14:36 
Kolemjdoucí

Tak to, co Terezito popisuješ, jsem s Air Asia (v rámci přeletů po Thajsku) nezažila, možná to je ale nějakými jinými zvyklostmi :) V HK bychom asi nezůstali příliš dlouho, jen na chvilku a možná s výletem do Macaa...celkově i s cenami zpáteční letenkou z HK do BKK se člověk vejde do 16k za letenky..což je relativně ok..

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 14:48 
Kolemjdoucí

To Cutie: Letěli jsme minulý rok a přes Hong Kong nás to vyšlo taky asi na 15000. V Hong Kongu Vám rozhodně doporučuji výlet na ostrov Lantau s obrovskou Budhovou sochou z bronzu, je nádherná:) My asi koupíme letenky do KL, protože z Mnichova vyjde zpáteční na 478 euro, což je vzhledem k sezóně výborná cena.
A Air Asia je určitě dobrá low costo společnost, jenom jsme byli z cesty hodně překvapení a na záchod jsme si jít ani nedovolili

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 17:05 
Kolemjdoucí

To Terezita: Dík za tip na výlet! Kolik dní jste v HK strávili?

PříspěvekNapsal: 11 led 2010 17:51 
Kolemjdoucí

V Hongkongu jsme byli 5 dní, ale stačily by nám i tři. Taky stojí za to zajet se podívat na Tram peak a Symphony of lights. Přeju, ať si to co nejvíc užijete. My jsme se nakonec rozhodli pro Kualu Lumpur a dál už budeme pokračovat vlaky a busem dál do Kambodže.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina