Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 01:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bamako-Praha/Vídeň/Mnichov atp.
PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 12:48 
Moderátor

Ahoj,

možná to bude znít od nestora fóra divně, ale i já bych potřeboval radu, jak přijít k levnější letence - ikdyž si myslím, že nic lepšího se najít nepodaří (o to překvapenější budu).

3. února 2015 bychom potřebovali letět z Bamaka (po návratu z akce Favoritem do Afriky)

Potřebujeme se dostat z Bamaka do Prahy, ideálně v průběhu jednoho dne (3. února 2015, max. přílet/příjezd do Prahy 4. února). Nebráníme se přestupům, nízkonákladovkám atp. Budeme mít minimálně 2 bágly.

Nejlépší jsme našli Bamako-Casablanka-Mnichov (s Royal Air Maroc) za 9000 + bus (Student Agency/DB) do Prahy, který solidně navazuje přímo z letiště.

Kdyby se vám podařilo najít něco ještě lepšího - nenechávejte si to pro sebe! Díky moc za každou snahu.

Předmět příspěvku: Re: Bamako-Praha/Vídeň/Mnichov atp.
PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 13:03 
VIP

A chudak auto zustane Africanum? :)

Hele, asi tezko neco najdes. Do Lisabonu je to o neco malo levnejsi Lisabonu (taky pres CMN). Ale pak tam Easyjet moc nenavazuje... Leda Wizz Air pres Londyn do Brna :) A uz si zase na stejny cene.

Edit. TK tam maji litat, ale uz to jednou odlozili, zkus jim zavolat... Treba vas budou sponzorovat 8-)

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 13:12 
Diskutér

K dopravě z Mnichova do Prahy:

- nejlevněji aktuálně vychází Eurolines přes touring.de v promu za 9 EUR za osobu (i po započtení S-Bahnu z letiště na hlavní nádraží vychází pořád nejlevněji);
- Student Agency (autobusová linka ze Ženevy) vyjde v rámci First Minute na 490 CZK, ale týká se pouze jednoho spoje s odjezdem po půlnoci; ostatní autobusy s odjezdem v průběhu dne zajišťované ve spolupráci s DB vychází přes zluty.cz v akční ceně na 650 CZK;
- další alternativou je přímý vlak ČD, který při nákupu v předstihu vyjde na 540 CZK.

Jel jsem z Mnichova teď v neděli. Eurolines v promu byl už vyprodaný; nakonec jsem před autobusem upřednostnil vlak ČD (přijde mi pohodlnější, vyhovoval mi víc čas odjezdu a spolucestující pokračoval vlakem dál - úspora byla ještě výraznější, než kdybych využil bus a následně mu kupoval samostatnou jízdenku na vlak po ČR).

Edit: Je otázkou, zda nepůjdeš do nějakého flexi tarifu s možností storna, nicméně předpokládám, že letenka z Bamaka za uvedenou cenu také určitě nebude snadno rebookovatelná.

Naposledy upravil zdnk dne 17 zář 2014 13:15, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 13:14 
Moderátor

Maročani se jeví zatím jako dobrá volba. Osobně bych asi letěl spíš na CDG za 270E a pak vcelku snadno do Prahy.
Případně (aktuálně jsem nenašel) bych se podíval na přelet do Senegalu v návaznosti na charter do Němec - ale to je jen teorie, těžko bude lepší.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 13:23 
Moderátor

Ty mezistátní přelety jsou tam dost mastné, to už jsme se dívali. Maročani, jestli jsme jejich tarif pochopili správně, za těch 9 mají 2 odbavená zavazadla a možnost změny rezervace za 50€, což by nám oboje vyhovovalo. Byl by někdo ochotný projít jejich tarifní podmínky v tomhle tarifu, nebo nasměrovat, kde přesně je najít dřív, než to koupíme?

Zatím nejlevněji to vychází přes pelichána, se slevou 350 na hlavu se to těm devíti limitně blíží.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 13:53 
VIP

Určitě Maročani, jiná varianta asi není, záleží jen kam, a chvilku bych to sledoval jestli je na cenách nějaký pohyb..
Zdá se , že nejnižší ceny jsou do CDG, BCN, MAD

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 15:06 
VIP

zdnk píše:
K dopravě z Mnichova do Prahy:

- nejlevněji aktuálně vychází Eurolines přes touring.de v promu za 9 EUR za osobu (i po započtení S-Bahnu z letiště na hlavní nádraží vychází pořád nejlevněji);
- Student Agency (autobusová linka ze Ženevy) vyjde v rámci First Minute na 490 CZK, ale týká se pouze jednoho spoje s odjezdem po půlnoci; ostatní autobusy s odjezdem v průběhu dne zajišťované ve spolupráci s DB vychází přes zluty.cz v akční ceně na 650 CZK;
- další alternativou je přímý vlak ČD, který při nákupu v předstihu vyjde na 540 CZK.

Jel jsem z Mnichova teď v neděli. Eurolines v promu byl už vyprodaný; nakonec jsem před autobusem upřednostnil vlak ČD (přijde mi pohodlnější, vyhovoval mi víc čas odjezdu a spolucestující pokračoval vlakem dál - úspora byla ještě výraznější, než kdybych využil bus a následně mu kupoval samostatnou jízdenku na vlak po ČR).

Edit: Je otázkou, zda nepůjdeš do nějakého flexi tarifu s možností storna, nicméně předpokládám, že letenka z Bamaka za uvedenou cenu také určitě nebude snadno rebookovatelná.
Pokud budete tři, z Mnichova určitě zajímavě vychází Bayern Bohmen Ticket, kupuje se na stánku DB na letišti (není tedy třeba kupovat v předsihu=největší flexibilita), stojí tuším 24,50 + 4,50 každá další osoba (max. 5 lidí). Platí do Plzně, nejvýhodnější je spěšný vlak ALEX (jak typické :D ), který se na území ČR mění v rychlík. Jezdí několikrát denně, jede až do Prahy.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 18:56 
Diskutér

schwott píše:
Pokud budete tři, z Mnichova určitě zajímavě vychází Bayern Bohmen Ticket, kupuje se na stánku DB na letišti (není tedy třeba kupovat v předsihu=největší flexibilita), stojí tuším 24,50 + 4,50 každá další osoba (max. 5 lidí). Platí do Plzně, nejvýhodnější je spěšný vlak ALEX (jak typické :D ), který se na území ČR mění v rychlík. Jezdí několikrát denně, jede až do Prahy.

Jasně, uvažoval jsem dva lidi (favorit a tři cestující, kdy každý bude míž dvě odbavená zavazadla, mi nejde úplně dohromady); při třech a více lidech je cenová výhoda Bayern Bohmen Ticket neoddiskutovatelná. Navíc stačí koupit až na letišti a využít i pro cestu na Hbf.
Díval jsem na jízdní řád DB - zatímco oni ten vlak mají veden jako ALEX, tak ČD už z Mnichova jako expres, ale to je detail.
Další variantou můžou být Eurolines s jízdenkou koupenou se slevou O2 extra v den odjezdu (pokud bude sleva ještě platná). Student Agency mi přijde jako nejméně výhodná volba (teď jsem se díval, že jízdenka z letiště je ještě o 100 CZK dražší než z Mnichova a navíc na letišti zastavují jen vybrané spoje).

PříspěvekNapsal: 17 zář 2014 19:52 
VIP

Z Mnichova či Vídně už da nějak dom dostanem (pravděpodobně budem enom dva) ;)

Víc by nám pomohlo prověření ceny za změnu data odletu, jestli je to opravdu enom těch 50 Eur (je to booking class U), případně nějaký sponzor (nejen) na ně :D

PříspěvekNapsal: 18 zář 2014 12:37 
Diskutér

Co jsem se díval (web RA Maroc, Matrix), měl by být poplatek za změnu termínu skutečně 50 EUR plus případný doplatek rozdílu mezi původní a aktuální cenou letenky. Jinak dle Kayak.com lze dnes koupit za 340 EUR letenku na 7. 10. (dřívější termíny jsou už dražší), takže pokud letíte až začátkem února, není asi nutné s nákupem letenky nějak moc chvátat.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2014 13:49 
VIP

zdnk píše:
Jinak dle Kayak.com lze dnes koupit za 340 EUR letenku na 7. 10.
Nějak se nám rojí jednosměrky z Černé Afriky za rozumnou cenu do Německa (Chartúm 8.000,- Bamako 9.000,-, jistě i další). Tip na hezké výlety, tam přískok s nízkonákladovkou do okolních zemí (Maroko, Egypt), do cíle po zemi a zpět letecky. Nebo že by v tom byla politika....?

PříspěvekNapsal: 19 zář 2014 09:11 
Moderátor

To jsou ebolové zdrhací tarify :-)

PříspěvekNapsal: 19 zář 2014 11:26 
VIP

alexx píše:
To jsou ebolové zdrhací tarify :-)
To jsem měl na mysli tou politikou, ale nikoliv ebolové, ale ekonomické. Snad zachrání pár utopených.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina