Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 13:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 665 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Portál Travelstart.de
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 20:34 
Diskutér

Tripair/travelgenio tiež odskúšané a odletené.

Předmět příspěvku: Re: Portál Travelstart.de
PříspěvekNapsal: 07 dub 2017 20:49 
VIP

travelgenio / travel2be mi pořád nechce vzít kartu Meastro jako Maestro. A Amex nemám. A ničím jiným levné letenky tyhle portály prodat nechtějí :(
Ale chci se zeptat na jinou věc: narozdíl od všech jiných prodejců nemají tihle kolonku na pohlaví (Mr, Mrs/Ms..). Podle čeho to pak vystaví letenku? vím, že to myslím ve struktuře PNR není povinný údaj, ale hodně dopravců s tím pohlavím počítá. co tam bude? to doplní samo?? :)

Předmět příspěvku: Re: Vyhledávače letenek
PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 21:38 
Diskutér

Zdravím z Malty,
Když bych si (nedej bože) koupil z Malty letenku přes Kiwi.com malta-manchester-hannover a budu mít velký zavazadlo, musím si ho v Manchesteru vyzvednout a pak znovu checknout na flight do Hannoveru, nebo když už je to jedna letenka, tak se zavazadla automaticky posloudo Hannoveru a nemusím to v Manchesteru řešit?
Dík

PříspěvekNapsal: 03 pro 2017 22:04 
VIP

to vcelku záleží, jestli je to jedna letenka (etix) opravdu, nebo jenom kombinace dvou, prodaná tím ptákem...

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 01:30 
Diskutér

To netuším, proto se ptám. Navíc v zastoupení jednoho mistnaka. Samotnyho by mě koupit si něco u nich ani nenapadlo

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 11:08 
Diskutér

Ušetřím Vám těch pár vteřin hledání. Je opravdu těžké si najít jejich obchodní podmínky? :roll:

"Článek 7. Zajišťování Navazujících Letů
2. Při přestupu mezi jednotlivými lety je nutné osobně vyzvednout zavazadla a znovu je nechat odbavit pro další Let, pokud se nejedná o pouhý přestupní Let, ale o samostatný Let, který může být v některých případech poskytován jiným Vybraným přepravcem."

Navíc jste zveřejnil jen trasu, ne operující dopravce.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2017 11:24 
Návštěvník

classic píše:
To netuším, proto se ptám. Navíc v zastoupení jednoho mistnaka. Samotnyho by mě koupit si něco u nich ani nenapadlo

Sám velký šéf tohoto pochybného vyhledávače, na tebe počká na letišti a vyřídí za tebe víza a přeloží ti zavazadlo ;)

PříspěvekNapsal: 28 pro 2017 13:39 
Návštěvník

Měl by někdo tip na vyhledávač, který by uměl stop-over, nebo je v dnešní době nutné už tohle hledat jako multi-city? Zvažuji zastavit se v březnu po cestě z Vegas na den v NY a všechny vyhledávače dost neochotně pracují s parametrem layover (max 25 hodin a nelze určit pro jednotlivé přestupy zvlášť). DEíky za případné rady.

PříspěvekNapsal: 12 bře 2018 08:40 
Moderátor

Strejda Google (i Matrix) mi našel super kombinaci letů tří společností (Luftwaffe, Austrian a Air China), s optimálními přestupy (2-3 hodiny), kterou mi ale ani jedna z těchto tří společností neumí na svém webu nabídnout a nenajde ji ani Pelikán, Letuška, Bravofly...

Poslal jsem to do Pelikánu ať se snaží to zadat ručně, kdybyste někdo měli přístup do nějakého šikovného rezervačního systému a chtěli to vyzkoušet, pošlu vám do SZ přesný itinerář.

Je to za 10 let poprvé, co potřebuju pomoci s koupí letenky :-), jsem z toho poněkud nesvůj :|

PříspěvekNapsal: 12 bře 2018 17:38 
Diskutér

Nepomohol ani http://www.bookwithmatrix.com?

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 10:39 
Moderátor

Nezkoušel jsem, neznám, ale píšou tam: Currently supporting Justfly, Flight Network, Priceline, American Airlines, Delta, and Alaska Airlines

Poslal jsem svůj itinerář do Pelikánu, ale poslali mi, že není dostupný poslední segment (což nechápu, protože koupit ho samostatně na stránce aerolinky lze - doklikal jsem se až k platbě) a pár návrhů, které jsou mi k ničemu.

Kontaktoval jsem místního přispěvatele Pokofiho, který se nabídl, že mi to natlačí přímo do Amadea a že ví, jak to udělat, aby to bylo. Vypadá to, že se mu to podařilo (poslal screen z Amadea), až budu mít letenku v mailu/v ruce, a zaplacenou, tak napíšu víc detailů, tj. proč jsem chtěl zrovna takovou letenku, kterou mi nikdo nebyl schopen koupit, a jak to celé dopadlo, třeba se to bude někomu hodit.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 13:25 
VIP

Nezkoušel jsi matrix power tools - https://www.flyertalk.com/forum/travel- ... lx-tk.html

PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 17:27 
Moderátor

Pohádka o dvou ušetřených dnech a dvou ušetřených tisících

Chcete jet na dva týdny, víkend-víkend někam do Asie, ale nechcete si brát dovolenou víc než 10 dní, tj. v pátek ještě musíte do práce, a v pondělí už zase musíte do práce. Čas strávený v zahraničí vítězí nad cenou.

Hledám letenky. Několik týdnů, srovnávám, zjišťuji, jak se ceny mění, ale nemůžu hýbat s termínem. V pátek a v pondělí musím být v práci takže logicky bych potřeboval odletět v sobotu ráno, a přiletět v neděli večer. Takové možnosti jsou, a nabízí se i s poměrně solidními přestupy.

Ale já si říkám, že je to škoda. Když poletím v sobotu ráno, přiletím na místo v neděli ráno. Den v pytli. Když poletím v neděli dopoledne zpět a přiletím do Prahy v neděli odpoledne, neděle v pytli.

Nejlepší možnost je KLM. Za dvanáct a půl. Krásné časy, krásné přestupy, ale sobota a pak neděle v tahu. S variantou nočního letu zpět za 15500. Tři tisíce za jeden den navíc. Vrtá mi to hlavou. Tři tisíce, nebo den dovolené navíc... Nešlo by to lépe?

Chci jít do extrému, letět v noci z pátku na sobotu a z neděle na pondělí. Místo jednoho dne s KLM ušetřit rovnou dva. Žádný takový let se mi ale nepodařilo najít. Nechápu proč, je to zvláštní, to nikdo neletí? Zkouším Matrix. Nemám ho rád, nabízí zboží a neumí ho prodat. Ale nacházím. Z Prahy před pátou, to v pátek stíhám, v pondělí dopoledne zpět do Prahy, to se taky snese, na přestupu najdu salónek se sprchou. Kombinace Luftwaffe, Číňanů a Austrianu. To chci!

Luftwaffe, Číňani ani Austrian mi ale podobný let neumí prodat. Prostě tuhle kombinaci nevyhledají, nabízejí nějaké nesmysly. Pelikán, Královna, Letuška... zkouším různé Kayaky a Bravofláje, nic. Píšu do Pelikána mail, nabízí horší variantu letu s tím, že jeden segment nelze... a pak několik variant jiných letů, o kterých vím: KLM, Ukrajinci, Finnair. Kdybych tenhle text četl já, tak si řeknu: Jasně, nějaká šílená kombinace aliancí, 25 minutový přestup, proto to nešlo. Ale ne, jsou tam 2-3 hodinové přestupy a je to všechno Star Alliance.

NECHCI! Píšu Pokofimu, vím, že dělá nebo nedávno dělal nějaké zkoušky, papíry, co já tomu rozumím, na Amadeus. Posílám mu itinerář s tím, že se to Pelikánovi nepodařilo, ale že to může zkusit. Natočil mi tam Amadeus a co myslíte? Měl ho tam! Peníze jsem posílal převodem na jakýsi účet (prý přimo IATA) v ČS, a mail s potvrzením mi přišel přímo z itinerary@amadeus.com. Mám dva dny k dobru, a stálo to třináct a půl.

Takže poučení pro příště: všechno jde, nabídka "Pelikánů" není konečná a jejich "Vyhledáváme pro vás z miliónu letů tisíce dopravců" není příliš směroplatné. Pokud se vám podaří nakombinovat nebo najít něco lepšího, mohlo by se to podařit někomu, kdo má přístup přímo do rezervačního systému.

Asi jsem se tím definitivně přeřadil z lowcosťáka do kategorie "Convenience over money", ale nemusí to tak být. Nebylo levnější varianty než lehce pod 12 tisíc, a to šílenosti typu 20 hodin přestup v Helsinkách, lety s celkovým časem přes 25 hodin a podobně. Čas jsou asi fakt peníze. Všeho s mírou, tohle mi přišlo jako varianta s vynikajícím poměrem cena/výkon.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 17:43 
Diskutér

Kombinacia BookWithMatrix a Priceline sa oplati vyskusat - tak som kupil jednosmerku za rozumnu cenu na fixny datum z Vilniusu do Guangzhou, ktora musela byt smerovana cez Vieden (Austrian + Qatar). Nikde inde mi ju neslo kupit a uz som to chcel vzdat.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2018 18:01 
Tazatel

Trosku tady tomu zacinam nerozumet ,nemyslim , ze bych patril k lidem co me nekdo musi vodit za rucicku , ale zkusil jsem si podle zde uvededenych akcnich letenek vyhledat Dominikanskou republiku a Jamajku a nezdarilo se ani jednou , pricemz v poslednich dnech jsou tu obe nabizeny dvakrat , uz mi tu bylo napsano ze stamgast s CL si tu moc nepokeca .,..tak jak to vlastne je ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 665 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina