Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 lis 2019 16:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Evropa-Bangladéš-Nepál-Kurdistán
PříspěvekNapsal: 15 dub 2013 13:44 
Diskutér

Ahoj všem kolegům, letos plánuji přes zimu navštívit svůj oblíbený Nepál a chtěl bych návštěvu subkontinentu okořenit o návštěvu Bangladéše. Vzhledem k tomu, že jsem si zvykl létat za "AL ceny", tak se mi moc nelíbí doposud nalezené tarify a proto Vás prosím o pomoc při hledání.

Plán:
Přiletět pravděpodobně do Indie, kam jsou nejlevnější letenky, bez velkých zastávek se dostat do Bangladéše, zde nějakou dobu pobýt, pokračovat po zemi přes Indii do Nepálu. Nakonec odletět z Kathmandu ideálně do Erbilu v Iráku a odtud po zemi do Čech.

Odlet z Evropy:
Mezi 23.-28.11., může být odlet z Prahy, Mnichova, eventuelně Vídně nebo Milána.
Zatím se mi jako nejlepší jeví jednosměrná letenka Praha -Dillí s Turkish za 8.000,-, která je v tomto období dostupná. Letenky do Dhaky nebo Kalkaty jsou drahé, nepředpokládám, že najdu lepší cenu než do Dillí.

Odlet z Nepálu:
Z Kathmandu bych rád odletěl zhruba mezi 18.-25.1.2014 do Erbilu. Momentálně se nejlevněji jeví Air Arabia, která nabízí KTM - EBL za cca 8.550 Kč. Momentálně ještě nemají letový řád na zimu. Fly Dubai již letový řád má, ale jsou dražší. V případě dobré ceny bych klidně letěl z Kathmandu i do Istanbulu.

Pokud by se někomu podařilo najít hezkou kombinaci, kterou bych využil, nebo mě dostane na nějakých 13 tisíc za uvedené multi city, tak slibuji, že mu přivezu placatku nepálského rumu Old Monk :-)

Děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Evropa-Bangladéš-Nepál-Kurdistán
PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 15:28 
VIP

No itynerář je dost nesmyslnej,
Navíc bližším ohledání se zjistí, že budou potřeba 2-3vstupový víza do Indie, což nevim jestli vůbec jde. Pominu-li, že víza do bangladeshe budou asi jeětě větší problém, a v Erbilu Iránský víza nedostaneš.
A když pominu ty administrativní problému tak bych cestu stejně líp přizpůsobil tomu, aby se dala udělat jako nějaké multicity tohle je hrůza :)

PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 16:28 
Diskutér

s tou indiou a bangladesom problem podla mna vobec nebude, v pohode to tak ide spravit ze z indie do bangladesa a potom spat, teraz necely mesiac dozadu takto bola kamoska a viza do bangladesu dostala v kalkate par dni pred vstupom bez najmensich problemov, teraz je v nepale a zasa ide naspat do indie, a kludne by mohla ist von a spat aj zasa a zasa :)
treba dat pri ziadosti o indicke viza intinerar ze ides do indie, ci nepalu a dostanes viacvstupove bez problemov

PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 16:55 
Diskutér

poja píše:
No itynerář je dost nesmyslnej,
Navíc bližším ohledání se zjistí, že budou potřeba 2-3vstupový víza do Indie, což nevim jestli vůbec jde. Pominu-li, že víza do bangladeshe budou asi jeětě větší problém, a v Erbilu Iránský víza nedostaneš.
A když pominu ty administrativní problému tak bych cestu stejně líp přizpůsobil tomu, aby se dala udělat jako nějaké multicity tohle je hrůza :)

Co je na itineráři nesmyslného a hrůza? Indie - Bangladeš - Nepál. Double entry dostanu bez problému. Do Íránu vůbec nepojedu. Prosím o rady jen ohledně letenek, ohledně víz a trasy si vystačím. ;)
Každopádně děkuji :)

PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 21:39 
Moderátor

2 poja: Musím souhlasit, přesně takhle to na mě působilo při prvním přečetní. Akorát jsem se do toho nechtěl míchat. Přijde mi to, jako si z Prahy udělat výlet na Karlštejn, Křivoklát, a cestou zpět to vzít zkratkou přes Ostravu. Není lepší si ten Irák otočit extra? Vyplatí se jezdit horem dolem přes Indii? Když už bych to chtěl jet, tak celé po zemi (aspoň jedním směrem). To by mělo nějakou myšlenku.

PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 23:33 
Diskutér

teda, zrovna ty, alexxi, kterej projedeš za týden půl zeměkoule. :lol:
uff, zapomeňte na to chlapi, zařídím se podle sebe. ;)

PříspěvekNapsal: 17 dub 2013 23:56 
Tazatel

ahoj
Já se chystám jen do Bangladéše. Vízum lze zařídit v Berlíně double entry a stojí 20 Euro plus poštovné. V pondělí budeme odesílat žádost. Další možnost je dostat vízum v Dhace na letišti - prý je cena 50 Usd.
Letenku budeme řešit později. Nejlevnější jsme našli na září Milan Dhaka za 500 e. Poletíme nejspíše z Mnichova za 630 E

PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 08:43 
VIP

Nejednosušší bude letenka Praha-Delhi pak se si projet Bangladesh, Nepal a pak zase Delhi-Istanbul + nějaká jednosměrka do Vanu a dojet do Iraku pak se vratít jakkoliv zpět do ist a letět do Prahy. Takhel ej letenka za 14,5 (bez Nepalu a domesticu)
Já sem taky dostal multi entry víza když jsem dodal letenku do kathmandu, ale jsou porád jen na 2 vstupy nevim jestli by dali i 3.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 09:16 
Diskutér

Citace:
ale jsou porád jen na 2 vstupy nevim jestli by dali i 3

myslis do indie?, to je v klude aj na 5 vstupov, ked ides z indie do susednej krajiny (banglades, sri lanka, nepal ...) tak fakt mozes opustit a vratit sa do indie x krat a hocikedy, problem by bol ked ide clovek naspak napr na slovensko, potom moze ist do indie az po 2 mesiacoch tusim

PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 10:20 
Tazatel

poja píše:
Nejednosušší bude letenka Praha-Delhi pak se si projet Bangladesh, Nepal a pak zase Delhi-Istanbul + nějaká jednosměrka do Vanu a dojet do Iraku pak se vratít jakkoliv zpět do ist a letět do Prahy. Takhel ej letenka za 14,5 (bez Nepalu a domesticu)
Já sem taky dostal multi entry víza když jsem dodal letenku do kathmandu, ale jsou porád jen na 2 vstupy nevim jestli by dali i 3.

Na strankach http://www.bangladeshembassy.de daji i multi vizum ,ale cena je 40 Euro

PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 16:38 
VIP

Super cena do Bangladeše z Vídně za 2450kč :D :D
http://1url.cz/kIhs

PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 16:57 
Diskutér

soporus píše:
Super cena do Bangladeše z Vídně za 2450kč :D :D
http://1url.cz/kIhs

ak by niekto siel tak sa rad pridam :D

PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 17:14 
VIP

Přelom duben/květen - mam cca 6 dní volna, ale nevim co je ve střední Bangladeši k této době vidění a jaké je počasí

PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 17:17 
Moderátor

Kdyby to šlo tak na dva dny pobytu tak jdu do toho taky. Ale deset je moc :-)

PříspěvekNapsal: 19 úno 2015 17:20 
Moderátor

Tak koukám jde to i na míň :-). Kdyby někdo našel šikovný termín, duben, červen, ideálně víkend...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina