Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 srp 2019 12:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 05 led 2019 20:11 
Diskutér

Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na Booking jsem zatím vybral tento kemp. https://www.beyondwadirum.com
Zkusím s nimi domluvit projížďku jeepem dopoledne.
Jak jste řešili telefon? Místní SIM?

Tady posílám odkaz na místo s možností vykoupání u MM.
https://onceupon-abackpack.com/dead-sea-free/

Popis trasy k vyhlídce na pokladnici v Petře bez nutnosti placení guida.
http://www.whereivebeenwandering.com/ge ... ook-petra/

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 22:32 
Diskutér

sudak píše:
Díky za postřehy! Chlapík z kempu Bedouin Nabatean Camp (je to asi 4km J od vesnice) mi teď napsal, že po zaplacení vstupu/prokázání se Jordan passem u Visitor centra je možné jet až do vesnice Rum vlastním autem a tam že mě bude teprve čekat - s odvozem ke kempu. Zároveň slibuje 3hod projížďku jeepem za 50 JOD, tak uvidíme.. Hodím sem pak pár info (jedu v půli února).

To je pravda, takhle jsme to taky měli - po prokázání se Jordan passem u Visitor centra jsme jeli až do vesnice Rum vlastním autem, tam na nás na parkovišti čekal týpek z campu, naložil nás a odvezl do campu.
Je tam i krámek, ale ceny šílený, pokud budete chtít něco kupovat do pouště, tak doporučuji koupit někde cestou za normální ceny.
Koukám do poznámek, za "půldenní" projížďku (3 hod) jsme platili 40 JOD/auto, druhý den za "celodenní" (cca 6 hod) 80 JOD/auto.
Ty výlety ale nejsou nějak extra dlouhý a půlka času jsou různý prostoje - lezení po skalních mostech, dunách, pití čaje ve stanu atd, kdybyste to tedy měli časově nějak našponovaný, tak by se to dalo určitě urychlit. Je to tam ale pěkný a moc bych to neuspěchával...
Bydleli jsme ve Wadi Rum Fire Campu a ceny jsou z března 2018.
A večer je ve stanech fakt celkem kosa...

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 11:35 
VIP

tatranka píše:

Tady posílám odkaz na místo s možností vykoupání u MM.
https://onceupon-abackpack.com/dead-sea-free/

SIM jsem neřešil, užíval jsem si týden off-line, nicméně vzhledem k cenám roamingu je místní předplacenka jasná volba, myslím, že se to dá vyřešit rovnou na letišti.

K tomu místu u Mrtvého moře - místo to je super, ta možnost se opláchnout v dostatečném množství sladké vody je úžasná, nicméně jedinou vadou na kráse je místní policejní stanice - Rangers. Když jsem se hnal natěšený k moři, tak mě zastavili a - BROBLEM - NO SWIMING. Pánové moc anglicky nemluvili, nicméně bylo to o nějakém údajně utopeném dítěti. Když jsem se chtěl obrátit nahoru do kopce k horkým pramenům, tak mi to také zakázali. Nezbylo, než simulovat procházku jižním směrem a pak to zalomit jednak nahoru k pramenům nebo dolů k moři, ale v tom místě je zrovna plot, takže dírou v plotě a najít přístup k moři, naštěstí tam tečou sladkovodní potůčky, nicméně k důkladnému odsolení doporučuju jezírko v kopci, z jedné strany do něj z jeskyně teče horká voda, z druhé strany studený vodopád, takže různé části jezírka mají různou teplotu. Hodně příjemné, ale nevhodné pro slabší povahy, spousta špíny a odpadků...

Kdyby měl někdo, kdo cestuje postaru a nebude v časovém presu zájem, můžu poskytnout pár lowcostových informací. Třeba, jak se dostat z letiště do Ammánu za 0,5 JD, hotelový pokoj za 6, nejlepší kurzy EUR/JD, ojeb s dynamickou konverzí při platbě kartou za vízum, jak se z Ammánu dostat bez auta k MM, do Madaby za 0,65 JD atd. Ale předpokládám, že valná většina lidí si pronajme auto a pojedou závod z časem přes nejprofláklejší úžasnosti...

Přílohy:
ZARA.jpg
ZARA.jpg [ 233.84 KiB | Zobrazeno 1161 krát ]

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 13:38 
Návštěvník

[quote="tatranka"]Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na

Hned na letišti v Ammánu je kiosek Umniah. Po výdeji zavazadel jít doleva a na konec terminálu.
Balíček Umniah Smart 7 má asi 12 GB + neomezené místní volání za ca. 12,2 JOD. Levnější varianta se jmenue Umniah Smart 5 s 6 GB internetu za ca. 9 JOD.
Mluví tam anglicky. Jednání na ca. 10 minut, ukázat pas a dát peníze. Prodavač vloží SIM kartu přímo do telefonu a zkontroluje připojení na internet (menu je v anglickém jazyce).

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 13:40 
Návštěvník

tatranka píše:
Ahoj. Díky moc za vyčerpávající info. Podle Tripadviseru a hodnocení na
Popis trasy k vyhlídce na pokladnici v Petře bez nutnosti placení guida.
http://www.whereivebeenwandering.com/ge ... ook-petra/

V Petře nemusíte mít průvodce. Budou vám tvrdit, že ano, ale jděte sami. Nikdo to nekontroluje.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 17:01 
Diskutér

To že není nutné mít průvodce je mi jasné. Přidával jsem to jen jako návod a popis cesty.
Máte tedy ještě jiný tip na koupání v MM s možností sladké vody v okolí? Případně levnější tip na placenou pláž. Předpokládám, že tomu moc na přelomu únor/březen nedáme :-)

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 22:16 
VIP

Z Jordánska jsem se vrátil v půlce prosince, pár mých postřehů, dojmů a fotek zde :

http://www.mojecesty.com/clanky/postreh ... druhe.html

PříspěvekNapsal: 07 led 2019 12:24 
Moderátor

Tak teď hlavně Tondo nikde nevykecej, že já v Keraku platil za parkovné :-)

PříspěvekNapsal: 19 led 2019 13:20 
Diskutér

Mám dotaz na ty co si půjčili auto v Ammanu na letišti. Nemám zařízen papírový mezinárodní řidičák a mám jen klasický plastový, tak jestli vyžadují mezinárodní nebo ne.

PříspěvekNapsal: 19 led 2019 16:50 
VIP

co viem tak nevyzaduju, no nemate moznost si vybavit? ved to je za par korun na pockanie.

PříspěvekNapsal: 19 led 2019 18:55 
VIP

Půjčoval jsem teď v prosinci, nevyžadovali, bylo to u Sixtu.

PříspěvekNapsal: 19 led 2019 22:36 
Diskutér

A řeší nějak Sixt debetní kartu versus kreditku?

PříspěvekNapsal: 20 led 2019 15:32 
VIP

já to měl na kreditku, takže neporadím...

PříspěvekNapsal: 26 led 2019 10:07 
VIP

V Ammánu na letišti půjčeno auto na 3 dny u Dollaru. Předání během 10 minut, navrácení do 20 minut. Měl jsem rezervovanou Toyotu Yaris s manuálem, dostal jsem Chevrolet Aveo s automatem. Všechno OK, jen ta klimatizace moc nestíhala ani teď v zimě.

Zablokován depozit 350 JOD (údajně ekvivalent 500 USD ze smlouvy). Uvolněn hned po vrácení.

Placeno v den rezervace přes Auto Europe. Kvůli formulaci "paid as of + datum" jsem hledal ve vyúčtování strženou částku za půjčení, ale jaksi ji nemůžu najít ani na jednom účtu (měl jsem dilema jestli to znamená zaplaceno od nebo splatné k). Stalo se to už někomu? Je dost možné, že auto bylo nakonec zdarma.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2019 08:50 
Kolemjdoucí

tatranka píše:
Tak jsem překopal program a vypustil Ammán.

Plán a)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Wadi Rum a nocleh
neděle: Wadi Rum, večer přejezd Petra, ubytování
pondělí: Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu na letišti se stopem u MM a Ma´In Springs, odlet 18:05

Plán b)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Ma´In Springs, nocleh u MM
neděle: přejezd Wadi Rum, ubytování
pondělí: přejezd Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu se stopem u MM, odlet 18:05

Co si myslíte, že je reálnější? Jak jsou vzdálené hotely ve Wadi Rum od možnosti parkování?

Inspiroval jsem se a přikládám náš itinerář.

sobota: přílet 12:30, půjčit auto, zástávka na Kerak Castle, přejezd do Wadi Rum, nocleh
neděle: Wadi Rum - Tour rezervována u Airbnb hostitele - 5 hodin (6 zastávek) - 75 JD/ 4os., přejezd do Petry ze zastávkou v Aqabě, ubytování v Petře
pondělí: Petra 6:00-16:00, přejezd do Jerash, ubytování
úterý: prohlídka Jerash, cesta na letiště, odlet 18:05

Doporučuji se vyhnout autopůjčovně Sixt, pokud po příletu budete hodně spěchat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina