Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 13:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 10:31 
Diskutér

Ahoj, tak jako plno lidí, čeká mě na konci února díky levným letenkám, výlet do Jordánska (Amman).

Sobota: Přílet 12:30, půjčení auta, přesun do Petry.
Neděle: Petra, večer přesun k Mrtvému moři.
Pondělí: Dopoledne "koupání" v MM, odjezd na letiště, vrácení auta a transfer Amman.
Úterý: Amman, odpoledne na letiště a v 18 odlet do Prahy.

1) Je to reálné?
2) Jakou navigaci jste používali v Jordánsku, iOS?
3) Kolik času případně na rychlo exkurzi do Wadi Rum?

Díky moc.

Předmět příspěvku: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 12:09 
VIP

1) je to realne
2) pouzival jsem sygic na androidu
3) staci si na 3-4 hodiny pronajmout jeep, my jsme platili lehce pres 1000 Kc za auto a 4 lidi

PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 15:15 
VIP

Já měl stažený navigator a taky sygic

auto bych si nechal na celý pobyt do úterý, Ammán vynechal a natáhnul to právě ve Wadi Rum

..vrátil jsem se před dvěma týdny -úterý sobota, mé druhé Jordánsko, první nocleh Madaba, pak dva u Petry, poslední u Mrtvého moře, do Petry jsem jel po královské cestě, zpět k Mrtvému po té pouštní dálnici a přes Wadí Araba

Předmět příspěvku: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 16:54 
Diskutér

Tonda 2 píše:
Já měl stažený navigator a taky sygic

auto bych si nechal na celý pobyt do úterý, Ammán vynechal a natáhnul to právě ve Wadi Rum

..vrátil jsem se před dvěma týdny -úterý sobota, mé druhé Jordánsko, první nocleh Madaba, pak dva u Petry, poslední u Mrtvého moře, do Petry jsem jel po královské cestě, zpět k Mrtvému po té pouštní dálnici a přes Wadí Araba

Ok, díky za tipy. Doporučené místa na koupání nějaká máte? Koukal jsem, že moře bude mít 21C, tak to na žádné rochnění nebude.

PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 18:32 
Kolemjdoucí

Já jsem jel z Madaby se vykoupat za 15 JOD k horkým pramenům Ma´In Springs a potom po silnici 65 kolem MM. Dobrý koupání je tady, to se nedá přehlédnout. Pokračování do Aqaby, kde je za městem směrem do Saudské Arábie Aqaba Marine Park s pláží a možností šnorchlování. Chce to ale boty do vody. Jestli můžu doporučit, zkus přespání ve Wadi Rum. Já to příště rozhodně udělám.
Platit se dá u pumpy v hotovosti nebo kartou, záleží ale na pumpě.

Přílohy:
DSCF5921.JPG
DSCF5921.JPG [ 244.75 KiB | Zobrazeno 1365 krát ]

PříspěvekNapsal: 25 pro 2018 18:54 
Moderátor

Takové "plážičky" jsou i jižně od Wadi Mujib, dá se tam u cesty zaparkovat a bez problémů sejít k vodě. Není tam ale logicky sprcha :-), doporučuju pár PETek s vodou.

PříspěvekNapsal: 26 pro 2018 18:18 
Diskutér

Ok, asi určitě vynechám Ammán a přidám Ma´In Springs a Wadi Rum. Někdo zkušnosti s ubytováním v Wadi Ru ? Přeci jen tam asi nebude na konci února moc teplo. Díky

PříspěvekNapsal: 02 led 2019 17:53 
Diskutér

Tak jsem překopal program a vypustil Ammán.

Plán a)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Wadi Rum a nocleh
neděle: Wadi Rum, večer přejezd Petra, ubytování
pondělí: Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu na letišti se stopem u MM a Ma´In Springs, odlet 18:05

Plán b)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Ma´In Springs, nocleh u MM
neděle: přejezd Wadi Rum, ubytování
pondělí: přejezd Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu se stopem u MM, odlet 18:05

Co si myslíte, že je reálnější? Jak jsou vzdálené hotely ve Wadi Rum od možnosti parkování?

PříspěvekNapsal: 02 led 2019 21:58 
Diskutér

Pokud budeš parkovat ve Wadi rum Village tak od 100m po 15 km... :D

PříspěvekNapsal: 04 led 2019 15:05 
Návštěvník

Ahoj,
prosím, jaké máte zkušenosti s pohybem v poušti Wadi Rum? Pokud si člověk zajistí ubytko v některém z kempů dál od vesničky Rum, je možné do kempu dojet svým autem nebo za vesnici s vlastním vozem nepouštějí? Ve starším cestopise jsem četl, že celou poušť mají "obšancovanou" místní cestovky/chlapíci a pohyb po vlastní ose vč. chození/přespávání ve svém není dost možný. Vstup na Jordan pass je bez problémů? A zkoušeli jste někdo džíp na pár hodin? Pokud ano, na kolik to vyšlo? Obvykle tohle nevyhledávám, ale konkrétně tady je to celkem chválené (možná proto, že po svých se tam pohybovat moc nedá)?!
Děkuju, Tomáš

PříspěvekNapsal: 04 led 2019 20:57 
Diskutér

btw je v těch 20 km jordánského moře dostatek veřejně přístupných plíží? Nebo je vše oplocené hotelové? Co tak zběžně koukám na mapu, tak těch hotelových částí je tam opravdu hodně...a logicky se to týká dražších hotelů.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 08:54 
Návštěvník

tatranka píše:
Tak jsem překopal program a vypustil Ammán.

Plán a)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Wadi Rum a nocleh
neděle: Wadi Rum, večer přejezd Petra, ubytování
pondělí: Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu na letišti se stopem u MM a Ma´In Springs, odlet 18:05

Plán b)
sobota: přílet v 12:30, půjčit auto, přejezd do Ma´In Springs, nocleh u MM
neděle: přejezd Wadi Rum, ubytování
pondělí: přejezd Petra, večerní prohlídka Petry
pondělí: přejezd do Ammánu se stopem u MM, odlet 18:05

Co si myslíte, že je reálnější? Jak jsou vzdálené hotely ve Wadi Rum od možnosti parkování?

Spíš plán a, ale ani ten není moc reálný.
Pláže u MM se zavírají v 16 hodin, od ca 16:45 je tma.
Jízdy džípem ve Wadi Rum jsou odpoledne tak na 3 - 4 hodiny. Začíná se kolem 13 - 14 hodiny a končí se někdy kolem 17 hodiny, kdy se pozoruje západ Slunce v poušti. Džíp se platí za celé vozidlo, nikoliv za osobu. Autem se nedá jet do Wadi Rum, auto se musí nechat na parkovišti u Wadi Rum Visitor Center.
Přílet sobota 12:30, ca. 1 hodina na projití pasové kontroly (kontrolují Jordan Pass a pak pas - dvě přepážky), pak vyzvednout auto. Navíc přiletí letadlo plné Čechů (ca. 180 lidí).
Takže od letiště Ammán odjezd 14:30. K MM je to zhruba 1 hodina jízdy autem, do Wadi Rum tak 3,5 hodiny až 4 hodiny.
Osobně bych si stanovil priority a buď Petra + Wadi Rum nebo MM + Petra nebo MM + Wadi Rum.
Pokud Wadi Rum, tak bych zkusil vyhledat kemp a domluvit se předem na balíčku než dojednávat na místě. Ideální je varianta odvoz do kempu z parkoviště Wadi Rum Visitor Center + jízda džípem + ubytování na 1 noc (ověřit, zda mají ve stanu kamna, v únoru je v poušti zima) + večeře + snídaně.
Petra se zavírá v 17 hodin (ale už v 16 hodin nahánějí turisty k východu). Trasa přes průsmyk Siq je zhruba 2 km, pak je Pokladnice (Treasury). Pak cesta pokračuje tak 2 km.
Večerní Petra je aktivita soukromé firmy a není to zahrnuté v Jordan Passu. V podstatě se jde večer za tmy s baterkami průsmykem Sig k Pokladnici (takže je otázkou, zda jít odpoledne a pak znovu večer za tmy stejnou trasou).
Řízení auta v Jordánsku je v pohodě, ale nedoporučuje se jezdit za tmy.
Takže teoreticky ano, jet v sobotu z letiště v Ammánu do Wadi Rum. Další den jízda džípem odpoledne a pak se tentýž den večer přesunout do Petry.
Petra + přenocování v Petře.
Poslední den jet autem z Petra k MM a pak na letiště v Ammánu. Příjezd musí být tak kolem 15.hodiny (vrátit auto, odbavení).

Naposledy upravil Delta_20 dne 05 led 2019 09:13, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 09:04 
Návštěvník

sudak píše:
Ahoj,
prosím, jaké máte zkušenosti s pohybem v poušti Wadi Rum? Pokud si člověk zajistí ubytko v některém z kempů dál od vesničky Rum, je možné do kempu dojet svým autem nebo za vesnici s vlastním vozem nepouštějí? Ve starším cestopise jsem četl, že celou poušť mají "obšancovanou" místní cestovky/chlapíci a pohyb po vlastní ose vč. chození/přespávání ve svém není dost možný. Vstup na Jordan pass je bez problémů? A zkoušeli jste někdo džíp na pár hodin? Pokud ano, na kolik to vyšlo? Obvykle tohle nevyhledávám, ale konkrétně tady je to celkem chválené (možná proto, že po svých se tam pohybovat moc nedá)?!
Děkuju, Tomáš

Záleží, kde leží kemp. Kempy jsou umístěny v chráněném území Wadi Rum a pak v oblasti Disseh mimo chráněné území Wadi Rum.
Pokud je kemp umístěn hluboko v chráněném území Wadi Rum, tak člověk může chodit pěšky v poušti Wadi Rum (na TripAdvisoru jsem četl report chlapíka, co strávil 3 dny v poušti a každý den chodil na tůry v poušti). Ale chůze v poušti je namáhavá.
Auto se musí nechat na parkovišti u Wadi Rum Visitor Center. Dovnitř mohou jet jenom auta s povolením od správy pouště. Wadi Rum Visitor Center je asi 10 km před vesnicí.
Vstup na Jordan Pass bez problémů, nechat orazítkovat v kanceláři na parkovišti u Wadi Rum Visitor Center.
Osobně si doporučuji domluvit předem celý balíček před příjezdem do Wadi Rum. Na místě se to špatně dojednává. Balíček: ubytování na 1 noc, večeře + snídaně, jízda džípem, odvoz z parkoviště a zpět na parkoviště. Lze dojednat jenom ubytování a pak vše na místě (ale je to věc náhody, kolik lidí je v kempu a chce jet džípem). Cena za džíp je zhruba 1 000 Kč za hodinu, platí se za celé vozidlo. Pokud je více lidí na džípu, tak se cena za jednoho snižuje.
Wadi Rum doporučuji, zážitek stojí za to, ale je to relativně drahá aktivita.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 13:47 
Návštěvník

Díky za postřehy! Chlapík z kempu Bedouin Nabatean Camp (je to asi 4km J od vesnice) mi teď napsal, že po zaplacení vstupu/prokázání se Jordan passem u Visitor centra je možné jet až do vesnice Rum vlastním autem a tam že mě bude teprve čekat - s odvozem ke kempu. Zároveň slibuje 3hod projížďku jeepem za 50 JOD, tak uvidíme.. Hodím sem pak pár info (jedu v půli února).

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 14:41 
Tazatel

My jsme v rijnu 2018 bydleli Wadi Rum Bedouin Tour with a Camp,, z navstevnickeho centra zavolali salameha, lze i pres whatsapp +962779675853
doporucuji objednat komplet pres
https://www.rumstars.com/one-day-one-ni ... ouin-tour/
byli jsme ctyri a za dopravu, ubytovani a vylet jepeem cca 7 hodin, snidani, veceri a obed, vcetne vody, kafe, caju, susenek, tance a zpevu jsme ho ukecali na 43 dinaru na hlavu, byl moc mily, na vylet s nami poslal ale bratrance a ten toho moc nenapovidal

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina