Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 čer 2019 14:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jordánsko: Ammán
PříspěvekNapsal: 09 dub 2012 15:57 
Diskutér

to sa mi celkom paci :-)

len fakt ma pustia z/do izraela, ked mam marocku peciatku v pase?lebonuz som pocul tolko prihod o tomto

PříspěvekNapsal: 09 dub 2012 17:23 
VIP

alexx píše:
My šli do trenek před vnitrostátním letem s El Al. Na terminálu jsme byli první, na kontrolu jsme šli první, a pak do letadla poslední :-). Jeden z nás měl v pase syrské vízum, nicméně na kontrolu do útrob letiště nás odvedli pro jistotu všechny.

Před letem TLV-GVA (neměli jsme odbavené zavazadlo) nás donutili odbavit jeden příručák, nebo vyhodit sůl z Mrtvého moře. Odbavili nám ho zadarmo (EZY). Korektní přístup, ale sůl prostě ne.

taky jsem šel do útrob letiště, taky jsem tam byl zodpovědně brzy a taky nastupoval mezi posledními :D
Já to měl ale vcelku jisté, fotil jsem si pár dnů před návratem v Eliatu přistávající letadlo, stojím si tam tak naivně na zídce, najednou přijede civilní auto a vystoupí z něho dva borci s automaty. A Klasické otázky, co dělám, proč to dělám? Prý letadla fotit můžu, ale letiště ne, vzali si můj foťák a začali pojíždět obrázky.....A jejich zájmu neuniklo několik momentek vojáků na svých stanovištích před supermaketem.. :D to se pak horko těžko s mojí (ne)znalostí angličtiny vysvětlovalo :D :D ...držel jsem se teze, že je to pro mě turistická atrakce :) ...každopádně mi do pasu napsali něco hebrejsky a podtrhli to.... :D
Jsem vcelku rád, že to pak na letišti skončilo u těch trenek.... :D :D

PříspěvekNapsal: 09 dub 2012 18:53 
Moderátor

Nechal sis to pak někým přeložit?

PříspěvekNapsal: 09 dub 2012 19:11 
VIP

nenechal...jinak dávali k tomu i nějaké razítko a měli nějaké průkazy...,ale aby to nevyznělo nějak negativně, v Izraeli se mi hodně líbilo (na malém prostoru spousta turisticky atraktivních míst) a během mého cestování po něm jsem nenarazil na žádný problém,cítil se bezpečně a vše fungovalo (jel jsem Jeruzálém-Mrtvé moře-Eliat-Tel Aviv na cca týden).

PříspěvekNapsal: 06 říj 2013 09:22 
VIP

převzato z jiného vlákna:

alexx píše:
Petra se nedá nějak zásadně ošulit, ideální je strávit tam den od rána do večera (kdo mě zná, ví, že to neříkám často). Cestovky jsou tam i 3 dny.

Rád bych to vzhledem ke spolucestujícím pojal velmi pohodovým tempem a
- jeden den věnoval na vybabrání se z hotelu v Eilatu, nalezení parkoviště pro izraelské auto, překročení hranice, možná půjčení jordánského auta a přejezd do Petry + ubytování
- celý druhý den na prohlídku Perty jako takové, večer ubytování opět v Petře
- třetí den návrat do Akaby, překročení hranic a přejezd zpátky do TLV tak by to měl být realistický scénář vzhledem k relativně krátkým dnům na sklonku podzimu. Nebo ne?

Nesvěřil se někdo do rukou místních drožkařů a nejel trasu Aqaba - Petra a zpět taxíkem? Cena by měla vycházet přibližně nastejno jako půjčení auta na 48 hod. Podle toho co tady čtu, tak že bych se nějak hrnul do půjčování a řízení auta po Jordánsku...

PříspěvekNapsal: 06 říj 2013 09:55 
Moderátor

Řízení na jihu Jordánska je úplně v pohodě, Ammán je horší. Plán zní realisticky, v podstatě je to podobné, jako jsme to udělali my, jen ten den po překročení hranic jsme ještě zvládli rychloexkurzi po Vádí Rum. Na tu Petru pak celý den, to je OK. My jsme večer ještě jeli do Ammánu ale bylo to na krev a v Petře jsme si nestihli ani vydechnout.

PříspěvekNapsal: 28 zář 2016 15:46 
Diskutér

Neviete prosim vas nahodou ako je to s tranzitom cez Amman? V novembri letim s Royal Jordanian z Viedne do Bangkoku a v Ammane mam na prestup 6h 40 min. Na webe nachadzam konfliktne informacie, ci Jordanci poskytuju bezplatne 24h viza alebo nie. Nerad by som trcal cely cas v tranzitnom priestore, ale na druhej strane sa mi samozrejme nechce plati cca 50 EUR za single viza na taky kratky cas.... :cry:

PříspěvekNapsal: 23 říj 2018 08:16 
Diskutér

Na 4 dny nakouknout do Ammanu...dá se tam nějak rozumně zabavit? Jen samotné město a okolí dosažitelné místní dopravou tedy né Petru a pod. Koukal jsem také, že to v zimě není zvlášť zateplené...

PříspěvekNapsal: 23 říj 2018 08:23 
Moderátor

No jestli jsi v Petře nebyl, tak v zimě je ideální doba se tam podívat :-), není tam vedro a dá se krásně projít hlavní asi dvacetikilometrový okruh od východu do západu slunce a udělat u toho milión fotek :-).

PříspěvekNapsal: 23 říj 2018 17:50 
Tazatel

Na výlety do okolia doporučujem pozrieť :https://www.jtt.com.jo/en/

PříspěvekNapsal: 23 říj 2018 20:12 
Diskutér

Když letím Ryanem platí se něco kolem víza v Jordánsku?

PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 21:36 
VIP

Pokud přilétáš do Ammánu, tak potřebuješ vízum nebo Jordan Pass. Pokud se chystáš alespoň do Petry, Jordan Pass je jasná volba, zvlášť, jestli máš na Jordánsko víc času. Vízu se vyhneš pouze vstupem přes Aqabu nebo Jordan Passem.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2018 21:59 
Diskutér

Ahoj, v sobotu letíme do Ammánu, na krátký trip (asi jako mnoho čechů tuhle zimu :) ). Poradil by někdo:

1) Doporučení na ATM bez poplatku místní banky na letišti? max. limit?
2) Doporučení na ATM bez poplatku místní banky v Petře? max. limit?
3) Benzín lze platit standartně kartou?
4) Jel někdo Kings road č.35 z letiště kolem Madaby do Petry? podmínky, čas, stojí zato?
díky moc
Adam

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 08:24 
Diskutér

Jel někdo Kings road č.35 z letiště kolem Madaby do Petry? podmínky, čas, stojí zato?

Podmínky....dobré
Čas............podle počtu zastávek
Stojí za to...ANO

PříspěvekNapsal: 08 pro 2018 11:38 
VIP

Zdar, já letím teď v úterý, tu silnici 35 pojedu, první nocleh dám právě asi v Madabe, jsem trochu na vážkách, zda vzít Jordanpass a mrknout znova do Petry, nebo vízum na letišti a bez Petry.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina