Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 13:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: USA: Chicago
PříspěvekNapsal: 01 dub 2014 19:16 
Kolemjdoucí

Ahojte všichni,

potřeboval bych od Vás zkušených hledačů poradit s nákupem letenky do Chicaga. Jedu na studenský pobyt a sháním letenku asi nejlépe s Polska - Katowice, Krakow. Případně ještě WAW nebo WRO.

Samozřejmě bych nejraději z Prahy, ale co jsem tak koukal tak je letenka z PRG průměrně o 5000Kč dražší. (sičáci :x )

Termín, který poptávám je 8.6 (+-1.den) - návrat 18-21.9
Navíc včera byla letenka Katowice - Chicago za 12500,- a dneska už je za 14000,-

Mám ještě počkat?

Ještě to nejhlavnější - v případě, že bych chtěl odject dříve,tak bych se nerad posral z poplatku za překnihování. Našel jsem, že Lufthansa má změnu za poplatek 120 EUR,což se mi zdá slušné (nejspíš jen pokud zakoupím přímo z www.lufthansa.cz). Je tedy v tomto případě vhodné nakupovat letenky přímo od leteckých společností?

Děkuji všem za Váš čas :-)

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 06:55 
VIP

14.000,- je docela slusna cena. Davej si ale pozor u levnejsich (akcnich) tarifu, jestli je mozny navrat az po 3 mesicich (tvuj pripad).
Taky bych byt tebou vyzkousel moznosti z Evropy do NYC a potom vnitrostatne NYC-CHI. Mohlo by se treba podarit za podobne, ci lepsi penize...

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 10:21 
Diskutér

Cez skyscanner som nasiel letenky s odletom 8.6 a prilet 18.9. z WAW za 11,500 s Air Berlin, vecer letis Do Berlina a na dalsi den priamo Berlin Chicago a o 12:10 si v Chicagu. Pripadne alternativa, ak nechces dlho prestupovat 12,500 KLM WAW-AMS-DTW-ORD, oba prestupy 2 hodky a spat len jeden v AMS.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 13:09 
Kolemjdoucí

jencik píše:
Cez skyscanner som nasiel letenky s odletom 8.6 a prilet 18.9. z WAW za 11,500 s Air Berlin, vecer letis Do Berlina a na dalsi den priamo Berlin Chicago a o 12:10 si v Chicagu. Pripadne alternativa, ak nechces dlho prestupovat 12,500 KLM WAW-AMS-DTW-ORD, oba prestupy 2 hodky a spat len jeden v AMS.

Jak si to myslel s tou alternativou,vůbec tomu nerozumím,jak to myslíš kdy odkud kam.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 17:44 
Diskutér

Luky2331 píše:
jencik píše:

Jak si to myslel s tou alternativou,vůbec tomu nerozumím,jak to myslíš kdy odkud kam.

Kedze ides na studijny pobyt, predpokladam, ze budes mat viza, takze s dlzkou pobytu nebude problem.

1.moznost najlacnejsia vysla s Air Berlin, akurat musis niekde nocovat v Berline, teda priletis na TXL vecer a dalsi den letis do Chicaga, batozinu Ti vedia odbavit hned do Chicaga, takze sa s nou nemusis potom v Berline ked tak vlacit.

2.moznost- Rozdiel oproti 1. je ten, ze nemusis nikde nocovat, odlietas o 6 z Varsavy o 8 si v Amsterdame(AMS) a o 10 letis do Detroitu(DTW) a potom dalsim lietadlom letis do Chicaga (ORD) tie skratky su kody letisk. Vyhoda je, ze nemusis nikde nocovat, no nevyhoda je skory odlet z Varsavy. Dalsia vec je, ze po prilete v Detroite si bues musiet znovu vyzdvihnut batozinu a znova odovzdat, kedze to pri prestupe nerobia automaticky. Je to cisto na cloveku, ktory pripad je pre neho pohodlnejsi.

Vacsina tychto tarifov vsak nepojde prerezervovat, no na Tvojom mieste by som ostal dlhsie ak skoncis skor a obzrel si okolie. Z Chicaga sa mozes pozriet do Milwaukee, co je hlavne mesto piva v USA alebo do Madisonu, hlavneho mesta Wisconsinu, mozem odporucit, zaroven v tom case zacne liga v americkom futbale a klub vo Wisconsine ma super fanusikov, takze odporucam urcite zajst a vychutnat si ani nie tak ten zapas mozno ako tu atmosferu.

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 22:03 
Kolemjdoucí

jencik píše:
Luky2331 píše:
jencik píše:

Kedze ides na studijny pobyt, predpokladam, ze budes mat viza, takze s dlzkou pobytu nebude problem.

1.moznost najlacnejsia vysla s Air Berlin, akurat musis niekde nocovat v Berline, teda priletis na TXL vecer a dalsi den letis do Chicaga, batozinu Ti vedia odbavit hned do Chicaga, takze sa s nou nemusis potom v Berline ked tak vlacit.

2.moznost- Rozdiel oproti 1. je ten, ze nemusis nikde nocovat, odlietas o 6 z Varsavy o 8 si v Amsterdame(AMS) a o 10 letis do Detroitu(DTW) a potom dalsim lietadlom letis do Chicaga (ORD) tie skratky su kody letisk. Vyhoda je, ze nemusis nikde nocovat, no nevyhoda je skory odlet z Varsavy. Dalsia vec je, ze po prilete v Detroite si bues musiet znovu vyzdvihnut batozinu a znova odovzdat, kedze to pri prestupe nerobia automaticky. Je to cisto na cloveku, ktory pripad je pre neho pohodlnejsi.

Vacsina tychto tarifov vsak nepojde prerezervovat, no na Tvojom mieste by som ostal dlhsie ak skoncis skor a obzrel si okolie. Z Chicaga sa mozes pozriet do Milwaukee, co je hlavne mesto piva v USA alebo do Madisonu, hlavneho mesta Wisconsinu, mozem odporucit, zaroven v tom case zacne liga v americkom futbale a klub vo Wisconsine ma super fanusikov, takze odporucam urcite zajst a vychutnat si ani nie tak ten zapas mozno ako tu atmosferu.

Děkuji moc za vysvětlení. Ještě bych měl jeden dotaz. Zda platí u všech přestupů v USA , že si musím vždy vyzvednout zavazadlo a znovu se jít odbavit? Není to padlé na hlavu?

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 22:31 
VIP

Ano, to plati u vsech prestupu v USA, kdy mas konecnou zastavku v USA. Jde o to, aby celni kontrola probehla radne a v plne mire (napr oproti malym letistim, kde by treba nemusela byt vubec). Take musis identifikovat svuj kufr a prenest ho, coz ma urcite nejake celni, danove a bezpecnostni duvody... :?

PříspěvekNapsal: 02 dub 2014 23:25 
Diskutér

Bude to najskor kvoli bezpecnosti, kedze tu su nou posadnuti viac ako nejakymi colnimi ci danovymi unikmi. Za necely rok co som tu na vymennom pobyte, som uz tolkokrat ukazoval batoh, ze mi uz mi to je aj jedno, ze sa mi hrabu v sukromi. Co som tak rozpraval s ludmi, tak colne kontroluju skor Americanov ako Europanov, kedze Europanov zdrzia na imigracnom, Americanov si zatial preklepu colne a kufre asi tak narovnako, akurat potom cakaj totalny chaos v kufre, kedze TSA sa ku vsetkemu spravaju jak k cudzej veci, za ktoru nerucia. :roll:

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 13:49 
Kolemjdoucí

Ahoj jsem tu na fóru nový. Proto se omlouvám pokud bych něco udělal nesprávně :)
Mám takový problém, potřebuji letět na konci srpna cca 25.8-4.9 max. 5.9 v ČR protože má bratranec 6.záři svatbu.
Bohužel jsem teď chytil (nechytil akci) od Delta ailines za těch 12800kč. Objednával jsem to až v sobotu (10 - do kterého byla akce) a samozřejmě platby o víkendu nechodí.
Bral jsem 2 letenky tzn 26 táců a přes kreditku mám u poštovní banky limit na kartu 15 tisíc.
Takže mě to dneska Pelikán po telefonu jak to dopadlo ZRUŠILI..

TZN. potřebuji od Vás nějakou pomoc. Kupovat to mohu klidně až o prázdninách, jen ideálně aby ta cena byla do cirka 14 tisíc..

Odlety Vídeň, Mnichov, ideálně Praha vyjímečně Krakow. popř. jiné

Díky moc za Vaši pomoc a ochotu :)

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 16:37 
Kolemjdoucí

Tak nakonec poletím až letos jsem sehnal z Berlína na léto za celkem solidní cenu. Do Berlína asi s Student agency busem.

Přílohy:
letenky.png
letenky.png [ 50.64 KiB | Zobrazeno 3760 krát ]

PříspěvekNapsal: 26 úno 2015 20:25 
VIP

smerom tam je overnight stay... takže náklady navyše na ubytovanie v Ríme

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 17:42 
Kolemjdoucí

A ty myslíš, že na těch pár hodin pojedu někam do hotelu? Hezky přespím na letišti. nebo spíš budu sedět, hlavně aby tam byla wifi a zásuvka :D

PříspěvekNapsal: 04 bře 2015 19:21 
VIP

Vlastousek píše:
A ty myslíš, že na těch pár hodin pojedu někam do hotelu? Hezky přespím na letišti. nebo spíš budu sedět, hlavně aby tam byla wifi a zásuvka :D

dovtedy aj mozno opat nejaka akcia na ubytovanie bude :)

PříspěvekNapsal: 20 bře 2015 06:13 
Kolemjdoucí

Ahoj, tak já koupil tyto letenky 23.2 a mám cenu viz. výše.. ale přítelkyně by se chtěla přidat, ale už mně to vůbec nenabízí ten let přes Řím.. nemohl by mě někdo pomoct s vyhledáním aktuální ceny na všechny lety co mám, abychom mohli letět spolu? Moc mně na tom záleží..
..:: ITINERÁŘ
================================================================================

1. Cesta: Berlín - Chicago
--------------------------------------------------------------------------------
Berlín / Tegel (TXL) / Německo Pá 10.07.2015 v 17:45
Řím / Fiumicino (FCO) / Itálie Pá 10.07.2015 v 19:50
Letecká společnost (číslo letu): Alitalia (AZ 7248)
Operující přepravce: Air Berlin

Řím / Fiumicino (FCO) / Itálie So 11.07.2015 v 10:20
Chicago / O'Hare International (ORD) / USA So 11.07.2015 v 14:00
Letecká společnost (číslo letu): Alitalia (AZ 628)

2. Cesta: Chicago - Berlín
--------------------------------------------------------------------------------
Chicago / Midway (MDW) / USA Pá 24.07.2015 v 13:50
Atlanta / Hartsfield-Jackson (ATL) / USA Pá 24.07.2015 v 16:40
Letecká společnost (číslo letu): Delta Air Lines (DL 2573)

Atlanta / Hartsfield-Jackson (ATL) / USA Pá 24.07.2015 v 17:45
Paříž / Charles De Gaulle (CDG) / Francie So 25.07.2015 v 08:10
Letecká společnost (číslo letu): Air France (AF 681)

Paříž / Charles De Gaulle (CDG) / Francie So 25.07.2015 v 10:10
Berlín / Tegel (TXL) / Německo So 25.07.2015 v 11:50
Letecká společnost (číslo letu): Air France (AF 1734)

Já jsem to koupil tady přes tento odkaz: ty ceny tam jsou pořád dobré..http://cestujlevne.com/work-and-travel- ... 11-352-kc/

Ale jak dám přesné datum odletu tak tam svůj let nedohledám.. Díky moc

PříspěvekNapsal: 20 bře 2015 09:46 
VIP

bych řek že smolíček. ať slečna letí něčím jiným z berlína a potkáte se v ORD, ne?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina