Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 zář 2019 09:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Austrálie: Vnitrostátní lety
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011 06:10 
VIP

Potrebuju zaridit par vnitrostatnich letu po Australii, ma s tim nekdo nejake zkusenosti?

Celkova trasa, co potrebuju, je MEL-SYD-ASP, AYQ-PER. Prvni segment jsem koupil uz driv od Jetstaru za par korun. S tim zbytkem jsou to horsi, protoze letenek do stredu je malo (a tim padem to vetsinou vyhodi silene routingy) a jsou pekne drahe, navic mam pevna data (ale i kdybych nemel, tak to myslim na situaci moc nemeni). SYD-ASP potrebuju na 21. zari, tam je primy let, ktery vychazi asi na 5500 CZK, o par stovek levneji s routingem pres ADL (a segment SYD-ADL je operovan Jetstarem), coz asi vezmu, protoze v ADL se k nam stejne pripojuje cast vypravy. V ADL je teda na prestup asi hodina a trictvrte a musi se vyzvednout zavazadla, ale vzhledem k tomu, ze to Qantas prodava na jedne letence, tak to snad nebude problem.

Trochu horsi je ta situace s letem AYQ (Yulara)-PER, kde je jediny primy let Qantasem jednou za dva dny, v ostatni dny se tam da dostat jen s prestupem v SYD nebo MEL, coz je cely den straveny v letadle a samozrejme silene penize. Potreboval jsem to zrovna na ten spatny den, ale uz jsem se smiril s odsunutim letenek o den pozdeji, aby to vyslo. Primy let na 27. 9. vychazi asi na 5500 CZK. Jina moznost by byla vratit se do ASP, ale prece jen je to skoro 500 kilometru a cena za let je podobna (i kdyz to lita kazdy den), takze k nicemu.

No, sice mam v letenkach uz docela jasno, ale spis by me zajimalo, jestli nekdo nema vysledovane ceny, netusim, jestli to mam kupovat hned (jeste je dost casu), nebo jestli Qantas vyhlasuje nejake akce (ktere by pro nas byly relevantni, nicmene sleduju to asi mesic a nic jsem zatim nevidel), nebo jestli nekdo netusi, jestli se z dlouhodobejsiho hlediska ceny nejak predvidatelne pohybuji (a kterym smerem).

Jeste dodam, ze jsem vysledoval, ze nic moc jineho nez Qantas asi nema cenu, jediny lowcost litajici do stredu je Tiger, a to jen z MEL, coz je trochu nepohodlne, kdyz potrebujeme z SYD a ADL, a asi by to pak uz nevyslo ani o tolik lip, kdyby se kupovaly dve letenky. Ostatni lowcosty operujou jen po pobreznich mestech, do stredu se to snad fakt jinak neda nez Qantasem.

No a samozrejme muzete dodat nejake zkusenosti s cestovani Qantasem ci jinymi aerolinkami po Australii, stejne tak jako tipy co videt, ne ze bych nemel nacteneho pruvodce, ale vzdycky se hodi zkusenosti od nekoho, kdo na miste byl :)

Diky.

Předmět příspěvku: Re: Austrálie - vnitrostátní lety
PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011 06:48 
VIP

Myslím, že by Ti trochu mohl poradit zdejší uživatel pavelpmi, jen si nejsem jistý, zda zrovna někde nepoletuje. U konkurence je jeho cestovní trilogie:

Do Austrálie a po Austrálii s Qantasem - 1. část
Do Austrálie a po Austrálii s Qantasem - 2. část
Do Austrálie a po Austrálii s Qantasem - 3. část

http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=5320

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011 10:01 
VIP

Poletuje, zrovna přeletěl z Kaua´i na O´ahu. Musím jít spát, tak jen stručně:

- Ze SYD do AYQ lítá každý den Virgin Blue.
- Z ASP do PER lítá Qantaslink každý den, tak co obrátit směrování, i když nevím, jak je to s cenou za půjčení auta, když se vrací jinde, my jsme v roce 2004 půjčovali v ASP a předloni v AYQ.
-Qantas semtam nějaké akce má, ale na Střed moc ne, je dobré se zaregistrovat na posílání jejich Red e-mailu. Já jsem ale kupoval letenku jako multicity LHR-(SIN)-PER-AYQ-(ASP)-DRW-SYD-(SIN)-LHR.

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011 10:38 
VIP

pavelpmi píše:
Poletuje, zrovna přeletěl z Kaua´i na O´ahu.

ALOHA & MAHALO Pavle

Závidím a těším se na TR ;)

PS: Nezapomeň na:
http://www.dole-plantation.com/Plantation-Grille

PříspěvekNapsal: 31 kvě 2011 11:59 
VIP

Diky za tipy. Jestli jsi to prevraceni jsi myslel jako letet ze SYD do AYQ a pak ASP-PER, tak to zase komplikuje situace, ze zminovana druha cast vypravy (ktera se snazi letat co nejmin) poleti z ADL, kam nevede spoj do AYQ, takze jsem to vzal takto. Pokusim se sledovat akce kazdopadne :)

Předmět příspěvku: Vnitrostátní lety - AUSTRÁLIE
PříspěvekNapsal: 10 lis 2011 18:47 
Návštěvník

Ahoj,

trochu last minute, sháním co nejlevnější letenky na dva vnitrostátní lety po Austrálii. Jde mi o přelet SYD-PER zhruba v termínu 4.-7.12. a pak PER-ADL asi o týden později, tj.cca 11.-14.12.
Hledal jsem přímo na stránkách leteckých dopravců, nejnižší cena pro první let (Jetstar): 179AUD, pro druhý pak 169AUD (velký nepoměr ve vzdálenostech), s tou samou společností…

Dokázal byste někdo zkušenější najít někde levněji? Jsme vcelku flexibilní, tak pokud by byla nějaká super nabídka i mimo tyhle termíny, není problém změnit plán..

Děkuju za to! Tomáš

Předmět příspěvku: Austrálie-lety po kontinentu
PříspěvekNapsal: 12 lis 2011 17:04 
Návštěvník

Prosím, nevěděl byste někdo, kde najít letenky:

Ahoj,

trochu last minute, sháním co nejlevnější letenky na dva vnitrostátní lety po Austrálii. Jde mi o přelet SYD-PER zhruba v termínu 4.-7.12. a pak PER-ADL asi o týden později, tj.cca 11.-14.12.
Hledal jsem přímo na stránkách leteckých dopravců, nejnižší cena pro první let (Jetstar): 179AUD, pro druhý pak 169AUD (velký nepoměr ve vzdálenostech), s tou samou společností…

Dokázal byste někdo zkušenější najít někde levněji? Jsme vcelku flexibilní, tak pokud by byla nějaká super nabídka i mimo tyhle termíny, není problém změnit plán..

Děkuju za to! Tomáš

Předmět příspěvku: Re: Austrálie: Vnitrostátní lety
PříspěvekNapsal: 24 lis 2011 11:59 
Kolemjdoucí

Nějaká výhodná akční cena do Austrálie? ;-)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina