Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 14:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Írán
PříspěvekNapsal: 14 pro 2011 04:22 
VIP

Na HS jsem se prave pred par mesici docetl nekolik doporuceni zarizovat vizum v turecku, konzulaty jsou v Istanbulu, Ankare i v Erzurumu a vizum vydavaji max do par dni s vetsi sanci nez u nas. Problem je, ze riziko nevydani asi stale existuje a je potreba nejaky nahradni program pro pripad nevydani no.

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 22:43 
Diskutér

Ahoj,

rad bych letos v kvetnu na 3 tydny do Iranu.
Plan je takovy nechat si udelat vizum zde v Cechach na iranskem velvyslanectvi.
Pak letet do Istanbulu z tama vlakem do Teheranu a zpatky z Iranu primo letadlem zpatky
do Cech,resp. Evropy..
Mam na vas prosbu-napadaji vas nejake tipy na nejlevnejsi letecke spoje,kterymi by slo toto uskutecnit...pripadne alternativni dopravni plan??
Pevne doufam,ze by do Istanbulu mohla jeste nejaka libovka nebo slusna cena se objevit do toho kvetna,ale netusim..nejsem tak ostrilenej mazak,jak nekteri tady...
Otazkou je taky co ten zpatecni let z Iranu... :?

Diky za kazdou radu.

phx

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:09 
VIP

No já bych asi pečlivě sledoval zprávy ( Al Jazera by mohl být dobrý zdroj aktuálních informací), skoro bych si vsadil, že Izraelcům brzy povolej nervy, Ahmadineřád se do toho taky pustí a zbytek nechci domýšlet...

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:11 
Diskutér

Mno ja mel puvodni plany na letos uplne jiny,ale prave,ze to jak se vyviji situace se mi vubec nelibi a rad bych se tam za svuj zivot vubec podival...tak proto sem plany pozmenil a chci to spachat letos,jeste predtim nez se to tam zacne mydlit...:-/

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:21 
VIP

Izraelcům jde v podstatě o všechno, o existenci státu. Když si vezmeš, že jejich dva největší kámoši Sýrie a Írán mají poblíž společné cvičení námořnictva.... A podle toho, co vypouštějí Francouzi, víceméně střet berou jako hotovou věc, jen spekulují kdy... Já bych byl asi hodně opatrnej...

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:28 
VIP

tak ohňostroj zadarmo je taky fajn

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:29 
Diskutér

je mi to jasny a diky za pripominky..ale krapet jsme se odchylili od tematu..
takze kdyby nekdo vedel o nejakych levnych letenkach smer Istanbul/Iran sem s nima:)

PS:vis,ja jsem typ cloveka,co by s trochou opatrnosti jel ted i do Syrie...ono staci se vyhnout ohniskum boju a vetsinou je to v pohode..nemluv eo tom,ze medialni masirka pracuje i u nas a ja dam jedine na info cestovatel,ktery tam prave jsou nebo se ztama prave vratili..

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:42 
VIP

Do Sýrie bych v klidu jel, lidi tam teď normálně jezděj, vyhneš se Hamá, Homsu a ev. tam kde to vře. V podstatě to je jen občanská válka... Ale jestli se do sebe pustí Írán s Izraelem, to bude asi trochu něco jinýho... To jsou neuvěřitelný magoři na obou stranách...
Kdybys nesehnal letenky, tak z Istanbulu jezdí každej den do Teheránu bus, stávalo to pod litr, ale jede to tak 40 hodin...

PříspěvekNapsal: 21 úno 2012 23:44 
Diskutér

Dobry spoj je do Istanbul SAW z Vidne (Pegasus), z Istanbul bus do Tehran. Je to sice na dlouho, ale docela fajn.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 01:46 
Diskutér

co se tyka Istanbul-Teheran,tak o busu vim,jen tajne doufam,ze mi vyjde ten vlak-pry je to nadherna trasa...Jezdi tusim kazdej tejden ve stredu..
diky za ten tip na viden..hned to omrknu.

EDIT:mozna stupidni otazka-ve Vidni je jen jedno mezinarodni letiste???a to VIE Schwechat???

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 07:13 
Moderátor

A pak ještě jedno na okraji - Wien-Preßburg (BTS) ;-)

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 08:20 
Diskutér

diky me prave zajimalo VIE..jestli tam tim letistem, kde stavi studentagency je prave to,co potebuju:)

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 09:47 
VIP

pozor, mám pocit, že teď jezdí v úterý, viděl jsem evropský jízdní řád od Cooka, kde jsou i přilehlé oblasti, ale vlak rozhodně doporučuju, součástí je jízda na trajektu přes jezero Van a ve vlaku se navazují super přátelství

PříspěvekNapsal: 22 úno 2012 10:30 
Kolemjdoucí

Vlakem z Istanbulu jsme jeli v srpnu 2010. Jede to asi 50 hodin do Tabrízu, do Teheránu ještě asi o 15 víc. Je to ale super zážitek. Zajímavá je i cesta trajektem přes jezero Van.
Vlakem cestuje spousta Iránců z dovolené v Turecku, kteří si moc rádi popovídají s cizincem z Evropy. Nezapomenutelný zážitek byl, když jsem je nelejvali slivovicí. Klukům stačilo málo ...

PříspěvekNapsal: 12 bře 2012 12:45 
Diskutér

Ahoj,

tak vlak skutecne odjizdi v uterky z Istanbulu,ale jelikoz se stejne preseda na jiny v Ankare den na to,tak mi prijde vyhodnejsi se dopravit letecky do Ankary(cenove to vyjda cca na stejno) a pak nasednout do toho vlaku tam..

Kazdopadne co mi stale vrta hlavou co se tyka ceny letenky,zda ma cenu cekat,zda nebude nejaka libovka nebo ne...protoze mi to zatim vychazi do Ankary cca na let tam za 4000,- CZK coz mi prijde docela dost...

diky za kazdej hint...!
phairnix

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina