Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 11 pro 2019 18:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Írán
PříspěvekNapsal: 14 úno 2017 13:12 
Diskutér

Podle tohoto zdroje http://caravanistan.com/visa/iran/ lze dostat VOA take na hranicich s Armenii, a take neni potreba na letistich ukazovat zpatecni letenku.

Mate s tim nekdo konkretni zkusenost? Predem diky.
Slo by udelat krasne vylety a spojit Iran, Armenie, Gruzie ci Azerbajdzan...

PříspěvekNapsal: 14 úno 2017 14:56 
Tazatel

V Íránu jsme byli na konci 2015 a v klidu jsme prošli s papírem od pojišťovny z ČR. (samozřejmě se to mohlo změnit)

Přesuny nočním vlakem jsou celkem OK, levné a dá se v klidu vyspat, doporučuji. (Jen na nádraží neuměli anglicky ani česky :D tak někam zavolali a tam nám to přeložili a vše v pohodě)

PříspěvekNapsal: 05 bře 2017 14:32 
VIP

Nabízím simku s cca 3,5 GB dat, aktivní od 25.2., platí 1 měsíc. Cena 150,- (Stála 15 usd).

Příloha:
20170305_115258.jpg
20170305_115258.jpg [ 73.31 KiB | Zobrazeno 3789 krát ]

PříspěvekNapsal: 05 říj 2017 13:45 
Diskutér

Cauko, bol niekto v poslednej dobe v Irane? Bol som dlho rozhodnuty, ze o viza poziadam jednoducho po prilete bez toho, aby som si vybavoval nejake referencne cislo. Teraz som sa preklikal na http://e_visa.mfa.ir/en/visa-arrival/, kde sa okrem ineho pise:

Visa On Arrival
Apply only at Imam Khomeini International Airport - Tehran
It is notified to visitors to the Islamic Republic of Iran intending to acquire their visa at Imam Khomeini International Airport that in order to expedite the issuance of visa take the following measures (at least two days prior to their travel ):
Apply for an electronic visa application by clicking on the following link: NEW APPLICATION.
You must submit a hardcopy of Submission Notice to the Visa-On-Arrival counter at IKA airport. The notice will be available when you have completed online visa application form. If you have already completed the form, Submission Notice will be available through following link: CHECK APPLICATION STATUS
Citizens of foreign countries, who are entitled to obtain visas at border checkpoints, must pay visa fee through banking terminals at IKA airport in euros.
NOTE: All visitors to Iran must hold a passport or travel document valid for 6 months at the time of departure.

teraz som v neistote a neviem, ci ked letim cez IKA (tehran), tak musim vypisat ich e-visa application. Bohuzial, presne neviem, odkedy je vyssieuvedene info na webe. Treba brat vyssie uvedene ako povinnost alebo iba ako odporucenie pre urychlenie vybavenia viz po prichode?

Inak timatic pise toto:
E-visas application forms can be obtained before departure at http://e_visa.mfa.ir/en/ . Passengers must have a printed e-visa application submission notice.
Passengers with a normal passport traveling as tourists can obtain a visa on arrival at Bandar Abbas (BND), Esfahan (IFN), Gheshm Island (GSM), Kish Island (KIH), Mashhad (MHD), Shiraz (SYZ), Tabriz (TBZ) and Tehran Imam Khomeini (IKA) for a maximum stay of 30 days. They can apply to extend their stay.

dakujem vopred za kazdy duchaplny prispevok, letim v pondelok, tak mi to dost hori.

PříspěvekNapsal: 05 říj 2017 13:58 
Diskutér

Dostaneš po příletu, předložíš potvrzení o cestovním pojištění, vypíšeš jednoduchou anketu, dojdeš k dalšímu okýnku, kde zaplatíš 75 eur, vrátíš se k prvnímu okýnku, odevzdáš potvrzení o zaplacení, pas s anketou a čekáš na zavolání na hotové vízum v pase. Oni si všechny informace vč. fotky na vízum vytáhnou z biometrického pasu.
Nic jsem dopředu nevyřizoval, nevyplňoval. Pouze jsem si nechal vystavit individuálně to potvrzení o cestovním pojištění, aby na něm bylo jasně a zřetelně vyznačeno, že platí i v Íránu, nestačí jen "Svět".
Zkušenost z letošního července :-)

PříspěvekNapsal: 05 říj 2017 18:59 
Diskutér

to lucx: dik za reakciu.

Zaujimalo by ma, ci si pred svojim odchodom (Luxc) alebo niekto, kto to uz preletel, tiez kontroloval Timatic a ci uz v tom case tam bola ta hlaska "E-visas application forms can be obtained before departure at http://e_visa.mfa.ir/en/ . Passengers must have a printed e-visa application submission notice".

Pripadne ci uz v minulosti vo vztahu k Imam Khomeini International Airport - Tehran tam bola na http://e_visa.mfa.ir/en/ ta hlaska:

"Visa On Arrival
Apply only at Imam Khomeini International Airport - Tehran
It is notified to visitors to the Islamic Republic of Iran intending to acquire their visa at Imam Khomeini International Airport that in order to expedite the issuance of visa take the following measures (at least two days prior to their travel )... "

Skratka, ci je to nieco nove, alebo uz to tam visi dlho.

dik za reakcie

PříspěvekNapsal: 05 říj 2017 19:18 
Diskutér

Potvrzuju co píše Lucx plus ještě chtějí potvrzení o ubytování, kam pro ověření volají.
My to neměli (byli jsme domluvený s místním týpkem, že nám potvrdí ubytování u něj doma a oni se mu ve 2 hod ráno nedovolali) a úředník nám vrátil pasy s tím, že vízum dostaneme až mu ukážeme rezervaci ubytování.
Nakonec jsme to po asi půl hodině ukecali díky tomu, že jsme mu ukazovali navazující vnitrostátní letenky do Širázu a vysvětlovali, že ten týpek tam na nás bude čekat, ale dlouho na to neslyšel a vyměknul až potom, co chtěl vědět kam všude pojedeme, a řekli jsme i Kashan odkud ten úředník byl. S hláškou "když pojedete do Kashanu, tak víza dostanete" nám je nakonec dal, ale vypadal dlouho neoblomně.
Cestovní pojištění - fakt musí být na potvrzení Irán, kámoši měli svět a vůbec je to nezajímalo, museli si koupit jejich pojištění za 15 EUR.
A ještě jsme vyslechli zajímavý info u vedlejšího okýnka když si pro víza přišla skupinka 9 Francouzů - řekli jim, že skupiny větší než 5 lidí do Iránu smí jen s CK nebo na ně musí na letišti čekat někdo z iránský CK, když jede větší skupina sólo, tak jim správně nesmí dát vízum a deportovat je. Frantíci byli chápaví, řekli, že se neznají, rozdělili se na 3 grupy a bylo to v pohodě:-)
Info je z dubna.

Lucx píše:
Dostaneš po příletu, předložíš potvrzení o cestovním pojištění, vypíšeš jednoduchou anketu, dojdeš k dalšímu okýnku, kde zaplatíš 75 eur, vrátíš se k prvnímu okýnku, odevzdáš potvrzení o zaplacení, pas s anketou a čekáš na zavolání na hotové vízum v pase. Oni si všechny informace vč. fotky na vízum vytáhnou z biometrického pasu.
Nic jsem dopředu nevyřizoval, nevyplňoval. Pouze jsem si nechal vystavit individuálně to potvrzení o cestovním pojištění, aby na něm bylo jasně a zřetelně vyznačeno, že platí i v Íránu, nestačí jen "Svět".
Zkušenost z letošního července :-)

PříspěvekNapsal: 13 říj 2017 08:19 
Diskutér

Dnes se vratil kolega z Iranu, visa on arrival koupena za 50 bez problemu. Pri check in nikdo neresil, jestli ma neco dopredu.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 12:21 
Tazatel

Zdravím všechny. 26.10. letím do USA s pasem, který má platnost ještě necelý rok. Před 1.5 rokem jsem byl v New Yorku a ESTA je stále platná . Letos na jaře jsem byl v Íránu a v pase mám jejich vízum. Mám i úplně nový pas cca 2měsíce bez jediného razítka. Mám letět na platnou ESTU nebo letět raději na nový pas a vyřídit Estu novou? Vím že už teď po návštěvě Íránu potřebuju víza v pase, ale na to už není čas a navíc jsou na 10let a pas končí příští rok. Letím se synem 7let a nechci aby nás otočili na letišti....

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 14:51 
Diskutér

ESTA se návštěvou rizikových zemí automatický ruší. S novým pasem samozřejmě žádáš o novou ESTU, kde musíš odpovědět na otázku, zda jsi byl v Sýrii, Íránu atd. Lež by v tomto případě mohla znamenat dlouhodobý, ne-li doživotní zákaz vstupu do USA. Prostě si zajdi vyřídit standardní vízum... ;)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2017 18:44 
VIP

Bor3k píše:
...Letím se synem 7let a nechci aby nás otočili na letišti....

Pŕedpokládám, že ti nejde o to ušetřit za novou ESTA, ale vyhnout se otázce o návštěvě Iránu při žádosti o ESTA do nového pasu.
Koukni do vlákna o ESTA, tam na to bylo pár názorů.
Moje osobní zkušenost byla taková, že v NY nás po elektronickém odbavení u stánku stejně postavili do fronty k živému úředníkovi, který pasem listoval... samozřejmě je otázka, jestli by něco našel... já bych to s dítětem rozhodně neriskoval...

Máte někdo představu, kdo platí zpáteční letenku v případě, že pracovník z jakéhokolif důvodu (tedy nejen když evidentně nebo dokonce úmyslně poruší federální zákon) odmítne fpustit pasažéra na území USA? Je to ten pasažér, nebo kdo? Páč jinak to hrozí Bor3k dvakrát...

PříspěvekNapsal: 15 říj 2017 18:23 
Diskutér

babička Lála píše:
Máte někdo představu, kdo platí zpáteční letenku v případě, že pracovník z jakéhokolif důvodu[/b] (tedy nejen když evidentně nebo dokonce úmyslně poruší federální zákon) odmítne fpustit pasažéra na území USA? Je to ten pasažér, nebo kdo? Páč jinak to hrozí Bor3k dvakrát...

Ak sa nič nezmenilo, tak aerolinky.

PříspěvekNapsal: 15 říj 2017 19:52 
Tazatel

No, jsem objednaný na pohovor na víza na úterý... tak snad to klapne a udělají to rychle, nejlépe hned ten den :-)

PříspěvekNapsal: 16 říj 2017 11:09 
Moderátor

To je rozumné, nemá smysl to jinak riskvat... Dej vědět, jak to proběhlo.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2017 14:13 
Tazatel

Ahoj vše, všechno vyšlo dobře. V neděli jsem zaplatil, v úterý byl na pohovoru, a ve čtvrtek jsem měl pas doma. Pohovor v klidu, jen pár základních otázek (na Irán víc - jaká města a proč) a v klidu mi to dali. takže kdyby někdo řešil, i za týden se to dá v klidu vyřídit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 171 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina